Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - Er!ka_2.0 WM 6.5.x - česká verze moderní romky

mbiba_ce4you (143)|23.10.2010 12:42
Tak mám další postřehy. Vesměs to používám, ovšem titanium je někdy pomalé a trvá několik sekund než začne reagovat, hlavně pokud je v činnosti dialer. Paměti je dost drží se pořád nad 30 MB. Pokud se tedy smířím, s faktickou absencí klávenice telefonu a současně funkční české t9, tak je to docela dobrý. Nahrávám si do titania ještě 2 pluginy, taskanium na úkoly a fave people na zástupce oblíbených kontaktů - tem blbne při nastavování. Když v něm přidává kontakty, tak se místo standardních windows dialogů objeví něco co má co společného se Sense a nejsou v tom vidět ty kontakty co přidávám, jde to obejít metodou pokus a omyl a nakonec je tam poslepu dostanu a fungují, ale...

Celkově je pro mě škoda, že se tam spousta dialogů dostala ze Sense, přestože to nepoužívám, tak baterie/energie dialogy, info o systému a další systémové obrazovky jsou ze Sense, což to trochu znepřehledňuje a zpomaluje anebo nafunguje, viz příklad přidávání kontaktu do fave people pluginu :-( KDyby tak ta rom byla kompletně odsensovaná :-(

Také jsem se všiml, chybičky v přidávání nového úkolu, pokud chci v úkolu nastavit datum začátku/ konce, kliknu do kolonky s datumem a logicky očekávám rozvinutí roletky kde vyberu jednotlivé dny z kalendáře, nestane se tak, aby to fungovalo, musí se kliknout dvakrát a druhý stisk potom držet a najet prstem na horní hlavičku kalendáře, pak už jde prst pustit a roletka nezmizí. Druhá možnost je, že druhým klikem rovnou najedu na den který chci a pustím tam a zapamatuje se to. Zajímavé, že v kalendáři to funguje správně, kliknout a vyjede roletka která nemizí.

Další věc je, že dialer nemůže nic přidávat do kontaktů, prostě se v dialeru napíše třeba 123456 je tam tlačítko uložit do kontaktů který zmáčkneš, dá to na výběr jestli vytvořit nový kontakt, uložit ke stávajícímu anebo zrušit akci. Z těchto možností funguje jen třetí volba zrušit akci, předchozí neudělají vůbec nic...

Také nejdou na tuto rom aplikovat oficiální fixy HTC (lupání při přehrávání mp3 každých 5 minut kdy se zařízení jakoby uspí/probudí, blbé chytání satelitů, zabezpečení bluetooth. Takže je nutný je najít v cabech někde po netu a to se mi povedlo jen pro to přeskakování mp3, protože jako přehrávač mp3 to používám hodně, takže je to pro mě nutnost. Do některých ROM s novými wm ty fixy dostat jdou, takže to jen novější verzí win než 6.1 nebude, asi se tam musí něco dát na oblbnutí aby to šlo :-) Ale třeba tam ty fixy máš, nezkoušel jsem jestli je to lupání přítomný ve výchozím stavu...

Ještě jsem chtěl moc pochválit foťák, který funguje líp než např v ralphussion a podobných romkách, prostě rychleji stabilněji.

Tak to je tak asi všechno čeho sem si stačil všimnout. Určitě to budu používat alespoň do pondělí, ani nemůžu flashovat protože mi doma nefunguje mtty pod win7 :-(

Děkuji za skvělou rom, i když pro mě je to asi moc zaměřené na to nešťastné Sense, které mnozí tak milují... Dokonce jsem to jednou zkusil do plně nainstalovaného systému jsem to zapnul na plochu místo titania, za běhu to nenaběhlo po softresetu kupodivu (po tom co píšeš, že by nemělo) ano, ale nechápu co je tak kouzelnýho na tom, že než mi to ukáže mail tak musím deset sekund čekat a nedejbože když chci třeba pátej. Je mi jasný, že je to taky tím, že s tím neumím, všem to jinak asi vyhovuje :-)

Mbiba



Kjubik (6)|23.10.2010 13:34
Zdravím. Nainstaloval jsem si ROMku a nenašel jsem MyPhone. Tak jsem si ho nainstaloval ale nejde mi se synchronizovát obsah. Máte někdo obdobnou zkušenost?
_Amos_ (368)|23.10.2010 15:42
Blekota: Díky, od tebe se to zvlášť cení:). Koukám že jsi stále na diamondu, myslel jsem, že už jsi přešel na jinej přístroj:)..

mbiba: Jak tak čtu tvůj příspěvek, tak je vidět, že jsme přesně protipóly, já si zase bez sense nedovedu fón představit. Dnes večer bych měl vydat kuchyni, snad to stihnu. Kuchyně bude nastavena na edici Er!ka.1b. V kuchyni ale bude nastavena i holá verze, takže ta bude nejlepší pro tebe. Prostě bez sense a bez zbytečností. Tak si pak můžeš zkusit svoji verzi, já ji nebudu ladit, ale funkční by měla být:)...

Kjubik: Myphone tam skutečně není, začal jsem aplikacemi, které používám a přidávám pomalu (ale jistě) další, takže na Myphone se ještě nedostalo. Takže zatím nedokážu poradit...

Pro všechny: Večer vyjde konečně kuchyně ve verzi 1b, tedy měl by už chodit v pohodě office, vrátil jsem se k původnímu z buildu a upravím klávesnici, tak že nebude mít šipky (nastavení mi prozradil Adow:).
Blekota_ce4you (73)|24.10.2010 01:35
[quote=_Amos_]Blekota: Díky, od tebe se to zvlášť cení:). Koukám že jsi stále na diamondu, myslel jsem, že už jsi přešel na jinej přístroj:)..[/quote]

Pokud to byl kompliment, mnohokráte děkuji za projevenou důveru ;) Ač mému Diamondu za 2 dny končí záruka, nadále ho hodlám používat, jelikož jsem s ním velice spokojen. Do budoucna sice plánuju přechod, ale ještě nevím, jestli zvolím Androida nebo WP7, který mě ale zatím moc neoslovily :( Nejspíše vezmu HTC HD2, ale to zatím není tak jisté, Diamond mi zatím vyhovuje po všech stránkách ;)
_Amos_ (368)|24.10.2010 16:09
Přidal jsem na první stránku odkaz na [color=blue]kuchyni Er!ka.1b[/color]... Jsou tam nějaké změny o proti verzi 1a:
  • upravená klávesnice bez šipek dole, pro úsporu místa na obrazovce (Adow díky)[/*]
  • Nová verze HTC albumu, předešlá zlobila, musím ještě ale ladit, nová verze má funkci sdílení na facebook a neměl jsem čas to odzkoušet, i překlad některých částí jsem dělal dost na rychlo, takže ještě musím upravovat...[/*]
  • Přidal jsem a odzkoušel z Eržiky aplikaci Myphone[/*]
  • funkční Word i Excel, pro změnu se peru s Powerpointem, ale použil jste ho někdy někdo???[/*]
V Kuchyni naleznete i uloženou variantu [color=blue]Er!ka Holá[/color], tato verze je určena pro nemilovníky Sense, mělo by tám být vše co potřebujete pro život romky, ale popravdě jsem si to netestnul, tak doufám, že to bude v pořádku....

Edice 1.b nebude vydána jako romka, ladím teď nějaké chybičky a tím jak furt něco testuji, tak bych furt vařil nové verze, tak s tím počkám na verzi 1.c.
Na XDA jsem hledal problém s menu klávesnice a nikdo zatím nenašel ideální řešení. Celý problém spočívá v nové buildu. Menu by se mělo vyvolávat na pravé straně ikonky a levé straně ikony je schovávání klávesnice, jenže toto duální použítí právě nefunguje.

Co se týká pozice tlačítek zmeškaných hovorů v Titánium, tak toto dělá dialer (jestli má jen tuto chybičku, tak sláva) Dá se to opravit Hex editorem, ale zatím se mi to nějak nepodařilo...

Jinak jestli jste někdo velkým zastáncem Co0kieho home tabu, tak doporučuji si v kuchyni uvařit romku s předešlou manilou z Eržiky, pro Co0kieho home tab to bude rychlejší varianta...

Pro info... nainstaloval jsem Ameba utility a funguje to výborně, tak to přidám do další verze. Jen to bude asi potřeba přeložit, tak to chvíli potrvá:)...
_Amos_ (368)|24.10.2010 20:24
Po dlouhém usilovném hledání problému s klávesnicí a zobrazování menu klávesnice, jsem nakonec našel řešení. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ho našel přímo v Eržice:), zase jsem o něco chytřejší. Kdo si z Vás nainstaloval verzi Er!ka.1a, tak na první straně najdete fix na klávesnici, který je doplněn o úpravu klávesnice tak, že se už neukazují dole šipky...
P.S.: Fix není součástí kuchyně, přišel jsem na to později, takže fix je i pro Er!ku.1b

Pro info: mám odladěný HTC Album, které odesílá přímo z alba fotky na Facebook a nebo YouTube, případně můžete rovnou z alba poslat MMS a nebo fotku mailem. Šlape to krásně:)
Rotacak_ce4you (8)|24.10.2010 23:46
Všiml jsem si asi při prvním dni testování, že když mám kontakty a otevřu je dole na nabídce na liště, tak se zobrazí, jakmile ale zajedu do nabídky start a tam vyberu Adresář, nezobrazí se mi žádné kontakty, ale když vytáčím nějaké číslo, které je v kontaktech, tak se normálně zobrazí jméno, které u daného čísla mám uložené. Dále mi v hrch chybí Teeter, což je taková ta kulička závislá na pohybu g-senzoru a bubble breaker nebo jak se to jmenuje. Občas se celá romka pěkně seká, nevím, proč, ale třeba klávesnice u Opery Mobile reaguje mnohdy dost opožděně. Taktéž mi tam chybí absence FM rádia a nenašel jsem HTC GPS Tool, který jsem poté našel někde na netu a doinstaloval. Jinak je to opravdu moc pěkná romka a těším se, až vyjde opět další verze :)
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 06:28
[quote=Rotacak]Všiml jsem si asi při prvním dni testování, že když mám kontakty a otevřu je dole na nabídce na liště, tak se zobrazí, jakmile ale zajedu do nabídky start a tam vyberu Adresář, nezobrazí se mi žádné kontakty, ale když vytáčím nějaké číslo, které je v kontaktech, tak se normálně zobrazí jméno, které u daného čísla mám uložené. [/quote]

Tohle bude to samý, proč mi žádný dialog na práci s kontakty, např. to přidávání do menu oblíbených v titaniu apod žádné kontakty nezobrazí, stejně je na tom i windows dialer pokud vypnu ten super canvas. Proste to vypadá, jakoby tam ty kontqakty byly bílým písmem na bílém podkladu, protože vše funguje, jen to není vidět :-)

Mbiba



mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 07:36
Tak jsem si zkusil stáhnout tu kuchyňku, že to zkusím odsensovat, ale nejde mi to spustit, napíše to initialize error a spadne to asi v jedny sekunde po kliknuti. Zkousim to na XP SP3 relativně nedávno čistá instalace. Potřebuje to něco zvláštního k chodu co obvykle není nainstalováno nebo to není pro winXP?

Mbiba
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 07:50
Tak fix na klávesnici super, ale proč se pořád v nabídce pro jazyk nezobrazuje čeština ale jenom asi šest hlavních světových jazyků? Jde to někde v cabu najít?

Mbiba
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 07:59
[quote=_Amos_]P
Na XDA jsem hledal problém s menu klávesnice a nikdo zatím nenašel ideální řešení. Celý problém spočívá v nové buildu. Menu by se mělo vyvolávat na pravé straně ikonky a levé straně ikony je schovávání klávesnice, jenže toto duální použítí právě nefunguje.
[/quote]

Jenže po nainstalování tohohle fixu přestane chodit kinetický scrollování a roluje to jen jako ve wm 6.1... Ale fix chodí.

Mbiba
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 08:05
Omlouvám se, ale ještě jsem našel jednu botku.

Na dolním panelu se občas neobjeví druhé tlačítko zleva hned vedle menu start, mělo by tam například být Zrušit alarm nebo odeslat SMS, ale ta ikonka tam neí, ale to místo funguje, po kliknutí do prázdna to udělá to co má...

Chtěl jsem si přidat češtinu do seznamu jazyků pro t9, což se mi povedlo http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3456978&postcount=96
ale krom toho, že mám v seznamu zvolenou češtinu se nic nezměnilo, českou t9 to nepoužívá, jakoby tam nebyly slovníky...

Mbiba
_Amos_ (368)|25.10.2010 10:14
Rotacak:

Předpokládám, že máš ještě verzi Er!ka.00, protože ve verzi Er!ka.1a, která je na první stránce ji FM rádio a HTC GPS Tools jsou. Co se týká her, tak hry mi tam taky chybí, jen to teď není priorita a určitě je tam do další verze dám.

Kontakty jsou určitě problémem paměti, protože mě se kontakty zobrazují správně, to by souviselo i s tím cukáním. Problém je v tom, že zmačknutím křížku aplikaci jen minimalizuješ, takže aplikace stále běží na pozadí a žere paměť. Mrkni do task manageru a zkus pozavírat otevřené aplikace a zkus to znova. Toto řeší Ameba, která bude součáastí další verze...
Rotacak_ce4you (8)|25.10.2010 10:18
[quote=_Amos_]Rotacak:

Předpokládám, že máš ještě verzi Er!ka.00, protože ve verzi Er!ka.1a, která je na první stránce ji FM rádio a HTC GPS Tools jsou. Co se týká her, tak hry mi tam taky chybí, jen to teď není priorita a určitě je tam do další verze dám.

Kontakty jsou určitě problémem paměti, protože mě se kontakty zobrazují správně, to by souviselo i s tím cukáním. Problém je v tom, že zmačknutím křížku aplikaci jen minimalizuješ, takže aplikace stále běží na pozadí a žere paměť. Mrkni do task manageru a zkus pozavírat otevřené aplikace a zkus to znova. Toto řeší Ameba, která bude součáastí další verze...[/quote]

Tohle jsem zkoušel, mnohdy neběžela žádná aplikace na pozadí a stávalo se mi, že se přesto klávesnice v Opeře Mobile docela sekala, stalo se mi, že jsem třeba kliknul na mezerník a trvalo i několik vteřin, než to to mezeru udělalo...
_Amos_ (368)|25.10.2010 10:22
mbiba:

Pošli mi prosím screen kde ti chybí ikonky dole na liště. Kontakty viz odpověď výše...

Do toho fixu jsem možná neměl dávat HTCSetScrollInfo.dll, ta může způsobovat ten vizuál jako WM6.1, i když já jsem nějak nepozoroval změnu, takže dobrý pozorovací schopnosti. Zkus přímo po instalaci ještě před softresetem tuto knihovnu odstranit a možná to půjde správně...

Kuchyně bude problém u tebe. Píšeš nová instalace XP, máš nainstalovaný framework, nevím je to takový tip...
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 10:57
[quote=_Amos_]mbiba:

Pošli mi prosím screen kde ti chybí ikonky dole na liště. Kontakty viz odpověď výše...

Do toho fixu jsem možná neměl dávat HTCSetScrollInfo.dll, ta může způsobovat ten vizuál jako WM6.1, i když já jsem nějak nepozoroval změnu, takže dobrý pozorovací schopnosti. Zkus přímo po instalaci ještě před softresetem tuto knihovnu odstranit a možná to půjde správně...

Kuchyně bude problém u tebe. Píšeš nová instalace XP, máš nainstalovaný framework, nevím je to takový tip... [/quote]

Díky moc za rady, se screenem ted nemuzu slouzit musim chvili pouzivat nejakou rom na praci, tak sem tam provizorne prdnul neco jinyho, ale staci si nastavit budík a když zazvoní objeví se dole popup okno, a pod ním na panelu má být hned vedle menu start takový tlačítko nějaké stránk s malým budíčkem a není tam :-) Zapomněl jsem napsat, že to je s vypnutýma bublinama HTC a tedy se zapnutýma standardníma wm (kvůli tomu, že u standardních wm bublin je možný si zapnout odložení budíku a 5/10/15 minut 1 hodinu a htc bubliny na výběr nenabízí)

To s tím smazáním dll zkusím, jen co se mi povede rozchodit kuchyni a nejakou light verzi z tvé kuchyně vyplodit :-) Zkusí jestli to nechce NET framework nebo tak, to jsem ještě neinstaloval, to je fakt..

Skoro si zahravam s myšlenkou napřidat si do ROM žádnou klávesnici a nainstalovat si do ní caby originál diamondacke, která na wm 6.5.x bezproblemu jede (pokud tam neni vyssi verze)... Be ceske t9 nemuzu psat :-)

Taky sem se vsimnul, ze narozdil od erziky nemas v romce nahravani hovoru (ICR). To se me celkem i hodi, kdyby to tam bylo, ale chapu ze to opravdu nemusi byt na poradu dne :-)

Jde nejak vyresit aby dielr umel ulozit do normalnich wm kontaktu bez zapnutyho Sense?

Jeste jednou diky za podporu.

Mbiba

eDrak (5)|25.10.2010 11:54
Zdravím prosím chtěl bych se zeptat.Možná jsem našel jednu malou chybu v této ruce ale jen malou. A to že chci založit nový úkol a zadat datum zahájení ukončení tak obrazovka jen problikne ale nabýtku s datumem nenabýdne. Možná jen má chyba. Proto bych se chtel zeptat, jestli to nedelá i někomu jinému ?


PS: používám spravce úkolů základní (přidělen v romce)
_Amos_ (368)|25.10.2010 12:29
mbiba: To přidání kontaktů řeším, nefunguje ani v sense. Nahrávání je fakt další věc v pořadí, já to nikdy nepoužil:). T9 česká je fakt asi moje chyba, zase nepoužívám ji, tak jsem ani nedával pozor, jestli je tam slovník a myslím, že není... Proto je třeba pomoci jako je ta tvá, protože jinak si to člověk uvaří pro sebe a myslí si, jak je to v pohodě:)

eDrak: Když zadávám úkol z menu, složka Kancelář, vyberu úkoly a dám nový z dolního menu, tak mi vše funguje jak má, normálně naběhne kalendář... Nemáš ještě verzi Er!ka.00, tohle jsme totiž předělával, tak je možné, že ve verzi 00, ta chyba tam je...
Adow (1267)|25.10.2010 13:28
Ukládání kontaktů má nastarosti Contact Utility Engine a New Contact Card. Na D2 ve variantě Sense 2.5 mám nejnovější a fungují. Pro varianty Sense 2.1 a Titanium (kde Sense nemám vůbec) musím ale používat starší verze, které byly u Sense 2.1, jinak to vůbec nefunguje. V tomhle by mohl být zakopanej pes.
mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 13:40
[quote=_Amos_]mbiba:

eDrak: Když zadávám úkol z menu, složka Kancelář, vyberu úkoly a dám nový z dolního menu, tak mi vše funguje jak má, normálně naběhne kalendář... Nemáš ještě verzi Er!ka.00, tohle jsme totiž předělával, tak je možné, že ve verzi 00, ta chyba tam je...[/quote]

Já tohle potvrzuji následující cestou: Z pluginu titania taskanium (neni soucast rom), nebo pokud pouziju jeste starou aplikaci na Today obrazovku TodayAgenda (neni soucast), dam pridat ukol a nefunguje to... Ze seznamu ukolu sem to nikdy nezkoušel, to je moc klikutí na takový úkol

Dá se s tím dělat to, jak píšu v jednom z předchozích příspěvků, kliknout na to podruhý a držet a najet prstem na zahlaví te roletky, pak nezmizí. Jakmile totiž pustíte ten druhej stisk, zmizelo by to, a jako datum zustane to misto, kde se to pustilo :-) Jde to ale dře to :-D

Mbiba

P. S. - na verzi 1.0 a






mbiba_ce4you (143)|25.10.2010 13:48
[quote=_Amos_]mbiba: To přidání kontaktů řeším, nefunguje ani v sense. Nahrávání je fakt další věc v pořadí, já to nikdy nepoužil:). T9 česká je fakt asi moje chyba, zase nepoužívám ji, tak jsem ani nedával pozor, jestli je tam slovník a myslím, že není... Proto je třeba pomoci jako je ta tvá, protože jinak si to člověk uvaří pro sebe a myslí si, jak je to v pohodě:)
[[/quote]

Pokud pujde ulozit cislo primo z dialeru do kontaktu a bude funkcni ceska t9, uz bych to za sebe prohlasil za schopne provozu, protoze jinak Tva rom rozhodne neni zabrzden ani nenazrana na pamet, spis naopak kdyz to srovnam s konkurenci, je to o nekolik kroku lepsi, mluvim samozrejme o titaniu, sense nemuzu porovnavat - nikdy jsem to nepouzival a uz od do touchFlo jsem to nemel rad... Zprovoznění takovych veci jako ICR uz bych pak bral jako milej detail co potesi :-D

Díky

Mbiba
eDrak (5)|25.10.2010 13:49
zdravím, mám nejnovější verzi Rom. Kalendář, úkoly apod... mi funguji bez problému ale jen když dělám nový úkol a chtěl bych změnit datum zahájení či ukončení úkolů tak mi nevyhodí nabídku(tabulku s daty) s možností změnění data. Jen to problikne. Zkusím znova Flashnout a uvidíme. Možná jen nějaká chybka ;-)
_Amos_ (368)|25.10.2010 14:29
Adow: Díky za ty kontakty, mrknu na to... Zase jsem o něco chytřejší.

eDrak: To je zvláštní mě to jede. Muselo by se to stát v průběhu používání, protože po nové instalaci to je ok, tohle vyloučit nemůžu... a romka mi déle jak 12 hodin v mobilu nevydrží:)

mbiba: S kontakty poradil Adow a T9 je jen drobnost, tak to bude brzy podle tvého:)

Pro všechny: Adow mi dnes naservíroval nový build se vším všudy, takže opět může Er!ka stavět na jeho práci a večer budu testovat jak chodí Er!ka pod jehu buildem. Slibuji si od toho, že se bude spouštět automaticky Sense a že zmizí něktré méně jasné problémy, třeba ty úkoly jsou zvláštní... Uvidíme jak to bude s rychlostí. Prostě Er!ka zatím dospívá:)...
eDrak (5)|25.10.2010 19:16
Tak jsem to znovu přeflashnul. A problém se vyřešil ;-)
Blekota_ce4you (73)|26.10.2010 01:56
Tak ještě taková drobnost, když používám Sense, nejde zapnout foťák z důvodu nedostatku paměti. Vždy musím nejdřív přepnout na Titanium, pak foťák funguje jak má. Podobná situace nastává při prohlížení fotek přes HTC Album. Když je aktivní Sense, Album vždy po nějakém čase prohlížení spadne na nedostatek paměti. Holt nové Sense je asi už pro naše Diamondy celkem dost náročný na paměť...
_Amos_ (368)|26.10.2010 08:56
Já vždy testuji zátěž diamondu přes album, tak se to totiž ukáže:))) to souhlas...
Nejpozději v pátek vydám verzi Er!ka.1c bude obsahovat odladěné nové album, je rychlejší, pak fungující českou T9 (už mi to jede:), opravenou klávesnici s českou nabídkou:), postavím ji na starém sense, ale doplním sense o grafiku z nového, tak to bude skoro k nepoznání:), kromě RSS, ale kdo to používá, pak bych chtěl přidat již Amebu a nějaké další věcičky, třeba Teeter už jede, ale bubble braker asi ne, už není součástí nových buildů a asi vědí proč, prostě mi to nejede... a zapoměl jsem, že také půjdou přidat kontakty z dialeru, tady se ještě peru se správným zobrazení, ale funkce již funguje...

Ještě něco jste našli???

mbiba: Dostaneš link přes SZ na test dříve:)
mbiba_ce4you (143)|26.10.2010 09:09
[quote=_Amos_]Já vždy testuji zátěž diamondu přes album, tak se to totiž ukáže:))) to souhlas...
Nejpozději v pátek vydám verzi Er!ka.1c bude obsahovat odladěné nové album, je rychlejší, pak fungující českou T9 (už mi to jede:), opravenou klávesnici s českou nabídkou:), postavím ji na starém sense, ale doplním sense o grafiku z nového, tak to bude skoro k nepoznání:), kromě RSS, ale kdo to používá, pak bych chtěl přidat již Amebu a nějaké další věcičky, třeba Teeter už jede, ale bubble braker asi ne, už není součástí nových buildů a asi vědí proč, prostě mi to nejede... a zapoměl jsem, že také půjdou přidat kontakty z dialeru, tady se ještě peru se správným zobrazení, ale funkce již funguje...

Ještě něco jste našli???

mbiba: Dostaneš link přes SZ na test dříve:)[/quote]

Super zprávy, rád vyzkouším. Myslím si, že všichni uživatelé Diamondů si zaslouží nejnovější možná windows odladěná a v češtině :-) Zatím není žádná rom odladěná, natož v češtině, tak proč nepomoci, když už nejsem schopen to vařit sám :-D Jen si myslím, že sense 2.5 už je na Diamonda moc, ale to je jiná věc...

Popravdě, když jsem se dozvěděl z fóra o tom, že děláš ROM, tak sem byl zrovna ve stavu kdy jsem fotil diamonda ze všech stran abych ho dostal na aukro, říkal jsem si, že už jsem všecko zkusil, jediný co na tom chodilo spolehlivě byla eržika, ale já se prostě nejsem schopen trefovat do tlačítka X/OK vpravo nahoře a dalších maličkejch políček (asi prsty jak kolíčky na řípu :-P). A žádná wm 6.5.x rom co by stála dlouhodobě zato nebyla. Teď prostě doufám, že ty ji vyrobíš :-D

A přinejhorším nafocenýho už ho mám, ale to bych nerad...

Mbiba


ms.nomi (117)|26.10.2010 10:24
No, vše co jsem objevil už tu napsali jiní :)
Každopádně se to vyvíjí velmi pěkně.

Jen mne tak napadlo, nechtěl by jsi do ROM vpravit i toto:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=450318

Je to daleko sofistikovanější správa podsvícení. Je to to první co po flash nové ROM instaluji.
Poradil mi to kdysi dřív kámoš a "jednou jsem zkusil a již u toho zůstal" :)
_Amos_ (368)|26.10.2010 16:29
Tak tenhle prográmek fakt beru jako opci navíc. Asi Lumos funguje jak má, ale ať si ho naistaluje a nastaví ten, kdo to chce. Je to v češtině a je to hračičkování na víc:)
ms.nomi (117)|26.10.2010 18:35
Jasný.
Jen s tím hračičkováním bych nesouhlasil :)

Fakt má hodně co do sebe. Daleko líp to reguluje podsvícení. Originální řízení i ve tmě nastavuje dost vysokou hladinu
a září to jak baterka.
A při čtení to dost vadí...

Ale souhlasím s Tebou. Ať si to nainstaluje jen ten kdo chce :)

I když tak se dá uvažovat skoro o všem.
Například u mne jsou Twitter, Facebook a podobné věci jsou totální zbytečností :) ale nikomu to neberu :)

Proto vítám ROM i s kuchyní a tam si tyto věci "vyhazuji" :)
SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 15:52
Romka beha perfektne, mam ji od prviho dne a super, jedine co mi vadi je ten nenabihaci Sense po startu ale jak si clovek zvykne tak v pohode. Jinak se chci zeptat kdy vyjde vezre 1c ? docela se tesim... privital bych i integrovany Facebook, tweeter totiz nepouzivam.

Jinak diky chlape, skvela pracicka...
cz71 (49)|29.10.2010 15:56
_Amos_ psal že "Nejpozději v pátek vydám verzi Er!ka.1c! :) ,ale necháme tomu volny pruběh,taky se nemužu dočkat
SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 16:08
oukej...nemuzu se dockat testovani... :D
mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 16:18
To mam stejnej problem :-D dokonce jsem cely dopoledne rozchazel MTTY ve win7 abych byl pripraven :-D Svet se nezbori, pokud to bude nekdy dyl, ani si určitě nedovedeme představit, co je kolem toho práce a ještě ke všemu musí člověk normálně fungovat...

Mbiba

SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 16:21
jo to verim, proto pred nim smekam ze se do toho vubec pustil, BOREC... ;)

mimochodem, podarilo se ti MTTY rozjet? mam win7 64bit a bohuzel mi to nikdy nenaslo USB ... porad sem tam mel jen COM port---nemas radu jak na to?
mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 16:32
[quote=SERGEJ_3]
mimochodem, podarilo se ti MTTY rozjet? mam win7 64bit a bohuzel mi to nikdy nenaslo USB ... porad sem tam mel jen COM port---nemas radu jak na to?[/quote]

Jo nakonec povedlo a kupodivu skoro presne podle navodu zde: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=540290 v příspěvku #2 je návod na vista/7, driver ktery zafungoval je tento x64 AS Drivers Win 7 Tested & Working.zip (ale jine jsem ani nezkoušel). Ted to funguje dobre, normalne dam ve win7 v nastaveni activesync, nepovolit USB, restartuju to a těsně po biosu před startem win7 mačkám F8 a vyberu jednu z posledních voleb, nevyžadovat digitálně podepsané ovladače, po bootu připojím diamonda v bootloaderu na kabel a normálně ho MTTY už vidí, potom restartuju win7 uz normalne a normalni pripojeni activesync zacne fungovat hned jak ho znovu povolim v nastaveni., takze konecne nemusim flashovat v praci :-)

Kdyby sis nevedel rady, kdyztak pres SZ pomuzu, abychom nezahlcovali forum o necem jinem...

Mbiba

SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 16:35
diky moc, tak pred instalaci 1c udelam i MTTY ... snad to bude k necemu... i ted mi to totiz chodi krasne
mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 16:37
me to teda bez MTTY kravlo docela neuveritelne, ale mozna taky zalezi co tam bylo predtim za ROM, nevim, vynechaval jsem MTTY jenom pro to, ze mi to na win7 neslo, jinak ho delam furt a ted uz zase budu :-)

Mbiba

_Amos_ (368)|29.10.2010 17:30
Jak tak sleduji diskuzi, tak to prostě dnes musím zvládnout:))). Poslední dva dny jsem skoro nedělal nic jiného jak romku, pomohla tomu moje nemoc, ale nejsem úplně spokojen, tak jsem tomu chtěl dát ještě čas, ale když to tak čtu, tak dnes 1c bude.

Ve spolupráci s Adowem jsem zkusil nový build, který mi připravil, překopal jsem cekou kuchyni na adresáře, které používá Adow, abych mohl použít jeho češtinu, kterou má připravenou na budoucí romku pro D2. Bohužel jeho build zlobil, tak jsem se vrátil ke svému, ale převzal jsem některé ovladače od Adowa a ejhle romka se zrychlila, nechápu, ale jo...

S Adowem jsem řešil i to zapínání Sense, poradil mi spoustu triků, bohužel to nezabralo, takže v neděli přislíbil další pomoc, je to bohužel záhada, takže 1c, tento problém nebude mít vyřešen:(.

Ještě elaboruji s jiným dialerem, chtěl bych dnes vykuchat jednu romku o dialer, protože na tý romce běhá dobře a pak bych vyšel s 1c...

Takže půlnoc:)))

Jinak k tomu MTTY, pokud máte správnej ovladač, tak žádný restarty nejsou třeba, dokonce si myslím, že pod sedmička je to jednoduší jak pod XP. Já jen zneaktivním USB a spustím MTTY a napišu task 29 a hotovo, žádný restarty. Jen poprvé děláte restart kvůli nahranému ovladači.

Správnej ovladač sem hodím a na CE4you najdete postup když si vyhledáte MTTY visty...

Tak večer:)
to mbiba (chtěl jsem to večer hodit tobě, tak to pošlu hned ven:))

P.S: ještě dodám, že to bude stále s novými sense, zkoušel jsem staré, ale nevyhovuí mě, že nemají zmeškané hovory na Home. Dá se to řešit Co0kieho home tabem, ale ten už je na diamonda moc o paměti a navíc já si chci pak udělat svoji úpravu home screenu, takže staré sense jesem opustil, ale vydám pak i novou kuchyni a ta možnost tam bude...
SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 17:42
to sense mi nejak nevadi, pokud to zvladnes upravit tak to bude podle me ta nejlepsi rom pro diamonda...rychla, wm6.5 a navic v cestine---nic vic si clovek nemuze prat :-D
mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 18:41
Souhlas, pro mě je dokonce Sense jenom výplň prostoru na systémovém oddílu, která mě nutí neinstalovat všecko :-D

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 18:45
[quote=_Amos_]

Jinak k tomu MTTY, pokud máte správnej ovladač, tak žádný restarty nejsou třeba, dokonce si myslím, že pod sedmička je to jednoduší jak pod XP. Já jen zneaktivním USB a spustím MTTY a napišu task 29 a hotovo, žádný restarty. Jen poprvé děláte restart kvůli nahranému ovladači.

Správnej ovladač sem hodím a na CE4you najdete postup když si vyhledáte MTTY visty...

[/quote]

Díky zkusím, mě to nefunguje protože ten můj ovladač není podepsanej tak ho mám s vykřičníkem (pokud vypnu USB a pořipojím to bootloaderem) jinak AS normalne chodi, jen potrebuju restartovat a ignorovat nepodepsane ovladace a popravde tohle mi vubec nevadi, ale pokud to pujde i bez restartu, jenom dobre :-) v threadu o MTTY na xda pisou ze nektere 64bit stroje toto delaji, tak asi mam jeden z nich :-(

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|29.10.2010 19:36
Tak kdyz to forum znova procitam, tak sem tu instalaci ovladace AS trosku potento, takze proto restartuju... Takze to zkusim rozchodit jeste jednou a tentokrat to budu cist pozorne krok za krokem :-)

Mbiba


SERGEJ_3 (8)|29.10.2010 20:20
Podle tvoji rady a podle toho ovladace AS z xda-developers mi nakonec MTTY fungovalo bez problemu, akorat sem musel sveho diamonda pichnout do druheho USB protoze v tom ve kterem sem instaloval ovladac mi mobil nenapsal USB pri bootloaderu ale porad psal SERIAL ... nevim proc ale neresim to, jakmile sem to dal vedle tak to slo... tudiz pro me pohodka:yes:
_Amos_ (368)|29.10.2010 23:09
Er!ka.1c je ke stáhnutí na první stránce...

popravdě jsem chtěl do céčkové verze udělat toho více, ale hodně času mě zabralo to ce není na první pohled vidět... Z toho však pramení lepší čeština od Adowa atd...

Chcete-li nějak přspět k vývoji, tak když najdete někde cab na VGA telefonní dialer, nebo nové Youtube, případně i to nahrávání hovorů, tak to sem linkněte:).

Jinak stále není vyřešena pozice screenu hovorů v Titánium, na XDA jsem se dočetl, že to obcházejí Amebou. Amebu Er!ka.1c má v sobě, takže už na to stačí přijít jak na to:)...
mbiba_ce4you (143)|30.10.2010 10:24
Zdravím,

tak jsem přes noc zkoušel, co to dokáže a nedokáže a dost věcí jsem se všimnul. Zdá se mi to rychlejší, to za prvý. Také se zdá, že t9 funguje pěkně, ovšem po startu se tuším nezapamatuje typ klávesnice a skončí to v qwerty - detail. Roletka kalendare pri vytvareni ukolu je OK :-) Uložit číslo z dialeru jde a opravdu jen k novému kontaktu :-)

A ted:
1) když prstem tuknu k hodinam, objevi se ctyri hnusne nevyhlazené velké ikony repraku, signalu..., Připomíná mi to to, co možná bylo v diamondu
kdysi dávno, po kliknutí na některou z těch ikon se spustí to co tam bylo minule čili ten správce oznámení HTC už s pěknou grafikou.
2) jakoby byly ořezány vlastnosti wm 6.5 a chová se to jako wm 6.1, tzn. stále nejde kinetické scrolování, a dál nefungujou gesta na posun mezi zalozkami a znovu se tam objevuji dole takove mrnave sipecky, kterymi se na dalsi zalozky da prepnout - stejne jak to je ve wm 6.1
3) Pokud nějaký dialog leze do kontaktů aby je například přidal, už jsou vidět, ale mají rozhozenou grafiku, takový mix avatara a jména, orientovat se v tom dá, problém je, že nejsou vedle sebe, ale avatar jakoby jenom jeho část a dole do něj zasahuje jméno, která také není vidět celé nebo je nalepeno na levý okraj displeje. Týká se to tedy as všech dialogů které vypadají jako Sense a trochu přebírají kontrolu nad těmi defaultními wm 6.5...
4)Myslím si, že 3 body už stačí :-D

Díky, za hodiny a hodiny úmorné práce, stojí to za to :-)

Mbiba



_Amos_ (368)|30.10.2010 11:12
tak k tvým bodům:)...

1. už jsem si toho taky všiml, při testování jsem to tam neměl, takže jsem něco změnil a nebo přidal a tohle se stalo, tedy to půjde opravit, jen přijít na to, co byla ta změna:)...

2. a 3. tady je vidět, že já nejsem uživatel Titánia a tak vůbec nevím o čem píšem, screen by pomohl... Ale je jasné, že některé věci jsou skutečně převzaty z eržiky a ta je WM6.1, předpokládám, že to bude dělat nějaká knihovna právě v kontaktech, to přidávání kontaktů z dialeru.

Prostě teď musím najít správné ovladače pro WM6.5.x, takže to bude o hledání na XDA (tohle zabere někdy hrozně nesmyslného času...)

Celkově se Titánium a Sense moc nemaj rádi, taky Adow vydává dvě nezávislé romky, což udělám jakmile se bude startovat Sense přímo. Problém je ten, že Titánium může mít těžko moji podporu, když ho nepoužívám. Třeba různé plug-in do titánia atd... to vše zabere hrozně času a přeci jen si hlavně dělám Er!ku pro sebe:)...

Zkus poslat ty screeny těch šipek

Edit: Tak jsem si teď chvíli hrál s Titániem a problém je ten, že já nevím jak to má vypadat normálně. Pokud jde o hlavní screen, tak třeba u kalendáře šipečky vidím, ony tam nemají být??? Ale třeba u hlasové pošty nejsou, není to jen nabídkou, že je a není nabídka??? Tohle fakt neznám.
Zkusil jsem si zadat nový kontakt a a je fakt, že v oblasti avatara je to nějaký divný, tohle bude podle mě dělat dialer...
mbiba_ce4you (143)|30.10.2010 12:27
[quote=_Amos_]Edit: Tak jsem si teď chvíli hrál s Titániem a problém je ten, že já nevím jak to má vypadat normálně. Pokud jde o hlavní screen, tak třeba u kalendáře šipečky vidím, ony tam nemají být??? Ale třeba u hlasové pošty nejsou, není to jen nabídkou, že je a není nabídka??? Tohle fakt neznám.
Zkusil jsem si zadat nový kontakt a a je fakt, že v oblasti avatara je to nějaký divný, tohle bude podle mě dělat dialer...[/quote]

Spust si nastaveni Ameby, ta ma dole spoustu zalozek, ktere se nevejdou vedle sebe a vpravo tam kde konci a nevejdou se jsou ty sipecky ze starych wm a tema se da dostat na ty skryte karty (ovsem spolehlive akorat stylusem, i kdyz ja uz to zvladnu i prstama, ale je to porod :-D) wm 6.5 a vyšší se chovají tak, že tam ty šipky nejsou a když kliknu na volný prostor a jakoby prstem jedu doleva doprava tak se presouvam mezi kartama, tohle je to oc tu bezi :-D Tohle presouvani Ti taky funguje sem zjistil, jenom to neni plynuly jako kdyby to bylo plynuly pomoci toho kinetickyho scrolování co popisuju dole. Jde to, ale jakmile to udělám třeba někde kde je nějakej tet nebo něco takovýho tak i označuju text.

Kineticky skrolovani: otevri standardni dialog contactu wm (v titaniu kikni na leve dolni tlacitko kontakty treba) tam se dotkni a tahni prstem dolu, u tebe a ve wm 6.1 to preroluje na konec kontaktu a pokud v prubehu pohybu kliknes zastavi to tam kde kliknes, jen je tezky poznat kdy to zastavit... U wm 6.5 a vyšších by se to mělo rozpohybovat tím směrem co si dal a podle síly stisku a délky táhnutí to postupně zpomaluje až k zastavení, takže na přejetí celého seznamu je třeba více kliků, ale přesněji si člověk naroluje kam chce, taky to běží pomaleji, nebo rychleji prostě přesně jak člověk "bouchne do displeje" patřičným směrem tak to se udělá. Taky jde třeba čapnout jmeno a jakoby ho hodit nahoru a celý seznam jede dolů :-D - ale to právě moc nechodí v současným stavu (tohle se stalo i ve verzi 1a po instaůaci fixu pro posunutí klávesnice nahoře a už jsem to psal, mělo to bejt způsobený nějakouk knihovnou v tom fixu si tehdy říkal :-)



Z tohodle se blbě dělá screen když jde o pohyb, ale zkusím něco najít co by se vyfotilo i když si myslím, že ten dialog ameba to ukazuje ale zkusim rozchodit foceni obrazovky na to ostatni :-)

Ještě mě napadlo, tady vůbec nejde o titanium, to je jenom nadstavba na wm jako Sense, ale vše se týká nativních wm dialogů, ty zloběj...

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|30.10.2010 12:52
Tady mám 3 screeny

1-sipecky dialog Ameba: ja vlastne nevim jestli tam ty šipky maji nebo nemaji spravne bejt, mozna je problem kineticky scrolovani todle je kosmetika...

2-pokouším se do titania (plugin favepeople, anebo treba do programu na filtrovani hovoru) načíst osobu z kontakt listu, prestože je adresar plny, nic neni videt

3-jakmile do seznamu kliknu, je to videt, ale je videt jak divne posunute, ale zobrazi se vzdycky jen ten na kterej kliknu...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Mbiba
_Amos_ (368)|30.10.2010 12:52
HMM, tak jak to popisuješ, tak to dělá biotouch, ten je skutečně z WM6.1, když ho tam nedám, tak nebude fungovat nabídka klávesnice... Můžeš si to zkusit tak, že najdeš tyto dva soubory Biotouch.exe a Biotouch.dll a přejmenuješ je třeba na .old atd.. Teoreticky by tam nemusel být Biotouch.exe a může zůstat jen ta knihovna, zkusím to. Už jsem tady totiž ty úpravy dělal a zjevně to nepomohlo:)...

Tak jsem mrknul na screeny a ten problém s kontakty souvisí s ukládáním kontaktů z dialeru. Tu chybu znám a snad ji brzo opravím, je to o tom najít balíček New contact card a utility engine, který ude fungovat...