Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RichesseGPS - freeware geocachingový a GPS software

Spook (19)|4.10.2006 08:36
[QUOTE="ivosak"]Ahoj, mám dotaz na Spooka, psal :
tak pouzil jsem na to jiny software a pracuje to uz v poradku,

Můžeš napsat, jaký soft k tomu používáš:?: Dík[/QUOTE]

Ahoj, pouzivam toto
http://palmare.idnes.cz/detail.html?cislo=552197
Martin Říha (17)|16.10.2006 13:30
Ahoj, díky za skvělý software. Chodí bez jakýchkoliv komplikací.
Mám návrh na doplnění. Jezdím často autem a ne vždy jsem dobře připraven na hledání kešek. Nešel by režim, který by při jízdě zobrazoval data (vzdálenost, směr, popis) vždy k nejbližší(m) aktuální kešce ze zadaných?
Díky
duhovej_vil (267)|16.10.2006 14:24
No tak smer i vzdalenost k jedny cachi to uz ukazuje, ne? :)

Nekdo uz mi psal ohledne ukazovani nejblizsich cachi vuci aktualni pozici. Jen nevim, jestli to bylo tady nebo jen na mail. Casem to urcite bude, ale nebude rychle. To myslim by melo uspokojit pozadavky na to cestovani autem...
Minutus (1)|8.11.2006 14:04
softwere se mi moc libi,jeste by to chtelo hromadne mazani vice bodu co jsou zadane...nejak se mi to nedari, mozna neco delam spatne. V seznamu bodu by bylo fajn kdyby sly seradit podle vzdalenosti od aktualni pozice (ktera by se tam samozrejme vypsala). Myslim ze to je to co by se libil vice lidem...
zsadek (156)|14.11.2006 23:17
Zdravím,

super prográmek jen mám problémek. teď jsem zkoušel na zahradě na cca 50-ti metrech a když vyberu bod před dveřma a jsem na konci zahrady tak se mi pozice ukazuje, ale při pohzbu žádná změna. Mám vario a bluethot GPS Haicom HI406BT. máte někdo s touhle konfigurací zkušenost případně problém?

Díky za info
toust_ce4you (2)|16.11.2006 00:18
Dej si tu do vyhledavani "statická navigace". Tu si budes muset vypnout nebo s prijimacem gps behat rychleji ;-)

TOuST
Martin Říha (17)|19.1.2007 07:29
Prosím o radu - používal jsem program na MDA compact a teď jsem si pořídil MDA compact III a zaboha to nemůžu rozchodit - prostě se sekne - vypadá to, jako by neuměl komunikovat s GPS - nemáte někdo odladěno na MDA compact III?. Díky
FOXXX (77)|12.2.2007 17:13
Taky jsem to na CompaktIII nerozjel. Nesekne se, ale nemůžu ho "lokalizovat".
Další aplikace které používám (tomtom6, GPSdash...) jedou bez problémů.
detectifka (1)|15.2.2007 10:14
Taky se pridavam k zadosti o radu, na Compact III, od T-mobilu, jsme chtěli aktivovat GPS s jiným programem než je tomtom a GPS se nechce aktivovat.Děkuji za pomoc
Mem__ce4you (485)|15.2.2007 10:38
Zkuste prosím GPSAuto. Mám zkušenost, že když na zařízení funguje GPSDash2, tak by mělo i tohle, a u sebe můžu nastavení sériové komunikace lehce ověřit. Třeba se nám tím povede něco zjistit.
pepitoCZ (24)|22.3.2007 12:10
to FOXXX, detectifka
Implicitní nastavení portu GPS u HC3300 je vcom4 (HW nic) Doporučuji ponechat, funguje s ním TT, iGO, MapTech, ozi, MapFactor, Vito II, BeeLine, GeoScout...
Některé další nenačítají data, i když GPS spustí. Jednoduchý lék je:
PortSpliter - vstup. port com4 4800, výstupní port com5 4800 a spustit před startem navigačního programu, kde je nastaven port gps com5. Funguje to bezchybně i u tohoto prográmku, mimochodem povedeného...
Podobně se dá použít i GPSgate nebo GPSproxy
zub24_ce4you (10)|22.3.2007 22:20
mam MDA III a tak jsem zacal lecit viz pepito. Fungovalo to. Ovsem pri dalsim otevreni se RichesseGPS choval jako drive (Not running). Tak jsem pomoci PortSplitteru presmeroval com4 na com6 a opet pri prvnim spusteni RichesseGPS OK, pri druhem Not running. Kdyz jsem pomoci PortSplitteru presmeroval com4 na com7- prvni spusteni OK, druhe Not running. Co proboha delam spatne?? Zacinaji mi dochazet porty...
Dodatek:
Po 20 minutách se zničeho nic chytil (status Running). Na Com6 - ale na vše je prý racionálmí vysvětlení...
Martin Říha (17)|23.3.2007 07:28
Řešil jsem to, řešil ale nevyřešil. Tak jsem na konec koupil za 19 euro GPSdash2 - nechápu, jak jsem bez toho mohl žít. Tím se nechci dotknout RichesseGPS - je to free a když to chodí, dělá to přesně co má, ale tohle je vyšší kategorie :-)
pepitoCZ (24)|23.3.2007 09:09
ZUBe, něco asi děláš špatně. Mně to funguje i při opakovaných startech či po resetu...com5 z Portspliteru.
duhovej_vil (267)|23.3.2007 15:39
[QUOTE="Martin Říha"]Řešil jsem to, řešil ale nevyřešil. Tak jsem na konec koupil za 19 euro GPSdash2 - nechápu, jak jsem bez toho mohl žít. Tím se nechci dotknout RichesseGPS - je to free a když to chodí, dělá to přesně co má, ale tohle je vyšší kategorie :-)[/QUOTE]To je a bude odveky problem freeware. Nikdo nesponzoruje vyvoj, a proto bude vzdy pozadu za komercnim softem. Rozumnej i programator freeware musi z neceho zit :) Kdyby me za to nekdo platil a mohl bych na tom delat 16h denne, tak to bude taky nekde jinde. Lec v RichesseGPS je dohromady asi tak tyden prace. A to, co jsem chtel, aby to delalo, to uz dela :) (ale taky vim, ze to neni dokonaly...)
Mem__ce4you (485)|23.3.2007 15:49
OT: duhovej_vil: tesat do kamene :) Kdyz mi ted nedavno psal jeden zklamany uzivatel GPSAuto z Belgie, ze pry jezdi ustavicne mezi Holandskem, Belgii a Lucemburskem a vsude jsou jine limity, tak jsem ho sice utesil, ze prepinani profilu planuju do dalsi verze, ale jestli to vubec bude tenhle rok nemuzu slibit, a on odpovedel ponekud nastvane "Thats what often happens... someone makes a good programma half working and then no interesting anymore...", no nezabil bys ho? ;) (Tak jsem mu aspon odepsal "Heh ;-), GPSAuto has more than 10.000 downloads, I was developing it with community of users on our forum so there are hundreds of users who use it daily with no problem. I understand that for you is this missing feature very important but it was not required until now and that's all")
duhovej_vil (267)|23.3.2007 16:30
OT: To je jeste docela dobry, me treba chodi maily typu: "Nefunguje to." A nic vic. Nektery experti dokonce ani nenapisou nazev programu. Jindy mi zase radi, jak to mam naprogramovat, kdyz pendrek vedi, jak je to udelany a proc je to udelany tak, jak je to udelany. No a to ani nemluvim o mailech, kdy po me chteji info, jak to nainstalovat, a pritom to mam napsany u sebe na webu. Proste povidani na dlouhy (nejen) zimni vecery... Ale ja to beru sportovne :-)
javim_ce4you (31)|24.3.2007 15:35
Zdravíčko

Zatím jsem prográmek na primární účel sice nepoužil, ale takové to lehké pobíhání po zahradě monitoruje pěkně ... takže se těším, až se vrhnu na nějaký lov cache ... už jich mám pár vybraných :)
Jen jsem při testování natrefil na problém s ukládáním aktuální pozice.
Používám souřadnice ve formátu DD MM SS.SS Když v "Points" klepnu na "+" za účelem uložení zadání aktuální pozice jako bodu, uloží se tato jako DD MM 00 ... jednoduše ignoruje vteřiny. Pokud přepnu do formátu DD MM.MMMM, uloží polohu přesně, ale stačí přepnout do DD MM SS.SS a pokusit se zobrazit "Info" o tomto bodu a vteřiny jsou zase ty tam a tedy poloha se zase změní. Snad to není zamotané ...

RichesseGPS 1.0.2
HP iPAQ hx4700 (WM5)

Tož asi tak :)

J.
duhovej_vil (267)|24.3.2007 17:03
Vyzkousel jsem:
- nastavit format souradnic na DD MM SS
- zalozka Points, tap na +
- vidim, ze se mam sekundy nenulovy
- ulozim
- dam info o bode, sekundy jsou porad nenulovy

Muzes se podivat, jestli se na zalozce Info zobrazuji souradnice ok? Tedy jestli tam mas nejaky sekundy nebo zda jsou taky nulovy?
javim_ce4you (31)|24.3.2007 18:30
Tak jsem si to rozjel a udělal pár screenshotů:
obr1 .. vteřiny zná a jsou nenulové
obr2 .. při pokusu o uložení zmiznou
obr3 .. při navigaci je vidět, že tam fakt nejsou
obr4 .. změním nastavení
obr5 .. opět ukazuje rozumné souřadnice
obr6 .. a i je tak ukládá
obr7 .. při navigaci je vidět, že to sedí
obr8 .. a to i po přepnutí do "problémového" formátu
obr9 .. ale při editaci vteřiny mizí ...

verze Rgps je 1.0.2 ... WindowsCE 5.1 (tedy WM5) ... zařízení již uvedeno výše.

Ještě jsem si všiml jedné pravidelnosti ... v menu "Info" píše "Satelites: X used, Y in view" a Y je vždy o jedna vyšší než počet zobrazených sloupečků se signálem ... předpokládám, že toto je taky nějaká moje podivná anomálie :)

Asi se naprdnu, a zkusím to na WM2003 ... ale zatím se mi moc naprdnout nechce :)
00206097_rgps-screenshots-javim_pmEu.jpg
javim_ce4you (31)|24.3.2007 21:36
Tak už jsem se naprd ... a ve WM2003 to chodí dobře ... jen mám ještě trochu hokej v těch sloupečcích :)
zub24_ce4you (10)|25.3.2007 21:00
[QUOTE="zub24"]mam MDA III a tak jsem zacal lecit viz pepito. ...[/QUOTE]
dnes jsem to definitivně pomocí PortSplitteru rozchodil. Díky autorovi za to, že si dal práci a tuto užitečnou utilitku vytvořil a podělil se o ni...a Pepitovi za trik s portem
vonmann (52)|26.3.2007 16:27
Mel bych jeden dotazek ohledne tohoto programu. Existuje verze 1,03? ze mi nejde stahnout tak jestli je problem nekde na ceste nebo mezi zidli a klavesnici. Diky
duhovej_vil (267)|26.3.2007 19:48
Ne, jeste neexistuje, ale dela se na tom...
vonmann (52)|27.3.2007 21:21
Tak to se omlouvam ja jen ze jsem ji videl uz na strankach. Dnes jsem program testoval a naprosta spokojenost. Jen jestli by neslo zapracovat do dalsi verze aby zakazovalo pdacku vypinat obrazovku.A jeste jedna takova vychytavka by se hodila a to export waypointu. Ale i kdyz by zadna dalsi verze nebyla tak ja jsem fakt hodne spokojenej uzivatel.
vonmann (52)|30.3.2007 10:16
Jeste bych mel jeden dotazek. Vcera jsem zkousel v akci na cache. Prijima mi to nejak malo satelitu. Pravidelne kdyz to pustim tak mi ukaze ze mam v dosahu ctyri satelity a pouzije to tri. Az treba po dvacetiminutach provozu normalne naskoci sest satelitu a uz vse funguje jak ma. Jenze ja jsem vcera vyzkousel to, ze jsem vypnul richesse a zapnul Vitonavigator a ten ma k dispozici satelitu hafo a hnedle. Neporadite nekdo co s tim?
xkram15 (5)|30.3.2007 15:23
Ahoj. Stahnul a instaloval jsem si verzi 1.0.2. Pouzivam na PDA ASUS A636N. Mam par dotazu
1. K cemu je na zalozce Points prvni sloupec (zaskrtavatko)? Myslel jsem, ze by mohlo oznacovat bod, ke kteremu naviguji, ale tak to asi neni...

2. K cemu je ID bodu a jak ho muzu zmenit? Kdyz zadavam svoje pointy pres +, tak maji vsechny ID 1 a nejde to menit

3. Rucni pridavani pointu mi funguje celkove nejak spatne. Snazil jsem se zadat poin a ulozit zvolene souradnice, ale porad se mi Lat a Lon prohazovaly, nulovaly a vubec chovaly neodpovedne. Kdyz jsem vse vyplnil radne, napr:
Lat: N 50.1234
Lon: E 14.4377
Dal OK a pak na tomto bodu zvolil Info, tak se zobrazuje:
Lat: N 14.4377
Lon: E 14.4377
duhovej_vil (267)|30.3.2007 16:58
1) zakrtavatko je tam treba pro oznacovani, ktery cache uz jsou uloveny.
Bod kam chces navigovat se oznaci tak, ze tapnes na select, viz muj prvni prispevek, ktery je zaroven i takovym malym navodem, jak to pouzivat.

2) ID bodu je ID cache dane databazi z geocaching.com. Zmeni to jde v registrech, ale zadny vyznam to ID nema a na nic dalsiho to taky vliv nema.

3) zda se mi, ze na WM5 to ma nejaky psychicky problemy se souradnicema. Na WM2003 to jede ok (viz predchozich par prispevku od javim). Zkusim to nasimulovat v emulatoru (fyzicky WM5 zarizeni nemam k dispozici), a treba na neco prijdu...
xkram15 (5)|30.3.2007 17:13
[QUOTE="duhovej_vil"]1) zakrtavatko je tam treba pro oznacovani, ktery cache zda se mi, ze na WM5 to ma nejaky psychicky problemy se souradnicema. Na WM2003 to jede ok (viz predchozich par prispevku od javim). Zkusim to nasimulovat v emulatoru (fyzicky WM5 zarizeni nemam k dispozici), a treba na neco prijdu...[/QUOTE]

Diky za odpovedi. S temi souradnicemi se to chova opravdu divne - zkousel jsem to nekolikrat. Kdyby to slo opravit, bylo by to prima. Jestli jsi z Prahy, tak muzu predvest, nebo zarizeni na nejakou dobu zapujcit. Pripadne se rad zapojim do testovani, pokud by to pomohlo.
duhovej_vil (267)|30.3.2007 21:55
Tak jsem nasel ty chyby souvisejici s ukladanim a zobrazovanim souradnic. Opravil jsem je a je tu 1.0.3.

Taky jsem vyhodil sloupec s ID cache (stejne to nikdo (=ja) nepouziva :-))

Dal jsem se koukl na ten pocet viditelnych satelitu. Tohle cislo mi dava GPSka, takze je urcite dobre. Mozna bude problem v tom, ze jeden satelit ma prilis slaby signal, a proto se mu neukazuje zadny sloupecek (jen teorie). Myslim, ze tahle "chyba" nikoho asi extra nepali, pac ke cachi dorazite bez problemu i s ni :)

Dik za pomoc s vyvojem a at vam nova verze dobre slouzi.
javim_ce4you (31)|30.3.2007 22:06
Ale WM5ky kvůli tomu vracet nebudu :)
Zítra to asi zkusím použít k lovu ... konečně :)
EmilEmil (8)|2.4.2007 08:31
No já se přiznám, že jelikož importuji .loc soubory z geocaching.com, tak je pro mě nezbytně nutné, aby GPS program zobrazoval ID cache, jelikož podle ní poté zapisuji do listingu na netu.
Z tohoto důvodu tedy raději poslední verzi nebudu instalovat.
Jen bych ještě rád věděl, proč nemám u programu ikonku ? Mám tam jen tu defaultní z WinCE...
xkram15 (5)|2.4.2007 15:13
[QUOTE="duhovej_vil"]Tak jsem nasel ty chyby souvisejici s ukladanim a zobrazovanim souradnic. Opravil jsem je a je tu 1.0.3.
Taky jsem vyhodil sloupec s ID cache (stejne to nikdo (=ja) nepouziva :-))
[/QUOTE]

Diky za super rychlou opravu - zda se, ze to funguje, budu to jeste testovat. :-)

O vikendu jsem prisel na jednu drobnost: V masce formatu souradnic je DD.DDDDDD co vypada na 6 des. mist. Aplikace pak ale vsude zaokrouhluje a pouziva pri tomto formatu jen 4 des. mista (coz je celkem malo).
duhovej_vil (267)|2.4.2007 17:52
[QUOTE="EmilEmil"]No já se přiznám, že jelikož importuji .loc soubory z geocaching.com, tak je pro mě nezbytně nutné, aby GPS program zobrazoval ID cache, jelikož podle ní poté zapisuji do listingu na netu.[/QUOTE]
Jasny, ID se neztratilo. Jen se v 1.0.3 nikde neukazuje. Hodim ho k informaci o cache (bude pristupne pres tlacitko Info).

[QUOTE="EmilEmil"]Jen bych ještě rád věděl, proč nemám u programu ikonku ? Mám tam jen tu defaultní z WinCE...[/QUOTE]Cemu rikas defaultni ikonka? Jestli takovy ty hnusny, na ktery je blede modre napsano MFC a zlute WCE, tak to je v poradku. Jelikoz zadnou vhodnou ikonku porad nemam, tak je tam tahle hnusna.
vonmann (52)|3.4.2007 14:39
chtel jsem se zeptat jestli je hodne slozity vynutit to aby se nevypinala obrazovka. Popr jestli by jeste neslo do voleb dat vypnuti a zapnuti podsviceni
Mem__ce4you (485)|3.4.2007 16:42
vonmann: Sice to neni na me, ale treba to pomuze. Teoreticky staci volat SystemIdleTimerReset();, na mych WM 5 to treba funguje, ale na nekterych zarizenich/OS ne a je treba to resit ruznymi workaroundy jako treba klikani na klavesnici nebo pohyb mysi (a to pouzivam i v GPSAutu pres mouse_event(MOUSEEVENTF.MOVE, 0, 0, 0, 0); )
hlp3 (18)|7.4.2007 13:10
Dobrý den.

Vlastním MDA compact 3 a pokoušel jsem se zprovoznit tento jistě skvělí program, ale marně.

Zkoušel jsem také toto:

to FOXXX, detectifka
Implicitní nastavení portu GPS u HC3300 je vcom4 (HW nic) Doporučuji ponechat, funguje s ním TT, iGO, MapTech, ozi, MapFactor, Vito II, BeeLine, GeoScout...
Některé další nenačítají data, i když GPS spustí. Jednoduchý lék je:
PortSpliter - vstup. port com4 4800, výstupní port com5 4800 a spustit před startem navigačního programu, kde je nastaven port gps com5. Funguje to bezchybně i u tohoto prográmku, mimochodem povedeného...
Podobně se dá použít i GPSgate nebo GPSproxy


Stáhl jsem si tedy free Port Splitter 1 z http://www.pocketpccanada.com/content/downloadpages/itemdetail.asp?Title=Port%20Splitter%201 ,ale nic.

Tak jsem to zkoušel s pomocí GPSproxy, ale opět bez úspěchu.

Dokázal by někdo poradit?

Předem děkuji.
choze_ce4you (104)|13.4.2007 08:33
Potýkám se se stejným problémem - na mém XDA Orbitu nelze bohužel tento program, respektive komunikaci s integrovanou GPSkou, rozchodit žádným způsobem. LED indikující provoz GPS se rozbliká, ale do programu nejdou data, tudíž to vypadá na problém v protokolu. S podobnou chybou jsem se setkal v nejnovějších SmartMapách, kde v některé betaverzi změnili něco v protokolu a už se Orbit nechytal.

Choze
duhovej_vil (267)|7.5.2007 08:41
Hop a je tu 1.0.4.

- lehce jsem upravil GUI (doufam, ze k lepsimu)
- udelal konecne ikonku
- pridal ikonky cachi
- cache je mozne oznacit stavem neni hotova, hotova, nenalezena
- v info o cachi se ukazuje jeji ID (pokud ho ma)
- plus jeste par vecicek jako treba to nevypinani obrazovky (bohuzel jsem to nemohl poradne otestovat - HW omezeni - tak snad to pobezi)
Petr007_ce4you (1)|7.5.2007 11:30
Funguje tento program i na WM6 Smartphone? Konkrétně mi jde o HTC Vox.
Díky.
Mem__ce4you (485)|7.5.2007 11:33
Petr007: Neni nic snazsiho nez zkusit a napsat nam ;-) Myslim, ze duhovej_vil i WM 5 testuje na emulatoru
javim_ce4you (31)|7.5.2007 11:59
Tak se zdá, že mám první bugreport ... ťuknutí na "+" v seznamu bodů neudělá nic ... někdo další stejné projevy?
bobo.4150.sk (176)|7.5.2007 13:36
Uups, máš Ty pravdu. "+" nemá žiadnu odozvu - napriek tomu, že v predchádzajúcej verzii sa dal pridať nový waypoint. Mám Loox C550 a Nokiu LD-3W (pre autora)
p.e.t.r._ce4you (33)|7.5.2007 13:50
Mám také problém s přidáním waypointu pomocí tlačítka "+". Další novým bugem je i to, že ve chvíli kdy nejsem spojen s gps modulem, tak po tapnutí na záložku "Compass" se mi celý program ukončí což ve verzi 1.0.2. nebylo. Jinak je to nejspíš vše v pořádku. Ikonky jsou super. Vlastním ASUS P525 + BT GPS Evolve(MT3). Doufám, že autor bugy brzy vyřeší. Jinak je to super softík. Díky za něj.
duhovej_vil (267)|7.5.2007 18:09
[QUOTE="Petr007"]Funguje tento program i na WM6 Smartphone? Konkrétně mi jde o HTC Vox.
Díky.[/QUOTE]Rychly pohled do sekce system requirements ti rekne, ze to na Smartphone nebezi.
duhovej_vil (267)|7.5.2007 18:43
Ohledne toho pridavani: na web jsem uploadnul spravnou verzi. Takze uz by to melo jit. To mam z toho, kdyz na tom delam celej den a pak jeste dlouho do noci. Sorry.

To padani pri prepnuti na zalozku Compass je ted taky ok. To byl vedlejsi efekt nefunkcnosti toho pridavani waypointu.

Takze si stahnete spravenou verzi z webu a vzhuru na lov! :)
foxx_ce4you (11)|7.5.2007 19:06
Tak pri kliknuti na kompas mi nic nepada, ale tlacitko "+" je ponekud tvrdohlave a NIC nedela...
stahovano 7.5.2007 ve 19:00 - to uz by mela byt ta opravena verze, tak nevim co delam spatne...
pouzivam acer n35

Jinak musim pochvalit, program je to uzasny a ikonky jsou super! :)

EDIT: jeste pridavam md5 od CAB souboru:
70edb63275745ff0fc90252a02436609
p.e.t.r._ce4you (33)|7.5.2007 19:21
Tak už mi to maká precizně. Teda alespoň se zdá. Tlačítko "+" funguje v pohodě a při nespojené gps lze kliknout na záložku "Compass". Moc díky za opravu.
duhovej_vil (267)|7.5.2007 19:27
[QUOTE="foxx"]Tak pri kliknuti na kompas mi nic nepada, ale tlacitko "+" je ponekud tvrdohlave a NIC nedela...
stahovano 7.5.2007 ve 19:00 - to uz by mela byt ta opravena verze, tak nevim co delam spatne...
pouzivam acer n35

Jinak musim pochvalit, program je to uzasny a ikonky jsou super! :)

EDIT: jeste pridavam md5 od CAB souboru:
70edb63275745ff0fc90252a02436609[/QUOTE]Asi mas problem s cachovanim. spravna MD5 pro CAB je: 00777cb455384d56dedde0de3ddd1417, pro zip je: 9e5058a5173e1cf10c587bb746c5659b, velikost zipu je: 37 689 B
foxx_ce4you (11)|7.5.2007 19:48
JJ, na vine byl prohlizec...
ted uz to jede jak ma!

diky!