Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RichesseGPS - freeware geocachingový a GPS software

Sir Rasius (2)|7.4.2008 17:09
V tom případě chápu a neřeším díky za odpověď.Hodně zdaru ...
VesperLynn (3)|17.4.2008 10:10
Ahoj, dneska chci vyzkouset Richesse, mam nainstaleno a vypada dobre. Jediny problem: neprisla jsem na to, jak zobrazit napovedy a poznamky (mam GPX vycucnyty Skrysotlacem z geocaching.com). Ve zdrojaku ty informace jsou, jen nevim jak je zobrazit..?

Eeehm, tak jeste jeden problem: nenajde mi to ani JEDINEJ satelit. GPS options jsem nastavila podle programku MIO, kterej mi na stejnym miste nasel satelitu 7 (COM2, 4800). Pomooooc! :(
strawberry_ce4you (6)|27.5.2008 16:53
tak jsem to vyzkousel ale stejne se mi Richesse nepodarilo rozchodit, nekde neco delam spatne

geocaching jsem chtel zatim jen zkusit tak jsem do sw nechtel davat penize a chtel jsem zkusit svuj HTC TyTN II (WM 6).

poradite mi nekdo co delam spatne?

diky
duhovej_vil (267)|27.5.2008 17:18
S TyTN II by mela fungovat beta 1.2.
FALCO_01 (32)|27.5.2008 20:46
Potvrdím i verze 1.1 funguje na TyTN II.
Mashe (622)|28.5.2008 12:04
[QUOTE="FALCO_01"]Potvrdím i verze 1.1 funguje na TyTN II.[/QUOTE]

potvrzuji
strawberry_ce4you (6)|29.5.2008 16:28
je sqele ze vam to funguje
ale mi ne
nepodarilo se mi pripojit na satelity - nefunguje gps ani kdyz utikam, ani kdyz popojedu autem (v miste kde tomtom jede bez problemu)
a stava se mi, ze mi to uplne zatuhne a musim restartovat

pls co s tim?
duhovej_vil (267)|27.6.2008 20:58
Tak chlopi a devcata, je tu RichesseGPS 2.0 beta.

Dost jsem predelal GUI, aby se to dalo lip ovladat v terenu.

Zmeny jsou tyto:
- na hlavni obrazovce je velkej kompas s sipkou, ktera ukazuje k cili :) Ukazujeme daleko vic informaci (Azimut, nadmor. vysku, souradnice, vzdalenost k cili, rychlost pochybu, HDOP, kvalitu signalu ze satelitu).
- kompas se nam otaci plynuleji, sipka ne
- tap'n'hold na nazvu waypointu da kontextovy menu s ID kesky
- tap'n'hold na souradnicich da kontext menu s pozici (zem. sirka, zem. delka)
- tyhle dve veci jsou pro logovani v terenu pres wap.geocaching.com a jiny vylomeniny

- velky zeleny tlacitko prida waypoint
- blede modry s kompasem prepne na zalozku s kompasem
- svetle zluty prepne na psani poznamky
- modry ukaze info o kesi (stazeny z geocaching.com) - vice viz nize

- konfigurace se provadi v Menu | Options
- zakladni informace z GPS sledujeme v Menu | GPS info (rekne nam, zda si RichesseGPS rozumi s GPSkou)
- nez vyrazime, jdeme do Menu | POI manager (veskera sprava POI se deje zde)
* tady muzeme importovat soubory typu, .loc, .gpx, .ov2
* zde oznacujeme zda je cache hotova, nasli/nenasli moji radcove, atd.
* kdyz oznacime cache za nalezenou, zapamatujeme si datum/cas - pro pozdejsi logovani - info k dohledani na detailech o kesi (Menu | edit)
* taky muzeme exportovat, bud do RichesseGPS formatu (.rp) - typicky si zalohujeme pred HRknutim, nebo muzeme exportovat body do KML a ukazat si to v Google MAPS/Earth (co slibim, to udelam)
* nejzajimavejsi je Download Info, to se pripoji na geogaching.com a stahne to HTML stranku s info o kesce, tohle HTML se pak ukaze, kdyz na hlavnim okne tukneme na tm. modry tlacitko (tady vidime info o velikosti cache, atd. takze se to nemusi ukladat jinde - elegantni reseni, ze?)
* HTML se uklada do podadresare cache, mazat se to zatim musi rucne...
* Downloadovani je dost primitivni, ale v zakladu by to melo stacit (hlavne uz zadne prepinani do pocket IE :-)
* kdyz vybereme bod a klikneme na Navigate, tak nas to zacne navigovat k vybranemu bodu

- Menu | Radar nam ukaze seznam cachi serazenych podle toho, jak jsme od nich daleko (hura!), casem snad bude i pohled zvrchu
* tlacitko navigate dela to samy co v POI manageru

To je asi vsechno, tak stahujte a testujte. Ja to zatim jeste moc nezkousel, ale jiz brzy v terenu...
Doufam, ze zmeny se vam budou libit aspon tak jako me :)
Jack_Brody (23)|28.6.2008 12:19
Člověče, jsi se pochlapil, vypadá to pěkně. Já už jsem myslel, že jsi to odepsal. :) Tak uvidíme, vyzkoušíme.
choze_ce4you (104)|30.6.2008 13:31
Co říct, než výborně, výborně, výborně!

Díky!
javim_ce4you (31)|30.6.2008 13:56
Jo jo ... taky jsem z toho celý hotový ... a to jsem ještě nezkoušel lovecké fíčrs, jen jsem to tak oťukával naprázdno :)
choze_ce4you (104)|2.7.2008 07:22
Měl bych pár postřehů:

- nešlo by k tlačítkům na kompas, poznámku a info přidat tlačítko Radar? To bude myslím hodně používaná funkce...

- v radaru možnost nastavit dosah, aby se zbytečně nenačítaly všechny cache ze seznamu

- info o kešce je dostupné pouze stažením z www.geocaching.com? Byla by velká škoda nevyužít informací v GPX, které jsou dostupné z Pocket Query - třeba na to udělat nastavení (číst z GPX/stahovat z netu)

- typ cache "unknown" má stejný obrázek jako "traditional" - šlo by jej změnit na tento?



Díky,
Choze

EDITED
duhovej_vil (267)|2.7.2008 10:27
[QUOTE="choze"]- nešlo by k tlačítkům na kompas, poznámku a info přidat tlačítko Radar? To bude myslím hodně používaná funkce...
[/QUOTE]
No kdyz lovim kesku, tak opravdu nejvic prehazuju mezi kompasem/poznamkou/informacema o cache.
Radar na dve tapnuti je myslim dost dobre po ruce :-)
[QUOTE="choze"]- v radaru možnost nastavit dosah, aby se zbytečně nenačítaly všechny cache ze seznamu
[/QUOTE]
Ono se to stejne musi vsechno nacist, pac musis spocitat tvoji vzdalenost od vsech kesek. Na zaklade tyhle informace pak rozhodnes, zda je v dosahu nebo ne. Ale minimalne by ten dosah fungoval jako filtr, aby se nezobrazovaly uplne vsechny.
[QUOTE="choze"]- info o kešce je dostupné pouze stažením z www.geocaching.com? Byla by velká škoda nevyužít informací v GPX, které jsou dostupné z Pocket Query - třeba na to udělat nastavení (číst z GPX/stahovat z netu)
[/QUOTE]Jo zatim to jde jen z webu, pac na to se da spolehnout VZDY. Ja osobne treba GPX vubec nepouzivam. Ale koukam, ze tu mam nejaky GPX, kde to info je. Odtud bych mohl pri importu vygenerovat nejaky to HTML do cache (pokud tam to info bude). Ono to HTML z geocaching je takovy osklivy a blbe se to na PDA prohlizi :-)
[QUOTE="choze"]- typ cache "unknown" má stejný obrázek jako "traditional" - šlo by jej změnit na tento?

[/QUOTE]Jasne, ze jo.
bobo.4150.sk (176)|2.7.2008 10:34
Skúšal som novú verziu a veľa sa mi páči. Mám však problém, že pri načítaní obsahu cache z netu sa objaví hláška, že cache nie je publikovaná. Zároveň je uvedené, že nie som prihlásený. Kde sa uvedené nastavuje? Nemám byť náhodou deafultne prihlásený v geocaching.com?
choze_ce4you (104)|2.7.2008 10:41
[QUOTE="duhovej_vil"]
No kdyz lovim kesku, tak opravdu nejvic prehazuju mezi kompasem/poznamkou/informacema o cache.
Radar na dve tapnuti je myslim dost dobre po ruce :-)[/QUOTE]
OK, může být :o)
[QUOTE="duhovej_vil"]
Ono se to stejne musi vsechno nacist, pac musis spocitat tvoji vzdalenost od vsech kesek. Na zaklade tyhle informace pak rozhodnes, zda je v dosahu nebo ne. Ale minimalne by ten dosah fungoval jako filtr, aby se nezobrazovaly uplne vsechny.[/QUOTE]
Pokud to bude stejně (nebo dokonce víc) výpočetně náročné, pak to asi neřeš. Šlo mi spíš o to, že se obsáhlý seznam dlouho načítá...
[QUOTE="duhovej_vil"]
Jo zatim to jde jen z webu, pac na to se da spolehnout VZDY. Ja osobne treba GPX vubec nepouzivam. Ale koukam, ze tu mam nejaky GPX, kde to info je. Odtud bych mohl pri importu vygenerovat nejaky to HTML do cache (pokud tam to info bude). Ono to HTML z
geocaching je takovy osklivy a blbe se to na PDA prohlizi :-)[/QUOTE]
Tady bych poprosil o implementaci. Mám (a jistě hodně kačerů) GPX s (téměř) kompletním listingem (SMALL_DESCRIPTION, LARGE_DESCRIPTION, HINT, posledních 5 logů ...) a pokud by se toto podařilo načíst a zobrazit v infu o kešce, bylo by to ideální.
[QUOTE="duhovej_vil"]
Jasne, ze jo.[/QUOTE]
Díky :o)

Choze
Martin Říha (17)|2.7.2008 10:46
Ahoj, kdysi jsem tu napsal, že jsem si pořídil GPSdach a že je lepší. Odvolávám co jsem odvolal :) :) a veřejně prohlašuju, že už to není pravda. Díky za odvedenou práci.
Jedinou otázku - když stáhnu informace z geocaching.com, nevidím logy mých předchůdců - dělám něco blbě nebo j to normální - někdy se alespoň posledních pár hodí.
Martin
choze_ce4you (104)|2.7.2008 10:57
BUG: Název některých cachí je v POI Manageru zaměněn za Ownera, například tyto:
GC1174K
GC1BV4Y

Vypadá to na problém, pokud jsou dva Owneři (Knezda & ALdenVM), název cache je pak podle toho druhého...

Choze
duhovej_vil (267)|3.7.2008 13:32
[QUOTE="Martin Říha"]Ahoj, kdysi jsem tu napsal, že jsem si pořídil GPSdach a že je lepší. Odvolávám co jsem odvolal :) :) a veřejně prohlašuju, že už to není pravda. Díky za odvedenou práci.
Jedinou otázku - když stáhnu informace z geocaching.com, nevidím logy mých předchůdců - dělám něco blbě nebo j to normální - někdy se alespoň posledních pár hodí.
Martin[/QUOTE]Jdi do registru HKCU\Software\Daprofik\RichesseGPS a vytvor tam klic "GC Url" (typ STRING), hodnota "http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=%s&pf=y&decrypt=y&log=y" (bez uvozovek)

Pak ti to bude cachovat i logy (bude to kompletni log, jak to omezit na poslednich par zatim nevim)
duhovej_vil (267)|3.7.2008 13:44
[QUOTE="choze"]BUG: Název některých cachí je v POI Manageru zaměněn za Ownera, například tyto:
GC1174K
GC1BV4Y

Vypadá to na problém, pokud jsou dva Owneři (Knezda & ALdenVM), název cache je pak podle toho druhého...

Choze[/QUOTE]No, co mam nejaky starsi GPX z geocaching.cz, tak ty maji obracene ulozeny a tag. Normalne je v ID cache a v jeji nazev. Takze pokud to ted nedavno opravili a zacali to generovat spravne, tak to bude tim. Kdybys mi poslal nejaky to novejsi GPX z geocaching.cz, pomohlo by mi to.
Dráček. (84)|7.7.2008 10:27
Ahoj,
možná offtopic, ale nechystá se něco podobného pro WinCE. Mě na mioC710 to nejede.
Dík
Dráček.
Zdenek Malinsky (9781)|7.7.2008 13:38
Dost pochybuji, neboť jak Davida znám, vytváří softy především "pro vlastní potřebu" a nikoli pro zisk. Navíc podobné zařízení ani nemá, takže opravdu nevidím důvod, proč by to dělal.
duhovej_vil (267)|7.7.2008 14:13
Je to presne tak, jak rika Zdenek... takze bohuzel...
Dráček. (84)|7.7.2008 18:22
V pohodě, je to moc vychytaný prográmek, tak mi to nedalo nezeptat se. Třeba až koupím plnokrevné PDA.......
strawberry_ce4you (6)|9.7.2008 11:51
mám drobný postřeh či námět

stáhl jsem si asi stovku nejbližších, když jsem vyrazil, tak jsem zapnul radar, poskládali se mi nejbližší, vybral jsem si pomocí Navigate, ale na info jsem nic neměl, neb jsem si stahl pouze seznam

mám HTC TyTN II (WM 6) s přístupem na net a mohl bych si stahnout info přímo, leč musel jsem na
Menu/POImanager/najít v seznamu podle abecedy/Menu/Downloadinfo/Done/Navigate

nešlo by Downloadinfo nějak rovnou na I (modré tlačítko)?
foxx_ce4you (11)|11.7.2008 15:19
ehm.... a bude nekdy i ten nocni rezim?
jinak verze 2 beta vypada velmi dobre, zatim jse male nezkousel v terenu...
strawberry_ce4you (6)|15.7.2008 08:35
tak mi to dnes ráno při chůzi po ulici ukázalo, že jdu rychlostí 103 km/h a souřadnice jsou 13°39'8.02"N; 30°46'32.63"E což je někde uprostřed Súdánu

po restartu se to vzpamatovalo a ukazuje to už dobře
duhovej_vil (267)|17.7.2008 11:45
Takze RichesseGPS 2.0 je venku. Projekt je od teto chvile open source (licence GPL 2.0), takze kdo chtel ty porty pro smartphone, wince, atd. muze se vyradit a naportovat si ;) Projekt se presouva na google code, kde je hostovan. Nejakou dobu pobezi oba weby paralelne, pak se stary zrusi a presmeruje se na code.google.com.

Od bety jsou tyto zmeny:
- ikonka otazniku pro unknown cache
- pri importu GPX se nactou informace o cache a vygeneruje se HTML, ktery je ukaze, takze clovek nemusi na geocaching.com a hlavne je to optimalizovany pro PDA screen, takze se to lip cte (zkousel jsem to v jen emulatoru WM6, ale snad to bude vypadat dobre i na starsich strojich, nicmene zkuste a pripadne mi zanechte zpravu v issue trackeru na google code).
- oznacovani dokonceni/nedokonceni cachi lze delat z hlavniho okna (tap-n-hold na nazev waypointu/cache)
- download informaci z geocaching.com jde vyvolat pres contextove menu tamtez

Na code.google.com je wiki, kde by se mohli objevit informace, jak rozjet Richesse na ruznych zarizeni, atd. Dal potrebuju screenshot z WM6 Richesse v akci (nemam WM6 zarizeni, nemuzu udelat), a taky je treba manual, vsechno je to v issue trackeru.

Pokud jsou nejaky pozadavky, co by to melo/mohlo delat, vyuzijte issue tracker. Neco uz jsem tam dal.

Pokud umite programovat ve Win32/MFC a mate chut, pripojte se k projektu.

Existuji dve diskuzni skupiny na groups.google.com - pro uzivatele a pro vyvojare (zatim jsem tam sam :-)

Kdyz mi kdokoliv s cimkoliv pomuze, budu rad... a nejen ja.

Takze vitejte na novym levelu vyvoje, verim, ze je to krok spravym smerem.
vonmann (52)|13.8.2008 16:22
Teda velka chvala a zmena k lepsimu. RichesseGPS jsem prestal pouzivat a presel jsem na Geoscouta a to hlavne kvuli jedne moc prijemne veci co ma geoscout a to stazeni kesi v terenu pres gprs. jak ctu importuje si nekdo skryse uz v novem RichesseGPS. Jde to udelat i v terenu. Napriklad na zaklade pozice? To by pro me byl rozhodne velky prinos
stohanzl (1)|5.10.2008 10:51
Taky bych měl několik námětů k vylepšení softu
- kdyby se naimportované POI daly rozdělit uživatelsky do několika částí (Praha, Brno) (v geoscoutu je to pomocí adresářů), odpadl by problém s omezením načítání počtu v radaru - prostě bych si vybral ty části, co jsou opravdu blízko
- nebylo by špatné, kdyby se v seznamech zobrazovaly i další informace o keškách - kód, ...
- nebylo by špatné, kdyby byly nějak lépe odlišené skutečné záznamy souřadnic kešek od pomocných (např. kde zaparkovat) .. toto se mi dělo, když jsem importoval .gpx, tak se mi naimportovaly i pomocné záznamy a já pak nevím, zda je to keška nebo ne.

Jinak výborný SW pro geokešink, byť k němu používám ještě geoscouta
Pewall (1)|6.10.2008 15:52
Chtěl bych se zeptat, jestli tento software používá některý z majitelů Asus P535? Já to nemůžu rozjet, status: Not running. Pokud by mohl někdo poradit s nastavením, byl bych moc rád. Nikde jsem podobnou odpověď nenašel. SmartMaps i iGo mi fakčí, takže GPS je funkční, asi bude problém v tom nastavení.
Josef57 (35)|12.10.2008 10:55
Gratuluji k tak pěknému freewarovému software! Kdysi jsem před mnoha lety (spíše desítkami let) programoval nejen profesně, ale i pro zábavu (Commodore64) a mohu tedy dílo ocenit.
Geocaching je výborná zábava a Richesse GPS je dobrý nástroj.
Mám však dotaz ohledně stahování GPS dat z geocaching. com. Poprvé, co jsem novou verzi Richesse 2.1 nainstaloval, zíral jsem na to, že se mně stáhla i data popisující cache! Nejsem ale žádný premium member, tedy to nemohla být data ve formátu GPX (jedině, že by to bylo dříve náhodně umožněno pro normální kačery). Nyní však stahuji pouze základní údaje jako jsou souřadice a typ cache a to je vše. (formát Loc).
Musím se nutně zaregistrovat jako Premium member, nebo existuje jiná cesta jak stahování ostatních dat z geocaching.com dosáhnout ?

Děkuji za odpověď.
vlastimilian (1)|15.10.2008 07:24
Zdravím Lovce!

S programem jsem navýsost spokojen, umí toho mnoho, je jednoduchý, přehledný a hlavně slušně přesný. Zkrátka chválím. Nicméně bych měl jeden dotaz ohledně stahování info o vybraném importovaném waypointu přímo v terénu. Zkoušel jsem to několikrát přes POI Manager a Download Info, ale výsledkem bylo pouze zavření aplikace. Vše fungovalo v poho až poté, co jsem spustil prohlížeč a připojil se přes GPRS. Pak (po předchozím připojení) dawnload proběhl bez problémů. Jde nějak nastavit, abych se přes RichesseGPS připojil automaticky?

Díky za odpověď.
Peprrr (4)|19.10.2008 22:34
Zdravím , tak mám Loox 810 ,hledal jsem nějakej programek na geocaching ,rozběhlo se to v pohodě a pravděpodobně to i pojede ,i když je to na stole a jak tak koukam tak ten kompas se trocha vrtí a to zrovna statig navigaci vyplou nemám ,jen jsem koukal že je celé forum česky , čech udělá program a není česky ? Tak bud si čech tak si teho važ a verzi cz udělej ,ale pokud to vadí jen mně tak jo no. nebo položka languagenebo jak se to piše by byla k pleti , jinak odskouším a zatím gut.
zivan (615)|20.10.2008 08:57
Takze se hlasis jako tvurce prekladu do cestiny a tester te cestiny? Urcite mas dostatek casu a chut na upravovani prekladu pro kazdou novou verzi a testovani :)
Peprrr (4)|20.10.2008 09:35
To určitě ne i když kdybych se moh vrátit v čase a zmněnit mou budoucnost tak by to možné bylo ,začínal jsem na PMD-85 a pak koupili do školi Didaktik gama a tak jsem začal chodit do programovani v Basic ,boužel tim moje programováni skončilo ,rodiče nemněli pro mně finance na rozšiřování mého zajmu takže pa pipi a pc programováním jsem skončil ,ted ve 30ti už to dohanět nebudu ,ja jen že je to škoda že to není v cz ,vyznám se v tym ale jen jsem chtěl podotknout že když je to čech co to vytvořil tak by to mohlo být v cz a ne v ang.
Keltek_ce4you (57)|20.10.2008 11:12
[quote=Zivan]Takze se hlasis jako tvurce prekladu do cestiny a tester te cestiny? Urcite mas dostatek casu a chut na upravovani prekladu pro kazdou novou verzi a testovani :) [/quote]

Já se hlásím, coby člen ATO... :)
Peprrr (4)|23.10.2008 20:19
vcelku je škoda že radar není i u šipky bud aby zobrazoval metry přímo nebo aby se oběvila červená tečka která by se přibližovala ke středu a překrývala samozřejmně šipku
urys (402)|24.10.2008 11:28
[quote=Josef57]Gratuluji k tak pěknému freewarovému software! Kdysi jsem před mnoha lety (spíše desítkami let) programoval nejen profesně, ale i pro zábavu (Commodore64) a mohu tedy dílo ocenit.
Geocaching je výborná zábava a Richesse GPS je dobrý nástroj.
Mám však dotaz ohledně stahování GPS dat z geocaching. com. Poprvé, co jsem novou verzi Richesse 2.1 nainstaloval, zíral jsem na to, že se mně stáhla i data popisující cache! Nejsem ale žádný premium member, tedy to nemohla být data ve formátu GPX (jedině, že by to bylo dříve náhodně umožněno pro normální kačery). Nyní však stahuji pouze základní údaje jako jsou souřadice a typ cache a to je vše. (formát Loc).
Musím se nutně zaregistrovat jako Premium member, nebo existuje jiná cesta jak stahování ostatních dat z geocaching.com dosáhnout ?

Děkuji za odpověď.
[/quote]

Taky nejsem premium user a informace se mi stahují, stačí si vybrat daný poi, importovaný z loc souboru a v poi manažeru dát download info, jediné, co je potřeba - být připojený k aktiv syncu, mít aktivní wifi nebo aktivní gprs data - samo se spojení iniciovat neumí. Alespoň toliko moje zkušenosti s tímto nástrojem ;)
Josef57 (35)|31.10.2008 10:09
To Urys: Díky, ale přesně tak to bylo i u mne. Najednou jsem kolegovi, též nadšenci v Geocachingu chtěl ukázat novou nádhernou funkčnost programu. A ono najednou nic! To mě trochu trápí..
Josef57 (35)|6.6.2009 21:37
To URYS: zahada vyresena! Opravdu jsem delal chybu pri stahovani v ovladani programu. Vse funguje k plne spokojenosti.
Vita_Megane (69)|29.7.2009 17:02
jsem uplny zacatecnik a chtel bych to taky zkusit, jen nevim co delam spatne
regnul sem se na geocaching.com vyhledam si kesky, ulozim je na kartu v .loc a kdyz dam import tak mi to hodi chybovou hlasku import failed
Vita_Megane (69)|30.7.2009 08:49
Tak už jsem na to přišel, chyba asi v Opera mobile, stáhnutí v PC a následný import funguje, když si to stáhnu přímo v PDA tak to nepřečte .loc

jinak sem včera našel první kěšku :)
xJoseph (3)|25.5.2010 19:44
Mám HTC Touch Diamond 2 a ne a ne se připojit. Pořád mi hlásí "GPS Connection failed"
Mám aktuálně verz Richesse GPSi 2.1 . Chtěl jsem zkusit geocaching, ale nemůžu nají žádný software co by mi fungoval. Můžete mi poradit?
Chtěl jsem se jen zeptat, jak vyhledává tento program družice pro signál? Využívá anténu jako Wi-Fi nebo vše jde přes GPRS? Děkuji za odpověď, můžete mě konatktovat přes SZ
baron_cz (74)|26.5.2010 00:43
D2 má GPSku v sobě, nejede přes GPRS.

Máš dobře nastavenou GPSku v Richesse? Koukni v programu do Menu --> Options --> záložka GPS a tady pro D2 bys měl mít nastaveno Port: COM4 a Baud-rate: 57600 ( pokud jsi nepřenastavoval GPSku v systému ). Jinak na Geocaching můžeš vyzkoušet třeba ještě aplikaci GCzII.
xJoseph (3)|29.5.2010 13:50
Děkuji, vím, že má TD2 GPS anténu, ale nelezlo mi do hlavy, proč stále nemá GPS signál alespoň z jedné družice ...
Co se týká toho druhého programu: GCzII, je dobrý nebo má nějaké bugy, chyby a nedokonalosti? Předem děkuji za odpověď
baron_cz (74)|30.5.2010 01:23
Takže Richesse stále nefunguje nebo už jo?

Co se týká aplikace GCzII, je také free a diskuse je zde ve vedlejším vlákně. Moc "nekešuju", ale zatím jsem nenašel nějakou chybu.
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2010 11:37
Vývoj aplikace je ukončen viz a jako open source v tom asi nikdo nepokračuje.
xJoseph (3)|8.6.2010 21:10
To je velká škoda... zajímalo by mě totiž, zda nemám nějak divně nastavenou GPS, protože jsem zatím nenašel žádnou kešku. Takže buď program nefunguje tak jak má nebo kešky někdo šlohnul ...
Zdenek Malinsky (9781)|8.6.2010 21:28
Tak to fakt neporadím - nekešuju. Snad někdo jiný.
baron_cz (74)|9.6.2010 15:27
Jestli máš dobře nastavenou GPSku poznáš tak, že dole stiskneš GPS On a pochvíli ti musí nabíhat modré sloupečky co jsou vedle kompasu ( při nefunkční GPSce jsou bílé ). Jedinné nastavení GPSky je v Menu --> Options --> GPS - Port a rychlost / Baud-rate.

Koukám, že máš D2, tak osobně si myslím, že důvodem nenalezení žádné kešky bude statická navigace u zařízení čipem Qualcomm. Přihledání a dohledávání kešky se musíš rychlejš pohybovat, protože pohyb pod cca 4km/h GPSka vyhodnocuje jakože stojíš na místě a tudíž i kompas neukazuje správně.

Musíš si najít způsob dohledávání. Já se kolem kešky vždy trošku proběhnu :-D a zatím z těch několika málo co jsem hledal mi zůstali utajeny jen dvě.