Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti

ipf (2136)|21.2.2005 19:28
[QUOTE="paveluh"]Můžete mi , prosím , někdo říct, kolik měst tento program obsahuje a jak je podrobný?Viděl jsem jen mapu ČR a docela se mi to líbilo.Má to aspoň tolik měst jako PocketKim ?
Díky[/QUOTE]

Zkus se podívat sem [/URL] anebo sem.



petr22_ce4you (454)|22.2.2005 08:17
V podstate obsahuje vsechna mesta CR, aspon me tam teda zadne nechybi :-)


karlic (707)|22.2.2005 19:57
Tak jsem si koupil Smartmaps Navigator + Praha.
Není to doladěné pro ED3, proto byla instalace trošku krkolomná.
Po instalaci to chtělo aktivaci, ale nebyla dostupná v ED3 klávesnice. Naštěstí ED3 má HW klávesnici, takže se to podařilo přes ni.

Po aktivaci to nešlo spustit, hlásilo "neplatná aplikace". Pomohl až následný sw reset.

Byl jsem velmi nemile překvapen, že navigace nefunguje z místa do místa, ale jen z nejbližších křižovatek. To znamená, že na první přižovatku se musíte dostat naslepo a z poslední křižovatky si cestu do cíle musíte domyslet :(

Pak se mi nelíbí, že se neotáčí mapa. Kdo je zvyklý na jakoukoliv jinou navigaci, tak se mu může místy zdát, že couvá :no:

Dále se mi nelíbí, že pokud přidám místo do navigace z mapy, tak se mi tam zobrazí jako nějaké mnohomístné nic neříkající číslo. Pak člověk vůbec neví, jak s tímto číslem manipulovat. V plánování cesty lze totiž měnit pořadí těchto čísel a tím i trasu.

Potom se mi stává, že pokud navigaci zahájím mimo ulici, tak mně to naviguje souběžně vedle silnici po barácích cca. 50m od silnice. Na nejbližší křižovatce se to srovná.:no:

V ED3 dále nefunguje zobrazování rychlosti, je tam stále 00 :no:

Nakonec mi není něco jasné z helpu:
Program umožňuje zaznamenávání projeté trasy a její uložení k pozdějšímu prohlížení či zpětné navigaci. Nějak nechápu, jak ten log použít ke zpětné navigaci :?:

Jakmile příjdu na nějaké další věci, tak budu pokračovat. Jako betatester se určitě Aponii vyplatím :)
Nakonec dobrá zpráva, přesnost map je údajně do 20m :yes:
karlic (707)|23.2.2005 08:19
Nainstaloval jsem SmartMaps update i ty včerejší a něco se opravilo:

[QUOTE]Potom se mi stává, že pokud navigaci zahájím mimo ulici, tak mně to naviguje souběžně vedle silnici po barácích cca. 50m od silnice. Na nejbližší křižovatce se to srovná.:no:[/QUOTE]
Tohle je již v pořádku

[QUOTE]
V ED3 dále nefunguje zobrazování rychlosti, je tam stále 00 :no:[/QUOTE]
Tohle taky v pořádku


Toto bych celkem využil, jak se to používá :?: :?:
[QUOTE]Nakonec mi není něco jasné z helpu:
Program umožňuje zaznamenávání projeté trasy a její uložení k pozdějšímu prohlížení či zpětné navigaci. Nějak nechápu, jak ten log použít ke zpětné navigaci :?: [/QUOTE]

Pak ještě nechápu a v návodu není:
1. V navigaci je políčko "Zjednodušená navigace" a je šedé, čili nelze zvolit. Vocogo?
2. "Navigovat na průjezdné body"?? Vocogo?

Nevím co se tady všechno navrhovalo, ale já bych ještě uvítal kromě těch včera popisovaných věcí:
Možnost vyhledat nejbližší benzinku JAKOUKOLIV. Teď to nelze, musí se zvolit Benzina nebo Aral atd., to mě v případě nutnosti ale vůbec nezajímá, mě zajímá jen palivo.
Potom bych uvítal možnost uložení vypočítané trasy. Teď lze jen uložit zadání.

Závěrem chci říct, že až se nedostatky, které tady popisujeme odstraní, tak to bude velmi pěkný prográmek :yes: :yes: :yes:

karlic (707)|23.2.2005 14:10
Další návrh na zlepšení:
Pokud je vozidlo v pohybu, tak červená šipka ukazuje aktuální směr, to je OK, ale pokud zastavím, tak šipka ukazuje vždy na sever a člověk vůbec neví odkud do křižovatky přijel když se mapa neotáčí. Bude to asi jednoduchý programový zákrok, pamatovat si poslední pohyb, tak by ho borci z Aponie mohli udělat hned ;)

Jinak mapové podklady pro Prahu jsou velmi přesné, jen navigace trošku pokulhává, protože ještě zřejmě nejsou dostatečně vychytané trasy. Občas to navigaci naplánuje trošku nesmyslně a přepočítávání taky funguje trošku divně. Pokud jedu do cíle úplně po jiné silnici než je plánovaná, ale přibližuju se cíli, tak se vůbec nenabídne přepočítání trasy :O
karlic (707)|25.2.2005 16:02
Nevíte někdo kde najít "vysvětlivky" k mapovým podkladům smartmaps? Myslím tím obrázky v mapě např. sněhová vločka, červený kužel, atd..
karlic (707)|26.2.2005 21:43
Na strankach Smartmaps je tato informace:
Samotná hlasová navigace umožňuje zvolit ženský či mužský hlas, který hlasovými povely ...

Já mám v nastavení v jen mužský hlas. Kde to nastavit?:O
karlic (707)|27.2.2005 18:55
Všimli jste si někdo, že Smartmaps má stejnou ikonku u zástupce jako Pocketkim? Já myslel, že na ikonky platí ochranné známky :O
karlic (707)|27.2.2005 19:17
Nevíte někdo, jak dostat vlastní "Body zájmu" do Smartmaps? V GPS mám restaurace a ještě pěkně rozdělené na typy (všechny, pizzerie, MCdonald, KFC, americké, asijské, italské, čínské atd.) a chtěl bych to mít i v Smartmaps. Díky za každý tip. Popř. jestli Aponia neuvažuje o zavedení těchto bodů. Já jako uživatel pokud jsem na cestě, tak potřebuju nejvíce jíst, tankovat, najít bankomat, autoservis, poštu.
Pavlucha (1496)|27.2.2005 22:08
[QUOTE="karlic"]Nevíte někdo, jak dostat vlastní "Body zájmu" do Smartmaps? [/QUOTE]

Tal to by mně zajímalo taky, a zajímala by mně tvoje databáze restaurací, fakt MOOOOC !!!
Nabídni ji Aponii, třeba jí tam rádi sami dají. ;)
petr22_ce4you (454)|28.2.2005 08:00
Takze nainstalovan update 2.2.6

A nova funkce - nefunguje vyhledani trasy. Pokud je v PDA karta s mapou, napise to chybovou hlasku. Pokud ale mapa neni, cestu to vyhledava perfektne, akorat ji zase nema kde zobrazit. Uz jsem to 2x preinstaloval.

Doufam ze mu nevadi ze karta je read-only.
karlic (707)|28.2.2005 08:27
V poslední době se mi na ED3 stává, že najednou zmizí všechny mapové podklady a pomůže jen sw reset. Toto naštěstí nenastane při navigaci, ale jen při nějaké manipulaci se smartmaps. Mám všechno nainstalované v RAM kromě map, ty mám na kartě. Moje domněnka je taková, že v nějakou chvilku nemá Smartmaps dostupnou kartu, tak se od ní odpojí a už se nikdy více nesnaží na mapu na kartě napojit. Jak je to skutečně?
Pavlucha (1496)|28.2.2005 09:08
[QUOTE="petr22"]Takze nainstalovan update 2.2.6
A nova funkce - nefunguje vyhledani trasy...[/QUOTE]

Jaký máš PDA? Mně to funguje z karty bez problémů.
roadmonster (37)|28.2.2005 09:18
Zvláštní, mně to taky funguje - aplikaci mám v PDA, mapy na kartě...
petr22_ce4you (454)|28.2.2005 09:21
Me to taky fungovalo, jenze ted je z nejakeho neznameho duvodu SD karta read only a jedine co na ni dokaze zapisovat je Backup. V Palmu karta normalne funguje.

Ostatni navigacni softy chodi i kdyz na kartu nejde zapisovat.
roadmonster (37)|28.2.2005 09:29
to read-only máš schválně, nebo se to "samo"...?

Protože jestli se tak tváří sama od sebe, tak je to na zformátování... :dead:
petr22_ce4you (454)|28.2.2005 10:10
Naformatovat nejde

Nelze ziskat exkluzivni pristup pro bla bla a nejde. I kdyz ji sformatuju v PC nebo Palmu, chova se porad stejne. Druha karta se chova uplne stejne. Jedine Backup pri delani zalozniho souboru na te karte vklidu vytvori soubory, jenze pak nejdou smazat.

Mapy jsou na tu kartu nainstalovane, kdyz jeste fungoval zapis. Pak update na 2.2.6 - a kdyz zadam body a dam najit cestu, tak to udela chybu.

Instalace klasicka - nainstalovat SmartMaps, updatovat na nejvyssi verzi, pak nahrat nove databaze pro vyhledavani - strceni karty dovnitr, mapa nabehne, pozici ukazuje - ale trasa vyhledat nejde
Pavlucha (1496)|28.2.2005 10:49
[QUOTE="petr22"]
Mapy jsou na tu kartu nainstalovane, kdyz jeste fungoval zapis. Pak update na 2.2.6 - a kdyz zadam body a dam najit cestu, tak to udela chybu.[/QUOTE]

... tady bude asi ta chybka, ne?
Jestli ten update nechce neco nacpat i na kartu ? Treba jenom neumi rict, ze se mu to nepovedlo.

Projizdel jsi tu kartu treba PocketMechanic ?
petr22_ce4you (454)|28.2.2005 10:53
Pri updatu zadna chyba nebyla

Pocket Mechanikem je projeta - verify read OK, verify write error. Naformatovat nejde. Chyba pri cteni zadna. Jedine, co jde na kartu zapsat je zaloha systemu z Backupu.
karlic (707)|5.3.2005 06:57
Otázka pro Aponii
Neuvažuje náhodou o možnosti rožíření ovládání HW klávesnicí, která je v Eurotel Dataphone 3?
Bylo by to skvělé. ED3 mám v držáku stále v rozevřeném stavu a kdyby jednotlivými písmeny šlo všechno ovládat, tak by to bylo supéér. Možná, že by jednotlivé ovládací znaky (písmena), mohly být i uživatelsky definovatelné.
Díky předem za odpověď.
Frankie_ce4you (103)|6.3.2005 07:46
Už se mapa otáčí podle šipky? :?: Nebo musím otáčet hlavu? :sarcastic:
ipf (2136)|6.3.2005 09:50
[QUOTE="Frankie"]Už se mapa otáčí podle šipky? :?: Nebo musím otáčet hlavu? :sarcastic: [/QUOTE]

Můžeš si přilepit PDÁčko na volant a bude si ti otáčet podle jíždy :D .
Ale mapa se neotáčí a asi nebude. Důvod je v použitém mapovém podkladu, který to neumožňuje (jsem někde slyšel, ale s jistotou by to měl objasnit někdo fundovaný).
karlic (707)|6.3.2005 10:02
[QUOTE="Frankie"]Už se mapa otáčí podle šipky? :?: Nebo musím otáčet hlavu? :sarcastic: [/QUOTE]
Mám všechny aktualizace a pořád se musí otáčet hlavou. Navíc Aponia s námi nějak přestala komunikovat poté, co jsem zde popsal problémy :(
Navíc včera jsem si pěkně po dálnici zajel. Při složitém novém nájezdu v Praze Řepy, jsem jel podle navigace a v nejdůležitějším momentu navigace řekla jeďte po silnici xx a v mapě, která byla vzhuru nohama a na ní ještě milion nájezdů jsem se nezorientoval :(
Frankie_ce4you (103)|6.3.2005 13:46
:( To je škoda, toho otáčení... dost dobře si to nedokážu představit jezdit hlavou dolů :D
Vždyť by neměl (jsem absolutní laik) "přibít hřebíkem" šipku na jeden flek a posunovat mapu :sarcastic:
Mefisto (231)|7.3.2005 16:47
Jsou SMARTmapy od planstudia kompatibilni s NAVIGATOREM? nebo je potreba kupovat je znovu?
Bibo_ce4you (1)|7.3.2005 16:53
Na www.aponia.cz je možné upgradovat z verze standard na verzi navigátor.
Kocir (836)|7.3.2005 17:02
[QUOTE="Mefisto"]Jsou SMARTmapy od planstudia kompatibilni s NAVIGATOREM? nebo je potreba kupovat je znovu?[/QUOTE]

Mapy od Planstudia nejsou kompatibilni s mapami od Aponie.
Pojem "verze Standard" a "Navigator" se tyka defakto jenom engine a dodatecnym informaci k mape (data pro routing)
Tomi Mája (1)|8.3.2005 22:09
[QUOTE="karlic"]Na strankach Smartmaps je tato informace:
Samotná hlasová navigace umožňuje zvolit ženský či mužský hlas, který hlasovými povely ...

Já mám v nastavení v jen mužský hlas. Kde to nastavit?:O [/QUOTE]

To by me taky zajimalo....dnes sem si koupil autoatlas nav.+praha a mam na vyber pouze muzsky hlas...
Kde je ten slibovanej zenskej hlas????Diky za odpoved
PLANstudio (171)|9.3.2005 23:24
[QUOTE="Kocir"][QUOTE="Mefisto"]Jsou SMARTmapy od planstudia kompatibilni s NAVIGATOREM? nebo je potreba kupovat je znovu?[/QUOTE]

Mapy od Planstudia nejsou kompatibilni s mapami od Aponie.
Pojem "verze Standard" a "Navigator" se tyka defakto jenom engine a dodatecnym informaci k mape (data pro routing)[/QUOTE]

Rad bych to za firmu PLANstudio upresnil:
na serveru www.pdamapy.cz nabizime vice nez rok SmartMaps verze 1. Tato puvodni aplikace je pripravena pro Palm, PPC i Symbian. Bohuzel vsak nema navigaci, obsahuje jen zakladni GPS funkce. Tento software vznikl spojenim s nemeckym partnerem.

Nasi snahou vsak je nabidnout kvalitni navigaci a proto jsme se spojili s firmou Aponia a vytvorili spolecny produkt SmartMaps ve verzi 2, ktera je nabizena na www.smartmaps.cz (zatim jen pro PPC). Rozliseni Standard a Navigator je potom jen dilci oznaceni produktu s navigaci a bez, nebot u vsech map neni navigace nabizena.

Obe verze produktu SmartMaps (1 a 2) poji nase mapy a jedna se de facto predevsim o vylepseni a riozsireni programu. To dokazuji i varianty moznych upgrade z prechozich verzi i ze Standard na navigator. Cenove podminky jsou samozrejme na strankach produktu SmartMaps.

Radeji jeste uvedu, ze upgradem programu uzivatel ziskava jednak vyrazne vylepseny program o mnoho novych funkci a samozrejme i aktualni verze map a databazi.

Pavel Zemlik
PLANstudio s.r.o.
Mefisto (231)|10.3.2005 05:33
[QUOTE="PLANstudio"]
Rad bych to za firmu PLANstudio upresnil...............
[/QUOTE]

Nejak nerozumim co tim chtel autor rict?

Tak jsou mapy pouzitelne i ve verzi 2.0, nebo je nutne je kupovat znovu?
PLANstudio (171)|10.3.2005 08:18
[QUOTE="Mefisto"]
Nejak nerozumim co tim chtel autor rict?
Tak jsou mapy pouzitelne i ve verzi 2.0, nebo je nutne je kupovat znovu?[/QUOTE]

Tak jeste doplneni:
ve verzi 2 jsou mapy v novem formatu a nejsou vzajemne s verzi 1 zamenitelne.
Nicmene program se samostatne neprodava, upgrade je slozen vzdy z map a SW a tak pri prechodu na vyssi verzi je potreba upgradovat vsechny mapy.

Dle naseho nazoru se ale nejedna o "kupovani znovu", ale o placeny upgrade jako u jinych programu, pricemz ziskavate nove funkce a aktualizovane mapy. Tak tomu bude samozrejme i v budoucnu, nehlede na cislo verze.

Snad uz si rozumime ;-)

PS: Podminky najdete zde:
http://www.smartmaps.cz/sm_upgrade.html
(vetsina uzivatelu s nimi byla zatim spokojena...)

ipf (2136)|10.3.2005 11:26
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="Mefisto"][QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="Kocir"][QUOTE="Mefisto"][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]

Vážení kolegové. Používejte před odesláním tlačítko NÁHLED a podívejte se, jak bude váš příspěvek vypadat. Obávám se, že tokovýto čtyř a vícenásobný příspěvek stejně již nikdo nečte, takže jen zabírá místo (a ty, co nemají neomezený tarif stojí desetníky navíc). Děkuji
Crusader_ce4you (624)|10.3.2005 11:45
Upraveno. Diskutující prosím, aby si ještě jsdnou přečetli pravidla pro diskutující. Jinak příspěvky s megadlouhými citacemi budu bez milosti mazat. Díky IPFe.
svejcar_ce4you (21)|12.3.2005 15:43
Tak jsem se konečně rozhoupal a přešel od Pocket Kim k Smart Maps. Jezdil jsem zatím jen po Brně (které znám nazpaměť), ale musím přiznat, že jsem nadšený (možná je to tou předchozí zkušeností s PK :D ) Že se mapa neotáčí je spíš malá kosmetická vada, protože se na ni v podstatě stejně nedívám (díky sqělé hlasové navigaci), trasy volí přesně tak, jak bych je volil já ( jezdím po Brně 40 let) a soupis POI je více než kvalitní a jistě se bude dál doplňovat. Abych jen nechválil: trošku mě překvapila velmi dlouhá doba výpočtu trasy (cca 30 sec od zadání místa, kam chci jet), a taky to nešťastné přepocítávání trasy při sjetí z trasy doporučené (ale o tom se již mluvilo jinde a věřím, že firma Aponia na tom zapracuje. Takže zatím rozhodně nelituji vložené investice a mohu jen doporučit.
Mefisto (231)|12.3.2005 16:17
Jak je to s presnosti (GPS)? PocketKim jsem tahl za sebou v Brne
svejcar_ce4you (21)|12.3.2005 16:22
Na rozdíl od PK se Smart Maps jezdím po silnici a ne po poli...:))
Mefisto (231)|12.3.2005 16:36
No tak hrozny to nebylo, ale jak rikam krizovatku jsem prejel nadvakrat
svobod3 (142)|12.3.2005 23:21
[QUOTE="svejcar"]Na rozdíl od PK se Smart Maps jezdím po silnici a ne po poli...:)) [/QUOTE]

No ono jde taky o to, jestli program automaticky neumistuje polohu na nejblizsi silnici. V tomhle je vyhoda PK - lze ho pouzit i pro chuzi nebo cyklistiku.
Kocir (836)|13.3.2005 09:17
[QUOTE="jirka.s"][QUOTE="svejcar"]Na rozdíl od PK se Smart Maps jezdím po silnici a ne po poli...:)) [/QUOTE]

No ono jde taky o to, jestli program automaticky neumistuje polohu na nejblizsi silnici. V tomhle je vyhoda PK - lze ho pouzit i pro chuzi nebo cyklistiku.[/QUOTE]

Osobne v nepresnosti map PK nevidim zadnou vyhodu.
svobod3 (142)|13.3.2005 12:20
[QUOTE="Kocir"]
Osobne v nepresnosti map PK nevidim zadnou vyhodu.[/QUOTE]

No kdyz se clovek prochazi v terenu, tak ho to u PK neukazuje na nejblizsi silnici ale v miste, kde skutecne je ...
Kocir (836)|13.3.2005 12:32
[QUOTE="jirka.s"][QUOTE="Kocir"]
Osobne v nepresnosti map PK nevidim zadnou vyhodu.[/QUOTE]

No kdyz se clovek prochazi v terenu, tak ho to u PK neukazuje na nejblizsi silnici ale v miste, kde skutecne je ...[/QUOTE]

Chapu, ale diky nepresnosti map PK je ovlsem chodec uplne nekde jinde.
Kocir (836)|13.3.2005 12:32
[QUOTE="jirka.s"][QUOTE="Kocir"]
Osobne v nepresnosti map PK nevidim zadnou vyhodu.[/QUOTE]

No kdyz se clovek prochazi v terenu, tak ho to u PK neukazuje na nejblizsi silnici ale v miste, kde skutecne je ...[/QUOTE]

Chapu, ale diky nepresnosti map PK je ovlsem chodec uplne nekde jinde.
PLANstudio (171)|13.3.2005 13:11
[QUOTE="jirka.s"]No ono jde taky o to, jestli program automaticky neumistuje polohu na nejblizsi silnici. V tomhle je vyhoda PK - lze ho pouzit i pro chuzi nebo cyklistiku.[/QUOTE]

Žádná podobná funkce v programu není - pozice z GPS je zobrazována bez jakýchkoliv úprav. Budete-li stát na poli, v mapě se zobrazí šipka mimo silnici.

Navíc mapy lze libovolně přepínat, takže pozici lze zobrazit v automapě, plánu města, turistické mapě apod.

Rastrové podklady díky své povaze nepotřebují žádné zjednodušování, jak je to často u vektorových map a jejich přesnost je tímto zpravidla přesnější, než je schopen GPS přístroj poskytnout.

Tolik k problému za výrobce

Pavel Žemlík
Roman B (4)|13.3.2005 18:05
[QUOTE="stepi"][QUOTE="Suoraj"]V jakém formátu se zadávají souřadnice do "zobrazit polohu"? [/QUOTE]

Souřadnice můžete zadat buď ve formátu S42 (používá se v ČR, v tomto formátu se také souřadnice zobrazují v pop-up menu) nebo ve WGS84 (zeměpisná šířka+délka). Tento formát je rozšířený ve světě a používají ho i GPS přijímače.[/QUOTE]

Dobrý den mam problém se zadáním souřadnic .Dostal jsem souřadnice v tomto formátu N 49 50.2995 E017 32.9776 a nemohu to rozchodit .
Používám smartmaps Navigátor a YAKUMO DELTA 300
Poraďte prosím
Roman B (4)|13.3.2005 18:10
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="jirka.s"]No ono jde taky o to, jestli program automaticky neumistuje polohu na nejblizsi silnici. V tomhle je vyhoda PK - lze ho pouzit i pro chuzi nebo cyklistiku.[/QUOTE]

Žádná podobná funkce v programu není - pozice z GPS je zobrazována bez jakýchkoliv úprav. Budete-li stát na poli, v mapě se zobrazí šipka mimo silnici.

Navíc mapy lze libovolně přepínat, takže pozici lze zobrazit v automapě, plánu města, turistické mapě apod.

Rastrové podklady díky své povaze nepotřebují žádné zjednodušování, jak je to často u vektorových map a jejich přesnost je tímto zpravidla přesnější, než je schopen GPS přístroj poskytnout.

Tolik k problému za výrobce

Pavel Žemlík
[/QUOTE]


Dobrý den mam problém se zadáním souřadnic .Dostal jsem souřadnice v tomto formátu N 49 50.2995 E017 32.9776 a nemohu to rozchodit .
Používám smartmaps Navigátor a YAKUMO DELTA 300
Poraďte prosím
svobod3 (142)|13.3.2005 21:37
[QUOTE="PLANstudio"]
Žádná podobná funkce v programu není - pozice z GPS je zobrazována bez jakýchkoliv úprav. Budete-li stát na poli, v mapě se zobrazí šipka mimo silnici.

Navíc mapy lze libovolně přepínat, takže pozici lze zobrazit v automapě, plánu města, turistické mapě apod.

Rastrové podklady díky své povaze nepotřebují žádné zjednodušování, jak je to často u vektorových map a jejich přesnost je tímto zpravidla přesnější, než je schopen GPS přístroj poskytnout.

Tolik k problému za výrobce

Pavel Žemlík
[/QUOTE]

Dekuji za info. Kdyz jste zminil moznost prepinani mapy, bylo by asi vhodnejsi, aby k prepinani mezi mapou CR a plany mest dochazelo automaticky (nevim, jestli to tu uz bylo zmineno). Vyhodou rastrove mapy je jeji vzhled a, jak rikate, i presnost. Jen je skoda, ze mezi jeji nevyhody patri (aspon podle toho, co jsem cetl) nemoznost automatickeho nataceni podle smeru jizdy, coz je pomerne dulezita vlastnost. Ale i tak Smartmaps patri mezi spicku v navigaci pro CR.
PLANstudio (171)|13.3.2005 21:59
[QUOTE="jirka.s"]
Dekuji za info. Kdyz jste zminil moznost prepinani mapy, bylo by asi vhodnejsi, aby k prepinani mezi mapou CR a plany mest dochazelo automaticky (nevim, jestli to tu uz bylo zmineno).[/QUOTE]

Automaticke prepinani mezi mapou CR a plany mest je samozrejme mozne - v programu lze dokonce nastavit na jak podrobnou mapu se prepne. Samozrejme je mozne toto i zakazat.

Co se tyce nataceni mapy, predpokladame, ze by to melo jit a mame to v planu (v delsim horizontu). Nicmene zacina prevladat nazor uzivatelu, ze to neni opravdu nezbytne - pri hlasove navigaci se na displej ridic diva minimalne.
MilanSu (823)|13.3.2005 23:37
No já nevím, hlasová navigace je dobrá, ale ve složitějších situacích (např složitější exity z dálnice) se stejn ěmusím rychle podívat na mapu a získat přehled co bude následovat. Alespoň já, možná že někdo je schopen jet jenom podle hlasové navigace
ipf (2136)|14.3.2005 06:38
Zkuste jet podle hlasové navigace z Olomouce do Liberce; poslouchat ji celou cestu nebude to pravé ořechové, zvlášť když jedete většinu trasy po hlavní. Proto bych také upřednostnil natáčení mapy a v autě alespoň chvíli poslouchal rádio (nebo zkuste vmontovat navigaci do nějaké písničky :D ).
Frankie_ce4you (103)|14.3.2005 06:55
[QUOTE="PLANstudio"]
Automaticke prepinani mezi mapou CR a plany mest je samozrejme mozne...[/QUOTE]
Uvítal bych přepínáme mezi cyklomapou ČR a plány měst (to je totiž kombinace, kterou mám nainstalovanou).
Pokud se tu hlasuje o otáčení mapy, jsem všemi deseti pro.