Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

RichesseGPS - freeware geocachingový a GPS software

javim_ce4you (31)|7.5.2007 21:45
Tak jsem tu zatím neopravenou verzi testoval v terénu a ... jako jo ... 1:1, ale program je v tom nevinně ... to nenalezení bylo hlavně proto, že jsem měl sebou synka a on neměl pro hledání keše pochopení a chtěl házet kamínky do vody a vůbec ho ta voda nějak přitahovala :)

Měl bych námět na vylepšení ... pípací navigace ... že by to pípalo se stupňující se periodicitou podle vzdálenosti od kešky ... něco jako 20m a víc ... píp ... dvě sekundy ... píp ... 15-20m ... píp ... sekunda a půl ... píp ... 10-15m ... píp sekunda ... píp ... bla bla bla ... 1m píp ... píp ... píp ... a čistě teoreticky 0m ... pííííííííííí... :)
A co mě k tomu vede? Sledovat display, terén a syna ... docela zabíračka :)
p.e.t.r._ce4you (33)|8.5.2007 08:03
Ta signalizace vzdálenosti by nebyla špatná, ale já bych raděj uvítal možnost importu waypointů z dalších formátů, které se vyskytují např. na poi.cz. Nikdy totiž přesně nevím kde budu mít možnost se zastavit a bohužel nemám možnost se připojit v terénu na net a stáhnout si LOC soubor ze stránek geocachingu.
vonmann (52)|8.5.2007 20:57
Od verze 1.0.0.1 jsem neustale spokojenejsi uzivatel. Ja bych taky mel namety na vychytavky. Jedna je ohledne zhasinani obrazovky. Privital bych kdyby nezhasinala a druha moznost exportu pointu. Stava se mi ze si menime pointy a z RG neni moznost exportu tak holt musime opisovat rucne.

Ted jsem objevil dalsi malou chybku na krase. Pri trideni kesek. Po vypnuti a zapnuti programu si nepamatuje posledni trideni a tridi dle abecedy. Mozna pri trideni by se mi libila i moznost tridit dle typu kese
bobo.4150.sk (176)|9.5.2007 08:27
To: javim
To pípanie znie ako skvelý nápad. Pripomína mi to Votrelcov :) K napätiu z nájdenia kešky to pridá aj taký ten iný adrenalín.

Inak je to vynikajúci programík. Ale nápad by som mal ešte jeden: možnosť priamo sa pripojiť ku geocaching.com a sťahovať si info o keškách priamo do programu, prípadne aj možnosť "nájsť najbližšiu kešku".
Mem__ce4you (485)|9.5.2007 08:55
bobo.4150.sk: A pak uz jen pridelat k PDA kolecka a nechat ho objevovat cache samotneho, ne (pripadne jen s lidskym dohledem pres webkamerku ;)). To uz by nebyl geocaching, ale primo harvesting - vysadit v nejake oblasti 20 PDA s robotickymi koncetinami a nechat je tyden hledat :cool:
vonmann (52)|9.5.2007 08:56
Napada me dalsi male vylepsenicko. Stalo by mozna i za to dodat jeste jednu ikonku kdyz si oznacuji kde mi stoji auto nebo treba kdyz dopocitavam final pridat treba typ oblibene nebo neco takoveho
hpa (159)|9.5.2007 17:22
Zdravicko. Rad bych si tento, podle obrazku pekny, softik taky vyzkousel, ale na mem MIO A701 se to tvari, ze GPS neni pripojeno. Chipset je tam SirfStar III a protokol mam NMEA, ktery je proklamovan jako funkcni.

Take jsem narazil na problem pri importu POI. Import trva strasne dlouho i pro male soubory.

Diky

hPa
duhovej_vil (267)|9.5.2007 18:12
[QUOTE="vonmann"]Od verze 1.0.0.1 jsem neustale spokojenejsi uzivatel.[/QUOTE]To rad slysim :)
[QUOTE="vonmann"]Ja bych taky mel namety na vychytavky. Jedna je ohledne zhasinani obrazovky.[/QUOTE]Jde o podsviceni nebo nevypinani zarizeni. To prvni se dela tezko, to druhy uz by tam melo byt (Options | Prevent device from suspend). Ale moc jsem to netestoval...
[QUOTE="vonmann"]... druha moznost exportu pointu. Stava se mi ze si menime pointy a z RG neni moznost exportu tak holt musime opisovat rucne.[/QUOTE]Pridano na TODO
[QUOTE="vonmann"]Ted jsem objevil dalsi malou chybku na krase. Pri trideni kesek. Po vypnuti a zapnuti programu si nepamatuje posledni trideni a tridi dle abecedy.[/QUOTE]Kouknu na to.
[QUOTE="vonmann"]Mozna pri trideni by se mi libila i moznost tridit dle typu kese[/QUOTE]Pridano na TODO.

S tou ikonkou pro vlastni body taky neco udelam...
Mem__ce4you (485)|9.5.2007 19:22
[QUOTE="duhovej_vil"][QUOTE="vonmann"]Ja bych taky mel namety na vychytavky. Jedna je ohledne zhasinani obrazovky.[/QUOTE]Jde o podsviceni nebo nevypinani zarizeni. To prvni se dela tezko, to druhy uz by tam melo byt (Options | Prevent device from suspend). Ale moc jsem to netestoval...
[/QUOTE]
Ten mouse_event co jsem navrhoval to nezajisti? Mam dojem, ze u me to fungovalo, ale nejsem si jisty, pouzival jsem to zaroven v nabijecce a tam mam rezim trvaleho podcviceni zapnuty
foxx_ce4you (11)|13.5.2007 16:53
Po nekolika dnech pouzivani mam navrh na vylepseni: NOCNI REZIM.

Co me k tomu vede? nedavno jsem nahral novy richesse, a vecer jsem sel s kamosem na pivko. Vzal jsem pda abych si pohral s tim novym richesse. Potiz byla v tom ze jak jsem se podival na pda (podsviceni jsem uz mel nastavene na nejnizsi intenzitu) tak me to totalne oslnovalo, nevidel jsem pak na cestu...
no a bez podsviceni jsem nevidel na pda, ze ano...

rovnez by bylo prakticke, kdyby prepnuti na nocni rezim slo udelat relativne snadno... tzn bud tlacitko nebo nekde blizko v nastaveni, at se to nemusi hledat...

o programovani ale vim kulove, tak neumim posoudit zda je lehke nebo tezke tohle napsat...

tydle screenshoty jsou narychlo spichnute v malovani, proto to hnusne pismo a priserny zluty pruh vyberu...
na grafiku nejsem, takze upravy jsou trivialni... udelal jsem to proste tak ze jsem invertoval barvy + nekolik malo uprav (seda misto bile, prebarveni sipek...)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Forrest_ce4you (31)|14.5.2007 00:01
Jsem absolutní nováček. Potřebuji poradit jak stáhnout informace z geocaching.com, myslím tím informace LOC, nebo něco jiného co se potom použije v tomto programu.
Ruda.M (7)|14.5.2007 17:48
Po hardresetu jsem potreboval nejakou rychlou pomucku na kesovani a tento program je opravdu velice dobry pomocnik. Nalezl jsem s nim dolela snadno nekolik kesek a to i multin. Mel bych ale jednu prosbu. Pokud clovek stoji na miste tak se sipka toci jak silena diky nepresnostem v mereni. Navrhoval bych aby zelena sipka (posledni pouzitelne mereni smeru) zustala zobrazena pod cervenou sipkou. A pripadne by se to dalo nastavit v nastaveni pro ty kteri to nepouziji.
Primlouvam se take i za nocni rezim.
vonmann (52)|14.5.2007 19:52
[QUOTE="Forrest"]Jsem absolutní nováček. Potřebuji poradit jak stáhnout informace z geocaching.com, myslím tím informace LOC, nebo něco jiného co se potom použije v tomto programu.[/QUOTE]

No predevsim je potreba byt na geocaching.com zaregistrovanej a pak jde stahovat loc soubory. Jo jen myslim ze je tam nejake omezeni a to v poctu odlovenych kesi ale to si nejsem uplne jistej


vonmann (52)|14.5.2007 19:55
No a jeste jsem zapomnelna jedno vylepsenicko. Nedalo by se to prelozit do cestiny? :D Ja vim ze to je jednoduchy programek ale jsem v cechach vetsinu veci si samozrejme dokazu prelozit ale tim jak se to rozsiruje o dalsi funkce zacnu zcela jiste trosinku tapat
Ruda.M (7)|15.5.2007 09:21
Uz jsem se parkrat setkal u multi kesi s tim, ze je dan smer a vzdalenost ktera se ma ujit. Napr.: 250m smer 330°. To zatim s timto programem nemam ani sanci odhadnout kam jit. Chtelo by to na kompas nakreslit zarezy ve stupnich po 20 nebo 30. A za druhe merit vzdalenost od vychoziho bodu. Mozna by se dalo kolecko kompasu spojit s koleckem sipky a usetrit misto pro dulezitejsi informace jako je typ kese, velikost kese, obtiznost nalezeni a obtiznost terenu. Ve spatnem terenu nema kacer cas na prepinani zalozek.
roman.k (4)|21.5.2007 23:55
Zdravim, bude program fungovat pod Windows CE .NET 4.2 ?
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 22:28
viz

[CODE]Operating system: PocketPC 2003/SE Windows Mobile 5.0 (Pocket PC)
Hardware: 200 MHz processor (ARM based). 16 MB RAM. GPS capable of communicating by NMEA standard[/CODE]
roman.k (4)|22.5.2007 23:20
Ospravedlnujem sa, tu specifikaciu som videl, ale nie su mi celkom jasne oznacenia jednotlivych verzii systemu a ich vzajomna kompatibilita, preto by som rad vedel, ci program bude fungovat pod Windows CE .NET 4.2. Dakujem za odpoved.
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 23:47
Měl by.
To "Windows CE .NET 4.2" jsi zjistil jak? Co máš za zařízení, resp. co máš napsáno v start-settings-system-about?

Pokud jsi koukal dobře, tak jde o 2003 viz nebo tu.
roman.k (4)|23.5.2007 10:57
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Měl by.
To "Windows CE .NET 4.2" jsi zjistil jak? Co máš za zařízení, resp. co máš napsáno v start-settings-system-about?[/QUOTE]

Je tam napisane presne to - Windows CE .NET version 4.20. Ide o Mio C710, co je GPSka, ale po odblokovani sa do nej daju nahrat aj ine programy. GPS software v Mio nema kompas, preto ma to zaujima.
duhovej_vil (267)|23.5.2007 14:04
Mozna by bylo snazsi to proste stahnout a zkusit. Ja ti pochopitelne nedokazu rict na 100%, ze to pojede, protoze s navigacema jakou mas ty zadny zkusenosti nemam. Ale IMHO by to jit mohlo. Takze to zkus a dej vedet. Urcite se ta informace bude hodit vic lidem. O tom fora jsou...
roman.k (4)|24.5.2007 15:33
takze som to vyskusal a bohuzial na Mio710 to nefunguje.
foxx_ce4you (11)|27.5.2007 21:32
>duhovej_vil
nejake vyjadreni ke komentarim zde publikovanym?
a co ty ruzne navrhy? jak se k tomu stavis a jestli je mozne to zapracovat...

chapu ze to delas ve volnem case a nevydelavas na tom... ale vsichni tu jsou urcite nadrzeni na nejake info :)
elese (2)|28.5.2007 13:59
Nejdříve bych chtěl poděkovat za fajn softík.
A mám jeden dotaz. Mám staženou poslední verzi richessegps 1.0.3 a při zapsání poznámky k Waypointu (záložka Notes) se tato neuloží. Při znovuotevření kde nic, tu nic ....
Je to pouze můj problém?
foxx_ce4you (11)|28.5.2007 14:28
posledni je verze 1.0.4, tahle uz neni beta.
a pokud ti nejde ukladani bodu tak ji stahni znova, asi prvni den tam byl nahrany chybny build... (pokud ti to stejne nepujde, tak nejdriv smaz cache prohlizece a pak teprve stahuj).

jinak obcasne vytuhavani programku se mi stava, nekdy kdyz zvolim bod, prepnu na compas, pak zpatky na seznam bodu, kliknu na bod, dam select a nic... uz to visi... ale nejak presne to nasimulovat neumim...

jo a taky me napadl dalsi maly zlepsovak: on se totiz richesse po kliknuti na OK vpravo nahore zavre (alespon podle tMan-a). Bylo by dobre bud tam mit X misto OK at je jasne ze to zavira, nebo by to mohlo aplikaci minimalizovat na spodni listu.. nebo tak nejak :). Pac minimalizace mi nejak nejde... (na aceru n35, wm2003se)

toliko vytek, jinak samozrejme smekam :)
duhovej_vil (267)|29.5.2007 10:46
[QUOTE="foxx"]>duhovej_vil
nejake vyjadreni ke komentarim zde publikovanym?
a co ty ruzne navrhy? jak se k tomu stavis a jestli je mozne to zapracovat...
[/QUOTE]Pracuju na tom. Vsechno jsem si poznamenal k sobe. Musim ale nejdriv par veci zkusit, jestli pujdou udelat tak, jak si myslim, ze by mohli jit. Ted momentalne jsem mimo domov a resim jiny problemy, ale ke konci tydne na to sednu a uvidime, co z toho bude.
duhovej_vil (267)|29.5.2007 10:49
[QUOTE="elese"]Nejdříve bych chtěl poděkovat za fajn softík.
A mám jeden dotaz. Mám staženou poslední verzi richessegps 1.0.3 a při zapsání poznámky k Waypointu (záložka Notes) se tato neuloží. Při znovuotevření kde nic, tu nic ....
Je to pouze můj problém?[/QUOTE]Nasel jsi chybu. Do dalsi verze opravim. Diky za hlaseni.
EmilEmil (8)|29.5.2007 12:47
Díky za fajn softík. Na hledání ho často používám. Jen stále nemůžu změnit ikonku z té hnusné staré na novou. Když jsem ho instaloval na WM 5 kde předtím starší verze nebyly, zobrazila se ta pěkná nová, ale na mém WM 2003 SE je stále ta stará a nemůžu se jí zbavit ani kopírováním té nové. Dokonce si soft i pamatuje starší nastavení. Možná by pomohlo toto smazat, jenže nevím kde.
Díky a sorry, že hledám mušky a na jinak fajn prográmku.
duhovej_vil (267)|29.5.2007 13:53
To ale neni problem RichesseGPS. To je tim, ze wokna si ty ikonky cachuji. Soft-reset by ti mel pomoct (aspon u me to pomaha).
fotograf 59 (3)|29.5.2007 21:11
[QUOTE="duhovej_vil"]To ale neni problem RichesseGPS. To je tim, ze wokna si ty ikonky cachuji. Soft-reset by ti mel pomoct (aspon u me to pomaha).[/QUOTE]

I mě pomohl na změnu ikonky Soft-reset . ( Asus 636, WM5 )
foxx_ce4you (11)|29.5.2007 22:35
[QUOTE="duhovej_vil"][QUOTE="foxx"]>duhovej_vil
nejake vyjadreni ke komentarim zde publikovanym?
a co ty ruzne navrhy? jak se k tomu stavis a jestli je mozne to zapracovat...
[/QUOTE]Pracuju na tom. Vsechno jsem si poznamenal k sobe. Musim ale nejdriv par veci zkusit, jestli pujdou udelat tak, jak si myslim, ze by mohli jit. Ted momentalne jsem mimo domov a resim jiny problemy, ale ke konci tydne na to sednu a uvidime, co z toho bude.[/QUOTE]

supr! dik za rychlou odpoved...

kurna nemuzu se dockat az bude po zkouskach, pak vyrazim na lov :)
LukeH (26)|31.5.2007 11:38
Tak sem zkousel co dovede tendle programek a zameril sem si aktualni pozici kde sem se nachazel a kdyz sem souradnice zadal do prohlizece (mapy.cz) tak me to ukazalo misto asi o 1km jinde nez sem se nachazel. Signal sem chytal z vicero (asi 5 satelitu) a TOMTOM ukazoval pozici, ktera vice odpovidala realite (nedokazal prekousnout ze su mimo silnici tak me ukazoval pozici na silnicu asi 10m dal, ale to na funkci nema vliv)
Tak netusim v cem by mohl byt problem.
verze programu 1.0.3
Masinku sem na to mel svoju.
Mem__ce4you (485)|31.5.2007 12:04
LukeH: A pouzival jste stejny zapis souradnic? Tj. treba DD,DDDD nebo DDMMSS (jako to ma Seznam)?
LukeH (26)|31.5.2007 13:45
Tak to netusim, ale kdyz to budu brat podle poctu cisel v souradnicich tak bych to tipl na DD MM.MMM kterej mam nastavenej ja.
A zkousel sem to tam najit jakej format pouzivaj a nenasel tak pokud to nekdo vi tak by to mohl prasknout a nebo me poslat nekam kde je to uz znamy jakej format zapisu pouzivaj.
Mem__ce4you (485)|31.5.2007 13:50
LukeH: Znova opakuju, ze na mapy.cz Seznam pouziva (minimalne pro zobrazeni) DDMMSS,SS, takze pokud jste to zadal jako DDMM,MMMM je chyba jasna. Mate priklad souradnic, ktere jste tam nechal vyhledat, mozna vkladat to jde ve vic formatech
duhovej_vil (267)|31.5.2007 15:47
A nebo si to v RichesseGPS prehodit na DD MM SS a vrazit na mapach.cz tyhle cisla... Ovsem s tim, ze RichesseGPS desetiny a setiny sekund neukazuje. Takze by tam zase mohla byt nejaka nepresnost, ale uz ne tak velika.
LukeH (26)|31.5.2007 16:11
Tak presne takhle sem to potreboval vysvetlit. uz to ukazalo presne. Diky
foxx_ce4you (11)|1.6.2007 11:41
tak, a mam tu zas par veci
provozovano na acer n35, wm2003se, richesse v1.0.4

tlacitko "GPS on" gpsku zapne, ale uz se ji neda vypnout "gps off" nedela nic, vypnout se da leda ukoncenim programu. (zde bych take rad pripomenul tu myslenku o X misto OK...)

dale na karte "info" nerozumim tem sloupcum, zrejme predstavuji silu signalu s tech kterych satelitu, ALE mel jsem tam 3 sloupce a dole poznamku ze jsou 4 used a 4 in view... tak sakra bud je to chyba nebo tomu nerozumim.
EDIT: tak jsem tedkom sledoval ty sloupce a je to jeste zamotanejsi... vykreslench bylo 6 sloupcu, ale dole mi psalo 4 used 7 in view (nebo 5 sloupcu a satelity byly 3/6)... proste ulpne jina cisla, nez to zobrazeni...

imho ta zalozka "info" by tam ani nutne nemusela byt... stacilo by altitude presunout taky ke kompasu a udaj o pouzivanych satelitech tam dat nejak ve formatu 3/6 a bylo by vystarano... a ty sloupecky se signalem uz tam jsou...

a ukladani poznamek pri pridavani bodu nefunguje od verze 1.0, ale to uz tu bylo rozebrano...

tak doufam ze to nezni vsechno moc kriticky, ale jako spokojeny uzivatel chci prispet k dalsimu rozvoji :)
duhovej_vil (267)|2.6.2007 18:04
Tak jsem si dneska hral s tim nocnim rezimem a spatna zprava je, ze to nejde udelat jednoduse, takze to odkladam na neurcito...
duhovej_vil (267)|6.6.2007 23:52
Verze 1.1 beta je na svete (download).

Co je noveho:
-FIX: Poznamky se neukladaly
-FIX: Nepamatovalo si to razeni
-FIX: pousteni/ukoncovani komunikace s GPS
-ADD: Razeni podle typu cache
-ADD: jednoduchy export pointu (do \My Documents soubor se jmenuje my-poi.loc)
-ADD: misto OK je krizek
-ADD: mimimalizace do listy dolu (system tray)
-ADD: novy typ bodu: Moje POI (My POI)
-ADD: Import OV2 souboru (ty co se daji sosnout z poi.cz)
foxx_ce4you (11)|7.6.2007 16:01
-poznamky se ukladaji korektne
-minimalizovat mi to jde jen pomoci tmana. Minimalizovana aplikace je dole v systray, ale ikonku nema zarovnanou doprava jako ostatni, ale ikonka je uprosred listy (a jeste trochu doleva). po tapnuti na ikonku se nic nedeje. Program se obnovi, kdyz tapnu na prazdne misto vedle ikonek v systray, tam, kde by spravne mela byt ikonka od richesse :)
a pokud tam davas tu minimalizaci, tak by mozna bylo prakticke, aby se program po "vykrizkovani" minimalizoval a vypnout by se dal jen pomoci file-exit... ale to je jen muj nazor...
-diky za export! je tam ale malinky bug, export funguje jen u poi ktere jsou typu "my-poi" pri pokusu o export normalni cache program pada.
-zapinani a vypinani GPSky se zda fungoavt korektne... nezkousel jsem vsak v terenu

si teda vymyslim, co? ;)
duhovej_vil (267)|7.6.2007 16:35
[QUOTE="foxx"]-minimalizovat mi to jde jen pomoci tmana. Minimalizovana aplikace je dole v systray, ale ikonku nema zarovnanou doprava jako ostatni, ale ikonka je uprosred listy (a jeste trochu doleva). po tapnuti na ikonku se nic nedeje. Program se obnovi, kdyz tapnu na prazdne misto vedle ikonek v systray, tam, kde by spravne mela byt ikonka od richesse :)
a pokud tam davas tu minimalizaci, tak by mozna bylo prakticke, aby se program po "vykrizkovani" minimalizoval a vypnout by se dal jen pomoci file-exit... ale to je jen muj nazor...
[/QUOTE]Me to jde minimalizovat i bez tMana. Problem s tou ujetou ikonou mam taky. Jinak se mi to chova presne jak pises. Po tapnuti na krizek, jde dolu do tray. Kliknutim na tray se obnovi. Ukonci se pres File | Exit.
[QUOTE="foxx"]-diky za export! je tam ale malinky bug, export funguje jen u poi ktere jsou typu "my-poi" pri pokusu o export normalni cache program pada.
[/QUOTE]Posli mi ten file (LOC), ze kteryho jsi tu cache importoval, at si to zkusim u sebe.
foxx_ce4you (11)|7.6.2007 18:41
ok, odeslano.
LOC je origo stazeny z geocaching.com

nicmene X mi program zavira. Jedine v pripade z v tmanu nastavim minimalizaci po tapnuti na X (bud globalne nebo ve vyjimkach) tak po tapnuti na X оpravdu minimalizuje... ale je zajimave ze pak neni videt v tmanovi :)... ale to je mozna vlastnost systemu, ze to co je na liste neni v procesech... se v tech mobilnich vecech moc nevyznam...
Agep (7)|8.6.2007 10:45
Díky za skvělý Soft!
Poznámky se však při vytvoření nového bodu neuloží. Funguje to pouze, když se poznámky přidají do již vytvořeného bodu (Kliknout v seznamu na již existující bod pak na tlačítko „Info“ a na záložku „Notes“, napsat poznámku a potvrdit „OK“.). Ale při zadání poznámky přímo při vytváření nového bodu se bohužel neuloží. Dále poznámky zmizí při Exportu bodů. Při Importu ze souboru „my-poi.loc“ v načtených bodech již nejsou.

Zkoušel jsem to na Asus A632N (WM5).
Termiter (147)|13.6.2007 12:56
Jakým způsobem si, prosím, zazálohuju data? Občas je třeba dělat HR... Díky!
duhovej_vil (267)|13.6.2007 17:49
Zatim nijak, ale na exportu se pracuje...
Termiter (147)|13.6.2007 18:01
Díky za odpověď. Nebylo by pro uživatele výhodnější, kdyby byla data uložená v nějakém souboru - adresáři, který by byl buď na kartě, v My Documents, nebo ještě lépe volitelně?
Po HR pak stačí nahrát aplikaci a pokračuju tam kde jsem skončil.
Samozřejmě nevím jak je program stavěný, třeba je tenhle požadavek nereálný.
Agep (7)|19.6.2007 17:19
Nešla by udělat v RichesseGPS možnost nastavení formátu DD MM SS.SS místo DD MM SS ? Pro přesnější zadání bodu např. z mapy.cz.
Díky!
foxx_ce4you (11)|19.6.2007 19:50
to uz tam je!
staci se podivat do options...
Agep (7)|19.6.2007 21:15
V options je nastavení DD MM SS (přesnost na sekundy). Já měl na mysli DD MM SS.SS (přesnost na setiny sekundy). Nebo jsem něco přehlédl? Každá rada dobrá!

Děkuji předem!