Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket NDays

Zdenek Malinsky (9781)|22.8.2006 14:14
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]No, NDays na WM 5.0 fungují (tedy mě ano), ale jen zobrazují jména těch, kdo mají svátek tento a další den. Upozorňování nefunguje.
Autor bohužel asi 1,5-2 roky na tom softíku nepracuje ani jinak nekomunikuje. Psal jsem mu o tomto problému sokroumou zprávu začátkem ledna, ale ještě si ji nevyzvedl = nechodí ani do diskuzí na ce4you, aby si tyto připomínky mohl přečíst. S tím víc nenaděláme.[/QUOTE]
duhovej_vil (267)|22.8.2006 18:42
[QUOTE="beecher"]http://pda.jasnapaka.com/birthdays/, ale nejsem si jist, jestli to dela notifikace...[/QUOTE]Nedela, ale pracuje se na tom (kez bych mohl napsat, ze dnem i noci :))
duhovej_vil (267)|22.8.2006 18:46
[QUOTE="PepaR"]Birthays jsou fajn, ale NDays nenahradí. Na WM 5 jsme to enrozchodil ani za nic. Nechtěl by někdo přemluvit autora alespoň o zprovoznění na WM 5, není potřeba žadné nové fce, ale stačilo by zprovoznění....[/QUOTE]Tohle nechapu, kdyz mas problem, tak proc mu nenapises? To je takovy problem napsat email? Nebo jsi zvyklej, ze za tebe problemy resi nekdo jinej?

Jinak pod WM5 by to chodit melo, zatim si na to nikdo krom tebe nestezoval... (netvrdim, ze je to dokonaly, ale fakt si nikdo na nefunkcnot pod WM5 nestezoval).

Pozn.: tento prispevek je VICE NEZ SAKRASTICKY, ale jinak proste nemuzu, takze ho klidne ignorujte.
PepaR_ce4you (35)|23.8.2006 06:41
Pokud vím, tak má zmínka o nefunkčnosti Pocket NDays není na tomto fóru jediná, takže Vaše jízlivost není na místě. Ale zpět k příspěvku. Myslel jsme to tak, že by s autorem komunikoval člověk znalý programování pro PDA a popřípadě se domluvil zda by nemohl poupravit zdroják. Já se v tom nevyznám, proto ten příspěvek. Autorovi jsem samosebou poslal i email, ale nebyl doručen a jiný kontakt na něj nemám.

Surgical (2364)|23.8.2006 07:49
Jizlivost je na miste, neb takovych ublizenych prispevku zacina pribyvat.

Strucne shrnuto (neb kdybys mel precteny cely thread a vsimal si data vzniku i dat jednotlivych prispevku, asi bys se svymi dotazy a nalehanim na zjednani napravy neprudil), program Pocket nDays byl vytvoren pred nekolika lety (ano, cas leti) pro WM2003 a WM2003SE. Na techto platformach funguje bezchybne (sam jsem jednim z jeho spokojenych uzivatelu).
Autor programku s nickem xEden (mimochodem autor a spoluautor vice velmi kvalitnich programku a utilit pro nase cihly) se ale zhruba pred 2 lety odmlcel.
Muzeme se jen dohadovat proc (ztrata zajmu o platformu PDA, profesionalni vytizeni, neumoznujici pokracovat v tvorbe freewaru atd., mozna jine osobni ci rodinne duvody, vse pouhe spekulace).
Nicmene portace na WM5 se neuskutecnila a zrejme ani neuskutecni. Obdobny je i osud programku Sunnydays od Sunnysoftu (ve kterem je zcela evidentni puvod a autorstvi).

Muzes tedy protestovat, muzes s tim nesouhlasit, ale to je tak asi jedine, co s tim muzes udelat.
Ale dupani nozkama s krikem a chci a chci a chci vyvola jen pobaveni u jednech a podrazdeni u jinych (dle momentalniho dusevniho rozpolozeni, hladiny testosteronu a glukozy v krvi, aktualni vyse konta a hotovosti a tisice dalsich faktoru, ktere mohou mit vliv na reakci cloveka na blabol).
duhovej_vil (267)|23.8.2006 09:17
[QUOTE="PepaR"]Birthays jsou fajn, ale NDays nenahradí. Na WM 5 jsme to enrozchodil ani za nic. ...[/QUOTE]Z tohohle jsem pochopil, ze se jsou problemy s Birthdays. Jestli jste myslel NDays, tak jste se bud sptane vyjadril nebo ja jsem si stal na kabelu.
PepaR_ce4you (35)|23.8.2006 10:45
[QUOTE="Surgical"]Jizlivost je na miste, neb takovych ublizenych prispevku zacina pribyvat.[/QUOTE]
Ublížený se necítím, došlo k nedorozumění a tak jsem se ohradil. Je pravda, že jsem nečetl celé vlákno, jen název tématu, proto pravděpodobně došlo k nedorozumění.

Byl to jen návrh, neboť jsem doufal, že je někdo třeba s autorem v užším kontaktu. Každopádně jsme nikoho do něčeho nutit nechtěl a netušil jsem, že budu za ten příspěvek tak kamenován ;) (To Surgical: to kamenování brát s nadsázkou, s humorem atd.)
jiri.cech (151)|24.9.2006 23:12
Také jsem jednim z těch, co truchlí nad dalším ne-vývojem NDays. Je to zároveň asi nejhlavnější důvod, proč se mi nechce do WM2005. Až příliš jsem si zvykl nezapominat na svátky a narozeniny svých blízkých.
Divím se, že v těch hromadách šárewáre nikde není ani zdaleka adekvátní náhrada. Rád bych za ní i zaplatil.
Nechopí se toho někdo ze šikovných programátorů ? Zdrojové soubory by měl mít Sunnysoft, dostal je od Exedena zdarma na své SunnyDays.

Chtělo by to doladit na WM2005 a VGA displeje, nic víc. Přihodit k tomu ještě databaze En, De a pak rovnou na vrcholky nejprodavanějších PDA programů u PocketGear & spol.

Aůůů - Exééédéénéé kde jseš ?
beecher (9270)|25.9.2006 06:39
Njo, vyckejte, snad uz se pracuje na nahrade...
A ja to nepisu, pouze jsem navrhl funkce toho Today pluginu... :) :D
Mashe (622)|25.9.2006 13:27
a me bylo divne ze me to na wm5 na nic neupozornuje ... no uz aby nejaka nahrada stejne se chovajici byla :))
Zdenek Malinsky (9781)|25.9.2006 14:29
[QUOTE="beecher"]Njo, vyckejte, snad uz se pracuje na nahrade...
A ja to nepisu, pouze jsem navrhl funkce toho Today pluginu... :) :D[/QUOTE]Mě David říkal, že jsi si tam vymyslel spoustu ......(funkcí), takže je to práce na plný úvazek pro 3 programátory na půl roku. A David je sám a nedělá to na plný úvazek.

Netrpělvým mohu doporučit k vyzkoušení Sunnydays od Sunnysoft (jde i pod WM 5) nebo Svatky (ale ten také neupozorňuje). Poslední možností je vyexportovat data z NDays do Outlooku a mít to jako událost v kalendáři. Připomenutí bych si dal jen VIP lidí (anglická královna, Jára Cimrman, Maxipes Fík, George P+rou Back...).
beecher (9270)|25.9.2006 14:34
No, vymyslel, ale on je chlapec sikovna, takze on to zvladne... ;)
duhovej_vil (267)|25.9.2006 15:02
Pracuje se na tom asi takovym zpusobem, ze promyslim tu beecherovu zrudu a postupne velice pomalu pripravuju jeji casti k finalnimu slepeni (zatim toho neni vic jak 10%).

Svatky samotny (coz je jedna z casti zrudy) bych asi nekdy chtel zacit psat, ovsem problem je v tom, ze:
a) neni cas na dalsi novy projekt takoveho rozmeru
b) volneho casu na vyvoj bude v blizke budoucnosti (min 2 roky) o dost min
c) udrzba stavajicich projektu mi bere dost casu
d) chybi patricna motivace (nejak zvlast mi to nechybi, tak se mi to nechce psat)
e) napsat ekvivalent NDays neni zalezitost jednoho vecera (mnozstvi featur) - sam eXeden to vyvijel asi taky celkem dlouho
f) kdyz uz bude volnej cas, mam v zaloze pro me zajimavejsi veci, co bych programoval radeji (souvisi s bodem d)

Takze budoucnost alternativny k NDays je dost nejista a rozhodne to nezacnu psat driv nez pristi rok. A kdyz, tak vezmu jadro Birthdays a bude se to chovat podobne.

Zdenek: zapomel jsi do VIP dat Ferdu mravence a brouka Pytlika :-)
jiri.cech (151)|1.10.2006 13:32
Hm. Takže podle toho co tu čtu to vypadá, že svátky pro WM2005 jsou v nedohlednu. :(
Průchodnější varianta je asi žadonit u SUNNYSOFT, aby trochu oprášili jejich odnož Pocket Ndays - SUNNYDAYS.
Protože je ale program u Sunnysoft coby freeware, šlo by to asi ztuha.
Stačilo by přeci -
1/ Umožnit funkci pod WM2005.
2/ Připrogramovat možnost připomínání na alespoň 1-2 dny dopředu.
Žádné nové funkce nejsou potřeba, osobně nemám rád uzlepšované programy do nepoužitelna. viz. například ACDSee a jemu podobní.
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2006 13:53
Vždyť Sunnydays jsou i pro WM 5 - viz.
jiri.cech (151)|1.10.2006 14:27
No právě že moc ne. I vy to v příspěvku z 11. srpna 2006 zmiňujete -
NDays sice na WM 5.0 fungují, ale připomínají pouze tak, že svátek zobrazí, tak jako každý den, na today. Připomenutí vyskočením okna nebo alarmem mi na WM 5.0 nefungoval. Je to tím, že není autorem pro tento OS upravený.
Navíc se písmo nemění dle systémového nastavení a nejde nastavit připomenutí dopředu. V den svátku/narozenin už je to trochu pozdě ...
beecher (9270)|1.10.2006 14:30
Ale Sunnydays byly pro WM5 opraveny, pokud se nepletu...
Zdenek Malinsky (9781)|1.10.2006 14:31
NDays a Sunnydays není jedno a totéž.

Nebude lepší to nainstalovat a vyzkoušet???
jiri.cech (151)|1.10.2006 14:42
Nefunkčnost NDays i Sunnydays na WM2005 byla poslední velkou kapkou, která mě cca před půl rokem donutila vrátit se zpět k WM2003SE.
Zkusit to tedy bohužel nemohu ...
Nic to ale nemění na tom, že ani jeden z programů neumí ve WM2005 připomínat dopředu a nelze měnit velikost písma na Today.
:(
Nepřestávám se divit, že v přehršli programů pro PDA neexistuje adekvátní náhrada. Vždyť snad kromě sirotků nemajíce nikoho to snad využije úplně každý !
beecher (9270)|1.10.2006 14:55
Ja ne, ja mam narozeniny a vyroci zadane na Exchange serveru a neresim to, Nokia se pripomene, stejne jako to delalo PDA... ;)
jiri.cech (151)|1.10.2006 15:30
No jo ale tvoje konstalace nevyhovuje každému.

1/ Exchange2003 bych měl, bez něj ani ránu.
2/ Každému kontaktu dohledávat v kalendáři svátek a psát ho do kolonky výročí se mi fakt nechce.
3/ Synchronizovat, dobíjet a tahat sebou dvě zařízení (PDA, NOKIA), se mi tuplem nechce - jsem již až příliš rozmazlen mým MDAII.

To už jsme asi ale mimo rámec diskuze, smažte mě raději dřív než dostanu vynadáno...
beecher (9270)|1.10.2006 16:13
Svatky resim jenom u tech lidi, co chci, kazdemu stejne negratuluji. Tak jako nemam u kazdeho narozeniny. A pokud byste me mel v kontaktech, myslite, ze byste mi mel blahoprat k svatku? No tak... ;)

A kdo rika, ze nosim dve zarizeni?
Kato_ce4you (970)|1.10.2006 16:32
Kua noha - to snad neni mozny :evil: Tohle je ale absolutne OFFTOPIC :!: :!: :!: Koho ty kecy, ze nejaka Nokia umi to a ono zajimaji? Tenhle topic se jmenuje: Pocket NDays a vsechny pouze zajima jeho PLNA nahrada/zprovozneni pod WM5 - co je na tom tak nepochopitelneho? Pouze chceme to, co nam pod WM <= WM2k3SE fungovalo BEZPROBLEMU a nejaka Nokia je mi ale NAPROSTO ukradena... (a krome toho to reseni co pises - to je jak kdybych si natahl budik a k posteli si dal cedulku: "zkontrolovat v tistenem kalendari, zda-li dneska nema nekdo ze znamych svatek a pote kouknout do poznamkoveho bloku, zda-li nema nekdo narozeniny " - ovsem tohle jsou PDA - ta by to prave mela vyresit ZA ME!)
Teda - me tady jeste nekdo bude rikat, ze jsem flamewarista - ano - jsem - priznavam, ale ani z poloviny takovej, jako beecher.... :evil: (beechere - promin, ze se do tebe tak navazim, vazim si te, ale zda se mi, ze se obcas nechavas moc unest a krome toho posledni dobou od tebe slychavam jenom slova "Nokia" nebo "Exchange" - jiste - jsou to jiste uzitecne veci, ale ne kazdemu vyhovuje prave takove reseni, jako tobe...

Tak a ted bych prosil vymazat polovinu tehle diskuze a samozrejme i tenhle muj prispevek. Dekuji za pochopeni :cool:
beecher (9270)|1.10.2006 17:03
1. A cetl jsi, ze jsem navrhoval pouziti Sunnydays, ktere pokud je mi znamo, tak pod WM5 funguji?
2. A pokud nefunguje ani jedno, ze je mozne zapsat svatky do polozky Vyroci u kontaktu?
3. Jakou cedulku? Ja mam nastavene u svatku a narozenin upozorneni 3 dny dopredu a zadnou cedulku si nikde nikam davat nemusim. A to s tou Nokii je o tom, ze i pri zmene platformy funguje vse, jak ma, a nemusim nic shanet. Udelam u nove zalozeneho kontaktu nastaveni jednou (coz netrva dele jak minutu) a nemusim se po nicem pidit, pouziva to mechanizmu kalendare a funguje to multiplatforme, dokonce.

Bohuzel s lenosti uzivatelu opravdu nic neudelam.

Kato, vzpamatuj se... :sarcastic:
Mashe (622)|2.10.2006 06:37
[QUOTE="beecher"]Bohuzel s lenosti uzivatelu opravdu nic neudelam.[/QUOTE]

mno u deseti kontatku je to lenost, pri poctu 800 je to o necem jinem ...
Jirka S (75)|12.10.2006 16:43
Neprocital jsem diskuzi celou, tak doufam, ze muj prispevek nulovou hodnotu nema. Sunnydays JSOU WM5 kompatibilni (teda alespon posledni verze, 1.3). Ale ackoli jsou zalozeny na NDays, jsou dost orezany... Resit svatky v kontaktech pres zadani vyroci je sice pekny napad, uvazoval jsem nad tim, ale "vyroci" je prece jen neco trochu jineho - pocita se podobne jako narozeniny (clovek si tezko rekne, ze ma 30. svatek...) - pouzivam to pro vyroci snatku.. Pozadal jsem eXEdena o pomoc, protoze jsem se dostal do kontaktu s Buzzem na http://buzzdev.net/index.php?option=com_phorum&Itemid=125&phorum_query=read,27,25719
Jirka
Zdenek Malinsky (9781)|12.10.2006 16:56
Opakovaný vtip přestává býti vtipem.:? [QUOTE="Jirka S"]Pozadal jsem eXEdena o pomoc, protoze ....[/QUOTE]Už ani nepočítám, kolikrát jsem to tu napsal. Tak třeba tady.
Jirka S (75)|12.10.2006 17:02
Dik za echo, tenhle prispevek jsem predtim necetl.. takze hotovo :-(
Zdenek Malinsky (9781)|12.10.2006 17:15
Ano. Raději jsem to všechno napsal do 1. příspěvku diskuze. Něco chystá David Andrš, ale protože jde o freeware a on se také musí něčím živit, takže pracuje, je to hudba vzdálenější budoucnosti. Ale třeba nás David překvapí, ale nedělejme si zbytečně falešné naděje.
Jirka S (75)|12.10.2006 17:25
Tak spon budu drzet palce a zkouset svoji trpelivost :-)
Hezky den,
J.
carbik_ce4you (132)|30.10.2006 13:01
ja na WM05 pouzivam NDAYS v3.0, velikost CAB: 212.834
pouzivam ho jen k zobrazovani svatku na aktualni a nadchazejici den a tento ukol zvlada tato verze bez problemu
Jirka S (75)|31.10.2006 12:32
Tak to jsou Sunnydays účelovější - řeknou ti, kdo z kontaktů konkrétně má svátek. NDays to uměly pro několik dní dopředu (pod WM2003SE a starší).
Tom007_ce4you (76)|12.11.2006 22:11
Je možné, že verze 3.0 s WM 05 funguje a verze 3.5 už ne ? Já jsem si nainstaloval 3.5 :(
jaguarik_ce4you (98)|10.2.2007 22:00
Dobrý deň. Mám naištalovaný Pocket NDays a tiež veľmi trúchlim že nebeží v plnom rozsahu na WM5. Viem,že tu bolo veľa popísané o snahe kontaktovať tvorcu. Predsa len nie je možné požiadať Sunny Soft o kontakt na tohto autora, prípadne o zmenu zdrojaku v NDays? Keď majú základ od autora NDays jedna z možností by mohla uspieť.
Miro
xtonda (811)|10.2.2007 22:40
Software je freeware a autor už zjevně nemá v úmyslu se jím jakkoliv zabývat, takže taky nechápu proč prostě nezveřejní zdrojáky.
ElSoft (1244)|10.2.2007 22:48
určitě by neuškodilo přečíst si tento článek a to především poslední větu ;)
xtonda (811)|10.2.2007 23:42
Aha, takže se akorát zatím nenašel přesvědčivý dobrovolník. To ale nemění nic na tom, že by to místo konkursu na následovníka prostě mohl někam hodit, tak by se spíš někdo našel. Ale je to jeho věc.
Jirka S (75)|12.5.2007 12:23
Po delsi dobe jsem zkusil patrat po svatcich na Today a nic noveho.. Jen bych upozornil na WM5 kompatibilni aplikaci, nevim, jestli jste se o ni nekdo zminoval - Anniversary
Jednou jsem ji zkousel - ukaze vsechny lidi, kteri maji narozeniny v dany den + definovanou dobu dopredu, na Today Screen. Svatek ukaze pro dany den + 1 den dopredu, neprohleda ale kontakty. Tot vse. Proste a jednoduche, ma to sve nevyhody (nedokazu si predstavit, jak by to zobrazilo treba 10 narozenin najednou - myslim, ze neni nastaveni pro omezeni poctu zobrazenych kontaktu, popr. nastaveni pro omezeni vysky pluginu.
SunnyDays (1.3) mi delaji jednu chybu - kdyz omylem na Today tapnu na tento plugin, zobrazi se nastaveni aplikace - po jejim opetovnem zavreni se ovsem rozhodi vsechny ostatni pluginy na Today (a nelze je dat do spravneho poradi, popr. znovu vyvolat, jsou-li uplne vystrnadeny, ani po nekolikerem obnoveni Today Screenu). Asi prejdu zpet na PocketNDays a smirim se s tim, ze budu videt "pouze" dnesni a zitrejsi svatek.
U potencionalni nove aplikace bych uvital, kdyby bylo mozne "odfiltrovat" lidi, kterym zas tak moc poprat nechci (ale v kontaktech je proste zachovavam) - napr. vyber skupiny, z ktere se maji svatky zobrazovat (napr. jen Personal; Business atd. bych nezobrazoval). U WM2003 jsem to s Pocket NDays resil tak, ze u dulezitych kontaktu mam jmeno a prijmeni oddelene, zatimco ty mene dulezite kontakty ukladam jen ve formatu prijmeni (a jmeno hned za nim).
Posledni poznamka - dobrou variantou pro zobrazeni kontaktu, ktery ma narozeniny, je SPB Diary.
Kato_ce4you (970)|13.6.2008 10:39
Ahoj. S prichodem WM5 jsem se smiril s osudem, ze Pocket nDays uz na 100% fungovat nebudou a ze bohuzel nikdo neudela neco podobneho. Dneska o par let pozdeji jsem diky Palmserveru narazil na aplikaci Teh Name Days, ktera to konecne zvlada stejne, jako prehistoricke nDays a dokonce jeste pridava spoustu veci navic (kdy upozornit na svatek/narozeniny uzivatelu z kontaktu, jak moc dopredu, zaslat automaticky SMS, prehled kdy budou Velikonoce, jmenne seznamy - je to pekne propracovane :) )
Takze vrele doporucuju - oficialni stranky programu jsou zde http://www.turboirc.com/ppc/s6.htm, respektive muzete primo stahovat aplikaci z tohoto odkazu a z tohoto odkazu si stahnout ceska jmena. ;)

A jestli to tady na ce4you uz nekdy bylo, tak se omlouvam, prehledl jsem to a ve vyhledavani jsem to nenasel :cool:
xtonda (811)|13.6.2008 11:24
Zajímavý pokus, ale nějak jsem tam nenašel to, co jsem na NDays využíval nejvíc - trvalé zobrazení počtu kontaktů se svátkem/narozeninami na today na týden dopředu. A taky by to chtělo nějaký manuál, nějak jsem nepochopil jak udělat, aby mi to svátky hlásilo jen u někoho, ať vyberu all nebo only friends, stejně je v popupu všechno. Velikonoce to počítá blbě. To že šipečky u číselných polí fungují v opačném smyslu, než je obvyklé, je už jenom nepatrný detail.
Kato_ce4you (970)|13.6.2008 13:04
4xtonda: ahoj, to s tema Velikonocema je dost dobry :D Jsem si ani nevsiml. No... Tedka jsem mluvil na chatu s Michaelem (autorem TND) a rikal, ze to vzniklo tim, ze pouziva jiny kalendar (v Recku???) a tak ten prepocet asi nesedi. Ze si to napise na seznam bugu a do pristi verze to opravi. To s tema jmenama primo na today rikal, ze zkusi zapracovat, stejne jako upozornovani pouze na kontakty z vybranych kategorii. Na sipky proc jsou inverzni jsem se teda nezeptal, to uz by bylo na muj vkus moc pozadavku naraz :))
Fakt velmi sympatickej typek :)
Tak snad na tom zapracuje. Popr. kdybys ty svoje pozadavky dokazal formulovat presne anglicky (moje anglictina nebyt moc dobra), tak mu to preposlu na mail (ma na mailu nastavenej pouze whitelist - tak si tam pridal moji emailovou adresu) :yes:
klak (148)|22.4.2009 22:22
Tak Teh Name Days mi k srdci moc nepřirostl. Hledám dál.

Věčná škoda takového software jako byl Pocket NDays. Žádný jiný na pouhých dvou řádcích už tolik informací nenabízí. Ćest jeho památce :(
00321562_PocketNDays_jeRp.jpg
PETRMOB (29)|17.1.2010 16:18
Existuje i varianta, kterou lze použít u Manily nebo Senze.Prográmek se jmenuje WMM Svátky 1.3 a bližší info + download zde:
http://wmmania.cz/content.php?id=1312
Na HTC Touch Pro2 ověřeno bez problémů.