Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom Tom - rady, tipy, zkušenosti

David79 (11)|23.5.2005 12:00
Zdravim, chci se zeptat - testoval jsem Tom Toma ted v nemecku, mel jsem nahranou mapu celeho nemecka v kuse, a Tom Tom se mi pri navigaci kousal - kdyz jsem dojel na krizovatku a sipka ukazujici polohu se dostala na tu zelenou sipku znazornujici smer odboceni, tak misto udaju o cili (vzdalenost a cas do cile atd...) naskocil na obrazovce jenom udaj o rychlosti v dobe kdy jsem najel na tu sipku a upozorneni ze jsem na "unnamed road" a program dal nenavigoval (sipka zkysla na te zelene sipce). Ani po hodine nechani v klidu se program nerozbehl - musel jsem soft resetovat, coz je na kazde treti krizovatce celkem nevyhodne.
Pouzivam HP iPAQ 2210 a BT Navilock 308... poradi nekdo co kde nastavit nebo cim by to mohlo byt? Diky.
j@m (44)|24.5.2005 09:51
Pro všechny co mají problém s com porty a BT. Např nemají možnost přepnout na com5 jelikož není v seznamu.

update gps na verzi 3.07
trunda (1)|24.5.2005 09:52
Mam stejny problem s TomTomem - H2210 a GPS Holux. Po nejake dobe vzdy zatuhnul a nasledoval reset. Zjisti jsem, ze musim vypnout zobrazovani POI (body zajmu) a pak to funguje skvele. Nevyhoda je, ze nemuzu za jizdy vyuzivat POI (coz je skoda). Pokud nekdo zna pravou pricinu, tak dejte vedet.:yes:
jan.honek (65)|26.5.2005 09:31
nevíte někdo jak se dá zrychlit prohlíženínaplánované trasy...
Kocir (836)|26.5.2005 09:44
To je co "zrychlit prohlíženínaplánované trasy..." ?
Edit by MODERATOR
jan.honek (65)|26.5.2005 09:59
je tam přece volba, kdy si můžeš prohlídnout naplánovanou trasu " demonstrate route" co ji to našlo a ta podle mě jede normální rychlostí. pokud mám ale trasu na 5 hodin tak to bych u toho asi sedět nevydržel...
jan.honek (65)|26.5.2005 10:00
jo a pak jsem se chtěl zeptat, když mám verzi 3.03 je na to nějaký upgrade na vyšší verzi?
Ivanm_ce4you (466)|26.5.2005 10:11
Ackoli TT nemam, z logiky veci by se mi zdalo, ze dmonstrate by melo bezet rychleji. POkud se to spusti a clovek chvili vydrzi, opravdu to jede tak pomalo? Mozna to je treba 4x rychlejsi, ale i tak to asi nebude "metelesku blesku".
Edit by MODERATOR
Suoraj (704)|26.5.2005 10:28
no a to to při demonstrate route dodržuje i rychlost a podřazuje....:D noooo a o tom to asi jeeee :D pokud si nastavíš v settingu vyšší rychlost tak by to mohlo jít rychleji...
jan.honek (65)|26.5.2005 10:32
no tak Vám teda pěkně děkuju....:D
přístě zvýším tempo a naplánuju si trasu z kopce....
ipf (2136)|26.5.2005 11:14
[QUOTE="jan.honek"]...mám ale trasu na 5 hodin tak to bych u toho asi sedět nevydržel...[/QUOTE]

Ani nemusíš, dá se u toho i ležet :D . Občas funguje tento postup: pustíš demonstraci, pak ji zastavíš, otevřeš mapu, ťapneš někam do trasy (kde chceš pokračovat) a znovu pustíš demonstraci. Občas se to chytne a pak si můžeš projít hlavní křižovatky, občas to ale pokračuje ze zastaveného místa. Proč a jak to funguje jsem zatím neobjevil, třeba se to někomu povede.
jan.honek (65)|26.5.2005 11:35
díky si poklad.... skrátil si mi trápení o několik hodin... nebo se na to raději nebudu dívat a kam dojedu, tam dojedu a podívám se až na místě:D :O
jan.honek (65)|31.5.2005 12:43
pokusil jsem se do Toma nahrát víc map, ale nejde mi mezi něma přepínat, kde by mohla být chyba?
jan.honek (65)|31.5.2005 13:13
normálně přes instalační program jsem je tam dal přidat. Tvářilo s eto jako, že tam jsou, ale Tom je nevidí....
asi to bude někde mezi PDA a židlí, co...:D :D
Kocir (836)|31.5.2005 13:25
[QUOTE="jan.honek"]pokusil jsem se do Toma nahrát víc map, ale nejde mi mezi něma přepínat, kde by mohla být chyba?[/QUOTE]

Ten problem muze byt nasledujici. A to ten ze je nekolik verzi TomTom 3 pro PDA. Vsechny se tvari uplne stejne (design programu, obsahy CD). Maji vsak dva rozdili
- cislo verze
- mapu Evropy s major roads, jedna verze nema Polsko a a druha ma Polsko.

Ja mam verzi bez Polska a verze programu je 3.01 (409/2). Ktera ma tyto vlastnosti
- pokud upgradnu na vyssi verzi 3.03 atd co poskytuje TT na strankach, tak prestane fungovat prepinani map
- pokud si nahraji mapu Evropy s Polskem tak program pada.

Tudiz zkus se podivat jakou mas verzi a vzpomen zda jsi neprovadel upgrade.
jan.honek (65)|31.5.2005 14:08
ano, po nainstalování map možná i mezi nima... jsem tam hodil upgrade na 3.03 a to asi bude ono....
takže to chce nahrát nejřív upgrane a pak všechny mapy? nebo se na upgr. vy... a nechat to na 3. 1
Kocir (836)|31.5.2005 14:50
[QUOTE="jan.honek"]ano, po nainstalování map možná i mezi nima... jsem tam hodil upgrade na 3.03 a to asi bude ono....
takže to chce nahrát nejřív upgrane a pak všechny mapy? nebo se na upgr. vy... a nechat to na 3. 1[/QUOTE]

BOHUZEL NENAHRAVAT ZADNY UPGRADE.

DOKONCE ANI NEPOMUZE ODINSTALOVANI JEDNE VERZE TT A JEJICH A INSTALACE TE DRUHE VERZE TT A JEJICH MAP. PROSTE JE TO TAM NEKDE V REGISTRECH. TAKY ME TO STVE. NEJSEM SCHOPEN PROVADET UPGRADE A NEMA POLSKO.
jan.honek (65)|31.5.2005 14:59
takže jestli jsem tomu dobře rozumněl, tak mi teď pomůže jedině reset a celé znova.....
Kocir (836)|31.5.2005 19:21
Hele zkus to odninstalovat. Jak mapy tak program TT.
Pak zkus odstranit jakekoliv zaznamy o TT v registrech.
Pak zkus znovu nainstalovat novy TT (ten co ma mapu evropy s Polskem) a pak mapy.

Dej pak vedet jak ti to dopadlo.

Pokud to dopadne blbe tak potom opravdu jenom HR
Edit by MODERATOR
jan.honek (65)|1.6.2005 07:16
ahoj, udělal jsem raději HR a vše natlačil znova a je to v pohodě. Chyba byla na mojí straně....
teď už to běhá v pohodě...
poznámka moderátora: příspěvek upraven, neb vykazoval symptomy warezu
jan.honek (65)|1.6.2005 13:37
můžete mi někdo poradit jak naplánovat trsu z ČR do Německa, když bych se pře plánování potřeboval přepínat mezi mapama? Na hlavních silnicích Evropy je místo startu a na mapě Německa cíl. Nějak nevím jak do toho. nebo na hranice podle jedné a z hranic po druhé mapě?
richard2 (150)|1.6.2005 13:47
[QUOTE="jan.honek"]......... nebo na hranice podle jedné a z hranic po druhé mapě?[/QUOTE]

tohle je asi jediná možnost
richard2 (150)|1.6.2005 14:25
TomToma sice nemám, ale v MapSonicu, který používám, to snad bude podobně. Pokud plánuji trasu skrz více map, které nelze nahrát jako jeden soubor, naplánuji cestu po hranice a od hranic. Trasy uložím a na hranicích jenom přepnu mapy. Je to otázka několika málo sekund.
phala (2)|1.6.2005 15:01
Chlapi, než začnu psát na oficiální stránky TT tak se ptám jestli někdo náhodou neví kdy už konečně uvolněj tu 5.
phala (2)|1.6.2005 15:20
Podle tohoto textu z oficiálních stránek TT by ta 5ka měla obsahovat i ČR.

The following maps are included in the TomTom NAVIGATOR 5 upgrade:

Great Britain
Germany, Poland** and Czech Republic**
Austria and Switzerland
Italy
Norway, Sweden, Denmark and Finland
Netherlands, Belgium, Luxembourg
France
Spain, Portugal and Andorra

Jo a namluveno je to v 30 jazicích.
Edit by MODERATOR
richard2 (150)|1.6.2005 15:31
A co tam znamenají ty hvězdičky? Něco jako "partly"? To jest dálnice a silnice první třídy? :?
Edit by MODERATOR
jan.honek (65)|1.6.2005 15:47
nestraš..
..no jestli máš pravdu, tak si moc nepomůžeme :sarcastic:
richard2 (150)|1.6.2005 16:08
Být tam podrobná mapa ČR koupím to taky, ale ty hvězdičky tam nejsou jen tak. Tím spíš, že jsou u ČR a Polska.
A když se podíváš sem tak tam naše milá země není.
(Tedy je, ale tak nějak mimo)
Ale moc rád bych se pletl.

EDIT: I když mapy jsou od Teleatlasu a ti už ČR mají, tak nevím.
Kocir (836)|1.6.2005 17:06
Bude to uroven I a II tridy a velka mesta .....

Coverage
Benelux: 99%, FR: 99%, GB: 99%, DE: 99%,
AT: 99%, CH: 99%, PL: 18%, CZ: 36%
IT: 97%, ES: 86%, AD: 99%, PT: 43%
DK: 99%, NO: 99%, SE: 99%, FI: 99%
heckom (13)|4.6.2005 08:46
existuje do tomtoma mapa kde by bolo madarsko, chorvatsko?
Kocir (836)|5.6.2005 19:49
TomTom Route Planner.
Jak nazev napovida, prodavadi jenom vypocet tras, ukazuje kde jste, ale nenaviguje.
petr22_ce4you (454)|7.6.2005 12:08
TomTom 5 neni kompatibilni s Acerem N10


Co to znamena ? Vybouchne to ? informace z TomTom.com. Zatim to jeste neudelalo nic zvlastniho
Mara123 (5)|7.6.2005 13:55
Mě zase zajímá jak do tom tom dohrát mapy co jsou na ostatnich cd ?? Nainstaloval jsem si major roads of europe a na ostatnich cd jsou jednotlive mapy . . nevim ja je dohrat do pda :?
jan.honek (65)|7.6.2005 13:57
dělal jsem to přes setup a tam byla volba přidat mapy...
petr22_ce4you (454)|7.6.2005 13:59
Kazdy CD ma vlastni instalaci (setup.exe)
beecher (9270)|8.6.2005 09:52
Vubec nic o tom nevim :D, ale tady jsou nejake informace a obrazky z Tom Tom 5 (strojovy preklad z italstiny do anglictiny).
Suoraj (704)|8.6.2005 13:25
Vzhledově pěkný. Asi do toho vletim:D Trafic Informace SUPER. Jenom kvuli tomu mam v poketu Routa...:sarcastic:
haplm (29)|10.6.2005 16:25
CR tam nakonec je:
http://www.tomtom.com/shop/upgrade.php?action=pdasub1

Co mne opravdu zarazi je vsak list nepodporovanych zarizeni:
* * Fujitsu Siemens (all models)
* * Toshiba (all models)
* Siemens SX 56
* Acer N10
* Eten P700
* Mitac Mio 558
* PackardBell Pocket Gear 3025
* ViewSonic V37
* Yakumo DELTA 300 , DELTA 400
* ASUS MyPal (these do not have SD capabilities)
Edit by MODERATOIR
beecher (9270)|10.6.2005 16:42
No je, ale s takovymhle: "CZ: 36%" pokrytim... ;)
Viz dole na ty strance sekce Coverage...
Edit by MODERATOR
haplm (29)|10.6.2005 16:47
Tech 36% je podle mne nejlepsi dostupne pokryti CR od TeleAtlasu. Zadne lepsi mapy nebudou - rekl bych ze je to ten posledni release. Nicmene ja bych rekl ze to berou jako 36% z veskerych ulic a cisel domu co jich v CR je, to znamena ze tam chybi predevsim cisla domu a ulice v malych mestech.

Nicmene zatim jsem tu mapu nevidel, uvidime... Nicmene videl jsem starsi release v Alturionu a i ten je celkem OK...
Edit by MODERATOR
Kocir (836)|10.6.2005 19:06
NA TECH 36 PROCENT STACI MIT SILNICE i A ii TRIDY A PAK 6 VELKYCH MEST.

JINAK ZDE JE SEZNAM ZMEN, RESPEKTIVE CO VSECHNO NEBUDE VE VERZI 5.
ZACINAM MIT Z VERZE SPATNY POCIT. TO CO TAM BYLO DOBRE A FUNGOVALO TAK RUSI

TAKZE VLASTNE TENTO ZAZRAK NEBUDE PODOPOROVAT SKORO ZADNE PDA A POKUD ANO TAK TAM BUDE POLOVICKA FUNKCI OPROTI VERZI 3.

----------------

Overwritten Features from NAVIGATOR 3
In order to add the improvements to the NAVIGATOR 5 software the following features of NAVIGATOR 3 have been overwritten:

Permanent Avoids

It is no longer possible to permanently avoid a rectangular area on the map.

However, NAVIGATOR 5 has a range of more sophisticated avoidance features, depending on why you want to avoid an area. For instance, you can demand a different route, or a reroute round a roadblock up ahead, or you can avoid a specific part of the planned route. Using TomTom TRAFFIC (which comes with the free month trial of TomTom PLUS services), you can even ask for a route which minimises traffic delays.

Preferred Speeds

You will no longer be able to set a preferred speed for all roads manually.

However, NAVIGATOR 5 enables you to plan:

Shortest routes
Fastest routes
Routes avoiding motorways
Walking routes
Cycling routes
Routes for vehicles limited to a maximum speed -Routes that avoid toll roads, ferries or congestion charges
Latitude/Longitude Navigation

This feature is no longer available with NAVIGATOR 5.
However, in NAVIGATOR 5 you can now navigate by:

an intersection
a city centre
a point on the map
post code (UK and NL; using complete postcodes only)
Points of Interest
Split View

This feature is no longer available with NAVIGATOR 5, this new design was based on close consultation and feedback from customers.

GPS Log/Route Recording

This feature is no longer available with NAVIGATOR 5, this new design was based on close consultation and feedback from customers.

Rearranging Screen Menu items

The menu structure in NAVIGATOR 5 is fixed. Like many of the above changes, this new design was based on close consultation and feedback from customers.
Suri_ce4you (117)|13.6.2005 12:25
Mám TT5 a taky problém s přidáním mapy.... Sice je v adresáři deutschland-map nějaký soubor setup, ale koncovku má tuším dat. Takže tím to nejde. Když dám vlastní instalační program a přidat maps, tak to nabídne jen benelux. Když prachsprostě nakopíruju adresář na kartu, tak to nevidí v seznamu... :-(

Jinak jsem podle toho zatím nikam daleko nejel, ale kdybych jel třeba z Prahy do Francie na lyže, tak tam nahraju Major roads, D, CH a F zadám výchozí = Praha a dest. např. La Plagne? A jede podle těch map a přepne jí to na hranici samo ne ne? Snad fakt nemusím plánovat trasu vždy na hraniční přechod a pak přepnout na další mapu a zase cesta z hranic na hranice a zase přepnout?!?!?!

Dyť i smartmaps umí krásně přepínat mezi mapami...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.6.2005 07:06
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] odkaz na dnešní článek na www.mobilmania.cz
petr22_ce4you (454)|14.6.2005 07:53
Ty mapy se INSTALUJI Z CD. Kazda mapa ma vlastni CD. A na kazdem CD je setup.exe, ktery provede instalaci mapy do PDA a na PDA je treba vzdy provest aktivaci.

Neexistuje legalni verze, kde by se kopirovaly rozbalene mapy.

petr22_ce4you (454)|14.6.2005 07:54
A zadne instalacni CD Czech Republic u toho neni
petr22_ce4you (454)|14.6.2005 07:57
Ad mapa - kazda mapa se musi nainstalovat a aktivovat.

Bez toho jim TomTom proste nevidi (tzn prikopirovat nainstalovanou neaktivovanou mapu je na nic). Stejne tak ignoruje poskozene soubory (napriklad upravene, ze)
Suri_ce4you (117)|14.6.2005 11:04
Mám program od bratrance z Holandska. Na CD je možné adds jen mapa Benelux. Je zajímavé, že jsem jí tam nedal, hodil jsem tam major roads a fungovaly, pak jsem nakopíroval deutschland a nic. Dal instal a add Benelux a měl jsem major roads a benelux. No pohraju si a uvidím....
Ale je hezký, že je to kompletně počeštěný. Menu i hlas.... být podrobná mapa CŘ (uvidíme těch 36%) tak jsem spoky.
petr22_ce4you (454)|14.6.2005 11:16
Major roads nepotrebuji aktivaci, Deutschland a Benelux ano. A o tom prikopirovavani rozbalene mapy bych nemluvil moc nahlas.........
Petr Čepička (1)|14.6.2005 11:50
Mám tomu rozumět tak, že nový TT Navigátor 5 je kompletně počeštěn ?
petr22_ce4you (454)|14.6.2005 12:10
Presne tak, ceska menu, ceska navigace (a v dalsich cca 40 jazycich)