Vzhledem k tomu, že mám Yakumo a to to prý nepodporuje tak si asi budu muset nechat tu svojí 3ku....
Edit by MODERATOR
Edit by MODERATOR
U TomToma na stránkách píšou, že mapy berou od TeleAtlasu. Alturion má ČR taky od TeleAtlasu a úroveň detailu je naprosto vyhovující. Dá se očekávat, že TT5 bude mít mapy pro ČR stejně kvalitní? Nějak mi to nekoresponduje s uváděným pokrytím 36%.
No, kamarad to testoval s Yakumem (MRE mapa) a povidal ze to funguje celkem slusne. Akorat mu jednou GPS ztratila signal v otevrene krajine. Po case se zase nasla (normalne se to nestava).
Takze na Yakumu 300 GPS to v zasade asi jede, mozna jsou tam nejake drobne problemy, ale snad se to bude dat pouzivat. Zatim jsem nemel moznost to zkusit, cekam jestli zacnou prodavat tu CR, na webu maji ze release verze 5 bude v lete.
Sice mi to moc nekoresponduje s tim, ze ta 5ka uz evidentne beha po P2P sitich, ale budiz. Mozna bude rovnou release 5.1 :).
Takze na Yakumu 300 GPS to v zasade asi jede, mozna jsou tam nejake drobne problemy, ale snad se to bude dat pouzivat. Zatim jsem nemel moznost to zkusit, cekam jestli zacnou prodavat tu CR, na webu maji ze release verze 5 bude v lete.
Sice mi to moc nekoresponduje s tim, ze ta 5ka uz evidentne beha po P2P sitich, ale budiz. Mozna bude rovnou release 5.1 :).
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na problém s TOMTOMem 5. Mám acer n35 a po nainstalovani TOMTOMa mi píše chybí zařízení GPS. V nastavení GPS mi ale nenabízí port COM8, který bych měl zadat, ale jen COM3. Neví prosím někdo jak se to dá změnit? dík
Spousta uzivatelskych nastaveni uz neni mozna (poskladani informaci na displeji, hw tlacitka), spousta nastaveni je hure dostupna nebot cely program lze ovladat pouze prstem.
Ceska navigace je sice namluvena kvalitne ovsem preklad povelu neni az tak dobry jako u R66.
Ceska lokalize je celkem dobra ikdyz tez neni uplne super.
Naopak jsou nove funkce (ale placene) jako TMC a pocasi.
Je mozne otocit program na displeji PDA i W2003 bez SE.
Prima komunikace s TomTom serverem na stahovani bonusu (hlasy, designy, atd)
Edit by MODERATOR
Ceska navigace je sice namluvena kvalitne ovsem preklad povelu neni az tak dobry jako u R66.
Ceska lokalize je celkem dobra ikdyz tez neni uplne super.
Naopak jsou nove funkce (ale placene) jako TMC a pocasi.
Je mozne otocit program na displeji PDA i W2003 bez SE.
Prima komunikace s TomTom serverem na stahovani bonusu (hlasy, designy, atd)
Edit by MODERATOR
Nevíte někdo jak ve verzi TOMTOM 5 vyřešit :
- špatné zobrazování diakritiky ?
- aby se vždy při startu programu nemuseli zadávat všechny výběry ( jazyk, ovládání, formát hodin, hlas, nastavení GPS ...)
- špatné zobrazování diakritiky ?
- aby se vždy při startu programu nemuseli zadávat všechny výběry ( jazyk, ovládání, formát hodin, hlas, nastavení GPS ...)
Zkousel jsem instalovat CD3 ... DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map.
Program je na n35 prakticky nepouzitelny, jelikoz uz v menu reaguje straaaaasne pomalu. Ale nasel jsem tam par ulic naseho 2,5 tisicoveho mestecka.
Jak se pozna to update ?
Je to skutecne na Acer tak pomale ?
Program je na n35 prakticky nepouzitelny, jelikoz uz v menu reaguje straaaaasne pomalu. Ale nasel jsem tam par ulic naseho 2,5 tisicoveho mestecka.
Jak se pozna to update ?
Je to skutecne na Acer tak pomale ?
Ja TOMTOM5 na acer n35 používám a v pohodě. Jen ten přenos map z PC do PDA je děsně pomalý. A po přidání POI akorát trošku pomaleji startuje jinak naviguje bez potíží
A kam jsi ho instaloval ? Na kartu nebo do RAM ? Mapy instaluju pres ctecku.
TTN je hbity do chvile, kdy navolim vsechny parametry. Pak je odezva na prechod z mapy do menu treba i 5s. Zmenseni a zvetseni trva take vecnost...
TTN je hbity do chvile, kdy navolim vsechny parametry. Pak je odezva na prechod z mapy do menu treba i 5s. Zmenseni a zvetseni trva take vecnost...
Mám ho na kartě .. co máš za druh MMC? ci SD? No zvětšeni mapy taky dlouho trvá - pokud si chci na display zobrazit třeba celou mapu, ale ten přechod z mapy do menu je rychlý a celá navigace v aute je v pohode bez žadne prodlevy
Nastaveni tomTom5 pro ACER n35:
aby to na Acer n35 spravne fungovalo, je potreba zvolit:
Ostatni kabelove NMEA GPS
57600bps (muze byt i 9600)
GPS on Navigator
Podminkou spravne funkce je dostatek volneho mista na karte. Kdyz jsem mel na 512MB karte DE_AT_CZ..., ktera ma asi 420MB a uz nic jineho, program se zasekaval, pomalu reagoval atd... Dal jsem mapu na jinou kartu, kde zbyva jeste asi 250MB volneho mista a vsechno /i zoom/ jde velice svizne...
aby to na Acer n35 spravne fungovalo, je potreba zvolit:
Ostatni kabelove NMEA GPS
57600bps (muze byt i 9600)
GPS on Navigator
Podminkou spravne funkce je dostatek volneho mista na karte. Kdyz jsem mel na 512MB karte DE_AT_CZ..., ktera ma asi 420MB a uz nic jineho, program se zasekaval, pomalu reagoval atd... Dal jsem mapu na jinou kartu, kde zbyva jeste asi 250MB volneho mista a vsechno /i zoom/ jde velice svizne...
[QUOTE="JirkaP."]
- aby se vždy při startu programu nemuseli zadávat všechny výběry ( jazyk, ovládání, formát hodin, hlas, nastavení GPS ...)
[/QUOTE]
Vyřešeno, je nutno provést instalaci na kartu . A pak je to v pořádku.
- aby se vždy při startu programu nemuseli zadávat všechny výběry ( jazyk, ovládání, formát hodin, hlas, nastavení GPS ...)
[/QUOTE]
Vyřešeno, je nutno provést instalaci na kartu . A pak je to v pořádku.
No, me to funguje i v kombinaci - program v RAM a mapa na karte. Jen jsem zjistil, ze problemy dela moje 512MB karta. Asi jde do haje, ted to jen na reklamacich prokazat, jelikoz ve ctecce PC funguje.
Všem co používají TOMTOM pro navigaci mám velice příjemnou zprávu. V mapovém podkladu "Major_roads_Europe" je pokrytí ČR minimální. Ve městě, kde bydlím ( Litoměřice 25 000 obyvatel ) byly vyznačena jen jedna hlavní průtažní ulice.
Pokud však použijete nové mapové podklady "DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map" je situace o mnoho, mnoho opravdu mnoho lepší. Mé město je vykresleno do podrobna ( všechny ulice ) a jsou na něm vyznačeny i zcela nové kruhové objezdy. Zatím jsem našel úplně všehno co jsem hledal. I jedna vesnička ( bez popisných čísel - chatová oblast), která není ani uvedena v autoatlase a hlavně není v autoatlase uvedena ona nezpevněná komunikace k ní vedená je v této mapě ona komunikace obsažená :!:. Jelikož jsem věděl, kde leží, tak jsem provedl navigaci né na adresu, ale na bod na mapě. A bylo to.
Edit by MODERATOR
Pokud však použijete nové mapové podklady "DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map" je situace o mnoho, mnoho opravdu mnoho lepší. Mé město je vykresleno do podrobna ( všechny ulice ) a jsou na něm vyznačeny i zcela nové kruhové objezdy. Zatím jsem našel úplně všehno co jsem hledal. I jedna vesnička ( bez popisných čísel - chatová oblast), která není ani uvedena v autoatlase a hlavně není v autoatlase uvedena ona nezpevněná komunikace k ní vedená je v této mapě ona komunikace obsažená :!:. Jelikož jsem věděl, kde leží, tak jsem provedl navigaci né na adresu, ale na bod na mapě. A bylo to.
Edit by MODERATOR
Evropa konci Polskem a CR. Nic vic.
Da se nekde vypnout to, aby me porad usazoval na silnici i kdyz jsem mimo ?
Da se nekde vypnout to, aby me porad usazoval na silnici i kdyz jsem mimo ?
Co se tyce POI, tak je to nejake zvlastni. Na obrazovce navigace a nebo v pri prochazeni mapy se ikony zobrazuji a tuknutim na ne dostanete nazev a tel.cislo. Ovsem pokus si zadate spravu POI nebo vyhledavani tak v CR to lze jenom u nekterych. Pro dalsi to rve ze nejsou POI.
Jinak mapa je snad stejna jako v Alturionu. Takze dost fest podrobna.
Jenom posazeni nekterych POI je hodnekrat spatne - nekdy radove o stovky metru.
Na jihu moravy jsem nasel nektere vesnice nepojmenovane a bez pojmenovanych ulic.
Nektera mesta zase nelze vyhledat jako treba Frydek-Mistek.
To jsou vsak detske nemoci.
Velke negativum vsak je, ze CR je soucasti SRN+SVYC+RAK+POL+MAJOR ROADS a tak to cele ma 410MB a nelze to nejak ocesat. Tady by se hodil zpusob prezentovany R66, DEST, kdy mapy lze v PC orezat.
Jinak mapa je snad stejna jako v Alturionu. Takze dost fest podrobna.
Jenom posazeni nekterych POI je hodnekrat spatne - nekdy radove o stovky metru.
Na jihu moravy jsem nasel nektere vesnice nepojmenovane a bez pojmenovanych ulic.
Nektera mesta zase nelze vyhledat jako treba Frydek-Mistek.
To jsou vsak detske nemoci.
Velke negativum vsak je, ze CR je soucasti SRN+SVYC+RAK+POL+MAJOR ROADS a tak to cele ma 410MB a nelze to nejak ocesat. Tady by se hodil zpusob prezentovany R66, DEST, kdy mapy lze v PC orezat.
Petra:
Jak s karotu 512MB tak 1GB to jede stejne rychle jako TT3.
Pouze na PDA s 20MB volne ram spusteni je rychlejsi nez na PDA s 8MB volne ram (20sec)
Jak s karotu 512MB tak 1GB to jede stejne rychle jako TT3.
Pouze na PDA s 20MB volne ram spusteni je rychlejsi nez na PDA s 8MB volne ram (20sec)
Ve frydku jsou jenom I a II tridy.
Obecne se da rici ze od Vyskova na vychod jsou v mestech jako Uherske Hradiste, Frydek jenom I a II tridy. Ve vetsich jako Olmik, Zlin, Ova jsou ulice.
Od Vyskova na zapad je kazda dira na urovni ulic.
Co vsak funguje blbe je vyhledavani.
Zkuste nekdo normalne pres klavesnicove vyhledavani najit Frydek-Mistek, Lezaky, Uherske Hradiste.
Obecne se da rici ze od Vyskova na vychod jsou v mestech jako Uherske Hradiste, Frydek jenom I a II tridy. Ve vetsich jako Olmik, Zlin, Ova jsou ulice.
Od Vyskova na zapad je kazda dira na urovni ulic.
Co vsak funguje blbe je vyhledavani.
Zkuste nekdo normalne pres klavesnicove vyhledavani najit Frydek-Mistek, Lezaky, Uherske Hradiste.
Snad jsem v předcházejících příspěvkách zobrazil všechny požadovaná města - vesnice o které byl zájem.
A jak sami vidíte bylo nalezeno vše po čem se pátralo. :D
[QUOTE="Kocir"]
Nektera mesta zase nelze vyhledat jako treba Frydek-Mistek.
To jsou vsak detske nemoci.
[/QUOTE]
Přesně tak. Nebo některé ulice mají zaměněné písmeno "č" za "cz"
[QUOTE="Peta"]
a jak je na tom slovensko??[/QUOTE]
Ze Slovenska tam není ani čárka. Na hranicích, jako když utne.
[QUOTE="Peta"]
ad 410 MB projevuje se to nejak na rychlosti?? na karte miste spousta:-)[/QUOTE]
Na Dataphone2 s 512 MB SD kartou "Kingston" to běhá jako víno. Posuvník u mapy, mění rozlišení scela plynule.
Jinak 512 MB SD karta "Kingston" 512 MB mne velmi zklamala, je asi tak 4 x pomalejší než jiné. Vytvoření adresáře trvá snad více jak vteřinu.
[QUOTE="Kocir"]
Velke negativum vsak je, ze CR je soucasti SRN+SVYC+RAK+POL+MAJOR ROADS a tak to cele ma 410MB a nelze to nejak ocesat. [/QUOTE]
Já to zas beru jako výhodu. Všechno je v jednom. Prodejci SD karet se mohou těšit. ( hlavně ten můj :D )
A jak sami vidíte bylo nalezeno vše po čem se pátralo. :D
[QUOTE="Kocir"]
Nektera mesta zase nelze vyhledat jako treba Frydek-Mistek.
To jsou vsak detske nemoci.
[/QUOTE]
Přesně tak. Nebo některé ulice mají zaměněné písmeno "č" za "cz"
[QUOTE="Peta"]
a jak je na tom slovensko??[/QUOTE]
Ze Slovenska tam není ani čárka. Na hranicích, jako když utne.
[QUOTE="Peta"]
ad 410 MB projevuje se to nejak na rychlosti?? na karte miste spousta:-)[/QUOTE]
Na Dataphone2 s 512 MB SD kartou "Kingston" to běhá jako víno. Posuvník u mapy, mění rozlišení scela plynule.
Jinak 512 MB SD karta "Kingston" 512 MB mne velmi zklamala, je asi tak 4 x pomalejší než jiné. Vytvoření adresáře trvá snad více jak vteřinu.
[QUOTE="Kocir"]
Velke negativum vsak je, ze CR je soucasti SRN+SVYC+RAK+POL+MAJOR ROADS a tak to cele ma 410MB a nelze to nejak ocesat. [/QUOTE]
Já to zas beru jako výhodu. Všechno je v jednom. Prodejci SD karet se mohou těšit. ( hlavně ten můj :D )
Vsetín nemá ulice popsané. Jen čísla silnic.
A jak psal "Kocir":
Obecně se dá říci že :
- Od Vyškova na východ jsou v městech jen silnice I a II třídy.
- Od Vyškova na západ je každé město na urovni ulic.
Edit by MODERATOR
A jak psal "Kocir":
Obecně se dá říci že :
- Od Vyškova na východ jsou v městech jen silnice I a II třídy.
- Od Vyškova na západ je každé město na urovni ulic.
Edit by MODERATOR
Nevíte někdo jestli jde nastavit tom tom 5 na N35 interní GPS mě se to nepodařilo rozchodit když zvolím kabelové NMEA GPS tak je tam jen COM3 a nejde změnit.
Nastaveni tomTom5 pro ACER n35:
aby to na Acer n35 spravne fungovalo, je potreba zvolit:
Ostatni kabelove NMEA GPS
57600bps (muze byt i 9600)
a vybrat GPS on Navigator, nikoliv COM
aby to na Acer n35 spravne fungovalo, je potreba zvolit:
Ostatni kabelove NMEA GPS
57600bps (muze byt i 9600)
a vybrat GPS on Navigator, nikoliv COM
Tak mapy plus jsou uz v pohode, ale mam divny pocit z vyhledavani tras. Napr. Praha - Horni Plana se da jet po Strakonicke coz je nejkratsi nebo pres Budejovice coz je nerychlejsi. Takto to nejde treba Smartmaps, ale Tomtom zene obe trasy po Strakonicke s malou obmenou. Jinak hlasova navigace po Praze mi prijde dost presna, presnejsi nez u Smartmaps. Ale celkovy dojem dost dobry.
[QUOTE="myssak"]Tak mapy plus jsou uz v pohode, ale mam divny pocit z vyhledavani tras. Napr. Praha - Horni Plana se da jet po Strakonicke coz je nejkratsi nebo pres Budejovice coz je nerychlejsi. Takto to nejde treba Smartmaps, ale Tomtom zene obe trasy po Strakonicke s malou obmenou. Jinak hlasova navigace po Praze mi prijde dost presna, presnejsi nez u Smartmaps. Ale celkovy dojem dost dobry.[/QUOTE]
No je pravda, že to je trochu off:
TTN5: Praha - Horní Planá - nejrychlejší: 192km - 2h48min
SM: Praha - Horní Planá - nejrychlejší: 202km - 2h36min
TTN5: Praha - Horní Planá - nejkratší: 183km - 3h09min
SM: Praha - Horní Planá - nejkratší: 186km - 2h56min
Je sice pravda, že každý používá zcela odlišné mapové podklady, ale nevidím jediný důvod, proč by měl TTN5 ignorovat českobudějovickou. Pokud ale zadáme, aby TTN5 počítal nejrychlejší trasu po benešovské směrem na ČB, tak z něho vypadne 200km - 2h59min. Takže je oproti SM kratší o 2km, ale časově náročnější o 23min!
A teď si vyberte :oops:
No je pravda, že to je trochu off:
TTN5: Praha - Horní Planá - nejrychlejší: 192km - 2h48min
SM: Praha - Horní Planá - nejrychlejší: 202km - 2h36min
TTN5: Praha - Horní Planá - nejkratší: 183km - 3h09min
SM: Praha - Horní Planá - nejkratší: 186km - 2h56min
Je sice pravda, že každý používá zcela odlišné mapové podklady, ale nevidím jediný důvod, proč by měl TTN5 ignorovat českobudějovickou. Pokud ale zadáme, aby TTN5 počítal nejrychlejší trasu po benešovské směrem na ČB, tak z něho vypadne 200km - 2h59min. Takže je oproti SM kratší o 2km, ale časově náročnější o 23min!
A teď si vyberte :oops:
Podle compatibility listu ano.
PANOVE FUNGUJE NEKOMU Z VAS VYHLEDAVANI V POI V TT5?
TREBA HOSPODY CI BENZINKY?
MAM NA MYSLI V MAPE PODROBNE CR
TREBA HOSPODY CI BENZINKY?
MAM NA MYSLI V MAPE PODROBNE CR
Pánové ! Beru teoretické diskuse na téma kolik km a kolik minut odkud kam. Jenže pak na cestě té či oné chytnete tři kamiony a stejně je to všechno v haj....
Pro mě vážnější problém.
HX4700 a TTN5. Start a automatické spuštění BT bez problémů. Ale naopak ukončení programu snad legálně z menu s automatickým vypnutím BT končí v 50% zatuhnutím PDA. Zmizí okno TTN5, zhasne LEDka BT v tom momentě je konec. Soft reset.
V manuálu je popsána funkce vypnutí automatu BT, ale já ji přes všechnu snahu v příslušných oknech menu naobjevil.
Zrušil jsem vše nestandardní (Wisbar apod.), stejně to padá dál.
Má někdo podobnou zkušenost ?
Nebo ví někdo, kde může být zádrhel ?
Pro mě vážnější problém.
HX4700 a TTN5. Start a automatické spuštění BT bez problémů. Ale naopak ukončení programu snad legálně z menu s automatickým vypnutím BT končí v 50% zatuhnutím PDA. Zmizí okno TTN5, zhasne LEDka BT v tom momentě je konec. Soft reset.
V manuálu je popsána funkce vypnutí automatu BT, ale já ji přes všechnu snahu v příslušných oknech menu naobjevil.
Zrušil jsem vše nestandardní (Wisbar apod.), stejně to padá dál.
Má někdo podobnou zkušenost ?
Nebo ví někdo, kde může být zádrhel ?
Jo, taky se mi to stává, hodně dlouho se vypíná, občas zamrzne, občas neuvolní paměť, každopádně je v 70% případů LEPŠÍ SR. Holt je to žravá aplikace, která má ještě pořád své mouchy. Musíme počkat na upgrade / patch.
Odzkoušel jsem, že mi to dělá, pokud nemám připojenou GPS. Když tam mám zasunutou mojí CF GPS, dojedu do cíle a vypnu aplikaci, tak je vše OK :(
EDIT: A jak dlouho se Ti aplikace startuje? Mám 22,2 MB volné paměti pro spuštěné programy a startuje se mi 36 sec. Při běhu aplikace se volná paměť sníží na 15,2 MB. Po korektním vypnutí mi zůstane volných 21,1 MB a po nekorektním (strašně dlouhé vypínání a posléze dlouho nefunkční stav na obrazovce Today) mi klidně zbyde jen 1MB.
EDIT: Je možné nainstalovat aplikace do iPAQ Store, popř. na SD/CF kartu? Mně se to nepodařilo. Pokud ano, jaký to má vliv na rychlost aplikace?
EDIT: A jak dlouho se Ti aplikace startuje? Mám 22,2 MB volné paměti pro spuštěné programy a startuje se mi 36 sec. Při běhu aplikace se volná paměť sníží na 15,2 MB. Po korektním vypnutí mi zůstane volných 21,1 MB a po nekorektním (strašně dlouhé vypínání a posléze dlouho nefunkční stav na obrazovce Today) mi klidně zbyde jen 1MB.
EDIT: Je možné nainstalovat aplikace do iPAQ Store, popř. na SD/CF kartu? Mně se to nepodařilo. Pokud ano, jaký to má vliv na rychlost aplikace?
Moje zkušenosti s pamětí a rychlostí:
Na hx4700 mám program v iPAQ File Store, mapy na CF kartě.
Startuje to asi 35s včetně automatického zapnutí BT.
Zabírá mi cca 7,5 MB operační paměti.
Po legálním ukončení v paměti vcelku uklizeno.
Na hx4700 mám program v iPAQ File Store, mapy na CF kartě.
Startuje to asi 35s včetně automatického zapnutí BT.
Zabírá mi cca 7,5 MB operační paměti.
Po legálním ukončení v paměti vcelku uklizeno.
Zjistil jsem, ze cim je na karte, kde jsou ostatni mapy, vice slozek od ruznych programu, tim je start programu pomalejsi.
Dalsi vec, ktera zdrzuje start pogramu je existence oblibenych a jestlize bylo neco v TT hledano.
napr. na n35 na karte 1GB, kde je spoustaprogramu a dve mapy od TT /CZ a Italia/ startuje pres jednu minutu. Kdyz nahraji na druhou cistou 1G kartu stejne mapy, start probehne za 5!!! sekund.
zrejme pri startu prohledava vsechny adresare a hleda mapy, coz svedci o ne zrovna dobre udelane konfiguraci programu.
Dalsi vec, ktera zdrzuje start pogramu je existence oblibenych a jestlize bylo neco v TT hledano.
napr. na n35 na karte 1GB, kde je spoustaprogramu a dve mapy od TT /CZ a Italia/ startuje pres jednu minutu. Kdyz nahraji na druhou cistou 1G kartu stejne mapy, start probehne za 5!!! sekund.
zrejme pri startu prohledava vsechny adresare a hleda mapy, coz svedci o ne zrovna dobre udelane konfiguraci programu.
[QUOTE="ms"]zrejme pri startu prohledava vsechny adresare a hleda mapy, coz svedci o ne zrovna dobre udelane konfiguraci programu.[/QUOTE]
Takze nestaci udelat v ROOTu jeden adresar a tam hodit vsechny ostatni složky, takže v ROOTu budu mít složky map a pak jen jednu složku, která ovšem bude mít hodně podslažek? V podstatě by měl vyhledávat pouze v ROOTu, ne?
Takze nestaci udelat v ROOTu jeden adresar a tam hodit vsechny ostatni složky, takže v ROOTu budu mít složky map a pak jen jednu složku, která ovšem bude mít hodně podslažek? V podstatě by měl vyhledávat pouze v ROOTu, ne?