Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.6

kopacek (466)|12.7.2006 14:57
Jak jste kluci spokojení s chováním Dynavixu při práci s RDS-TMC?
Já jsem tedy z toho "voľajaký zmetený"...
1. vůbec nevím, že vjíždím do míst s problémy (např. pomalu jedoucí kolona). Dynavix to ví, ale nedá to žádným způsobem najevo...
2. Dnes poprvé jsem jel po trase, kterou znám a kde byl dopravní problém přímo na trase (objížďka). Ale při výpočtu trasy jsem se dopředu nedozvěděl, že Dynavix upravil trasu. Pak jsem vůbec nechápal, proč mám z mojí oblíbené trasy sjet podle Dynavixu a docela mně trvalo, než jsem zjistil, že to je kvůli TMC. Prostě to sice pracuje, ale řidič o tom vůbec neví...
Chybí informovanost o tom, co program bude dělat a také nastavení tohoto chování (např. kolik km před problémem má začít podávat informace a jaké).
Telematix Software (289)|12.7.2006 15:09
[QUOTE="Peta"]me to taky dela, chova se to stejne jak prvni verze....
[/QUOTE]

Snazime se zjistit, proc na HP 4700 vadi zapis do serioveho portu pro bluetooth GPSku. Zmeny v sprave pameti ani narust spotreby pameti v souvislosti s pouzivanim TMC, ze ktereho jsme podezrivani, za tim neni. Skutecne nevime, proc je zrovna toto zarizeni tak problemaicke, kdyz jine, papirove slabsi, funguji v tomto dobre... Zajimalo by mne, zda by stejne problemy mel i Navigon nebo kdokoli jiny, kdo umi navigaci s TMC, tj. kdokoli, kdo musi zapisovat ridici instrukce do COM portu. TomTom, ktery jen cte, je v pohode...
Telematix Software (289)|12.7.2006 15:17
[QUOTE="Mudrunka"]Taktéž mně schází jejich vyjádření k možnosti použití Navilocku NL-212 R, který doporučují dokonce v nápovědě programu a v seznamu podporovaných zařízení není…[/QUOTE]

Navilock NL-212 R neni v seznamu vyzkousenych zarizeni, ale protoze umi GNS protokol spravne verze, tak neni duvodu, proc jej nedoporucit, jako reseni pokud uz mate zarizeni i GPS nechcete investovat do nove. Doporuceni v manualu jsme udelali na zaklade specifikace od GNS, tj. skutecne bez zakoupeni a fyzickeho zkouseni zarizeni. Nemuzete po nas chtit, abychom proverovali slova vyrobce o kazdem vyrobku, zvlaste kdyz tento vyrobce je zaroven autorem protokolu, ktery ma vyrobek splnovat.

Proto ona formulace od pracovnika technicke podpory: "melo by fungovat"
pepa_ce4you (105)|12.7.2006 17:35
[QUOTE="Telematix Software"]Navilock NL-212 R neni v seznamu vyzkousenych zarizeni, ale protoze umi GNS protokol spravne verze, tak neni duvodu, proc jej nedoporucit, jako reseni pokud uz mate zarizeni i GPS nechcete investovat do nove. Doporuceni v manualu jsme udelali na zaklade specifikace od GNS, tj. skutecne bez zakoupeni a fyzickeho zkouseni zarizeni. Nemuzete po nas chtit, abychom proverovali slova vyrobce o kazdem vyrobku, zvlaste kdyz tento vyrobce je zaroven autorem protokolu, ktery ma vyrobek splnovat.Proto ona formulace od pracovnika technicke podpory: "melo by fungovat"[/QUOTE]

No sice není v seznamech vyzkoušených zařízení, ale doporučovat něco co není vyzkoušené asi není fér. Zajímalo by mě kdyby si někdo tento NL 212R koupil a on nefungoval jak budete postupovat? A myslím, že pokud něco doporučujete, těch pár minut k přečtení základní informace výrobce k tomuto produktu jste ztratit mohli - základní informace že produkt nepracuje s navigačním softem je tam uveden ... to Vás mělo zarazit ...
MIlan Kvasnica (88)|12.7.2006 17:57
[QUOTE="pepa"]A myslím, že pokud něco doporučujete, těch pár minut k přečtení základní informace výrobce k tomuto produktu jste ztratit mohli - základní informace že produkt nepracuje s navigačním softem je tam uveden ... to Vás mělo zarazit ...[/QUOTE]

Promiňte mi mou arogantnost, ale:
1) četl jste můj příspěvek ohledně toho, proč by tento produkt měl fungovat?
2) kde v dokumentaci výrobce:
http://www.gns-gmbh.com/de/30_rds7890.php
nebo prodejce:
http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger/61321_NL-212R.html

vidíte text, že "produkt nefunguje s navigačním softem"?

Peta_ce4you (314)|12.7.2006 18:04
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]
Promiňte mi mou arogantnost, ale:
1) četl jste můj příspěvek ohledně toho, proč by tento produkt měl fungovat?
2) kde v dokumentaci výrobce:
http://www.gns-gmbh.com/de/30_rds7890.php
nebo prodejce:
http://www.navilock.de/produkte/gruppen/9/RDSSLASHTMC_Kabel_UND_CF_Empfaenger/61321_NL-212R.html

vidíte text, že "produkt nefunguje s navigačním softem"?

[/QUOTE]

Dle meho nazoru je tim mysleno to ze neobsahuje GPS.
pepa_ce4you (105)|12.7.2006 19:23
[QUOTE="MIlan Kvasnica2) kde v dokumentaci výrobce:
vidíte text, že "produkt nefunguje s navigačním softem"?

[/QUOTE]

To máte pravdu tento text jsem viděl jen u prodejců, ale výrobce mluví o tom, že tento produkt ukazuje Stauinfo´s jako text na PDA ... o navigaci ani slovo a všude popisuje a informuje jen o tom textu.... a třeba u BT 313Tnapsáno je Der BT-313T arbeitet mit jeder NMEA fähigen Navigationssoftware zusammen. Což zde není takže není ani záruka že bude s navigacemi pracovat
MIlan Kvasnica (88)|12.7.2006 19:37
..takže nečetl.
Přečtěte si tuto diskusi a všechny příspěvky dne 30.6.2006. Po přečtení vstaňte od počítače, běžte se napít, podívejte se z okna na nějaký strom, hluboce se zamyslete, prohoďte tři slova s nějakým živým člověkem, znovu se zamyslete, vraťte se zpět k počítači a položte otázku znovu.
pepa_ce4you (105)|12.7.2006 19:49
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]..takže nečetl.
Přečtěte si tuto diskusi a všechny příspěvky dne 30.6.2006. Po přečtení vstaňte od počítače, běžte se napít, podívejte se z okna na nějaký strom, hluboce se zamyslete, prohoďte tři slova s nějakým živým člověkem, znovu se zamyslete, vraťte se zpět k počítači a položte otázku znovu.[/QUOTE]

Ale notak to snad nemyslíte vážně. Nejsem zkušený uživatel v oblasti TMC a tomu že napíšete podporuje protokol takže by mohlo fungovat... mi zas tak nic neříká a nedokáži si z toho vyvodit. Každopádně jasnou odpověď ,zda jste toto zařízení, které doporučujete testovali jste NIKDY nenapsali jak předemnou napsal Mudrunka a ten se na to ptal již 30.6. ...
A myslím že věta TrafficRadio ermoeglicht Ihnen Darstellung von TMC Info als TEXT auf Ihrem PDA ... hovoří jasnou řečí ... to na stránkách výrobce ( zkráceno )
DaBa (78)|12.7.2006 20:09
Ted prijde me, ze to nemyslite vazne. To si opravdu myslite, ze vyrobce sw musi testovat veskere hw komponenty co existuji. Kazdy vychazi z toho, co slibuje vyrobce. Pokud vyrobek nebude splnovat to co slibuje, tak ho muzete reklamovat.
pepa_ce4you (105)|12.7.2006 20:11
[QUOTE="DaBa"]Ted prijde me, ze to nemyslite vazne. To si opravdu myslite, ze vyrobce sw musi testovat veskere hw komponenty co existuji. Kazdy vychazi z toho, co slibuje vyrobce. Pokud vyrobek nebude splnovat to co slibuje, tak ho muzete reklamovat.[/QUOTE]

Jenže výrobce Navilock neslibuje že bude fungovat s navigačním softem píše že umožní příjem TMC zpráv a zobrazení jako text na PDA ... to je vše ....
DaBa (78)|12.7.2006 20:26
To ale znamena, ze musi poskytovat informace, ktere je mozno precist a je pak celkem jedno, ktery program je precte a interpretuje. Je jasne, ze jestli to opravdu funguje, bude clovek vedet, az to nekdo vyzkousi, ale teoreticky to fungovat ma. Ale opravdu si nemyslim, ze funkcnost kazdeho zarizeni by mel zkouset vyrobce. I kdyz by bylo lepsi, kdyby mel Telematix u tohoto zarizeni napsano aspon ze je to bez zaruky a ze to nebylo testovano.
pepa_ce4you (105)|12.7.2006 20:31
[QUOTE="DaBa"]To ale znamena, ze musi poskytovat informace, ktere je mozno precist a je pak celkem jedno, ktery program je precte a interpretuje. Je jasne, ze jestli to opravdu funguje, bude clovek vedet, az to nekdo vyzkousi, ale teoreticky to fungovat ma. Ale opravdu si nemyslim, ze funkcnost kazdeho zarizeni by mel zkouset vyrobce. I kdyz by bylo lepsi, kdyby mel Telematix u tohoto zarizeni napsano aspon ze je to bez zaruky a ze to nebylo testovano.[/QUOTE]
Ano přesně si toto myslím co píšete jen napsat není garantováno. Když se jako uživatel NEZNALÝ technických věcí ohledně TMC ( protokoly ...) podívam na Telematix jak píše že je možné pořídit NL212R a Navilock píše že je to na zobrazovaní TMC zprav jako text na PDA tak mě to zarazí ....Nepopírám že to fungovat může, ale bál bych se ho koupit ( i když pro většinu z nás co má dobrou GPS by byl ideální )
MIlan Kvasnica (88)|12.7.2006 20:39
Navilock přeprodává spolus s HW taky software od GNS, který ty TMC zprávy na PDA zobrazuje jako text.

Ale jinak s Vámi souhlasím - Telematix silně zalamil. I v tom PDF: http://www.dynavix.com/download/dynavix_live.pdf

píše, že 212ka je GPS/TMC přijímač, což není pravda.
DaBa (78)|12.7.2006 20:45
Pak doporucuji pri koupi se zeptat, jestli to bude fungovat za teto situace a pokud to potom nepujde, tak to reklamovat. Jinak si myslim, ze provozovat to zvlast a jeste ke vsemu v CF slotu, je docela zahul na baterky. Ale je tady zase me oblibene"i kdyz" Mam totiz NL 313T a jeji citlivost a vydrz se neda s 338 srovnavat, ale bohuzel je jedina a CF slot nemam. Jinak bych 212 koupil a vyzkousel.
pepa_ce4you (105)|13.7.2006 08:39
[QUOTE="DaBa"]Pak doporucuji pri koupi se zeptat, jestli to bude fungovat za teto situace a pokud to potom nepujde, tak to reklamovat. Jinak si myslim, ze provozovat to zvlast a jeste ke vsemu v CF slotu, je docela zahul na baterky. Ale je tady zase me oblibene"i kdyz" Mam totiz NL 313T a jeji citlivost a vydrz se neda s 338 srovnavat, ale bohuzel je jedina a CF slot nemam. Jinak bych 212 koupil a vyzkousel.[/QUOTE]

No potíž je v tom, že internetové obchody co jsem našel v ČR tu formulku nefunguje s navigačním sw mají a tudíž reklamace z důvodů, že nefunguje s Dynavixem neprojde ...
MIlan Kvasnica (88)|13.7.2006 08:46
Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.
Peta_ce4you (314)|13.7.2006 09:16
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.[/QUOTE]

na druhou stranu by telematix asi nepolozilo kdyby to vyzkouseli...
Telematix Software (289)|13.7.2006 10:54
[QUOTE="Peta"][QUOTE="MIlan Kvasnica"]Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.[/QUOTE]

na druhou stranu by telematix asi nepolozilo kdyby to vyzkouseli...[/QUOTE]

Vyzkousime ho.
kopacek (466)|13.7.2006 11:28
[QUOTE="Telematix Software"]Snazime se zjistit, proc na HP 4700 vadi zapis do serioveho portu pro bluetooth GPSku. Zmeny v sprave pameti ani narust spotreby pameti v souvislosti s pouzivanim TMC, ze ktereho jsme podezrivani, za tim neni. Skutecne nevime, proc je zrovna toto zarizeni tak problemaicke, kdyz jine, papirove slabsi, funguji v tomto dobre... Zajimalo by mne, zda by stejne problemy mel i Navigon nebo kdokoli jiny, kdo umi navigaci s TMC, tj. kdokoli, kdo musi zapisovat ridici instrukce do COM portu. TomTom, ktery jen cte, je v pohode...[/QUOTE]

Nevím, co je zápis do COM portu (jsem přeci jenom uživatel), ale selským rozumem mně nesedí následující:
Verze 1.5.x - komunikace hx4700 a BT-338 v pohodě
Verze 1.6 - problém nejenom při komunikaci s novou BT313T a zapnutým RDS-TMC ale i při vypnutém RDS-TMC ale i při návratu k původní BT-338 (!!!).
Jediné laické vysvětlení je, že byla kvůli nové verzi nějak přepracována ta část programu, která řeší komunikaci s BT GPSkami a ta "nesedla" profláknutému hx4700.
Každopádně doufám, že se problém podaří vyřešit, ale pro obchodníky do firmy již budu brát raději All In One navigaci typu Dynavix Cube Alpha (ev. Mio C710), protože problémy s verzemi pro PDA jsou nepříjemné pro někoho, kdo elektroniku v jakékoliv podobě nemusí a takovéto problémy jsou vodou na jeho mlýn.
pepa_ce4you (105)|13.7.2006 11:47
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Peta"][QUOTE="MIlan Kvasnica"]Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.[/QUOTE]

na druhou stranu by telematix asi nepolozilo kdyby to vyzkouseli...[/QUOTE]

Vyzkousime ho.[/QUOTE]

Super a pokud TT 6 nebude s podporou TMC tak ho hažu do koše a du k Dynavixu
To Milan Kvasnica - máte pravdu nějak jsem na tuto možnost nepomyslel vrácení...
beecher (9270)|13.7.2006 12:21
Jelikoz TT 6.x pouzity v TT GO 910 ma moznost pripojit TMC zarizeni, bych ocekaval, ze s TMC take prijde... Otazkou je CR...
Mudrunka (547)|14.7.2006 08:41
Tak jsem nějakou dobu cestoval po vlastech Českých a koukám, že jsem „přišel o aktivní účast v zajímavé diskusi“.
Pochopitelně jsem na těchto cestách Dynavix trápil a trápil. V podstatě obstál.
[QUOTE="kopacek"]Jak jste kluci spokojení s chováním Dynavixu při práci s RDS-TMC?
Já jsem tedy z toho "voľajaký zmetený"...
1. vůbec nevím, že vjíždím do míst s problémy (např. pomalu jedoucí kolona). Dynavix to ví, ale nedá to žádným způsobem najevo...
2. Dnes poprvé jsem jel po trase, kterou znám a kde byl dopravní problém přímo na trase (objížďka). Ale při výpočtu trasy jsem se dopředu nedozvěděl, že Dynavix upravil trasu. Pak jsem vůbec nechápal, proč mám z mojí oblíbené trasy sjet podle Dynavixu a docela mně trvalo, než jsem zjistil, že to je kvůli TMC. Prostě to sice pracuje, ale řidič o tom vůbec neví...
Chybí informovanost o tom, co program bude dělat a také nastavení tohoto chování (např. kolik km před problémem má začít podávat informace a jaké).[/QUOTE]
Ano, máte pravdu, taky jsem o tom již několikrát psal, že v této podobě je Dynavix v oblasti TMC poměrně zdařilý základ, polotovar. Např. včera mě v Chlumci n/C. neustále „hnal“ asi na obchvat a vůbec nebylo jasné z jakého důvodu. Z provozního to nemělo logiku. Být to na dálnici, bez možnosti otočení zpět, byl bych asi značně nervózní…
Jinak, zjistil jsem, že přes uvedené jde z obrazovky přece jenom nějaké informace z oblasti TMC vyčíst. No a tady, pokud to není náhoda, nýbrž záměr Telematixu mě zcela schází popis těchto informací. Abych pravdu řekl, nápověda bez těchto informací, ale s informacemi, že by něco mělo fungovat, ale vážený zákazníku, kup si zařízení a otestuj sám je mi jaksi k ničemu (parafráze i na včerejší diskusi na tomto webu).
[QUOTE="Telematix Software"]Vyzkousime ho.[/QUOTE]
A to je reakce, která měla přijít zhruba o 14 dnů dřív. No a v případě, že by to nakonec přece jen fungovalo, např. mě by to „ušetřilo cca 4 tis.“, které za jistých okolností mohly skončit u Telematixu a ne u prodejce BT-313T. Jenom doufám, že výsledek se dozvíme v každém případě.
MIlan Kvasnica (88)|14.7.2006 12:14
Děkuji Telematixu, že mi zcela nahradil přítelkyni.

Rita (jak se jmenuje má cihla s dynavixem) už totiž taky myslí vpravo, ukazuje vpravo, ale říká vlevo :-).

Spusťte simulaci, přesuňte start na souřadnice:
Loc: 49°50'27.89"N,18°18'15.97"E
a vyhledejte nejrychlejší trasu do:
Loc: 49°50'36.06"N,18°19'8.72"E

V reálu to funguje taky.
Telematix Software (289)|14.7.2006 12:36
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Děkuji Telematixu, že mi zcela nahradil přítelkyni.

Rita (jak se jmenuje má cihla s dynavixem) už totiž taky myslí vpravo, ukazuje vpravo, ale říká vlevo :-).

Spusťte simulaci, přesuňte start na souřadnice:
Loc: 49°50'27.89"N,18°18'15.97"E
a vyhledejte nejrychlejší trasu do:
Loc: 49°50'36.06"N,18°19'8.72"E

V reálu to funguje taky.[/QUOTE]

Situaci proverime. Dekujeme za info o chybe.
HIGHTOWER_ce4you (19)|14.7.2006 16:11
vše zatím funguje :))
kacer_ce4you_oldd (15)|17.7.2006 16:38
Jelikož mi vypršelo demo Dynavixu, tak jsem si pořídil plnou verzi. Tedy 1.6 s novou mapou tuším verze 74. Překvapivě je tam více chybných navigačních hlášek než v předchozí verzi (DNVX mě žene do pěší zóny nebo jednosměrkou v prostiměru), nicméně staré chyby zůstaly i ve verzi nové :-(. A to jsem s ním projel jen své nejbližší okolí. Jsem zvědav co nového mě překvapí v pátek až pojedu okolo ČR.

Jako klad vidím to, že je mapa lépe čitelná (alespoň se mi to zdá). Ulice mají kontury atd.
Pavlos_2004 (147)|17.7.2006 23:52
Po procestování v ČR v minulém týdnu, jsem zjistil, že chyby v podkladech zůstaly ( což se asi dalo čekat). Když mě žene Dynavix neexistující silnicí v nějaké vesnici tak se to nechá přežít. V Poděbradech mě hnal do jednosměrky ( asi je nová :)).V Jihlavě mě nutí skákat z mostu na ulici Mostecká :? A to už je horší, protože se jedná o krajské město a dost lidí tudy projede. Mimochodem stejnou trasu mi nabádne i TT 5.21, chyba bude asi ve vektorizaci silnic.

Takže pro Telematix - po Mostecké se opravdu na Okružní nedostanete ( mám vyzkoušeno - svodidla mě nepustila z mostu dolů :D ). Možná by stálo za to do příštího update udělat opravu trasy.
marekm_ce4you (1)|18.7.2006 12:13
[QUOTE="Pavlos_2004"]Mimochodem stejnou trasu mi nabádne i TT 5.21, chyba bude asi ve vektorizaci silnic.
[/QUOTE]

Asi záleží na verzi mapy, mě TT na Mosteckou sjet nenechá a naviguje správně přes kruháč (právě ověřeno). TT 5.21, mapa PL-CZ-SK-HU v645.
Pavlos_2004 (147)|19.7.2006 09:08
[QUOTE="marekm"]
Asi záleží na verzi mapy, mě TT na Mosteckou sjet nenechá a naviguje správně přes kruháč (právě ověřeno). TT 5.21, mapa PL-CZ-SK-HU v645.[/QUOTE]

Tak jsem si sehnal tu mapu pro TomTom a chyba je opravdu opravena. Ale Dynavix stále tvrdošíjně naviguje přez Mosteckou.

Pro TELEMATIX:
Je v plánu bezplatná aktualizace mapy ? Nebo bude až s novou verzí DYNAVIXU a tím pádem v ceně upgrade ?
MIlan Kvasnica (88)|19.7.2006 09:20
Těším se na dobu, kdy si budeme licence na mapy pořizovat u výrobců map a licence na software u tvůrců software. Pak se už nebudeme bavit o tom, že mne dynavix háže z mostu.
Telematix Software (289)|19.7.2006 09:23
[QUOTE="Pavlos_2004"]Takže pro Telematix - po Mostecké se opravdu na Okružní nedostanete ( mám vyzkoušeno - svodidla mě nepustila z mostu dolů :D ). Možná by stálo za to do příštího update udělat opravu trasy.[/QUOTE]Dobrý den.
Vámi popisovanou situaci jsme ověřili. Nejedná se o chybu Dynavix 1.6, ale o chybu v mapových podkladech pro ČR (TeleAtlas 71). U mapových podkladů verze 74 se popisovaná chyba v geometrii Mostecká-Pražská v Jihlavě již nevyskytuje. Pokud jste prvně aktivoval Dynavix po 1.5.2006, můžete si nainstalovat nové mapové podklady pomocí Mobile Manageru.

S pozdravem,
Váš Telematix.
Telematix Software (289)|19.7.2006 09:33
[QUOTE="Pavlos_2004"][QUOTE="marekm"]
Asi záleží na verzi mapy, mě TT na Mosteckou sjet nenechá a naviguje správně přes kruháč (právě ověřeno). TT 5.21, mapa PL-CZ-SK-HU v645.[/QUOTE]

Tak jsem si sehnal tu mapu pro TomTom a chyba je opravdu opravena. Ale Dynavix stále tvrdošíjně naviguje přez Mosteckou.

Pro TELEMATIX:
Je v plánu bezplatná aktualizace mapy ? Nebo bude až s novou verzí DYNAVIXU a tím pádem v ceně upgrade ?[/QUOTE]

Dobrý den.
Bohužel, tuto bezplatnou aktualizaci mapových podkladů stávajícím uživatelům neumožňují licenční podmínky dodavatele mapových podkladů. Tyto podklady budou pro stávající uživatele dostupné v rámci upgrade na Dynavix 7.

S pozdravem,
Váš Telematix.
Pavlos_2004 (147)|19.7.2006 09:57
To TELEMATIX

Díky za info. Už jsem pomocí Mobile Manageru provedl update. Bohužel verze mapy je stále 71 i když jsem aktivoval pomocí SMS dne 15.5.2006 v 17:39:28.
Telematix Software (289)|19.7.2006 10:16
[QUOTE="Pavlos_2004"]To TELEMATIX

Díky za info. Už jsem pomocí Mobile Manageru provedl update. Bohužel verze mapy je stále 71 i když jsem aktivoval pomocí SMS dne 15.5.2006 v 17:39:28.[/QUOTE]

Dobrý den.
Při aktualizaci se nové mapové podklady nestahují. Nové podklady získáte v Mobile Manageru stáhnutím kompletní instalace.

S pozdravem
Mudrunka (547)|19.7.2006 10:41
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Těším se na dobu, kdy si budeme licence na mapy pořizovat u výrobců map a licence na software u tvůrců software. Pak se už nebudeme bavit o tom, že mne dynavix háže z mostu.
[/QUOTE]
Ano, a následně bude mít někdo zájem na vytvoření zpětné vazby datových nesmyslů tak, abychom nemuseli "skákat z mostů".
beecher (9270)|19.7.2006 12:36
[QUOTE="Pavlos_2004"]Tak jsem si sehnal tu mapu pro TomTom...[/QUOTE]Teda, to jste kabrnak, kupovat kvuli nove mape cele TomTom GO ONE! :yes:
MIlan Kvasnica (88)|19.7.2006 12:48
Hm, je to smutné. Cvičně jsem zkusil tu mapu koupit na bittorrentu, a píše mi to, že za hodinu budu mít nakoupíno.

Když si vzpomenu, že Telematix mi nebyl schopen pět dnů zaslat výzvu k zaplacení, abych si mohl software stáhnout z jejich webu...
Pavlos_2004 (147)|19.7.2006 12:54
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Pavlos_2004"]Tak jsem si sehnal tu mapu pro TomTom...[/QUOTE]Teda, to jste kabrnak, kupovat kvuli nove mape cele TomTom GO ONE! :yes:[/QUOTE]

Půjčil jsem si od kamaráda TT ONE. Takže ta jízlivost není na místě :(.
Navíc se ta mapa nechá.....ale radši ne !
Yankee.106 (231)|19.7.2006 16:07
[QUOTE="Telematix Software"]Dobrý den.
Při aktualizaci se nové mapové podklady nestahují. Nové podklady získáte v Mobile Manageru stáhnutím kompletní instalace.
S pozdravem
[/QUOTE]
Asi jsem někde něco hledal špatně:
00159319_CR_v71_nnYI.jpg
Yankee.106 (231)|19.7.2006 16:11
[QUOTE="Telematix Software"]Dobrý den.
Bohužel, tuto bezplatnou aktualizaci mapových podkladů stávajícím uživatelům neumožňují licenční podmínky dodavatele mapových podkladů. Tyto podklady budou pro stávající uživatele dostupné v rámci upgrade na Dynavix 7.

S pozdravem,
Váš Telematix.[/QUOTE]
A bude nějaká možná sleva pro nás "betatestery", kteří za verzi 1.0 dali cca okolo 8500,- Kč?
Telematix Software (289)|19.7.2006 17:16
[QUOTE="Yankee.106"][QUOTE="Telematix Software"]Dobrý den.
Bohužel, tuto bezplatnou aktualizaci mapových podkladů stávajícím uživatelům neumožňují licenční podmínky dodavatele mapových podkladů. Tyto podklady budou pro stávající uživatele dostupné v rámci upgrade na Dynavix 7.

S pozdravem,
Váš Telematix.[/QUOTE]
A bude nějaká možná sleva pro nás "betatestery", kteří za verzi 1.0 dali cca okolo 8500,- Kč?[/QUOTE]

Dobrý den.
V současné době probíhá jednání s dodavatelem mapových podkladů o možnosti jednorázového upgrade a o případné ceně takového upgrade.

S pozdravem
Pavlos_2004 (147)|19.7.2006 17:39
[QUOTE="Telematix Software"]
Dobrý den.
Při aktualizaci se nové mapové podklady nestahují. Nové podklady získáte v Mobile Manageru stáhnutím kompletní instalace.

S pozdravem
[/QUOTE]
To je sice parádní, ale při stahování pomocí Mobile Manageru mě to vždycky po 3 MB vyhodí a nejde navázat. Takže nevím, jak přez T-Mobile stáhnu.
Pavlos_2004 (147)|19.7.2006 22:54
Tak se mi konečne povedlo stáhnout mapu ČR verze 74b. Nainstaloval a ejhle. Smazalo mi to Dynavix 1.6 ?!? Takže jem musel stáhnout přez Mobile manager instalačku Dynavix 1.6 a znovu nainstalovat.

Proto doporučuju - pro všechny co mají Dynavix s aktivací po 1.5.2006 a "touží" po opravené mapě ČR ( v74b ) - zazálohujte si instalaci Dynavixu na svém PDA ( třeba na disk v PC ) a nedoufejte jako já LAMA ;) , že UPDATE mapy provede pouze update mapy a ne SMAZÁNÍ celé aplikace.
Telematix Software (289)|20.7.2006 13:15
[QUOTE="Pavlos_2004"]Tak se mi konečne povedlo stáhnout mapu ČR verze 74b. Nainstaloval a ejhle. Smazalo mi to Dynavix 1.6 ?!? Takže jem musel stáhnout přez Mobile manager instalačku Dynavix 1.6 a znovu nainstalovat.

Proto doporučuju - pro všechny co mají Dynavix s aktivací po 1.5.2006 a "touží" po opravené mapě ČR ( v74b ) - zazálohujte si instalaci Dynavixu na svém PDA ( třeba na disk v PC ) a nedoufejte jako já LAMA ;) , že UPDATE mapy provede pouze update mapy a ne SMAZÁNÍ celé aplikace.[/QUOTE]

Dobrý den.
Vámi popisované chování by nemělo nikdy nastat. Stáhnutím celé instalace se provede skutečně pouze její stáhnutí na disk PC. Následně v Mobile Manageru zvolíte akci přidat/odebrat komponenty. Zde vyberete komponenty, které má instalace na PDA obsahovat a naopak odznačíte ty o které nestojíte. Samotnou aplikaci odznačit nelze. Byl byste,prosim, schopen přesně popsat postup, kterým k odstranění aplikace z PDA došlo? Popřípadě kontaktujte naši technickou podporu na support@dynavix.com.

S pozdravem
Pavlos_2004 (147)|20.7.2006 17:43
Postupoval jsem přesně podle pokynů Mobile Manageru. Při přidání nové mapy se mě dotázal , zda chci odebrat tu starou a odebral ji včetně komponent programu. Jediné co nechal, byl adresář 2577 na SD kartě a myslím POIS a LOG na SD Kartě v Program Files/Dynavix.
kacer_ce4you_oldd (15)|20.7.2006 21:29
u me to probehlo v pohode, o nic jsem neprisel.
pepa_ce4you (105)|21.7.2006 15:19
Tak vrátím se ještě k té NL-212R - RDS/TMC Radio. Je to hodně divné, že Navilock tomu nevěnuje větší pozornost, protože většina uživatelů již GPS antenu má a brala by jen TMC přijímač ale na dotaz zda funguje s navigací Destinator 6 ( dotaz zněl schválně na ni kamarad si ji koupil a nevím zda Navilock bude znát Dynavix ) zní odpověď:

Dieses Produkt sollte ohne Probleme mit dem Destinator 6 zusammen arbeiten.
Mit freundlichen Grüßen
Marko Oldenburg
Navilock Support Team

Takže info na stránkách skoro všech prodejců bude špatné a pro Dynavix možná dobrá zpráva ...
Džanek (194)|23.7.2006 09:11
pro Telematix - Psal jsem Vám již před 14 dny a nedostal jsem žádnou odpověď. Proto se zeptám ještě jednou tady. Za jakou cenu si můžou stávající uživatelé Dynavixu koupit verzi s novou mapou ???
Grachus_ce4you (81)|23.7.2006 20:02
To Dzank: Myslim ze pokud neni moznost koupit novou mapu na jejich eshopu tak asi takova moznost neni... Navic kdo by si ji kupoval kdyz je skoro stejna :D