Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ROM - Er!ka_2.0 WM 6.5.x - česká verze moderní romky

_Amos_ (368)|17.10.2010 22:54
Excel bude, já to beru jako maličkost k řešení. Jak právě Adow na fóru D2 poznamenal, že office je stejnej ve všech buildech... Takže si si ho prostě odněkud půjčím:)... Jen bych chtěl pár dní vydržet bez flashe, přeci jen flashovat 8x denně znamená ani na chvíli nemít 100% telefon:)

Hojas86: no všechny cesty vedou k ameba, nějak se mi tohle řešení zdá příliš komplikované, není těch zápisů do registrů nějak moc pro jedno zmačknutí křížku:). Ale je fakt, že nic jiného jsem nenašel. To Sence pamětí nebude, já to tipuji na nedostatečnou časovou prodlevu mezi odezvou... Přeci kvůli tomu nezměním build:)
mike.bike (41)|17.10.2010 23:02
Škoda, už jsem se těšil na upgrade z Eržiky
Adow (1267)|17.10.2010 23:08
[quote=_Amos_]Excel bude, já to beru jako maličkost k řešení. Jak právě Adow na fóru D2 poznamenal, že office je stejnej ve všech buildech... Takže si si ho prostě odněkud půjčím:)... Jen bych chtěl pár dní vydržet bez flashe, přeci jen flashovat 8x denně znamená ani na chvíli nemít 100% telefon:)[/quote]Myslel jsem tím stejnou verzi Office ve všech verzích EržikyD2 ;). Ale použít ho můžeš samozřejmě z jinýho buildu, třeba i z WM6.1 - mělo by to jet.
Jj, tenhle pocit s neustálým flashováním znám.. Co jsem ještě nevychytal, je záloha spárovaných BT. V kitchen mám vše ošetřeno - po flashi jen synchronizuju. Ale musím párovat :(. Pár dní (nebo týdnů) bez flashe je super věc :D.
ms.nomi (117)|18.10.2010 09:06
Ahojky.

Tak jsem to "riskl" a nechal jsem si zatím tuto ROM :)

Narazil jsem na drobný problémek.

Když chci napsat SMS (ne přes kontakty) - dám nová SMS a začnu vypisovat jméno do pole KOMU tak mi to nenabídne jména z adresáře.
Mám někde chybu já nebo je to maličký BUG?

Michal
_Amos_ (368)|18.10.2010 10:25
Mě kontakty normálně nabíhají po třetím písmenku... Pokud tedy máš na mysli psaní sms ze záložky Sense, kde se ti zobrazují sms zprávy...

Tady by problém neměl být...
ms.nomi (117)|18.10.2010 10:31
jj, máš pravdu.

Chyba byla u mne. Jsem zvyklý na klávesnici ZoomBoard : http://iwindowsmobile.com/onscreen-keyboard.html
a s tou to nefunguje. S klávesnicí integrovanou ve Tvé ROM to běží v pohodě.

Tak se omlouvám :)
_Amos_ (368)|18.10.2010 10:45
Ne v poho, já jsem rád, že jsi se odvážil spolehnout se na Er!ku do běžného provozu a doufám, že tě nevypeče... Věřím, že ne. Osobně jsem dost závislej na telefonování taky a posledních 14 dní to byla fakt loterie, teď si chci chvíli užívat jak to funguje:))))
ms.nomi (117)|18.10.2010 10:54
V pohodě. Zatím to jede :)

Jen jedna věc mne trochu zlobí - ale za to Tvoje ROM nemůže.
Jsem zvyklý používat "X-button" alias "Duttys Task Manager " : http://img4.net/public/pview/38048/htc-task-manager.jpg
No a jeho ikonka (vpravo nahoře) se na horní liště "bije" s hodinama...
Ovšem to je problém všech ROM (aspoň co jsem zkoušel) které mají "tlačítko" START ve spodní liště.

Michal
_Amos_ (368)|18.10.2010 11:18
Ten Dutyho task manager není určen pro 6.5.x, ale pro 6.1 a 6.5 a to je ten problém. ALe je fakt, že mě tohle ve WM 6.1 vyhovovalo také. Vidět na jedno tlačítko, co je vše spušté. Ale vyvoj Er!ky půjde spíš na použítí Emeba úprav, tak aby se křížkem aplikace zavírali a tím pádem, už tohle nebude potřeba...
ms.nomi (117)|18.10.2010 11:34
Jasný.
No když vypnu zobrazování ikony programu tak je to v poho. No a nastavení tlačitka X funguje i bez ikony :)


Michal
_Amos_ (368)|18.10.2010 14:01
No jedno řešení pro tebe mě napadlo, není uplně košér, ale asi by fungovalo. Pokud by se nastavila barva hodin na stejnou barvu jako pozadí task baru, tak hodiny neuvidíš (ale budou tam) a máš to podle své chuti:).
ms.nomi (117)|18.10.2010 14:26
O něčem podobném jsem přemýšlel.

Jenže stejně - když tam "tapnu" tak reaguje horní lišta a ne program jak bych chtěl.

Úplně obyčejně řečeno - jak kdyby ikona programu byla "ve vrstvě" pod hodinama :)

Snad jsem to napsal pochopitelně :)

Ale to neřeš - zvyknu si :D
_Amos_ (368)|18.10.2010 23:31
Tak jsem si užil 48 hodin bez flashe a vzhuru do práce:)...

Novinky, které představím zítra...
  • Excel již funguje - záměr pomoct si jiným buildem a nejlépe tím od Adowa, prostě zabral:)[/*]
  • Doplnil jsem na přání rádio, myšleno FM rádio, ne systémové:)[/*]
  • Doplnil jsem nějaký věci k navigaci z dílny od Adowa[/*]
  • a nedal jsem NoData, ale aplikaci vytvořenou přímo pro manilu a podle mě dělá totéž, takže design vyhrál[/*]

Bohužel jsem narazil i na nějaké puntičkářské chybičky při dvoudenním používání, ale nic vážného a pokud jste je ještě neobjevili, tak Vás s tím nebudu trápit a jen to opravím:)

ke stažení novou verzi dám zítra večer, ještě to musím trochu učesat

mbiba_ce4you (143)|19.10.2010 15:39
Zdravím,

sleduji progres této ROM a pomalu začínám uvažovat, že to zkusím, ale protože nevidím nic úžasnýho na manile, musím se zeptat, jestli někdy bude verze jen s titaniem a jestli v ní pak půjde ten dialer, když se odebere manila, já klidně počkám na kuchynku a zkusím si to Sense vyhodit, teda s nějakou pomocí co tam musím nechat aby to chodilo :-)


Rádio 1.17.25.09 občas udělá na wm 6.5.x to, že se samo odpojí od sítě O2 a přestože signál ukazuje, že je ok, tak to tak není a člověk je offline a nenaváže to zpět ani při pokusu telefonovat nebo tak... Dela to na na BsB romkach a na ralphussion romce s rilphone 1.15, který k tomu doporučujou...

Není tedy moc odvážný do ROM toto rádio integrovat? Setkal jste se někdy někdo s tímto, mě se to na wm 6.5.x rom stávalo prakticky obden. MTTY samozřejmě dělám jako první krok každé flashe.

Díky

Mbiba

_Amos_ (368)|19.10.2010 15:55
mbiba:
Manila vs Titanium běha na romce nezávisle. Tedy když si spustíš jen Titánium tak ti samozřejmě dialer funguje stejně jako v Sense. Takže jestli tam sense je a nebo není je jen o zátěži dat na přístroji, tedy kolik dalších aplikací se tam vejde. Naopak ti odpadá můj problém jak spustit Sense po soft resetu...

Co se týká rádia, tak to vůbec romkou neřeším, není obsahem romky, Myslím, že z mého posledního příspěvku došlo k mýlce... Tam jsem měl na mysli rádio na poslouchání tedy FM Rádio:)...
ms.nomi (117)|19.10.2010 18:54
Hmmm.

Tak mně například Radio 1.17.25.09 nejde vůbec flashnout.
Vždy to vyhodí chybu ... teď už z hlavy ale nevím jakou...

Michal
mbiba_ce4you (143)|19.10.2010 19:15
[quote=ms.nomi]Hmmm.

Tak mně například Radio 1.17.25.09 nejde vůbec flashnout.
Vždy to vyhodí chybu ... teď už z hlavy ale nevím jakou...

Michal[/quote]

Ja mam funkcni, ktery tam urcite flashnout jde, jestli chces, nekam to vystavim anebo najdu link odkud ho mam ja :-) Je to úrávě verze z odstraněným security unlock a jde všude :-)

I když já Ti to nedoporučuju, jak sem popisoval, na mém Compactu je prostě divný...

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|19.10.2010 19:18
[quote=_Amos_]mbiba:
Manila vs Titanium běha na romce nezávisle. Tedy když si spustíš jen Titánium tak ti samozřejmě dialer funguje stejně jako v Sense. Takže jestli tam sense je a nebo není je jen o zátěži dat na přístroji, tedy kolik dalších aplikací se tam vejde. Naopak ti odpadá můj problém jak spustit Sense po soft resetu...

Co se týká rádia, tak to vůbec romkou neřeším, není obsahem romky, Myslím, že z mého posledního příspěvku došlo k mýlce... Tam jsem měl na mysli rádio na poslouchání tedy FM Rádio:)...[/quote]

Díky za oidpovědi,

-jo to mi je jasný jak to je, ale právě řeším to místo na ostatní aplikace :-) každej volnej MB dobrej, kdyby to šlo :-)

-jo to rádio jsem blbě pochopil, omlouvám se...

Mbiba

ms.nomi (117)|19.10.2010 19:21
Dík,

pokud je to tak jak píšeš tak ho snad ani zkoušet nebudu.
Mám 1.15.... a šlape OK.

No ale kdyby se Ti chtělo tak to hoď třeba na ulozto - sosnu si to a uložím do archívu - kdyby bylo někdy potřeba :)

Dík, Michal
mbiba_ce4you (143)|20.10.2010 15:57
[quote=ms.nomi]Dík,
No ale kdyby se Ti chtělo tak to hoď třeba na ulozto - sosnu si to a uložím do archívu - kdyby bylo někdy potřeba :)
Dík, Michal[/quote]

Tak tady to je:

http://www.uloz.to/6257412/1-17-25-09-7z

Mbiba
ms.nomi (117)|20.10.2010 19:19
Dík ;)

Michal
anyz25 (2)|20.10.2010 23:26
[quote=_Amos_]

ke stažení novou verzi dám zítra večer, ještě to musím trochu učesat

[/quote]

cauko akosi som nepostrehol chcel by som sa opytat ci je teda uz von..dikes
_Amos_ (368)|21.10.2010 00:01
Dal jsem si na čas (byl tu klid, tak jsem toho využil a hrál jsem si s ikonkami:), ale právě jsem dovařil verzi Er!ka.1a. Celkem mě překvapilo, že je Vás docela dost kdo Er!ku stáhnul a nikdo nic moc neprotestuje, tak nevím jestli jste to jen zkusily a nebo jestli to běhá jak má:).
Ve verzi Erika 1.a jsem již odstarnil všechny chybičky až na jednu a to je to nešťastné spouštění Sense. Problém je v tom, že se mi někdy Sense i spustí, takže těžko to bude systémová chyba, prostě je to záhada, ale jelikož jsem nemusel ani jednou soft resetovat při denním používání, tak mě to netrápí a doufám, že Vás taky nebude. Dlouhodobý provoz ale ukáže více...

Nová Erika 1.a obsahuje navíc úpravu ikon v menu, FM rádio, Manila Dial Up přepínač (místo Nodata), Quick GPS a HTC GPS Tools, oznamování přes taskbar a samozřejmě funkční Excel a další office aplikace.

Oproti předešlé verzi neobsahuje BG4ALL, ale to vydám jako tweak, tedy přesně naopak jak ve verzi Er!ka.00.

Takže zítra dopoledne bude ke stažení finální verze Er!ka 1.a a o víkendu pustím vem kuchyni.

ms.nomi (117)|21.10.2010 10:49
No, moc toho co napsat nemám :)
V podstatě jen používám :) A vcelku bez problémů.

I když si spíš zatím jen zvykám - měl jsem předtím na Fodd ROM pár "vychytávek" a některé z nich mi tu nejdou.
Nic zásadního - jen si prostě musím zvyknout na něco trochu jiného.

Už se těším na tu kuchyň - vařit sice neumím ale většinu ROM dost "vykuchám" a "domazlím" si to svýma aplikacema (oblíbenýma)

Skoro by se dalo říct že by se mi líbila nějaká "CLEAN" ROM a dovybavit si ji dle sebe :)

Třeba tu Fodd mám vykuchanou až na hranici funkčnosti a dle sebe pak doplněno. Instalacemi samozřejmě. Vpravit do ROM to neumím :(
A proto Před Tebou i Hojasem smekám.

Michal
_Amos_ (368)|21.10.2010 11:20
Já bohužel ráno zjistil, že mi zase blbne Word a nefunguje Powerpoint. Skoro je to na prášky:). Ale i tak to pošlu ven a udělám jen nějakou záplatu v cabem ať furt nepřevařuji. Ale Excel maká fajnově:), word sice vše otevře, ale nejde založit nový dokument, pro založení se musí otevřít manuálně prázdný soubor ze šablon...

S Clean Ram souhlasím, ten by tam měl být a zkusím to odladit. Taky jsem začal tím, že jsem si hrál s kuchyní Eržiky a až jsem pochopil stavbu a co co je, tak mi to nedalo a chtěl jsem víc... Navíc 6.5.x fakt byla výzva a trochu se přiznám, že si to chci na diamondu zkusit, abych si mohl převařit HD mini jakmile si ho pořídím. Ten přístroj se mi moc líbí (tedy až na to rozlišení, hlavní důvod,proč ho furt nemám)...

Kuchyně bude určitě užitečná v tom, že v ní nechávám starší maniliu, která je o trochu rychlejší a pro toho, kdo nemůže být bez Co0kiho home tabu je lepší si to uvařit se starší manilou. Taky jsem udělal v kuchyni vychytávku na ikony v menu a v zásadě každej si může doplnit jakýkoliv obrázek v png a udělá se mu ikonka složky v hlavním menu. Jen nevím jestli to trochu nebere paměť...

Klidně pošli aplikaci, která si myslíš, že by tam měla být a zkusím ji odladit, tedy pokud mi bude také užitečná:)
ms.nomi (117)|21.10.2010 11:40
Chybička se vloudila :)

Já psal CLEAN ROM a ne CLEAN RAM :)

Prostě čistou ROM s manilou a co nejmíň věcí okolo toho :)

A jinak

*.mui soubory s češtinou se dají najít kde?
Kdybych se přece jen rozhodl "kuchtit" ....

Michal

P.S. Víc jsem Ti napsal do SZ
_Amos_ (368)|21.10.2010 13:03
Vzásadě všechnu češtinu najdeš u Adowa v kuchyni Eržiky, ten má přeloženo snad úplně vše a perfektně, prostě profík a to málo co chybí, tak je potřeba si dopřeložit:)
_Amos_ (368)|21.10.2010 15:40
Máte-li chuť si pohrát s designem složek v menu, tak Er!ka.1a má ve složce windows tyto obrázky s příponou png:
find.png
komunikace.png
hry.png
kancelar.png
system.png
GPS.png
internet.png
multimedia.png
setting.png
office.png
folder.png

Pokud si vytvoříte jakýkoliv jiný obrázek s příponou png čtvercového formátu a uložíte ho do složky Windows pod jménem dané složky (třeba složka Kancelář = kancelar.png), tak si jednoduše uděláte své vlastní ikony v menu. Jen nedělejte obrázky moc velký, ať Vám to nesežere celou paměť:)

Po úpravách je potřeba udělat soft reset, tak si nezapomňte napřed vypnout Sense a dát si tam Titánium:)
anyz25 (2)|21.10.2010 16:12
nainstaloval som to pise mi ze mam volnu pamet tak okolo 30mb pri spustenom sense ale zda sa mi ze ide aj tak nejako pomalo...neviete kde bude chyba?..instaloval som to priamo cez pc
_Amos_ (368)|21.10.2010 16:29
Jediné co mohu poradit je udělat po instalaci Hard reset... Přímo po instalaci mě Sense běhá náhredně a ani následný provoz ho nijak moc nebrzdí a to někdy kouknu na paměť a moc ji tam není (to musím dořešit, zůstavají tam vyset spuštěné programy). Ale po instalaci nevidím, žádný důvod na pomalou odezvu... Měl by sí mít bez sense přes 50Mb volné paměti...
ms.nomi (117)|21.10.2010 17:15
[quote=anyz25]nainstaloval som to pise mi ze mam volnu pamet tak okolo 30mb pri spustenom sense ale zda sa mi ze ide aj tak nejako pomalo...neviete kde bude chyba?..instaloval som to priamo cez pc[/quote]


Udělal jsi před flash ROM reset přes MTTY?
A HARDRESET po instalaci?


Michal

Kady1 (3)|21.10.2010 20:07
Tak jsem Er!ku šoupnul i ženě do Diamonda :o). Oba jedem v Titániu a až na jeden problém se zámkem je vše zatím pro běžný provoz v pohodě. Po zamčení telefonu se někdy telefon zablokuje tak, že nejde odemknout a v telefonní síti se tváří jako nedostupný. Po provedení soft. resetu telefon naběhne opět do zablokovaného stavu. Po delší snaze, nikdy se mi nepodařilo zjistit příčinu, se mi podaří odemknout a vše chodí tak jak má. Já naštěstí zámek nepoužívám, tak mě to nijak neomezuje. Na problém přišla žena a po několika zkušebních zamčení a odemčení se tento problém projevil i u mě.
mbiba_ce4you (143)|21.10.2010 20:47
Zdravím, tak sem to zkusil a dovolím si pár postřehů z krátkého používání... Používám jen titanium Sense jsem ani nezapl.

Kosmetické nedostatky:

-nejde spustit kalkulačka, hlásí to, že to nemůže najít skin. - update naběhne po druhém bootu
-klávesnice zasahuje do dolního panelu "Start" je to jen neestetické, jinak asi ničemu nevadí...
-ve start menu jsou některé ikony 3krat např Fm rádio, Kamera... - update, po druhém bootu je to taky OK
-seznam hovorů je částečně překryt dolním panelem start... Zase jen estetika :-)
-nejde spustit to co by mělo nastavit data v síti operátora, automaticky se to nespustí, ručně ikonka nereaguje - update, spustit to rucne jde po druhem bootu, ale automaticky to nenajede


Ted to horsi:

-nespustilo se nastaeni pripojeni a kdyz to zobrazovalo seznam dostupnych pripojeni, zamrzlo to a musel se udelat softreset po nem to nenabehlo, nabehlo to az po HR
-potvrzuji, že zlobí zamykání, po čase jsem opravdu nedostupný a neodemknutelný, jak tu píše někdo předtím. Krom toho se odemknout dá jenom po kliknutí na hodiny dole jinak slider nereaguje - stará známá chyba, která ale už v nějakých ROM je opravena

Ted co tam podle me trochu chybí:

-Dlouhému stisku tlačítka volání nejde přiřadit moc akcí narozdíl od jiných ROM, nedostanu tam ani unaccent kterej mam na karte na orezani diakritiky :-(

-Nevím jak si zvolit jinou klávesnici než QWERTY, nemůžu nikde najít tu aplikaci kterou se to přepíná a mám na qwerty moc velké prsty - potřebuju Phone Keypad...

Ted to pozitivní:

-připadá mi to hodně rychlá ROM, když srovnám s ralphussion K, která je o třídu pomalejší, tak paráda :-)
-dialer je moc hezkej :-)

Každopádně díky za skvělou práci, ještě budu testovat samozřejmě dál :-)

Mbiba

_Amos_ (368)|21.10.2010 20:50
Kady1:Díky, tohle jsem nikdy nezkusil, tak se na to zaměřím. Několikrát jsem zámek zamknul a šílel jsem, že mi to nejde odemknout. Pak jsem zjistil, že musím tapnout dole na informační liště a pak to jde odemknout v pohodě, tak jsem si myslel, že je to normální vlastnost, ale ten signál jsem nepostřehl...

Edit:Tak mě to při zámku normálně funguje, dokonce se mi na tom posuvníku zobrazí počet zmeškanných hovorů. Ještě to budu zkoušet. Mám vodafone, co máš za operátora???
_Amos_ (368)|21.10.2010 21:02
mbiba:
Můžeš to prosím flashnout ještě jednou i s MTTY. Já nepozoruji ani jednu věc co píšeš..

-nejde spustit kalkulačka, hlásí to, že to nemůže najít skin. - update naběhne po druhém bootu
.....Kalkulačka mi normálně funguje

-klávesnice zasahuje do dolního panelu "Start" je to jen neestetické, jinak asi ničemu nevadí...
...tohle je pravda, ale už jsem dostal radu od Adowa, tak snad to vyřeším...

-ve start menu jsou některé ikony 3krat např Fm rádio, Kamera... - update, po druhém bootu je to taky OK
...jo tohle znám, po MTTY už mi to nikdy neudělalo...

-seznam hovorů je částečně překryt dolním panelem start... Zase jen estetika :-)
Tady nevím co máš na mysli...

-nejde spustit to co by mělo nastavit data v síti operátora, automaticky se to nespustí, ručně ikonka nereaguje - update, spustit to rucne jde po druhem bootu, ale automaticky to nenajede
... tohle je řešeno doopravdy tak, že ti naběhne připojení po soft resetu, je to převzato z Eržiky...

To dlouhý stisknutí tlačítka jsem do romky vůbec nedal, já to nikdy nepoužil, je to maličkost to tam příště dát...
_Amos_ (368)|21.10.2010 21:39
Oprava pozice klávesnice, s velkými díky mistru kuchaři, díky Adow:

[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sip]
"MenuBarHeight"=dword:65

Ještě mě napadlo, jaký skin používáte, já totiž okamžitě přepnu do skinu GTX 6.5.X Theme, který je dost komplexní a základní skin jsem nic neladil, takže některé věci co popisuje mbiba, by mohlo být možná i skinem...
ms.nomi (117)|21.10.2010 22:56
Teď se asi zeptám blbě...

je WM 6.5.x lepší než WM 6.5?

A pokud ano, tak v čem?

Dík

Michal
_Amos_ (368)|21.10.2010 23:14
Rozdíl je v ovládání, myšlenka WM 6.5.x byla ta, že je vše tak veliké, že nemusíš mít stylus. Brzo však Billova společnost poznala, že jsou mimo a vymysleli nový windows pro mobily, co jdou teď na trh... A jsou zase mimo:), Tak už to u Billa chodí:)))
_Amos_ (368)|21.10.2010 23:18
Kady1, mbiba:
Už snad 100x jsem zamknul mobil, telefonoval jsem si na něj a vše ok... Když udělám se zámkem softreset, jde mi to zase do zámku, ale to je správně, je to varianta v nastavení Today, signál vždy naběhne...

Tak mě napadá jediný rozdíl, že máte stále defaultní téma a nebo je to operátorem...

Jestli najdu v registrech jak se dostat zpět na default téma, tak to zase budu zkoušet, zatím jsem rád, že nemusím dělat hardreset:)
ms.nomi (117)|21.10.2010 23:23
:D jasan.

No ono kdyby byl pro Diamonda plně funkční Build Android tak už ho tam mám. :)

Jinak díky za vysvětlení. :)

Michal
Kady1 (3)|22.10.2010 06:34
To že se zámek kousne není pravidlem, můžu to zamknout třeba 10x, kdy funguje korektně a až po 11 se žvejkne. Bohužel se mi nepodařilo vypozorovat přesně kdy. Jinak můj mobilní operátor je T-mobile.
Data, volání, SMS, e-mail, GPS ... chodí v pohodě :yes:
mbiba_ce4you (143)|22.10.2010 08:56
[quote=Kady1]To že se zámek kousne není pravidlem, můžu to zamknout třeba 10x, kdy funguje korektně a až po 11 se žvejkne. Bohužel se mi nepodařilo vypozorovat přesně kdy. Jinak můj mobilní operátor je T-mobile.
Data, volání, SMS, e-mail, GPS ... chodí v pohodě :yes: [/quote]

Mě to dělalo na O2 takže na chybu operátorem to asi nevypadá...

Mbiba

_Amos_ (368)|22.10.2010 09:05
Ráno jsem zkušebně děal nějaké zástupce a je fakt, že mi to při dělání zástupce na pocketuno udělalo dva zástupce. Jeden s malým písmenem na začátku a druhý s velkým. Po soft resetu už tam byl jen jeden. Tak s tím fakt nevím co dělat...

Ten zámek je trochu záhada, taky nevím moc co s tím, ještě to budu sledovat...
mbiba_ce4you (143)|22.10.2010 09:11
[quote=_Amos_]mbiba:

Můžeš to prosím flashnout ještě jednou i s MTTY. Já nepozoruji ani jednu věc co píšeš..



-seznam hovorů je částečně překryt dolním panelem start... Zase jen estetika :-)
Tady nevím co máš na mysli...



To dlouhý stisknutí tlačítka jsem do romky vůbec nedal, já to nikdy nepoužil, je to maličkost to tam příště dát...[/quote]

1) Jo MTTY nevím proč, přestože jsem to k win7 připojil aby MTTY šlo a dokonce to šlo i v XpModu, ted napodruhy se mi to uz nepovedlo Xp.Mod to nenajde, a win7 nainstaluji podle mě správnej ovladač, ale MTTY nevidí USB... Divný, proto jsem to risknul bez MTTY a průser. To že to je tím jsem zjistil v noci, když místo soft resetu se dělal Hard reset. Napravím to a udělám to v práci kde ještě jeden počítač s XP je :-)

2) Add seznam hovrů: Zobrazit Seznam hovorů (Call History) - třeba vf titaniu kliknout na kartu telefon a pravým soft tlačítkem zobrazit a sledovat spodek toho seznamu, kde jsou přepínací ikony pro odchozí, příchozí atd. hovory překryté dolním lištou s menu start... i v GTX skinu...

3) Já myslel dlouhej stisk levýho tlačítka co normálně spouští telefonní aplikaci, to dělají windows sama ale v seznamu přiřaditelnejch akcí je toho celkem málo, narozdíl od jiných ROM... Ale menu při dlouhým stisku zavěšení hovoru by tam mohlo taky bejt a nejen rovnou zamykat. Mě by nejvíc vyhovovalo kdyb šlo i nějak znásilnit zapínací tlačítko, třeba slide2restart nebo tak :-)

Obsahuje ROM nějaký TaskManager? já bych skoro řekl, že jsem nic nenašel...

Díky, už mi naběhla rom po MTTY tak já si ji jdu přizpůsobovat a dám vědět na co narazím nebo nenarazím :-)

Mbiba

mbiba_ce4you (143)|22.10.2010 09:27
Je nějaká cesta jak si zapnu Phone Keypad místo QWERTY klávesnice?

Mbiba
_Amos_ (368)|22.10.2010 10:44
mbiba: Napřed poděkuji za testování a za pomoc při ladění...

Třeba to call history v titánium je screen, který jsem viděl snad poprvý:). Ten problém bude podobný jako pozice klávesnice, tak prohledám registry, kde se to dá upravit.

Co se levýho tlačítka tak, já vždy používal to tlačítko na otočení displaje, teď jsem nainstaloval Amebu aplikaci a ta umožňuje to tlačítko upravit na jakýkoliv příkaz. Ameba bude následně součástí romky, tak to řešit nebudu, vyřeší to Ameba:)

TaskManager najdeš v záložce systémové nástroje...

Phone Keypad místo QWERTY na to jsem taky nepřišel, ale Phone Keypad tam je, někdy, třeba při zadávání hesla se sám zapne... Jak na to ale bohužel nevím. Když dlouze podržíš stylus na malé ikonce klávesnice uprostřed, tak se objeví menu klávesnice, ale je tam jen volba zadávat prstem a nic víc:(
mbiba_ce4you (143)|22.10.2010 11:41
[quote=_Amos_]mbiba: Napřed poděkuji za testování a za pomoc při ladění...

1)Co se levýho tlačítka tak, já vždy používal to tlačítko na otočení displaje, teď jsem nainstaloval Amebu aplikaci a ta umožňuje to tlačítko upravit na jakýkoliv příkaz. Ameba bude následně součástí romky, tak to řešit nebudu, vyřeší to Ameba:)

2)TaskManager najdeš v záložce systémové nástroje...

3)Phone Keypad místo QWERTY na to jsem taky nepřišel, ale Phone Keypad tam je, někdy, třeba při zadávání hesla se sám zapne... Jak na to ale bohužel nevím. Když dlouze podržíš stylus na malé ikonce klávesnice uprostřed, tak se objeví menu klávesnice, ale je tam jen volba zadávat prstem a nic víc:([/quote]

1)Jasny nekdy jsem tam mel taky rotaci displeje, asi to tam zase dam, ale bylo by lepsi aby se tam dal dat nejakej seznam akci a ne jen jedna, ale i tak to funguje, jen je tam toho proste min v nabidce :-) Ameba imho dela jen stisk menu start, kam sem si to orezani diakritiky nastavil a funguje tam dobre. Pro me by bylo nejlepsi kdyby neco slo i dat na zapinaci tlacitko aspon slide2restart nebo lépe nějaký menu kam jdou nakonfigurovat zase nejaky uzivatelsky akce, i když nevím jestli to je možné wktask co byl v eržice ve wm 6.5.1 asi nepůjde, to je mi jasný...

2)Dal sem si tam ArkSwitch který vyjede když se dotknu toho místa kde dřív bývávalo menu start :-)

3)Je to tohle co myslím, že je v romkách http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=727212
jenže konkrétně tohle udělá ve tvý rom pěknou paseku, sice to pak správně zobrazuje tu klávesnici co chci, ale neukazuje mi to češtinu pro t9 a klavesnice pak funguje i bez rezimu t9 jenom na jeden stisk, neumim to popsat, proste funguje dost blbe :-) odinstaluju to :-D Ale neco v takovym stylu jsem si predstavoval :-) Nesla by pouzit nejaka utilita z Eržiky 1,3 nebo ta starší? Přeci tam Adow taky dal tuhle klávesnici a nějak to muselo jít...? Kdybych já si to jenom pamatoval jak to tam bylo hlava dubová :-)...

Update - super, pokud to odinstaluju tak uz se mi nabizi klavesnice telefonu prednostne i po restartu, ale porad s anglickou t9, ale jinak je 100% funkcni, ale pokud bych chtel t9 musel bych psat anglicky :-)

A stalo se to co jsem čekal, došlo mi místo a nemám kam instalovat :-) OOOps... Ještě že už mám všechno +- :-)

Díky za support

Mbiba
Adow (1267)|22.10.2010 11:48
Jen pro info - já v EržiceD2 WM6.5 a WM6.5.x (moje testovací verze) používám stejnou klávesnici a všechno šlape. Měním jen ten posun nad spodní lištu. No a např. klávesnice v Eržice X 1.3 je stejná pro WM6.1 tak pro WM6.5 - zkusil bych použít tuto ;).
_Amos_ (368)|22.10.2010 17:33
Jak jsem správně předpokládal, tak uvařením alfa verze to určitě nekončí. Díky za Vaše poznatky a je super, že Adow se přidal, takže neváhejte přidat další zprávy, aby se Er!ka pohla zase dále a díky všem, kteří dali Er!ce důvěru. Zatím nemám pocit, že řešíme věci, které by ovlivňovali plnou funkčnost a tak začnu piplat Er!ku do dokonalosti:)
Blekota_ce4you (73)|22.10.2010 22:25
Takze po dlouhem a spokojenem pouzivani Ralfusion ROM jsem se odhodlal vyzkouset Er!ku a musim uznat, za se opravdu povedla. Jeste doladit tu chybku se startem Sense a nemam si nac stezovat ;-) Zamek se mi zatim nekousl a i jinak se mi ROMka zda rychlejsi nez Ralfusion, navic konecne je tu vyborny Dialer ;-) Budu dal testovat a kdyby neco, dam vedet...

Edit: Tak po pár hodinách testování jsem narazil na jeden pro mne nepříjemný problém. Používám program SPB Finance, ale bohužel si asi s touto ROMkou nerozumí. Vždy po jeho spuštění Diamond totálně zatuhne a pomůže jen Softreset. Zkoušel jsem nainstalovat SPB Finance na čistý systém, do paměti telefonu i na Internal Storage, bez jakýchkoliv jiných aplikací, ale výsledek byl bohužel stejný. Přitom třeba na Ralfusion GT1K ROMce funguje SPB Finance v pohodě, takže si s WM6.5.x rozumí. Jen na Er!ce ne a ne fungovat, což mě mrzí, jelikož se mi jinak ROMka moc líbí. Samozřejmě před flashnutím jsem udělal MTTY a po flashnutí HR...