Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 40 z 50 PrvníPrvní ... 303839404142 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 586 až 600 z 736

Téma: Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Tomtom na mobilu...

Máte někdo zkušenosti s tomtomem na mobilním telefonu s pocket pc - konkrétně motorola mpx 220. Brácha má tento mobil a chci mu udělat radost...
    Navíc mě zajímá i možnost propojení s gps

díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Tak jsem se vrátil z dovolené a ujel jsem cca 4500km, převážně po Itálii a chci se s Vámi podělit o mé dojmy z fungování navigace. Nemá cenu opětně psát, že je TTN5 super navigace, že jsem všude bezproblémů trefil atd.atd. Vypíchnu jen pár bodů:

1. vyrazil jsem s tyden starou (novou) BT GPS (dříve jsem měl CF GPS). Mé obavy se nenaplnily. PDA s běžící navigací a GPS jsem mohl kdykoli za chodu v libovolném pořadí vypnout a když jsem vše zase zapnul (opět v libovolném pořadí), tak vše běželo tak jak mělo (komunikace s GPS naběla max do 6 sec.). Naprosto ideální při jakékoli zastávce na trase

2. všem Moravákům mohu vzkázat, že jih Itálie je na tom s mapou Italia_plus ještě daleko hůře, než oni. Vesničky a malá městečka neexistují, jet se dá buď po silnicích 1. nebo 2. třídy a nebo polem. Středně velká městečka nemají žádné ulice, silnice podél moře také neexistují. Vlastně se dá říci, že jsem si při jízdách po jihu Itálie bral s sebou PDA jen pro dobrý pocit, že ho mám, kdyby náhodou ... Jinak jsem jezdil bez navigace. Co se týká těch silnic 1. a 2. třídy, tak se v mapě občas tak divně kroutily, že jsem tím polem (a jednou i po moři) jel taky

3. pokud jsem si blbě hnul s PDA v držáku na okně a s jedné strany mi vypadnul konektor (zůstal zapojený jen z druhé strany), tak se mi TTN5 kousnul a pomohl jen SR. Podařilo se mi to i nasimulovat a PDA se kousalo pouze v případě, že byl puštěný (a aktivní) TTN5 - divné!

4. občas na dálnicích Míra říká, že mám jet vlevo na místě, kde je úplně normální sjezd z dálnice a na jiném místě, kde se dá pochybovat (pokud bych byl úplně slepý a nepodíval se na tabuli s městy a číslem dálnice) o tom, jestli mám jet po pravé půlce dálnice nebo po levé, protože se "rozdvojuje", tak mlčí. Občas nechápu logiku důležitosti sjezdů z dálnic?!?

5. bez TTN5 bych asi dodnes bloudil italskými horami. Kousek před Bolognou byla uzavřená dálnice, ale objížďka označená samozřejmě nebyla. S dálniční policií se moc domluvit nešlo, řekli jen tře vesničky, přes které se dostat opět na dálnici za uzavírkou (nevěděl jsem, kolik exitů je uzavřena). No a po 42km horami, ve tmě a šíleném slejváku jsem se v klídku dostal zpět na otevřenou dálnici - velká pochvala.

To je vše, jinak naprosto bez problémů.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Máte někdo tomtom 5 na aceru n30 s tím, že vám automaticky startuje (otvírá port) bluetooth gps?

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Možná pro někoho trochu lama dotaz. Jak funguje vytočení čísla u POI (u kterého existuje)? Moc jsem s tím nelaboroval a když to zkusím, tak mi to napíše, že to nenalezlo žádný telefon.
    EDIT: Funguje pouze u WM Phone Edition

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

Shrnutí:
    TTN ma 2 urovne CR. Ta zakladni je v prujezdni mape Evropy-
    Major_Roads_Of_Europe Navigator Map,
    ale pro pouziti v CR je to prakticky nepouzitelne.
    Potom je tu update, takzvane PLUS mapy.

DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map
    Tady je CR na velmi solidni urovni, skoro kazda silnicka mozna i 3. tridy. Problem je, ze SV Morava je na tom s pokrytim nedobre. Resp. silnice tam jsou, ale mesta nemaji nazvy /a ani ulice/ a nedaji se vyhledat v BZ. To se da obejit pomoci vytvoreneho souboru POI Mesta CR -viz diskuze o POI. A jeste jeden nedostatek ma ta mapa. Protoze je to vic zemi dohromady, tak velikost je okolo 400 MB. A predem rikam, ze rozdelit to nejde.

snad to pomuze

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2005

Přidám svoji trochu odlišnou zkušenost.
    Na TOMTOM.COM lze koupit TOMTOM Navigator 5 Western Europe. Pokud se nemýlím, nic jiného pro Evropu neprodávají.
    Tento komplet mám a mohu doložit, že obsahuje:
    Software
    Mapové celky DE-CH-AT-CZ-PL, IT, FR, GB, Benelux, Skandinávie, Iberie.
    Není tam žádná samostatná průjezdní mapa "Major roads", jako měl TTN3.
    Mapové celky jsou dále nedělitelné.
    Každý tento celek je tam ve dvou variantách:
    - "obyč", což je podrobná mapa příslušné oblasti včetně databází (v ČR je dost dobrá mapa s výjimkou východu republiky - dost je o tom v této diskusi napsáno - databáze ČR dost chudé)
    - PLUS, což je vždy předchozí verze "obyč" (podrobná mapa i databáze doplněná o zbytek Evropy v podrobnosti hlavních silnic (u nás tak do úrovně II.tř), města pouze hlavní průjezdy a bez databází. To plus znamená vždy zhruba 100MB navíc.
    Lze si tedy při instalaci rozmyslet a vybrat, co se nainstaluje. Alespoň jedna mapa ve verzi Plus je nutná pro "mezinárodní" resp. "mezimapové" plánování cest. Samozřejmě, že pro vlastní navigaci je vždy nejlepší podrobná mapa příslušné oblasti. Dá se jistě např. v Itálii jet třeba podle GB PLUS, ale není to ono. Chybí podrobnost.

Shrnuto. ČR je v prodejní verzi obsažena, nic se nedokupuje.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Jeste jsem si trochu hral s adresarovou strukturou TomTom 5.1 a zredukoval jsem to tak, ze na karte (samozrejme pominu-li mapy) mam pouze adresar tomtom5 s par soubory - viz screenshot.
    V tom adresari je samotna aplikace + i audio soubory (data41.*). Vse funguje, jak ma.
    V RAM (cili v MyDocuments\TomTom) je pouze CurrentMap.dat o nekolika desitkach bajtu.

Aktualni verze spoustecu TomToma s nebo bez zvukove navigace prikladam.
    EDIT: Ty spoustece funguji pouze pro tuto konfiguraci: tedy data41.* soubory jsou ve stejnem adresari jako TomTom Navigator.exe.
    Připojené obrázky Připojené obrázky  
    Připojené soubory Připojené soubory

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2005

zkousel jsem dat data41.chk na kartu a to nepracovalo.

EDIT: aha, ja to dal k mape. Zkusim udelat adresar na CF.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Buď v klidu, mně taky ne. Už jsem to jednou s Myrkem řešil a nevyřešil. :no: Ten kluk mě nepřestává udivovat, kam všude dokáže ty soubory strčit

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Tak tentokrát se mi to podařilo. Předtím jsem to nepouštěl ze zástupce, ale přímo ve file manageru EXE soubor. No nic, hlavní je, že to fachá. Myrku, jsi hlava :yes: Díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

<To Myrek>
    Funguje to, dokonce bych rekl, ze to bezi svizneji, nez kdyz je to v Hlavni pameti. jenom pro upresneni, v hlavni pameti je jeste itn (tam se ukladaji itinerare).
    Pokud si do adresare jak poise MYREK date jeste napr Data30.CHK a Data30.vif, je pak mozno vypnout hlas i za behu TT, upozorneni funguje.

OVSEM jak uz to byva nic neni 100 %. V teto konfiguraci pokud vypnu PDA s bezicim TT, po zapnuti mi zamrzne, zkousel jsem 5x a pokazdy, takze navrat k puvodni sestave.
    Připojené soubory Připojené soubory

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

Tak pri ceste z prace (40 km) jsem to zkousel, asi 10x jsem PPC s bezicim TT vypnul, cca po 10 sec az minute zapnul, nekolikrat jsem to vypnul i behem proslovu a po zapnuti uplne v pohode, pekne dorekl, co chtel Samozrejme GPS se jakoby ztratila, ale behem cca 5 sekund opet nadetekovala a behem dalsich 10 az 30 sekund nadetekovala opet signal a navigace jela dal.
    Suma sumarum: u me to funguje (tuk tuk) jako vino.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2005

Tak jsem mel neco spatne asi, nevim, mne to neslo. Ale stejn to necham v hlavni pameti, protoze se mi uz nekolikrat stalo, ze jsem pri vyndavani z drzaku tuknul na SD kartu, a kdyz jsem mel TT na SD karte tak mi PPC zatuhl. Vyzkousej to schvalne, to by mne zajimalo, za behu TT vyndej kartu s mapou (a vlastne i s TT u tebe)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

No, to je dost extremne adrenalinovy sport
    To bych totiz musel nejdriv musel vyndat GPS v CF slotu, pak vycvaknout SD (coz jednou rukou moc nejde - ostatne ta SD karta je u Axima zapustena a vycvakne se - cili nejde pouze vytahnout).
    No a pak bych to asi:
    a) napalil do znacky
    b) predformatoval SD kartu

Takze to asi zkouset nebudu - ale uprimne, nemyslim si, ze je prilis bezne pri navigaci vyndavat pametovou kartu, z ktere Tomtom bezi

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Může mi někdo vysvětlit, jak to je s instalací map PLUS?
    Mám novou kartu. Předpokládal jsem, že když si nainstaluju všechny mapy na HDD, tak potom už stačí je jen překopírovat na kartu. Ale když jsem to teď udělal, tak TT ty překopírované a nenaintalované nevidí. Ty co už jednou byly nainstalované vidí, i když jsem je na tu novou kartu jen zkopíroval. Díky.

Strana 40 z 50 PrvníPrvní ... 303839404142 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. iGO - rady, tipy, zkušenosti
    Od beecher v sekci iGO
    Reakcí: 315
    Poslední příspěvek: 26-07-2006, 22:33
  2. Alturion - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci Alturion
    Reakcí: 270
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 15:22
  3. OziExplorerCE - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci OziExplorerCE
    Reakcí: 412
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 15:20
  4. SmartMaps - rady, tipy, zkušenosti
    Od Crusader_ce4you v sekci SmartMaps (Navigator)
    Reakcí: 788
    Poslední příspěvek: 24-11-2005, 14:38