Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - Er!ka_2.0 WM 6.5.x - česká verze moderní romky

mbiba_ce4you (143)|4.11.2010 16:29
[quote=_Amos_]Na tohle je bohužel jednoduchá odpověď. Eržika i Er!ka mají nadefinované jiné základní adresáře. Místo Start Menu/Programs je Nabídka Start/Programy a podobně...

Většina oficiálních programů v cabu zadává relativní adresy, tak toto pojmenování nevadí. Problém nastává u aplikací, které tuto relativní adresu nemají a jsou nasměrovány do špatných míst, to pak samozřejmě nefunguje...

Řešení je programem otevřít cab a upravit správně cesty a nebo si převést jednotlivé caby na balíčky a začít vařit podle svého...

Popravdě já jsem jeden z těch Sense "maniaků" a tak podporu Titánia rozhodně slibovat nemůžu, chtěl bych si dovařit plně funkčí romku, která mě bude sloužit a titánium tam po vyřešení problému startování sense už nepotřebuji. Dokonce přemýšlím, že do pátku zvládnu variantu se sense bez titánia, která bude odladěná vzhledově do detailu a v tom mi právě brání titánium.
Ale klidně se k tomuto vyjádřete i ostatní... Titánium verzi bych vydal jako holou verzi romky, bez všech možností co se nabízí k sense...[/quote]

Aha, tak dobře pro mě bude asi řešení rozpitvat si cab a azkusit si najít a upravit ty cesty, ty moje dva pluginy snad pujdou. Stejne zase tolik to titanium nemusim, ja nejradsi klasicky wm prostredi (kolik z Vas si ted asi tuka na celo si dovedu predstavit velmi zive), ale je to jednoduchy rychlý...

Za verzi jen s titaniem kde by všechno fungovalo bych dal cokoliv :-D Myslím, že by tam i mohla bejt původní powere.exe (nastavení baterie a power managementu) a ne to Sense. Pokud by tam byl dialer tak ano hezky, ale prezil bych i s wm dialere. Podarilo se mi totiz vystourat cab na vibraci pri spojeni hovoru, coz byl hlavni duvod proc jsem doposavad pouzival HTC dialery :-) Hlavne aby ukladani kontaktu, nahravani hovoru pridavani kontaktu napr do seznamu rychlych voleb, kineticky skrolovani bylo OK. To by pak byl ráj.

Škoda že vaření vlastní rom se zatím bohužel bojím/nemám čas...

Mbiba
_Amos_ (368)|4.11.2010 17:13
No konečně jsem Vás taky rozhoupal k nějakému názoru:), takže pár postřehů:

mike.bike: Zbavit se obrázku eržiky se zbavíš ve vlákně Eržiky:), tady je odkaz

®ED SK!NS: Co se týká toho RSS, tak raději vydám fix, který to tam zase zpátky přidá, je nás asi víc co to tam nechtějí...

mbiba: Uvidíme jak ti bude sedět holá verze, vlastně to bude verze, kterou jsem si ztáhnul v angličtině a začal jsem od ní, akorát, že v češtině a s cestami Eržiky... takže sensetam nikde nebude ani náznakem... Tato varianta pro mě znamená jen odstranit to co jsem tam přidal:)
®ED SK!NS (22)|4.11.2010 17:29
[code]Co se týká toho RSS, tak raději vydám fix, který to tam zase zpátky přidá, je nás asi víc co to tam nechtějí...[/code]
Super, díky za to!

Ono mi to za prvé připadá dost užitečný mít nové zprávy na očích a za druhé platím měsíčně t-mobile za internet v mobilu a ten fup co mají (100 MB) nemůžu zdaleka běžným užíváním vyčerpat, takže ať si klidně něco se*ere i rss, tak nějak to v mém případě je...
mbiba_ce4you (143)|4.11.2010 20:28
[quote=_Amos_]
mbiba: Uvidíme jak ti bude sedět holá verze, vlastně to bude verze, kterou jsem si ztáhnul v angličtině a začal jsem od ní, akorát, že v češtině a s cestami Eržiky... takže sensetam nikde nebude ani náznakem... Tato varianta pro mě znamená jen odstranit to co jsem tam přidal:)[/quote]

Jestli se můžu zeptat, od koho je to z čeho vycházíš? Máš stejnej build jako benko286, ale zase se to chová trošku jinak, takže to asi nebude ono :-)

Mbiba

bropol (33)|4.11.2010 20:49
Jestli můžu, tak bych byl taky raději pro tu Eriku se sense. Toto by mi opravdu vyhovovalo maximálně k mé spokojenosti. Jinak výborná práce:yes: a můj obdiv.
wambi_ce4you (9)|4.11.2010 23:50
[quote=Adow]Je jedno odkud telefon je. Buď je GSM nebo CDMA (pro americký sítě). Je jinej HSPL pro GSM a CDMA a taky jiný ROMky. Pokud už je GSM, půjde do něj Eržika i Er!ka - jsou to přecejen kámošky - a je jedno odkud telefon bude :).
Já bych ale řekl, že si trošku nerozumíte.
wambi: Tobě nejde nahrát jiná ROM (třeba tato) a zůstane to viset na bootscreenu nebo ti jde o to, že ať tam nahraješ jakoukoliv ROM, máš tam bootscreen staré Eržiky? Já myslím, že tady jde u tu druhou možnost. Nebo se pletu?[/quote]

nepleteš je to ta druha možnost ať nahraju jakou koliv romku tak mam bootscreen staré Eržiky. Co stím
pedrop (12)|4.11.2010 23:57
Prosím ťa mohol by si uploadnut niekde inde lebo mi to cez ten 4shared vobec nejde stahujem to uz 4 krat dakujem
pedrop (12)|5.11.2010 00:00
"mike.bike: Zbavit se obrázku eržiky se zbavíš ve vlákně Eržiky:), tady je odkaz"
mike.bike jasne odkazal na subor ktory si stiahnes , rozbalis a potom postupujes presne tak ako by si nahadzoval novu romku

odkoaz pre wambi
_Amos_ (368)|5.11.2010 17:44
Trochu se mi dnes změnili plány a jelikož bych chtěl novou verzi vydat se vším všudy, tak jestli to stihnu, tak to bude zase půlnoc a nebo spíš až sobota do oběda. Zbývají mi spíše grafické věci, chtěl bych dát Er!ce trochu nový kabát a pak bych ještě chtěl zakomponovat to nahrávání hovorů, to jsem ještě nezkoušel... Jinak ale Er!ka šlape jak hodinky, dokonce mám pocit, že vyndání CleanRamu Er!ce jen prospělo... takže se omlouvám jestli to nestihnu do dnešní půlnoci...
Blekota_ce4you (73)|5.11.2010 20:20
Muzi vedet, kde se da sehnat to GTX tema, co mas v Erice?
pedrop (12)|6.11.2010 07:56
[quote=pedrop]Prosím ťa mohol by si uploadnut niekde inde lebo mi to cez ten 4shared vobec nejde stahujem to uz 4 krat dakujem[/quote]

Už so si to stiahol asi mali problem v serveri a moje poznatky nejde mi len zatial nahodit mesto kde byvam a to sense sa nechce zapnut po resete alebo po vypnuti treba vzdy nahodit titanium reset a potom zase spustetit sense a uz to ide ale zatial VELKA POKLONA SUPER ROM!!!
bropol (33)|6.11.2010 12:27
UŽ?????
Nějak se nemůžu doškat té nové Eriky. Já vím že času je málo, ale jsem namlsaný a už od půlnoci vyhlížím novou verzi.;)
®ED SK!NS (22)|6.11.2010 12:30
[quote=_Amos_]Trochu se mi dnes změnili plány a jelikož bych chtěl novou verzi vydat se vším všudy, tak jestli to stihnu, tak to bude zase půlnoc a nebo spíš až sobota do oběda. Zbývají mi spíše grafické věci, chtěl bych dát Er!ce trochu nový kabát a pak bych ještě chtěl zakomponovat to nahrávání hovorů, to jsem ještě nezkoušel... Jinak ale Er!ka šlape jak hodinky, dokonce mám pocit, že vyndání CleanRamu Er!ce jen prospělo... takže se omlouvám jestli to nestihnu do dnešní půlnoci...[/quote]

Nevím, ale to nahrávání hovorů myslím že je zbytečnost a práce navíc, kdo to bude používat? :-D Ale když to tam chceš mít...
No a po té grafické stránce jak se daří? Už je Er!ka.1d teda pokupě, nebo budeme muset počkat až do zítřka?
Nemůžu se už fakt dočkat a asi nejsem sám! :-)))

kissman_ce4you (0)|6.11.2010 16:01
primlouvam se za nahravani hovoru, je to jeden cab :-) a take prosim o cistou verzi s titaniem... :yes:
_Amos_ (368)|6.11.2010 20:42
Na první straně naleznete odkaz na Er!ku verzi 2.0...

Nakonec se geraficky nic nezměnilo, změna plánu - a tím pádem by se vydání prodloužilo. Grafika se dá donahrát později ve formě cabu, takže to tak není důležité. Navím mě napadlo, že Vám dám k dispozici návod, jak a které soubory změnit, abyste si mohli dát své vlastní pozadí, uvítací obrazovku a popřípadě ikony v menu, takže si vlastně budete moc Er!ku udělat vzhledově podle svého.

Prví verze kterou jsem dal na první stranu je varianta Sense bez titánia. Bude následovat (později fakt nestíhám) Er!ka Holá s titániem bez prvků sense a pak kuchyně...

Co hlavního se změnilo ve verzi 2.0:
1. Er!ka bootuje rovnou do Sense, tohle je důvod, proč je to verze 2.0, beru to jako na dlouhou dobu hotovou romku...
2. Je opraveno ukládání do kontaktů z dialeru...
3. Je opravena čeština u dialeru, chyběl tam popis jednoho tláčítka, to mě stálo snad hodinu práce, jeden nápis Lidé:)
4. Přidáno YouTube...
a pár dalších malých věciček...

Co naopak není hotovo:
1. Pozice některých screenů dialeru (třeba to ukládání kontaktů je hozeno trochu dolů, je to bohužel jediná chyba toho dialeru, vím jak to opravit, ale bohužel to v Hex Editoru neumím, tak kdyby se někdo našel, řeknu co a jak...)
2. V Sense v záložce SMS zprávy jsou dvě volné pole v nabídce, za boha nemůžu přijít který balíček češtiny mi to dělá, jednou se my to omylem podařilo opravit a od té doby nic...
3. Nenašel jsem Volume cotrol pro harwerové tlačítka jako bylo dřív... Podle fóra na XDA je to pro WM6.5.5 v rozlišení VGA celkem problém. NAšel jsem sice řešení, ale nefunguje ideálně... Takže zatím jediné známé řešení je za 9$ Volumex program (moc se mi nelíbí). Takže když někdo najdete řešení, napište... Zatím je tam ovládání z Windows...
4. Chtěl jsem Vám tam přidat moji oblíbenou hru Pocket Uno:), ale nechtělo se mi to překládat, kdyby to nebylo v Hex Editoru, tak možná:)...
5. Neuděla jsem to nahrávání zvuku. Balíčky z Eržiky se nedaj použít, vzhledově se do Er!iky nehodí, takže to je o tom, že bych ten jeden cab musel hledat. Když mi pošlete, tak to připravím tak, aby to šlo udělat jako fix...:)
®ED SK!NS (22)|6.11.2010 20:47
Super díky za new verzi! Nezapomeneš prosím přidat i ten fix na rss? Díky.
_Amos_ (368)|6.11.2010 20:54
A ještě odpovědi na to co jsem neragoval:

mbiba: Vycházím z Eržiky. Adow tady napsal, že Eržika a Er!ka jsou kamarádky. Já bych to napsal jinak Er!ka je jednoznačně dcerka Eržiky, kopíruje ji jak se dá a snaží se přidat nějaké nové věci. Build mám od uživatele I3v5y, který build ještě upravoval a asi je to dost znát, ostatně v nové kuchyni je už vidět co bylo upravováno. Novou manilu mi pomohl naladit přímo Abrasive, který ji přenesl do VGA, no a Adow byl skoro každý den na SZ s pomocí při problému s češtinou. Takže si skoro říkám, proč mi to zabralo tolik času:)

pedrop: Jsem rád, že se problém vyřešli. Líbí se mi 4shared, že vidíš rovnou kolik lidí si aplikaci stáhlo a hlavně vzhledem k pomalému uploadu, který mám, mi chodí nejlépe...

Blekota: Dole máš originál témátko, ale pro Er!ku jsem ho trochu upravil (málo)...

kissman: Pošli cab na nahrávání hovorů a já si sním poradím, jen prosím nějakou novější verzi a určitě musí být VGA:)

Pro všechny: Omlouvám se za zdržení, ale snad se to dalo vydržet. Titánium, kuchyně bude brzo, ale celkem bych si přál teď 14 dní neflashovat:)
Blekota_ce4you (73)|6.11.2010 21:51
Díky za novou verzi Eriky i GTX témátko ;) Obojí určitě vyzkouším. Erika je vydařená ROMka a jen co se doladí ještě pár drobností (vím, že to není snadné, sám si vytvářím vlastní ROMku, tak vím, že je to celkem náročné hlavně na čas), bude skvělá jako Eržika. Gratuluju taky k opravě spouštění Sense po startu, což byla zásadní chyba Eriky hlavně pro nás, co používáme Sense.
pedrop (12)|7.11.2010 20:07
"pedrop: Jsem rád, že se problém vyřešli. Líbí se mi 4shared, že vidíš rovnou kolik lidí si aplikaci stáhlo a hlavně vzhledem k pomalému uploadu, který mám, mi chodí nejlépe..."

Ja viem ze to vidiš kolko krat to bolo stiahnute ale ja stahujem teraz 3 krat a stale sa mi to sekne niekedy na 30% alebo okolo neho a nemas potom predstavu ze sa to stiahlo neadekvatne viac . No budem stahovat kym nestiahnem ale take ULOZ.TO by si mohol to tam dat aj tam sa vidiet kolko krat bolo stiahnute a ide v pohode
mbiba_ce4you (143)|7.11.2010 20:29
[quote=pedrop]

Ja viem ze to vidiš kolko krat to bolo stiahnute ale ja stahujem teraz 3 krat a stale sa mi to sekne niekedy na 30% alebo okolo neho a nemas potom predstavu ze sa to stiahlo neadekvatne viac . No budem stahovat kym nestiahnem ale take ULOZ.TO by si mohol to tam dat aj tam sa vidiet kolko krat bolo stiahnute a ide v pohode[/quote]

-no já to z 4shared stáhnul vždycky napoprvé a v pořádku, možná to spíš bude Tvým připojením nebo prostě něčím na Tvé straně...

Mbiba

pedrop (12)|7.11.2010 23:20
Ja si to nemyslim lebo ked taham hoci ktoreho servrea mi to funguje dnes som to stahoval 5 krat a naposledy mi stiahlo 4,2 mega a koniec nemohol by si to hodit prosim na nejaky cesky alebo slovensky upload dakujem
_Amos_ (368)|7.11.2010 23:40
Začal jsem to nahrávat na Uloz.to, ukazuje mi to 45 minut, tak když to nespadne, tak ti to ráno pošlu kde to je... Kolikrát jsi to už na 4share naklikal:), ať si odečtu správný počet uživatelů...
pedrop (12)|7.11.2010 23:45
Teraz az v noci sa mi podarilo stiahnut tak dakujem ak mozes tak to zrus a stiahol som to na 6-krat dakujem este raz za snahu dakujem :D
mike.bike (41)|8.11.2010 00:20
Jaký balíček (soubor) je nutné přidat v kuchyni u "holé" Er!ky, aby bylo možné u klávesnice zrušit odezvu vibracemi? V plné Er!ce 2 se to nastavuje v Sence v záložce Přizpůsobení v položce Odezva vibracemi - ale když Sence není, tak jak to pak nastavit?
Díky za každou radu
_Amos_ (368)|8.11.2010 08:13
Tu vibraci změníš tady:

[code][HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\OEM\TFLOSettings]
"ApVibrationOn"=dword:00000000[/code]

a máš po vibracích:)
mike.bike (41)|8.11.2010 10:47
Děkuji za řešení
Ale mám ještě jeden drobný problém týkající se klávesnice: U předchozích klávesnic se po stisku ikony klávesnice na spodní liště klávesnice schovala a po dalším stisku se zase objevila. Ale u klávesnice, která je v Erice to takto nefunguje. Po stisku ikony klávesnice se objeví nastavovací parametry. Je nějaká možnost to změnit na postup, který je popsán výše - u některých aplikací klávesnice zakrývá vyplňovací políčko a když je potřeba klávesnici schovat o odkontrolovat zapsaný údaj, tak se naopak ještě více zakryje roletkou s nastavením.
Díky za rady
_Amos_ (368)|8.11.2010 11:48
To jsem tady už popisoval, je důležité kde se dotkneš. Ta ikona je rozdělena na dvě půlky. pokud se jí dotkneš více vlevo, tak se schová klávesnice, pokud se dotkneš více vpravo, vyvoláš nabídku klávesnice. Je to standartní nastavení ve WM 6.5.5. Naopak jsem měl problémy, aby to takto bylo. Takže toto funguje dobře a ty klepeš moc vpravo:)
mike.bike (41)|8.11.2010 12:10
Tak to nemá chybu!!! Já se vždy s pravidelnou přesností trefoval do pravé části.
Jinak se omlouvám za svojí "slepotu", že jsem popis této funkce nezaregistroval už dříve.
Ještě jednou díky
Meichel (6)|8.11.2010 13:25
ROMka super,ale čekám na Titanium, se Sense to za nějakou chvíli laguje a musí se často promazávat ClearRAMem aby to nějak šlo.
Jinak postrádám u Dialeru možnost přepnutí na Videohovor. Zde na XDA jsem našel Rhodium verzi Dialeru,která tam to tlačítko na přepnutí měla http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=579227. Zkoušel jsem nainstalovat,ale nechodilo mi to,po instalaci se mi objevil standartni Windows dialer, neví někdo jak to tam dostat? Ještě jedna maličkost, chtěl bych po vypnutí displeje,aby se zamknul telefon, nikde jsem nenašel v nastavení.
Díky.
danda_ce4you (1)|8.11.2010 14:14
Zdravim vsechny. poridil sem si a pritelkyni diamondy a nevim, jak na to vsechno... problem je, ze ja tam mam takova ta schemata 3D a ona ne.... ja tam mam cestinu a ona ne.... Kdybych ji do toho telefonu nahral(teda pokud to vubec pude) eržiku nebo er!ku vyresi to vsechny problemy? jelikoz sem se sem prihlasil ted, nekterym vyprazum nerozumim. zkuste na me prosim mluvit jak na tupce, kterej to vidi poprve. na jednom foru jsem si nasel, jak nahrat romku. faj. nejdriv sem stahl nejakej program do pocitace otevrel ho(to je ten, kterej dovoli prepis v telefonu) jenze pak uz to dal nechtelo pokracovat. stahl jsem si erziku08 rhodium a ta okna mi zacla naskakovat presne, jak to bylo v navodu.. objevila se mi tam ta trikolora a pak biby display a v horní casti prouzek, kde by mely nabihat procenta. jenze zde spolecna cesta s navodem konci. pak to hlasi error. a uz s tim nic nejde udelat. zkousel jsem to zrestartovat pomoci cudliku hlasitosti toho kulatyho cudliku a cervenyho resetu(je to ten hard reset??) a zkousel sem to znova.... chtel bych docilit toho, ze budu mit s pritelkyni pekne prehlednej telefon, hlavne v cestine. mockrat dekuju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blekota_ce4you (73)|8.11.2010 14:27
Než budeš moci nahrávat jiné ROMky, musíš nejprve Diamonda odemknout pomocí HardSPL. Ty zřejmě máš Diamonda ještě zamčenýho, proto ti to při pokusu o nahrání Eržiky háže error.

Jak odemknout HTC Diamond pomocí HardSPL
draceksoptik_ce4you (91)|8.11.2010 14:27
Jojo, tak nekdo byl rychlejsi :-)))
Editaci mazu ten odkaz.. At se tu neobjevi 2x..
_Amos_ (368)|8.11.2010 15:13
Meichel:
S tou pamětí je to hodně podle toho jak máš co nastavený a koik tam toho máš. Počet kontaktů, počet sms, počet hovorů... to ti vše ovlivňuje volnou paměť. Můj osobní pocit je, že CleanRam to neřeší, naopak mám pocit, že bez ClenRamu je romka stabilnější. Houpu se mezi 17-23MB volného, což je na diamonda super, ale neschrňuji smsky apod...

Dialerů jsem zkusil do romky asi deset, už jsem i dříve psal, že je to achilova pata. Je to způsobeno tím, že pro WM 6.5.x není žádný officiální dialer ve VGA, takže vše je tweak a z toho pramení problémy. Třeba když pročítám začátek toho fóra co jsi poslal, tak mě překvapuje, že jsi se dal s klidem do instalace:). Jinak ale cabem to tam nedostaneš, možná kdyby tam byl WM dialer, tak jo, ale ani to není jistý, že to bude fungovat je tak 50 na 50. Prostě nejlepší je si to uvařit:) a zkusit a když ne, tak zase zkusit něco jiného a jsi v tom až po uši:)... Jdeš do toho?

Titánium jsem poslal testerovi, má k tomu připomínky, tak mu udělám ještě jinou verzi a pak to teprve pověsím. Bude s WMdialerem, tak si to budeš moct zkusit...
Meichel (6)|8.11.2010 17:19
Stačí mi dát suroviny a jdu vařit.:-) je fakt že kontaktů a hlavně sms ze zálohy mám asi 700.:-D V tom bude možná zakopanej pes, díky za radu,hned to zkusím.;)
Meichel (6)|8.11.2010 17:21
Jo ještě k tomu zamykání telefonu po stisku power? Dlouho trvá než se zamkne při držení červeneho tlačítka.Jde to nějak pořešit v registrech abych vypl displej a zamknul se?
_Amos_ (368)|8.11.2010 17:39
Já bohužel nevím jak to zamykáš. Žádná aplikace navíc na zamykání tam není, jen WM. Takže jsi tam musel něco doinstalovat... Já používal jen Manila locker, který jsem tam ale nedal, není to bezproblémů... Uvidíme jak upraví Co0kie svůj Home tab. Zprávy od Adowa jsou takové, že to žere daleko méně paměti, takže až to Adow připraví pro jeho D2, tak to zkusím i na diamonda. Zatím z nové verze Cokieho home tabu nejsem nadšen...
®ED SK!NS (22)|8.11.2010 18:31
[quote=Meichel]Jo ještě k tomu zamykání telefonu po stisku power? Dlouho trvá než se zamkne při držení červeneho tlačítka.Jde to nějak pořešit v registrech abych vypl displej a zamknul se?[/quote]
Zkus na zamykání třeba "S2U2 v2.43" funguje perfektně je free a česky...
[code]http://wmmania.cz/software/ostatni/s2u2/[/code]

mbiba_ce4you (143)|8.11.2010 19:11
[quote=Meichel]Jo ještě k tomu zamykání telefonu po stisku power? Dlouho trvá než se zamkne při držení červeneho tlačítka.Jde to nějak pořešit v registrech abych vypl displej a zamknul se?[/quote]

Stáhni si diamond tweak a v tech volbach je automatickej zamek pri zhasnuti displaje, takze to pak muzes zamknout jednim stiskem vypinaciho tlacitka nahore :-)

s2u2 je fajn, ale trochu kanon na vrabce... Ale funguje výborně. Umí se i zamykat na pin kod, jenze to jde obejit par stisky tlacitka domečku. A hlavně vypadá to pak jako yPhone grrrrrr :-P

Mbiba

_Amos_ (368)|8.11.2010 22:06
Na první straně najdete odkaz na verzi titánium. Jedná se o velice holou romku se základním dialerem a odstraněním snad všeho co připomíná sense. Je to taková romka, kam můžete donahrávat další a další aplikace.

Romku pro Vás testoval Mbiba, na základě jeho několika testů byla romku upravena do finální podoby, která je ke stažení...
Díky za spolupráci
bropol (33)|9.11.2010 11:37
Hned na úvod velký obdiv a smekám před tím co jsi dokázal vytvořit, pro mě je to neuvěřitelné.
Nyní bych chtěl s něčímporadit:
1) na první stránce v Sence (jak je čas ...) se nezobrazuje na odkazu kalendář to co mám naplánováno i několik dní dopředu (když dnes v kalendáři nic nemám, tak je zde napsáno kalendář. U Adowa v Eržice to zobrazovalo událost i několik dní dopředu. Nevíš co s tím???
2) dosti podstatnější je, že v záložce SMS zprávy se mi zpráva zobrazuje ve dvou barvách text bílý a čísla černá - dělá to velký problém při černém pozadí. Jak docílit toho, aby zpráva byla jen jednobarevná (bílá by byla ideál). Díky
_Amos_ (368)|9.11.2010 12:15
Ty události mě taky štvou, ale zatím jsem neměl čas na to to řešit. Musí se to někde nastavit v registrech. Já měl vždy v Eržice Co0kieho home tab a tam se to nastavovalo... Je to určitě něco co chci řešit.

Stejně tak barvičky, když zapátráš ve starém vláknu Eržiky a dáš hledat slovo barvičky, tak na toto téma najdeš asi řešení. Adow tenkrát upravoval soubor pro zelenou barvu a další. Ta barva je jiná u hypertextových odkazů... Opět ještě jsem to nestihl řešit, ale vím o tom...

Prostě čas..., ale ty barvy se tu podle mě daj najít, i když nevím jestli to nebude pro jinou manilu a tím pádem možní nefunkční, ale pochybuji, dost věcí je kompaktibilních...

Jinak ten soubor budu muset upravit v HEX editoru (ten program nemám rád:)

Edit: Už jsem tu diskuzi na barvy našel, ale je to dost starý, tak nevím jestli to nebudu muset udělat, večer to zkusím, tady je odkaz
bropol (33)|9.11.2010 13:16
Děkuji za radu, jak jsi napsal o Eržice, tak mě to potom taky ťuklo, že už to tu bylo. Děkuju ti za odkaz, aspoň nemusím hledat já :D, jdu to taky vyzkoušet. Pokud se mi to podaří dříve než tobě dám vědět.
_Amos_ (368)|9.11.2010 14:38
Já si až teď všimnul, že je to ve fóru Sense 2.1, takže to fungovat nebude. Lépe řečeno zkusil jsem to, protože když se ten soubor přejmenuje na 115191c7_manila, tak je z toho rázem soubour pro Sense 2.5. a dokonce to i funguje. Jen jsou zase jinak nastavený fonty a tak to nevypadá ideálně. Takže to bude lepší předělat z originálu.
®ED SK!NS (22)|9.11.2010 17:07
Tady jsem ještě trošku upravil vzhled a další věci u Er!ka_2.0 pomocí Co0kie's Home Tab Editoru a potřeboval bych poradit pokud bych chtěl změnit třeba ikony nainstalovaných programů v Diamondu apod. za jiné, jak se to dělá? Nemůžu na to nějak přijít! :-( Určitě to není zas tak těžké, ale potřeboval bych právě nějakou dobrou radu...



Btw ani mi zas tak moc nepřijde, že je Co0kie's Home Tab Editor tolik náročný na paměť, jak tu už někde bylo zmiňováno...

Edit:
Tak už jsem na něco málo přišel :) Takhle nějak jsem to myslel, aby to pak ladilo...

_Amos_ (368)|9.11.2010 20:07
Tady přikládám soubor který řeší ty barvy hypertextů v záložce zprávy...
bropol (33)|9.11.2010 20:39
_Amos_: děkuju moc za bleskovou reakci

all: jaký jiný program používáte místo CleanRAMu, který si s Er!kou moc nerozumí:?:
mbiba_ce4you (143)|9.11.2010 20:48
[quote=bropol]_Amos_: děkuju moc za bleskovou reakci

all: jaký jiný program používáte místo CleanRAMu, který si s Er!kou moc nerozumí:?: [/quote]

Já ve všem BsBram sweeper + config :-)někdy to něco odstraní, někdy ne, ale není to tak konfliktní s aplikacema jako dokáže být Cleanram...

Mbiba

bropol (33)|9.11.2010 21:05
[quote=_Amos_]Tady přikládám soubor který řeší ty barvy hypertextů v záložce zprávy...[/quote]

Tak jsem nakopíroval ten soubor do windows a po restartu se mi vše seklo na úvodní obrazovce Er!ky. Co teď s tím, HR se mi moc dělat nechce.
_Amos_ (368)|9.11.2010 21:12
To s tím souborem nemám nic společného. To seknutí bude kvůli něčemu jinému. Co jsi ještě předtím dělal??? Jinak CleanRam v Er!ce normálně jede. Jen nesmíš dávat stupeň 3. To ti vypne VGA dialer... V tomto foru jsou tři varianty na čištění paměti, každý z nich jsem zkusil a popravdě nečistit je nejlepší varianta:)

Tak co už ti to naběhlo???
bropol (33)|9.11.2010 21:29
Nenaběhlo, právě probíhá HR, už jsem to nevydržel.
Úpravy které jsem provedl:
- vypnul jsem některé záložky v Sense (3 ks)
- udělal jsem úpravy vzhledu dle ®ED SK!NSe, které jsou na str. 17 tohoto fóra
- nahrál jsem cab od Adowa na zobrazování pozadí ve všech záložkách
vše fungovalo

- poté dohrání souboru na změnu písma restart a ...... HR a opět znovu :D
nu což opakování matka moudrosti, byl jsem totiž teprve v ladění, tak neproběhla ani záloha nového nastavení.

K tomu čištění, nečistil jsem a když jsem chtěl zapnout foťák, tak jsem měl nedostatek paměti a byl problém, proto bych rád čistil. Nebo máš jinou fintu???