Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.6

Telematix Software (289)|25.7.2006 11:45
[QUOTE="Grachus"]To Dzank: Myslim ze pokud neni moznost koupit novou mapu na jejich eshopu tak asi takova moznost neni... Navic kdo by si ji kupoval kdyz je skoro stejna :D [/QUOTE]

Dobry den.
Stavajici uzivatele, kteri poprve aktivovali pred 1.5.2006 budou mit moznost ziskat novou mapu CR(MRE)74 az v ramci upgrade na Dynavix 7. O moznosti samostatneho upgrade mapovych podkladu pro stavajici uzivatele a cene za aktualizaci se prave jedna s jejich dodavatelem.

S pozdravem
kopacek (466)|28.7.2006 22:09
To Telematix: Daří se objasnit problém 1.6-ky na hx4700 nebo "není šance"?
Mudrunka (547)|1.8.2006 14:12
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Peta"][QUOTE="MIlan Kvasnica"]Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.[/QUOTE]na druhou stranu by telematix asi nepolozilo kdyby to vyzkouseli...[/QUOTE]Vyzkousime ho.[/QUOTE]
Toto napsal Telematix na ukončení poměrně bouřlivé diskuse ohledně užití TMC přijímače NL-212 R, kdy tento podle dostupných informací je pro použití v navigacích rozporuplný, přitom jej Telematix např. v nápovědě a nejen tam doporučuje. Pomíjím fakt, že diskuse by byla zbytečná pokud by Telematix doporučoval ve všech svých výstupech jen odzkoušená zařízení tak, jak by se asi slušelo a bývá i obvyklé.
Takže, padl zde příslib, že přijímač Telematix vyzkouší, a to již 13.7. tohoto roku. Dnes máme 1.8. taktéž tohoto roku, tj. uplynulo plných 17 dnů. Všichni víme, že internetové obchody dodávají obvykle max. do 3 dnů, vyzkoušení, pokud to funguje, je otázkou minut. Tedy, ptám se Telematixu, není náhodou důvodem nulové informace o výsledku zkoumání NL-212 R náhodou fakt, že to nefunguje?
pepa_ce4you (105)|1.8.2006 14:50
[QUOTE="Mudrunka"]Takže, padl zde příslib, že přijímač Telematix vyzkouší, a to již 13.7. tohoto roku. Dnes máme 1.8. taktéž tohoto roku, tj. uplynulo plných 17 dnů. Všichni víme, že internetové obchody dodávají obvykle max. do 3 dnů, vyzkoušení, pokud to funguje, je otázkou minut. Tedy, ptám se Telematixu, není náhodou důvodem nulové informace o výsledku zkoumání NL-212 R náhodou fakt, že to nefunguje?[/QUOTE]

Byt jsem v oné diskusi byl proti Telematixu ted bych se ho zastal. Ono zařízení NL 212 není na trhu a dodací doby u tohoto zařízení se pohybují cca 3 týdny až měsíc ... viz internetové obchody...
Telematix Software (289)|1.8.2006 15:39
[QUOTE="pepa"][QUOTE="Mudrunka"]Takže, padl zde příslib, že přijímač Telematix vyzkouší, a to již 13.7. tohoto roku. Dnes máme 1.8. taktéž tohoto roku, tj. uplynulo plných 17 dnů. Všichni víme, že internetové obchody dodávají obvykle max. do 3 dnů, vyzkoušení, pokud to funguje, je otázkou minut. Tedy, ptám se Telematixu, není náhodou důvodem nulové informace o výsledku zkoumání NL-212 R náhodou fakt, že to nefunguje?[/QUOTE]

Byt jsem v oné diskusi byl proti Telematixu ted bych se ho zastal. Ono zařízení NL 212 není na trhu a dodací doby u tohoto zařízení se pohybují cca 3 týdny až měsíc ... viz internetové obchody...[/QUOTE]

Dekuji za zastani.

Ano - zarizeni bylo 14.7. objednano, na dodavku stale cekame. Opravdu je problem na strane velkoobchodni site - zarizeni proste neni k dispozici.

Pokud bychom zjistili, ze to nefunguje, priznali bychom to!
Mudrunka (547)|2.8.2006 07:21
To Telematix and pepa
Zajímavé, zkusmo jsem podal dotaz na dostupnost daného přijímače u kasa.cz a obratem přišla odpověď, že "předpokládaná dostupnost je stanovena na 9.8.2006". Tedy 3 dny to nejsou, ale měsíc také ne. No sliby ale mohou být i chyby.
Telematix Software (289)|2.8.2006 09:48
[QUOTE="Mudrunka"]To Telematix and pepa
Zajímavé, zkusmo jsem podal dotaz na dostupnost daného přijímače u kasa.cz a obratem přišla odpověď, že "předpokládaná dostupnost je stanovena na 9.8.2006". Tedy 3 dny to nejsou, ale měsíc také ne. No sliby ale mohou být i chyby.[/QUOTE]

No, predpokladam, ze v cervenci objednali na sklad vice kusu a tudiz je jedno, kdy byste si objednal, ale budou nejdrive 9.8.2006. Tj. nejde o lhutu dodani od objednani, ale mate proste stesti, ze jste se ptal chvili pred dodavkou...
pepa_ce4you (105)|2.8.2006 11:02
[QUOTE="Mudrunka"]To Telematix and pepa
Zajímavé, zkusmo jsem podal dotaz na dostupnost daného přijímače u kasa.cz a obratem přišla odpověď, že "předpokládaná dostupnost je stanovena na 9.8.2006". Tedy 3 dny to nejsou, ale měsíc také ne. No sliby ale mohou být i chyby.[/QUOTE]

Myslím že po předchozí diskuzi a kritice Telematixu mě nikdo nemůže podezřívat z nadržování této firmě ( a mé heslo je TT je stále nejlepší až na tu absenci TMC ) ale kamarád má Destinátor, který TMC podporuje a tak jsme kontaktovali Navilock, který sdělil, že není důvodu proč by NL212 neměl fungovat .. viz muj příspevek před několika dny. Tak jsme ho zkusili před cca 14 dny objednat a kasa nam dala termín 10.8. dodání ( opakuji před 14 dny ... )tento termín sdělily i některé obchodní odd. Kontaktovali jsme Navilok at nám doporučí nějaký obchod, kde by byl rychleji, tak doporučili nějaký velký internetový obchod v Berlíně a odtud taky napsali že tento produkt není .... Takže si myslím že s tímto produktem bude potíž. a koukněte na třeba cybex .. termín dodání 1 měsíc ...
Mudrunka (547)|2.8.2006 13:06
To pepa:
Řekl bych, že v konečném termínu možnosti dodání v rozporu nejsme. Já jsem jenom reagoval na informaci, které jsem příliš nevěřil s výsledkem popsaným. Ale, spolu s Telematixem, jste mě přesvědčili, že skutečnost jest taková, jaká jest.
Rozumím tomu správně, že jste objednal daný přístroj pro použití v Destinátoru? Pod ano, spolu s výsledky Telematixu ohledně Dynavixu to jistě bude zajímavé…. Stáhnul jsem si na www.navilock.com jejich katalog 2/2006 a opět jsem z toho pochopil něco jiného, než Vám napsali. A to nemluvím o tom, že podpora končí u WM 2003 … A to nemluvím o tom, že když před více jak 1/4 rokem jsem se na použití v Navigonu ptal Navigonu, odpověď byla vlažná a ani náhodou se to nedalo přeložit jako „ano, v čem by měl být problém?“
Jinak se pustím do čisté spekulace, a tím i na „tenký led“. Rozumím tomu tak, že daný přístroj v současné době obecně není k mání. A to v podstatě nikde. Důvody, v podstatě, mohou být 2:
1. Jedná se o ideální řešení pro příjem RDS/TMC informací u SW TMC podporujících a díky tomu jde o „tržní trhák obecně rozšířený“. Pokud ano, poněkud mě schází na tomto webu reakce typu, „ale pánové, funguje to a to dokonce dobře, bavte se radši o něčem užitečném…. a kdo nevěří ať tam běží……“
2. Jde v podstatě o zboží obtížně prodejné, tím i téměř nevyráběné, a to právě z důvodu, že „prostý textový výpis“ TMC informací je jaksi k ničemu. Ale jak říkám, pohybuji se na tenkém ledu, mohu se klidně i utopit….
K Vašemu heslu ohledně TT, nevím, neznám, ani znát nechci. Já mám heslo jiné (také již zaznělo dříve), „i pozlacený navigační soft bez aktuálních dopravních informací je v podstatě větší, či menší hračkou“, by‘t příjemnou. Jinak řečeno, teprve tyto TMC informace dělají skutečnou navigaci i z průměrného softu a skákání obrazovky či chybějící názvy v 3D zobrazení se jako nedostatky rázem stěhují na druhou až x-tou kolej. Jinak řečeno, za ten zhruba měsíc používání verze 1.6 z více jak 95 % na známých trasách kde opravdu, ale opravdu navigovat nepotřebuji, mě to vytáhlo ze 4 dopravních problémů, z toho 1 byl následně ověřený jako problém kardinální. I když obrazovka při tom skákala a skákala byla „Maruška“ pochválena, a to dokonce i manželkou, která na ni obecně žárlí….
pepa_ce4you (105)|2.8.2006 13:23
To mudrunka: odpověd Navilocku:
Dieses Produkt sollte ohne Probleme mit dem Destinator 6 zusammen arbeiten.
Mit freundlichen Grüßen
Marko Oldenburg
Navilock Support Team

Myslím že je to jednoznačné vyjádření
A uvědomte si kolik Navigací pro PDA podporuje TMC: Navigon a nyní nově Destinator 6 a Dynavix .. na jiné si nevzpomenu. A kolik % lidí ma třebaNavigon? Takže se obávám že potřeba NL 212 asi moc do této doby nebyla ... Asi dojde k velikému rozšíření TMC podporujích zařízení jak do CF slotu tak i ve spojeni s GPS až bude implementováno TMC do TT pro PDA
Docent (1234)|2.8.2006 13:30
No, jestli ti formulace "měl by" připadá jako jednoznačné vyjádření...
Mudrunka (547)|2.8.2006 13:54
To pepa:
No já jsem od Navigonu na dotaz týkající se daného RDS/TMC přijímače v dotazu jednoznačně pojmenovaného dostal následující :
Dear Mr. Mudrunka,
thank you for your request.
Please assure that the receiver you are using supports the NIMEA 0183 protocol as well as the GGA and VGT.
If that is the case, your GPS receiver should be compatible.
Since you are using a third party product that have not been tested with our software, we can unfortunately not offer any further support for your specific receiver.
Please also inquire the hardware producer of the GPS receiver about the required settings for the appropriate com port and baud rate.
With kind regards
Takže, odpověď žádná. Navíc je zajímavá věta týkající se odmítnutí podpory zařízení u nich netestovaného (pokud jste to pochopil jako inventivu, ne však na Vás, pochopil jste správně)
kopacek (466)|4.8.2006 17:50
Tak mám snad dobrou informaci pro uživatele Dynavixu 1.6 na hx4700. - Minulý víkend jsem provedl upgrade na WindowsMobile 5 včetně aktuálního ROM upgrade. Po pěti dnech provozu Dynavixu nedošlo ani jednou ke ztrátě spojení s GPSkou (ke kterému na WM2003SE docházelo minimálně 1x za hodinu) a ani jednou se Dynavix "neodporoučel". Vypadá to tedy tak, že s poslední verzí WM5 nebude mít 1.6-ka na hx4700 žádný zásadní problém.
Chci se zeptat, jestli jste slyšeli někdy nějakou jinou hlasovou informaci o tom, že byla změněna trasa kvůli RDS-TMC informaci, než velmi obecnou hlášku "byla přepočítána trasa". - Já jsem zatím nic jiného neslyšel. Chybí informace, jak daleko je problém, na jak dlouhém úseku je problém a jak je závažný. Mám tu zkušenost, že poměrně často jsou TMC informace neaktuální. - Nejčastěji jde o dlouhodobé práce na silnici, které však vůbec neprobíhají. Dynavix kvůli tomu odklání trasu a pokud je člověk v neznámém terénu, tak si může někdy zbytečně prodloužit cestu. Bylo by tedy velmi dobré, kdyby člověk věděl, z jakého důvodu Dynavix trasu přepočítává a měl možnost nechat přepočítat trasu při jenom opravdu vážných událostech (nehoda, úplná uzavírka).
MIlan Kvasnica (88)|5.8.2006 21:50
Bugreport: další případ matoucí hlasové navigace: Průjezdová mapa Evropy, průjezd Prešovem od východu na západ: na křižovatce je ukázáno rovně, ve skutečnosti to bylo rovně, ale hlasová navigace říká doprava.
Mudrunka (547)|7.8.2006 09:28
[QUOTE="kopacek"]...Chci se zeptat, jestli jste slyšeli někdy nějakou jinou hlasovou informaci o tom, že byla změněna trasa kvůli RDS-TMC informaci, než velmi obecnou hlášku "byla přepočítána trasa". - Já jsem zatím nic jiného neslyšel. Chybí informace, jak daleko je problém, na jak dlouhém úseku je problém a jak je závažný. Mám tu zkušenost, že poměrně často jsou TMC informace neaktuální. - Nejčastěji jde o dlouhodobé práce na silnici, které však vůbec neprobíhají. Dynavix kvůli tomu odklání trasu a pokud je člověk v neznámém terénu, tak si může někdy zbytečně prodloužit cestu. Bylo by tedy velmi dobré, kdyby člověk věděl, z jakého důvodu Dynavix trasu přepočítává a měl možnost nechat přepočítat trasu při jenom opravdu vážných událostech (nehoda, úplná uzavírka).[/QUOTE]
Ano, zažil (asi 5x), naposledy tuto sobotu. Hlásilo to „byla přepočtena trasa“, a to dokonce 2x po sobě a pak to navádělo, podle mého názoru tak, jak to chtělo původně.
No, a k té včasnosti mám také zkušenost, cca před 3 týdny jsem jel z Praha do Žebráka. Normální trasa vypočtená i správná – Jižní spojka, Barrandov , D5. Na Jižní spojce to zahlásilo danou hlášku a vedlo to Radlickou ulicí (druhá vhodná trasa, kterou ale za daných a normálních podmínek Dynavix nenabízí). Neb jsem zvyklý za jízdy poslouchat rádio (ČRo1) právě kvůli „Zelené vlně“, poslouchal jsem a že došlo k nějakému problému na původní trase (srážka 2 aut v ulici K Barrandovu) jsem se dozvěděl až na kraji Žebráka. Nevím, zda to tam tenkrát bylo průjezdné, ani, zda tam byla kolona (bylo to v sobotu odpoledne – tedy téměř nulový provoz), ale pokud tam opravdu byly problémy, pak …..
Jinak, že Dynavix nepodává, v podstatě, žádné informace týkající se trasy z titulu TMC a rovnou jedná (přitom nevíme s „jakou citlivostí“) je ovšem naprostý fakt. A to, že kromě těchto informací by měla být dána i možnost (pokud by o to uživatel stál) rozhodnutí, co s tím (objezd, vystání kolony apod). Je to prostě polotovar, ale abych pravdu řekl, jsem vděčný i za něj.

To Telematix:

Zhruba před měsícem jsem zde připomínkoval náhodnou nekorektnost příjmu TMC informací (zasekávání TMC přijímače), následně jsem vznesl i domněnku, že se jedná o nedostatečnost v řízení paměti, neb jsem si myslel, že jsem problém vyřešil jejím uvolněním. Nebylo to tak, stalo se to pak ještě 2x, vždy v případě, kdy v počátečním stavu byl Seznam Live prázdný. Stačil pak restart a bylo to OK. Přitom volná pamět neustále ubývá, sice málo, ale ubývá. Šel jsem po tom a zjistil jsem, že neustále nerůstá velikost souboru Programs Files\dynavix\live_dynamic (aktuálně má velikost 1,88 M). Domnívám se, že se jedná o soubor, kde jsou uchovány informace ke generování seznamu Live. Proč tento zůstává velký, lépe řečeno jeho velikost roste i v případě prázdného seznamu Live? Má cenu tento soubor „komprimovat“ vymazáním (Dynavix si jej vytvoří znova v základní velikosti - vzor má schovaný na SD kartě o velikosti 16 k)?
Mudrunka (547)|7.8.2006 09:40
Před časem jsem v této diskusi vznesl prosbu o radu jak zlepšit příjem GPS/TMC přijímače BT-313T. Důvodem bylo, že externí anténa bílé barvy přilepená přísavkou na předním skle a přehozená přes černou přístrojovou desku je krajně ošklivá, ani citlivost není nic moc (časté krátkodobé výpadky). Již jsem vyřešil, výsledek je poměrně zdařilý. Pořídil jsem aktivní „nalepovací“ anténu velikost, tuším, 24 cm. U Fábie jsem ji přilepil do pravého horního rohu předního skla (pod šedým pruhem téměř není vidět), kabely jsou schovány pod obložením stropu a A sloupku a dále vedeny za palubní deskou do odkládacího prostoru pod rádiem (u Fábie ideální umístění GPS/TMC přijímače). Anténní konektor jsem nechal předělat na stereo jack 2,5 mm s „ošetřením diodou“ tak ,aby nemohlo náhodou dojít k přeskočení proudu (12 V) do přijímače TMC. Funguje to téměř bezchybně, i když k občasným výpadkům občas dochází (v údolích na horách apod). Ale i tam se většinou spíš jedná o nízkou citlivost TMC přijímače při vyhledávání stanic. Vysledoval jsem, že při vjezdu do oblasti špatného příjmu (v Informacích o TMC zařízení) to neustále „láduje“ RDS zprávy, a to až do okamžiku „přeladění“ na jinou frekvenci. Už nic nenajde a po nějaké době ikonka TMC zčervená. Po vyjetí z této oblasti je to opět OK. (To Telematix - nešlo by zavést volbu "přidržet vysílač", asi by to vyřešilo)
No a o tomto víkendu jsem zjistil další, možná elegantnější řešení. Jedná se o TMC-Y adaptér od Navigonu. Lepší z důvodu, že pro citlivost příjmu je přeci jen venkovní anténa jednička. Co na to Telematix se svým e-schopem, či zavedené internetové obchody obchodujícími danými GPS/TMC přijímači jako např. AH mobile?
Telematix Software (289)|7.8.2006 10:32
[QUOTE="kopacek"]Tak mám snad dobrou informaci pro uživatele Dynavixu 1.6 na hx4700. - Minulý víkend jsem provedl upgrade na WindowsMobile 5 včetně aktuálního ROM upgrade. Po pěti dnech provozu Dynavixu nedošlo ani jednou ke ztrátě spojení s GPSkou (ke kterému na WM2003SE docházelo minimálně 1x za hodinu) a ani jednou se Dynavix "neodporoučel". Vypadá to tedy tak, že s poslední verzí WM5 nebude mít 1.6-ka na hx4700 žádný zásadní problém.
[/QUOTE]To velice rad slysim. Stale se nam totiz na WM2003SE nepodarilo problem izolovat a 100% odstranit. :([QUOTE="kopacek"]Chci se zeptat, jestli jste slyšeli někdy nějakou jinou hlasovou informaci o tom, že byla změněna trasa kvůli RDS-TMC informaci, než velmi obecnou hlášku "byla přepočítána trasa". - Já jsem zatím nic jiného neslyšel. Chybí informace, jak daleko je problém, na jak dlouhém úseku je problém a jak je závažný. Mám tu zkušenost, že poměrně často jsou TMC informace neaktuální. - Nejčastěji jde o dlouhodobé práce na silnici, které však vůbec neprobíhají. Dynavix kvůli tomu odklání trasu a pokud je člověk v neznámém terénu, tak si může někdy zbytečně prodloužit cestu. Bylo by tedy velmi dobré, kdyby člověk věděl, z jakého důvodu Dynavix trasu přepočítává a měl možnost nechat přepočítat trasu při jenom opravdu vážných událostech (nehoda, úplná uzavírka).[/QUOTE]Hlaska ohledne TMC je skutecne pouze takto obecna. Co se tyce moznosti volby kdy prepocitat a zobrazeni udalosti na trase atd., tak si uvedomujeme, ze je to nutne osetrit a pracujeme na tom.
kopacek (466)|7.8.2006 11:32
To Mudrunka: právě řeším dovoz Y-adaptéru od Navilocku, nikdo to v ČR nemá nejenom skladem, ale ani v nabídce, tak snad se mně podaří někoho "ukecat". Chtěl jsem to objednat přímo od Navilocku, ale ty mě "slušně" odpověděli, ať si to seženu u distributorů. - Mám NL313-ku připevněnou v kufru kombíku na bočním skle a také se občas stane, že se RDS-TMC informace "nekonají" a to paradoxně nejenom v úzkých údolích, ale i ve velkých městech - např. téměř celá Olomouc je pro anténu-přícucku neřešitelný problém. Určitě tomu připojení na venkovní anténu jenom prospěje... Škoda, že ještě nikdo nedodává "dvojitou" veknovní anténu na magnet, která by přiváděla GPS signál a zároveň FM signál a na druhé straně by byly pouze patřičné dva konektory.
Asi si budeme muset počkat, až RDS-TMC zprovozní i nějaký celoevropský dodavatel navigace pro PDA, ideálně TomTom, pak se určitě "rozhýbe" i trh s příslušenstvím. Zatím jsem s Dynavixem takoví "testeři -předskokani". :D
Ale zaplať pánbůh i za to!

To Telematix: - po víkendových cestách potvrzuji velmi dobrou stabilitu 1.6ky na hx4700 s WM5 a posledním ROM upgradem, považoval bych problém za vyřešený.
Nabídka příslušenství pro RDS-TMC ve vašem on-line obchodě (jak navrhuje Mudrunka) by byla opravdu velká věc, zatím totiž nikdo nechce "rozhýbat ledy". - Jste zatím opravdu jediní s funkčním RDS-TMC a uživatelů zřejmě není zatím tolik, aby to stálo prodejcům za dovoz a prodej...
A jen na okraj: vrátil jsem se k 2D navigaci (protože ta 3D - přiznejme - má stále velký prostor ke zlepšování) a musím uznat, že pokud to "sedne" (dělal jsem kdysi závodně orientační běh), tak je to hodně dobré... :cool:
Surgical (2364)|7.8.2006 12:35
A co z toho?
kopacek (466)|7.8.2006 13:41
To Surgical: "Nelepím" se... ;)
Pokud bylo myšleno jako "co z toho" příslušenství, tak:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR FAKRA, Artikelnummer: 61457 (ten potřebuji já),
většina uživatelů pak spíše:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR DIN ISO, Artikelnummer: 61456 (klasický velký anténní konektor).
Už jsem zkoušel poptávat u třech velkých i-obchodů, ale shodně mě slušně poslali "někam". - Je to prostě houby kšeft, zatím minimálně zájemců. :((
Telematix Software (289)|7.8.2006 15:06
[QUOTE="Mudrunka"]Šel jsem po tom a zjistil jsem, že neustále nerůstá velikost souboru Programs Files\dynavix\live_dynamic (aktuálně má velikost 1,88 M). Domnívám se, že se jedná o soubor, kde jsou uchovány informace ke generování seznamu Live. Proč tento zůstává velký, lépe řečeno jeho velikost roste i v případě prázdného seznamu Live? Má cenu tento soubor „komprimovat“ vymazáním (Dynavix si jej vytvoří znova v základní velikosti - vzor má schovaný na SD kartě o velikosti 16 k)?[/QUOTE]

V tomto souboru jsou skutecne uchovavany TMC udalosti, muzete jej cas od casu smazat. V dalsi verzi pridame mazani expirovanych udalosti - jde o chybne ponechani vsech udalosti pro ucely ladeni. Omlouvame se za komplikace.
Pavel Stejskal (155)|7.8.2006 22:25
Vítku zdravím Tě, celou dobu sleduji Tvé příspěvky TMC versus hx4700 a jsem rád, že Ti to maká už bez výpadků. Pokud se nějakým způsobem probojuješ k tomu Y adaptéru od Navilocku, tak sem prosím písni nějaký řádeček jestli to funguje OK. Já zatím stále s TMC vyčkávám, ale do konce roku bych do toho asi chtěl šlápnout. No uvidíme.
Měj se, Pavel
Mudrunka (547)|8.8.2006 08:36
[QUOTE="kopacek"]...právě řeším dovoz Y-adaptéru od Navilocku, nikdo to v ČR nemá nejenom skladem, ale ani v nabídce, tak snad se mně podaří někoho "ukecat". Chtěl jsem to objednat přímo od Navilocku, ale ty mě "slušně" odpověděli, ať si to seženu u distributorů.... [/QUOTE]
No, nějak tomu nerozumím. Vždy jsem si myslel, že podstata tržního mechanismu je v tom, že existuje množina lidí (prodejců, výrobců apod.), kteří mají eminentní zájem o mé (naše) peníze. A ono to tak nefunguje, lépe řečeno to funguje tak, že zájem by asi byl, ale bez nějakého snažení, invexe. Prostě, když vidím „snad se mně podaří někoho "ukecat"“, vidím rudě, když Navilock odpoví ať neotravujete a někde si to sežeňte, taktéž.
Jinak řečeno, nerozumím obchodníkům Telematixu, že neumí navázat na nesporný úspěch zavedením TMC do svých produktů, nerozumím obchodníkům obchodujících s GPS/TMC zařízeními.
Přitom vývoj je, podle mého názoru, jasný. Nebude to dlouho trvat a zájem i u nás o SW a HW pro navigace bez podpory TMC (jedno, zda ve formě RDS nebo GPRS) bude na trhu pouze okrajový. A zboží se stává zbožím až v okamžiku realizace na trhu, do té doby se jedná pouze o výrobek s budoucností nejistou. K pochopení tohoto trendu ani moc invexe není třeba. A štěstí přeje jen připraveným!
Peta_ce4you (314)|8.8.2006 09:39
[QUOTE="kopacek"]To Surgical: "Nelepím" se... ;)
Pokud bylo myšleno jako "co z toho" příslušenství, tak:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR FAKRA, Artikelnummer: 61457 (ten potřebuji já),
většina uživatelů pak spíše:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR DIN ISO, Artikelnummer: 61456 (klasický velký anténní konektor).
Už jsem zkoušel poptávat u třech velkých i-obchodů, ale shodně mě slušně poslali "někam". - Je to prostě houby kšeft, zatím minimálně zájemců. :(( [/QUOTE]

a proc to nekoupis na obchode navigonu?? nebo to neni ono
Peta_ce4you (314)|8.8.2006 09:41
[QUOTE="kopacek"]To Surgical: "Nelepím" se... ;)
Pokud bylo myšleno jako "co z toho" příslušenství, tak:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR FAKRA, Artikelnummer: 61457 (ten potřebuji já),
většina uživatelů pak spíše:
Navilock Y-Antennenadpter NL-31xR DIN ISO, Artikelnummer: 61456 (klasický velký anténní konektor).
Už jsem zkoušel poptávat u třech velkých i-obchodů, ale shodně mě slušně poslali "někam". - Je to prostě houby kšeft, zatím minimálně zájemců. :(( [/QUOTE]
ty ale mozna potrebujes toto
Peta_ce4you (314)|8.8.2006 09:44
tak budu muset koupit upg na wm5:-)
kopacek (466)|8.8.2006 10:25
To Peta: Diky za info! Tak jsem to nastudoval a vidim to nasledovne: Podle fotky se jedna o Y-adapter nemecke firmy GNS www.gns-gmbh.com. Ta firma to nabizi primo i na jejich vlastnim on-line shopu. Ale z popisu se neda docist, ze to je na 100% kompatibilni s Navilockem 313T. Tak jsem na jejich support napsal dotaz, na jake zarizeni je ten jejich Y-adapter vhodny a behem ctrnacti dnu jsem nedostal ani radku... Tak jsem se snazil radeji sehnat Y-adapter primo od Navilocku, ale to je asi slepa cesta. (Jo, je to zajimavy, ten kapitalismus, co v nem zijem... Jak neni kseft za statisice, tak je zbytecny se i zvednout ze zidle...) Takze jsem se rozhodl, objednam ten adapter od GNS pres Navigon (pri koupi primo u GNS totiz neberou kreditky a chteji platbu predem na ucet). Dam vedet, jak to probehlo.
A k tomu upgradu na hx4700. - Opravdu muzu vrele doporucit. Na WM2003SE se 1.6ka dala provozovat opravdu jenom s nejvetsim sebezaprenim, ale ted je to "jiny program".
kopacek (466)|8.8.2006 10:40
Tak Y-adapter uspesne objednan u nemeckeho Navigonu, ale 49,90 ojro... :evil:
Mel by dorazit do trech dnu, dam vedet, jestli jsem "nestrelil kozla".
kopacek (466)|9.8.2006 15:35
To Telematix: Jak to vypadá s upgradem mapy ČR pro nás "věrné" (tedy ty, co si nekupovali přímo jedna 1.6-ku ale probojovali se k ní přes úskalí verzí předchozích). - Bude, nebo jste nás "hodili přes palubu"? Pokud ano, je známá cena?

To Pavel Stejskal: Díky za zprávu, jsem rád, že stále sleduješ naše diskuze! Já si užívám, že už mně konečně Dynavix "šlape" i na hx-ku. Ten přechod na RDS-TMC Ti určitě doporučuji, i když je to zatím v hodně ranném stádiu, a to jak zpracování dat přímo v Dynavixu (nebo spíše jejich prezentace a možnost práce s nimi), tak především těmi informacemi samotnými. - V kraji, kde bydlím (SM), je neuvěřitelně velké informací, které nejsou pravdivé (např. uzavírky nebo práce na silnici, které se ale vůbec "nekonají"). Mluvil jsem s člověkem z FONSu (prodejce navigací v Brně), který je nějak zapojený do aktivit kolem RDS-TMC a ten mně řekl, že tento rok je provoz stále více-méně ve fázi "nula" (tedy testování) a teprve příští rok by to měl být řádný provoz. Ale už teď je příjemné alespoň občas objet nějaký problém třeba na D1... :yes:
kopacek (466)|11.8.2006 11:20
Drobnost: V menu Nastavení - Tlačítka je možné přiřadit některé klávese na PDA funkci, která je nazvána "Nejbližší událost Live". Tak jsem provedl přiřazení a mnohokrát zkoušel tuto klávesu stisknout, především v okamžicích, kdy Dynavix nahlásí "Byla přepočítána trasa" (nikoliv z důvodu sjetí z trasy ale z důvodu zpracování RDS-TMC informace). Čekal jsem se, že se zobrazí nejbližší událost na trase, tedy ta, která "donutila" Dynavix ke změně trasy. Tato informace by byla velmi užitečná. Jinou cestou se totiž nedá dozvědět nic o charakteru dopravního problému, pouze zdlouhavě procházet v celém seznamu dopravních událostí, tam jsou ale i události, které nejsou na trase. - Ale Dynavix ani jednou na stisk klávesy nereagoval... (Zkoušel jsem i jiná tlačítka, ale se stejným výsledkem). Jaká máte zkušenosti, funguje vám tato funkce?
Telematix Software (289)|11.8.2006 11:26
[QUOTE="kopacek"]Drobnost: V menu Nastavení - Tlačítka je možné přiřadit některé klávese na PDA funkci, která je nazvána "Nejbližší událost Live". Tak jsem provedl přiřazení a mnohokrát zkoušel tuto klávesu stisknout, především v okamžicích, kdy Dynavix nahlásí "Byla přepočítána trasa" (nikoliv z důvodu sjetí z trasy ale z důvodu zpracování RDS-TMC informace). Čekal jsem se, že se zobrazí nejbližší událost na trase, tedy ta, která "donutila" Dynavix ke změně trasy. Tato informace by byla velmi užitečná. Jinou cestou se totiž nedá dozvědět nic o charakteru dopravního problému, pouze zdlouhavě procházet v celém seznamu dopravních událostí, tam jsou ale i události, které nejsou na trase. - Ale Dynavix ani jednou na stisk klávesy nereagoval... (Zkoušel jsem i jiná tlačítka, ale se stejným výsledkem). Jaká máte zkušenosti, funguje vám tato funkce?[/QUOTE]

Obavam se, ze tato polozka v seznamu byt nemela :? Navic nejblizsi by nebyla k trase, ale k pozici automobilu, coz by nebylo to, co chcete a ocekavate. Tato funkcnost (nejblizsi na trase) v Dynavixu zatim neni, pracujeme na ni.
Telematix Software (289)|11.8.2006 11:27
[QUOTE="kopacek"]To Telematix: Jak to vypadá s upgradem mapy ČR pro nás "věrné" (tedy ty, co si nekupovali přímo jedna 1.6-ku ale probojovali se k ní přes úskalí verzí předchozích). - Bude, nebo jste nás "hodili přes palubu"? Pokud ano, je známá cena?[/QUOTE]

Cekam s odpovedi, az se vyjadri obchodnici, jak jsou na tom s dohadovanim a plany...
gnat (46)|12.8.2006 12:59
Teď v tom mám zmatek, domníval jsem se, že věta na webu Telematicu:

'Vylepšení do doby uvolnění nové "velké" verze (plánujeme 1x ročně) zcela zdarma'

implikuje něco více, než jen plnění zákonné povinnosti odstranit v záruční době vady díla. Mám tomu rozumět tak, že vylepšení zdarma znamená jen opravy (patche) aplikace ? Nebo mi uniklo že vyšla vice než 1 "velká" verze ?
MIlan Kvasnica (88)|12.8.2006 14:04
Žel zde se nejedná o vztah objednatel-zhotovitel a nějaké nároky na opravy vadného plnění ze smlouvy o dílo, ale o vztah autor díla-uživatel díla dle licenční smlouvy v režimu autorského zákona.

Na nárok na opravu vady tedy můžete zapomenout. Jediný nárok, který byste zdárně od tvůrce programu vymohl, by byl nárok na náhradu škody v případě, že by software odpálil PDA nebo smazal Vaše data na kartě.

Máme zde konkurenci, když se vám přístup telematixu nelíbí, pořiďte si igo/tomtom/navigon.
Mem__ce4you (485)|12.8.2006 16:53
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Jediný nárok, který byste zdárně od tvůrce programu vymohl, by byl nárok na náhradu škody v případě, že by software odpálil PDA nebo smazal Vaše data na kartě.[/QUOTE]
No tak tomu snad sám nevěříte, nevím, nakolik jsou EULy právně závazné (i ty české), ale tam se sichrujou proti všemu
MIlan Kvasnica (88)|12.8.2006 17:46
Ty části, kde se píše, že neodpovídají za žádné škody, jsou neplatné.
Surgical (2364)|12.8.2006 18:44
Pokud se ovsem da prokazat, ze zminene skody skutecne zpusobila dana aplikace...coz je krajne obtizne.
Telematix Software (289)|13.8.2006 09:47
[QUOTE="gnat"]Teď v tom mám zmatek, domníval jsem se, že věta na webu Telematicu:

'Vylepšení do doby uvolnění nové "velké" verze (plánujeme 1x ročně) zcela zdarma'

implikuje něco více, než jen plnění zákonné povinnosti odstranit v záruční době vady díla. Mám tomu rozumět tak, že vylepšení zdarma znamená jen opravy (patche) aplikace ? Nebo mi uniklo že vyšla vice než 1 "velká" verze ?[/QUOTE]

Mate pravdu v tom, ze to implikuje neco vice nez jen odstranovani zavad. Coz se doufam take deje, nebot updaty neodstranuji jen chyby, ale pridavaji tez nove chovani, funkce. Co se tyce zahrnuti oprav map do vylepseni, pak je to v jednani.

Kazdopadne tuto vetu se snazime naplnovat, a snad i naplnujeme.

Ad zakonna povinnost: komentovali jini
gnat (46)|13.8.2006 13:02
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Žel zde se nejedná o vztah objednatel-zhotovitel a nějaké nároky na opravy vadného plnění ze smlouvy o dílo, ale o vztah autor díla-uživatel díla dle licenční smlouvy v režimu autorského zákona.

Na nárok na opravu vady tedy můžete zapomenout. Jediný nárok, který byste zdárně od tvůrce programu vymohl, by byl nárok na náhradu škody v případě, že by software odpálil PDA nebo smazal Vaše data na kartě.
[/QUOTE]
Pokud je mi známo, tak autorský zákon problematiku vad neřeší a rozhodně nevylučuje aplikaci příslušných ustanovení občanského zákoníku. V případě Dynavix Mobile bude asi záležet hodně na posouzení soudu v jakém režimu proběhl pultový prodej, ale v případě Navisetu to bude celkem jednoznačné. Nicméně s vámi souhlasím v tom, že ochrana práv zákazníka je při nákupu sw nejednoznačná a ochrana autora až přehnaná a judikatura v této oblasti téměř neexistuje, protože za této situace je nesení důkazního břemene značně obtížné. Toto tvrdím z pozice člověka, který se živí programováním skoro 20 let a je zvyklý sw kupovat.

[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Máme zde konkurenci, když se vám přístup telematixu nelíbí, pořiďte si igo/tomtom/navigon.[/QUOTE]
Ano, děkuji za informaci, otázku který produkt zakoupit právě řeším a vybírám z této čtveřice doplněné o be-on-road. Bohužel vzhledem k pochybné ochraně spotřebitele si připadám jako když kupuji zajíce v pytli. S vyjímkou be-on-road neexistuje legální možnost si produkt vyzkoušet (v případě Dynavixu jsem se jej pokoušel zapůjčit i vůči záloze) a o kvalitě recenzí (od tohohle jsem dostal mikinu a od tohohle jen propisku) si po vlastních zkušenostech nedělám iluze. Takže se nedivte, že si člověk dělá úsudek podle všech možných dostupných informací a právě otázka jednoznačné politiky update (údržby) sw je pro mě klíčová. Nekupuji si sw na 1/2 roku.
kopacek (466)|13.8.2006 13:09
Já osobně nemám problém s tím, že se autoři rozhodnou, že od určité změny map budou chtít peníze za tento mapový upgrade. - Ostatně to tak dělají všichni a třeba u TomToma si člověk koupí v pořizovací ceně pouze staré mapy a pokud potřebuje aktuální, tak si je musí pěkně dokoupit za další peníze... Co ale já nechápu, je to, že Telematix nabízi dvě varianty úplně stejné verze programu (tedy 1.6). Pro nové uživatele s aktuální verzí mapy a pro stávající uživatele bez možnosti mapu aktualizovat a to dokonce ani za peníze (!!!). To mně přijde jako opravdu hodně zvláštní obchodní politika...
Yankee.106 (231)|13.8.2006 13:13
Moment, nějak jsem asi vypadl z obrazu, já mám verzi 1.6 a jak zjistím jaké mám mapové podklady? Je to to číslo v71?
kopacek (466)|13.8.2006 13:45
Ano, to je to číslo a znamená to (v71), že jste majitelem staré mapy (= k verzi 1.6 jste se "dobojoval" přes předchozí verze Dynavixu). Pokud ovšem půjdete do obchodu a koupíte si Dynavix 1.6, tak dostanete novější mapu. Zajímavé, isn't it???!!!
Surgical (2364)|13.8.2006 16:22
Jj, prisli jsme o vic, ale do Telematixu pri stavajici funkcnosti jeho Dynavixu osobne ja uz neinvestuji ani korunu (a ze jsem jich investoval dost....). Proste, konkurence je dal a vys, takhle se muze Dynavix soumerovat s BOR o titul "nejlepsi tuzemske navigace", ale jak ma vypadat vstup na scenu ukazal podle meho iGO...
Telematix Software (289)|13.8.2006 16:29
[QUOTE="gnat"]
Ano, děkuji za informaci, otázku který produkt zakoupit právě řeším a vybírám z této čtveřice doplněné o be-on-road. Bohužel vzhledem k pochybné ochraně spotřebitele si připadám jako když kupuji zajíce v pytli. S vyjímkou be-on-road neexistuje legální možnost si produkt vyzkoušet (v případě Dynavixu jsem se jej pokoušel zapůjčit i vůči záloze) a o kvalitě recenzí (od tohohle jsem dostal mikinu a od tohohle jen propisku) si po vlastních zkušenostech nedělám iluze. Takže se nedivte, že si člověk dělá úsudek podle všech možných dostupných informací a právě otázka jednoznačné politiky update (údržby) sw je pro mě klíčová. Nekupuji si sw na 1/2 roku.[/QUOTE]

Nechtel jsem sem davat tuto doprednou informaci, ale 14-denni trial verze s mapou CR je v posledni fazi pred spustenim prodeje (konecne se podepsala smlouva s dodavatelem map, ktera to financne dovoluje spusit). Jine mapy v trial verzi nebudou. Cena bude cca 100,- bez DPH. Sledujte dynavix.com nebo toto vlakno ;)
paja_1 (15)|13.8.2006 21:19
Můžete mi někdo prosím poradit. Mám Dynavix 14 dní a nevím jak nastavit silnice zahrnuté v trasách. Co jsou například lokální silnice ať důležité nebo nevýznamné? To jsou 3 třídy? Jak to máte nastavené, ať mě to netahá na cesty mezi paneláky, nebo na štěrkové cestičky, kde se nedá projet ani na kole. Dík
Telematix Software (289)|13.8.2006 21:30
[QUOTE="paja_1"]Můžete mi někdo prosím poradit. Mám Dynavix 14 dní a nevím jak nastavit silnice zahrnuté v trasách. Co jsou například lokální silnice ať důležité nebo nevýznamné? To jsou 3 třídy? Jak to máte nastavené, ať mě to netahá na cesty mezi paneláky, nebo na štěrkové cestičky, kde se nedá projet ani na kole. Dík[/QUOTE]

Lokalni silnice jsou takove, ktere by clovek mel pouzit az pri dojeti do cile/pri vyjizdeni pri startu. Tj. jsou to silnice, ktere nejsou dulezite pro tranzitni dopravu. Obvykle se jedna o silnice 3. tridy, pripadne o ulicni sit, ktera neslouzi k "prujezdu mesta". Nastaveni bych vam doporucoval 0-7, ktere vylouci ty nejmene podstatne komunikace. Zbytek by mel zvladnout algoritmus pro rychlou trasu pres postihy nizsich trid.
gnat (46)|13.8.2006 23:32
[QUOTE="Telematix Software"]Nechtel jsem sem davat tuto doprednou informaci, ale 14-denni trial verze s mapou CR je v posledni fazi pred spustenim prodeje (konecne se podepsala smlouva s dodavatelem map, ktera to financne dovoluje spusit). Jine mapy v trial verzi nebudou. Cena bude cca 100,- bez DPH. Sledujte dynavix.com nebo toto vlakno ;) [/QUOTE]

Děkuji, tomu říkám opravdu pádný argument. Ještě by to chtělo upřesnit ty mapové a případné aplikační upgrade a budu naprosto spokojen.
HELEKAL PETR (195)|14.8.2006 22:01
Chtěl bych se zeptat ostatních jak jim tato verze 1,6 funguje v kombinaci MDA Pro a Navilock GPS BT 313 T. Jel jsem dneska zase po delší době s navigací a mám ji opožděnou oproti reálu tak cca o 20 metrů, takže když mi hlásí odbočte nyní, jsem v podstatě již za křižovatkou, jinak hlášení o uzávěrkách jsem neslyšel i když jsem jimi ( v Olomouci) projížděl. Dále bych se chtěl zeptat jak ostatním při této kombinaci PDA a GPS funguje spojení PDA s GPS, protože když dám Dynavixu povel při startu a ukončení zapnout a vypnout BT, tak mi ji nezapne, ale když ji zapnu ručně a potom zapnu navigaci, tak ji vyhledá a i když ji mám již spárovanou, tak se domáhá nového spárování. Je to chyba programu nebo něco dělám špatně já? Díky všem za pomoc
kopacek (466)|14.8.2006 22:58
Používám BT313T sice s jiným "železem", takže to může být jiné. Zpoždění hlasové navigace nemám, je to téměř perfektní, povel "Nyní" přichází tak na 80% ve správný okamžik. Co má však značné zpoždění (těch 20m minimálně), je pozice ve 3D pohledu. Přestal jsem kvůli tomu 3D úplně používat. Při 2D navigaci je totiž pozice dobrá a ve Schématu manévru je přesná téměř dokonale.Co se týče Olomouce - měl jste trojúhelník o RDS-TMC zelený? - Téměř na celém území Olomouce totiž na tu drátovou anténu nefunguje příjem dat (červený trojúhelník). S připojením GPSky jsem měl taky problém (Dynavix se poměrně často odmítal s GPSkou spojit). Tak se připojuji ručně před spuštěním Dynavixu v BT manageru a problém zmizel.
HELEKAL PETR (195)|15.8.2006 05:32
ten trojúhelníček jsem zelený měl, bylo to omezení hned na kraji Olomouce směrem od Mohelnice za kruhovým objezdem ( oprava tramvajových kolejí a svedení cesty na jednu stranu na první semaforové křižovatce), nicméně si myslím, že pokud má GPS RDS zprávu načtenou a předá ji PDA, tak by ji měl hlásit bez rozdílu barvy přijmu TMC, protože Dynavix by ji již měl mít v paměti zároveň s cestou kterou navádí, k tomu BT: nakonec jsem musel začít používat taktéž ruční připojení GPS, jinak bych se s Dynavixem nedomluvil, což si myslím je strašná škoda, protože je to jednak zbytečná práce od Telematixu a více práce pro mě jako uživatele, což mi ubírá na komfortu a + bodech pro navigaci Dynavix. Ten skluz v metrech je samozřejmě taktéž v 3D, na 2D jsem to nezkoušel jezdím totiž výhradně na 3D, ale jak tak koukám tak ani 2D není 100%ně ideální