Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix 1.6

MIlan Kvasnica (88)|30.6.2006 15:25
[QUOTE="Mudrunka"]Pochybuji o tom, že ty protokoly musí jít z jednoho místa.[/QUOTE]

No právě že nemusí. Proto je v 1.6ce možno zvolit, na jakém portu TMC reciever je, případně že jde o kombinované GPS/TMC zařízení.
Peta_ce4you (314)|30.6.2006 15:27
[QUOTE="MIlan Kvasnica"]Zařízení neslouží k navigaci, protože neobsahuje GPS modul, tedy nemůže vracet souřadnice v NMEA protokolu.

Oproti tomu 313ka gps modul obsahuje, takže vrací souřadnice v NMEA protokolu a TMC zprávy v GNS protokolu.

Mám takový pocit, že jediný, kdo TMC reicevery vyrábí, je právě německá společnost GNS GmbH, která vyvinula právě jejich GNS protokol. Možná je způsob zpracování TMC zpráv chráněn patenty.

Tímto gratuluji telematixu, že během šesti měsíců se dokázali s GNS domluvit a jako první rozchodit TMC i pro ČR.[/QUOTE]

to tedy znamena, ze jedina funguji vec (obecne) je nova GPS s TMC?? to se mi nezda...
MIlan Kvasnica (88)|30.6.2006 15:33
[QUOTE="Peta"]
to tedy znamena, ze jedina funguji vec (obecne) je nova GPS s TMC??[/QUOTE]

Buď nová GPS:
http://www.gns-gmbh.com/en/30_gpsrds.php

nebo samotný TMC reciever:
http://www.gns-gmbh.com/en/30_tmc.php

nebo počkat, až bude telematix šířit dopravní zpravodajství i po internetu.
Telematix Software (289)|30.6.2006 15:38
[QUOTE="HIGHTOWER"]Telematix:
Pokud si tedy zakoupím NaviLock GPS Bluetooth Receiver BT-313T RDS/TMC, tak na 100% mi bude s Dynavix verzí 1.6 spolupracovat a příjmat RDS/TMC informace, které bude využívat pro navigaci, jestli to vše dobře chápu. Děkuji za jasnou odpověď :) [/QUOTE]

Pokud je PDA schopno komunikovat s BT-313T (tj. ma bluetooth ;) ), pak Dynavix bude schopen ve verzi 1.6 pracovat s RDS/TMC v tomto zarizeni a informace z nej bude pouzivat pro navigaci.
Telematix Software (289)|30.6.2006 15:39
[QUOTE="Peta"]
to tedy znamena, ze jedina funguji vec (obecne) je nova GPS s TMC?? to se mi nezda...[/QUOTE]

Ne. Staci, kdyz budete mit TMC zarizeni komunikujici protokoly GNS 2.0 resp. 3.0. Dynavix umoznuje cist NMEA z jednoho zarizeni a TMC z jineho.
HIGHTOWER_ce4you (19)|30.6.2006 15:42
Děkuji za všechny odpovědi na mé otázky, už snad vím vše, co mě zajímalo.
kopacek (466)|30.6.2006 18:38
Souhrn zkusenosti z dnesni cesty do Chorvatska. Na uzemi CR najeto se zapnutym RDS-TMC celkem 200 km. Behem teto navigace doslo celkem 5x k preruseni komunikace mezi hx4700 a BT313T. Vzdy dojde k uplne ztrate spojeni. vypne se BT, prestanou se prijimat TMC informace, pochopitelne prestane fungovat jakakoliv navigace. Program zacne znovu prohledavat vsechny porty. 3x se mu to asi po trech minutach podarilo (znovu pustil BT, spojil se s GPSkou, zacal navigovat a po pomerne dlouhe dobe zacal i prijmat TMC data). Dvakrat program "spadl", musel jsem provest opetovny start. Zcela evidentne to souvisi s prijmem RDS-TMC dat. Po prekroceni hranic jsem na uzemi Rakouska se stejnou GPSkou ale programem TomTom najel 300 km bez jedineho problemu (tedy bez ztraty signalu, padu programu,...)
Je tedy evidentni, ze ztrata apojeni v DNVX neni zpusobena nejakym slabym BT signalem, ale tim jak DNVX zpracovava budto GPS data nebo TMC data (nebo kombinace obojiho).
Peta_ce4you (314)|30.6.2006 18:46
vypada do presne jako problemy v minulych verzich na hx4700
Džanek (194)|1.7.2006 09:32
pro Telematix : Budete nabízet nejaké zařízení např. do CF slotu pro příjem TMC?
MIlan Kvasnica (88)|1.7.2006 11:54
pro Telematix : Před rokem jste slibovali možnost záznamu trasy. Vzhledem k nástupu bodového systému a odchylce radarů bych to uvítal, pokud možno zabezpečené nějakým šifrováním.
Mudrunka (547)|3.7.2006 09:56
Takže, o víkendu jsem najel s hx2110 a BT313T více jak 350 km. Pracovalo to vcelku dobře, k přerušení komunikace nedošlo ani jednou, jako základ se mi to velmi líbí. Bez problémů to však nebylo, příliš často docházelo k nekorektnosti TMC zařízení, které se projevovalo, že příslušná ikonka TMC měnila barvu ze zelené na červenou a zpět. A to i na velmi dlouhou dobu. Např. při cestě do Semil zčervenala v Praze na Černém mostě a zůstala v tomto stavu až před Turnov (cca 1/2 hod) a ve zbytku cesty v cca 5 min. periodě měnila barvu. Při testování v Praze totéž, i když již ne tak vyhraněně, a když jsem pak šel do „Nastavení TMC zařízení“ psalo to „TMC je připojeno k COM8, načteno bylo xxx RDS zpráv. Je naladěna stanice XYX na 97,2 Mhz. Další stanice bude vyzkoušena za 0 sekund.“ a název stanice XYX se neustále měnil, počet xxx byl konkrétní a myslím, že se neměnil. Po restartu Dynavixu to promtně naběhlo do zeleného stavu. Problém vidím buď v nedostatku komunikace, nedostatku paměti nebo v SW vadě. Co na to Telematix?
Pokud to ale funguje je načtení zpráv poměrně svižné a velmi se mi líbí jak při prvním připojení v Nastavení TMC zařízení naskakuje počet dopravních událostí a v případě Prahy po uplynutí určeného času se to přeladí na jinou frekvenci a z té „přibírá“ další události o kterých ještě neví.
V podstatě se mi to moc líbí, i presentace na mapě i když, jak se to chová při dopravním problému ve spojení s nutností změny trasy jsem zatím nezažil.
Co se mně však na dané věci nelíbí je to, že jsem si vždy myslel, že dynamická navigace na dopravní problém předem upozorní. A on Dynavix mlčí a mlčí, např. že je dálnice svedena do 1 pruhu se na obrazovce objeví zároveň s reálem, a to je pozdě. Přitom, myslím, stačí málo. Stačilo by v pravé části „nebe“ přidat symbol první dopravní události na trase s počtem km do ní (nejlépe ve volitelné velikosti – velikost blechy ikonky TMC je, zvláště za sluníčka, téměř nečitelná). Možná i doplnit hlášku Např.“Za X km dopravní omezení s možností tvorby kolon“ apod., volba vzdálenosti ve vazbě na typ komunikace, okamžité rychlosti + další?
Telematix Software (289)|3.7.2006 10:06
[QUOTE="Mudrunka"]Takže, o víkendu jsem najel s hx2110 a BT313T více jak 350 km. Pracovalo to vcelku dobře, k přerušení komunikace nedošlo ani jednou, jako základ se mi to velmi líbí. Bez problémů to však nebylo, příliš často docházelo k nekorektnosti TMC zařízení, které se projevovalo, že příslušná ikonka TMC měnila barvu ze zelené na červenou a zpět. A to i na velmi dlouhou dobu. Např. při cestě do Semil zčervenala v Praze na Černém mostě a zůstala v tomto stavu až před Turnov (cca 1/2 hod) a ve zbytku cesty v cca 5 min. periodě měnila barvu. Při testování v Praze totéž, i když již ne tak vyhraněně, a když jsem pak šel do „Nastavení TMC zařízení“ psalo to „TMC je připojeno k COM8, načteno bylo xxx RDS zpráv. Je naladěna stanice XYX na 97,2 Mhz. Další stanice bude vyzkoušena za 0 sekund.“ a název stanice XYX se neustále měnil, počet xxx byl konkrétní a myslím, že se neměnil. Po restartu Dynavixu to promtně naběhlo do zeleného stavu. Problém vidím buď v nedostatku komunikace, nedostatku paměti nebo v SW vadě. Co na to Telematix?
Pokud to ale funguje je načtení zpráv poměrně svižné a velmi se mi líbí jak při prvním připojení v Nastavení TMC zařízení naskakuje počet dopravních událostí a v případě Prahy po uplynutí určeného času se to přeladí na jinou frekvenci a z té „přibírá“ další události o kterých ještě neví.
V podstatě se mi to moc líbí, i presentace na mapě i když, jak se to chová při dopravním problému ve spojení s nutností změny trasy jsem zatím nezažil.
Co se mně však na dané věci nelíbí je to, že jsem si vždy myslel, že dynamická navigace na dopravní problém předem upozorní. A on Dynavix mlčí a mlčí, např. že je dálnice svedena do 1 pruhu se na obrazovce objeví zároveň s reálem, a to je pozdě. Přitom, myslím, stačí málo. Stačilo by v pravé části „nebe“ přidat symbol první dopravní události na trase s počtem km do ní (nejlépe ve volitelné velikosti – velikost blechy ikonky TMC je, zvláště za sluníčka, téměř nečitelná). Možná i doplnit hlášku Např.“Za X km dopravní omezení s možností tvorby kolon“ apod., volba vzdálenosti ve vazbě na typ komunikace, okamžité rychlosti + další?[/QUOTE]

Zmena ikonky na cervenou je kdyz je naladena stanice, ktera nevydava TMC info, ale TMC zarizeni je pripojeno korektne atd. Tudiz jste-li mimo dosah dvou stanic, ktere TMC vysilaji, bude ikonka cervena. Take se snazi prohledavat cely rozsah, aby ziskal co nejvice stanic, ktere RDS-TMC vysilaji. Cervena je mozna prilis vyrazna barva, zvlaste kdyz nejde o chybu, ale jen stav "zarizeni pripojeno, TMC z nej necteme/nechodi"

Pokud je udalost na trase, pak se o ni dozvite vzdy hlasem: at jiz je vyhodnejsi se udalosti vyhnout anebo i kdyz je stale vyhodne timto mistem projet.
Mudrunka (547)|3.7.2006 12:10
[QUOTE="Telematix Software"]Zmena ikonky na cervenou je kdyz je naladena stanice, ktera nevydava TMC info, ale TMC zarizeni je pripojeno korektne atd. Tudiz jste-li mimo dosah dvou stanic, ktere TMC vysilaji, bude ikonka cervena. Take se snazi prohledavat cely rozsah, aby ziskal co nejvice stanic, ktere RDS-TMC vysilaji. Cervena je mozna prilis vyrazna barva, zvlaste kdyz nejde o chybu, ale jen stav "zarizeni pripojeno, TMC z nej necteme/nechodi"[/QUOTE]
Tak, jak to popisujete by to mělo chodit, ale pokud si důkladně přečtete to, co jsem napsal včetně hlášky v „Nastavení TMC zařízení“, kdy se evidentně zaseklo prohledávání, možná mně dáte za pravdu, že problém je v něčem jiném, než popisujete. Nebo chcete říci, že na téměř celé trase Praha – Turnov je nepřijatelný signál ČR1, ale výhradně cestou tam, neb zpět to fungovalo OK (až na pár nevýznamných výpadků).
[QUOTE="Telematix Software"]Pokud je udalost na trase, pak se o ni dozvite vzdy hlasem: at jiz je vyhodnejsi se udalosti vyhnout anebo i kdyz je stale vyhodne timto mistem projet.[/QUOTE]
No, asi se budu muset objednat na ušní. Za těch cca 350 km jsem projel několik zúžení do jednoho pruhu, prací na silnici apod. (téměř všechny byly zaznamenány na obrazovce, co nebyly bylo způsobeno nedostatky v datech ČR). Hlasem jsem se však nedozvěděl ani ťuk.
Peta_ce4you (314)|3.7.2006 13:47
Jen jedna poznamka CRO ma snad signal na celem uzemi i tady na kde jsem ted (hranice se slovenskem) hraje...
Telematix Software (289)|3.7.2006 13:53
[QUOTE="Mudrunka"]No, asi se budu muset objednat na ušní. Za těch cca 350 km jsem projel několik zúžení do jednoho pruhu, prací na silnici apod. (téměř všechny byly zaznamenány na obrazovce, co nebyly bylo způsobeno nedostatky v datech ČR). Hlasem jsem se však nedozvěděl ani ťuk.[/QUOTE]

Mate zapnuto prehledavani tras pri prijmu TMC? Je to s tim svazano... Samozrejme se na to podivam, protoze je to opravdu podivne.
Telematix Software (289)|3.7.2006 14:05
[QUOTE="Mudrunka"]Takže, o víkendu jsem najel s hx2110 a BT313T více jak 350 km. Pracovalo to vcelku dobře, k přerušení komunikace nedošlo ani jednou, jako základ se mi to velmi líbí. Bez problémů to však nebylo, příliš často docházelo k nekorektnosti TMC zařízení, které se projevovalo, že příslušná ikonka TMC měnila barvu ze zelené na červenou a zpět. A to i na velmi dlouhou dobu. Např. při cestě do Semil zčervenala v Praze na Černém mostě a zůstala v tomto stavu až před Turnov (cca 1/2 hod) a ve zbytku cesty v cca 5 min. periodě měnila barvu. Při testování v Praze totéž, i když již ne tak vyhraněně, a když jsem pak šel do „Nastavení TMC zařízení“ psalo to „TMC je připojeno k COM8, načteno bylo xxx RDS zpráv. Je naladěna stanice XYX na 97,2 Mhz. Další stanice bude vyzkoušena za 0 sekund.“ a název stanice XYX se neustále měnil, počet xxx byl konkrétní a myslím, že se neměnil. Po restartu Dynavixu to promtně naběhlo do zeleného stavu. Problém vidím buď v nedostatku komunikace, nedostatku paměti nebo v SW vadě. Co na to Telematix?
[/QUOTE]

Cetl jsem dobre, ale hodne spatne jsem formuloval odpoved: funguje to tak, ze prochazi stanice a hleda RDS-TMC. Pokud na dane frekvenci nenajde nic nebo stanici, ktera nevysila zadne RDS, pak je u prohledavani psano: za 0 sekund. Pokud najde stanici, ktera vysila RDS, chvili ceka, zda budou chodit TMC zpravy. V teto chvili zde naskoci pocet sekund, po ktere zustane na teto stanici a pokusi se ji "vytezit". Pote pokracuje dale. Samozrejme si pamatuje frekvence, na kterych byl uspesny, a ty po startu projede prvni. Pokud projel cele spektrum, tak ma dalsi timeout, nez ho zacne prochazet znovu. V teto dobe strida ony stanice, ktere nasel.

Tj. vase situace odpovida tomu, ze prohledava stanice, ktere nevysilaji TMC, tudiz pocet zprav se nemeni a sekundy do dalsiho hledani jsou na 0, protoze neni co "tezit". Snad je to ted projasneno - vice uz z daneho popisu neodhadnu. Muzete mi kdyztak pripsat dalsi podrobnosti, pokud jsem vase pochyby nerozptylil...
Mudrunka (547)|3.7.2006 14:09
[QUOTE="Telematix Software"]Mate zapnuto prehledavani tras pri prijmu TMC? Je to s tim svazano... Samozrejme se na to podivam, protoze je to opravdu podivne.[/QUOTE]
Pokud máte na mysli to, co je na obrázku, což si myslím, tak je to tam tak, jak vidíte.
00156202_Obr1_xJ38.jpg
beecher (9270)|3.7.2006 14:20
Mudrunka: Obrazky z vaseho disku si opravdu nedokazeme pres Internet zobrazit... Pouzijte tlacitko Soubor u vaseho prispevku a soubor nahrejte na server...
DaBa (78)|3.7.2006 14:27
Konecne jsem to vzykousel i naostro. TMC slape hezky, ale vysilane informace nejsou zrovna uplne. Proti UAMK jich tam docela hodne chybi. To samozrejme neni chyba Telematixu. Ale co me opravdu stve, je rychlost vykreslovani jak v 2D tak v 3D pohledu. Sipka se pohybuje priskokem asi tak jednou za 3s Takze hlasi manevr, az kdyz uz jsem davno za krizovatkou. Pokud ale zastavim, treba na svetlech, tak to pozici ukazuje spravne. Nevim jestli to nesouvisi s tim, ze mam WM5 a z nich vic jak 20MB pameti nedostanu.
Mudrunka (547)|3.7.2006 15:41
to Telematix:
Před chvílí jsem se vrátil z krátké pojíždky po Praze. TMC se opět zaseklo, viz. obrázek. Viselo to na dané frekvenci a poslední věta povídání vždy na chvíli zmizela, frekvence zůstavála stejná. Po restartu Dynavixu OK.
------------
edit 4.7.2006
Takže, včera po práci jsem to v klidu na zahradě více jak hodinu a půl trápil. Až na 2 krátké a nevýznamné výpadky bylo TMC OK. Bylo to pochopitelně ve stavu, kdy GPS část, ale i vlastní program se "flákal". Z tohoto důvodu se domnívám, že problém může být buďto v komunikační nedostatečnosti, nebo v problémech s řízením využití paměti PDA.
00156235_Obr2_Mr6x.jpg
Mudrunka (547)|4.7.2006 08:18
[QUOTE="Telematix Software"]Cetl jsem dobre, ale hodne spatne jsem formuloval odpoved: funguje to tak, ze prochazi stanice a hleda RDS-TMC. Pokud na dane frekvenci nenajde nic nebo stanici, ktera nevysila zadne RDS, pak je u prohledavani psano: za 0 sekund. Pokud najde stanici, ktera vysila RDS, chvili ceka, zda budou chodit TMC zpravy. V teto chvili zde naskoci pocet sekund, po ktere zustane na teto stanici a pokusi se ji "vytezit". Pote pokracuje dale. Samozrejme si pamatuje frekvence, na kterych byl uspesny, a ty po startu projede prvni. Pokud projel cele spektrum, tak ma dalsi timeout, nez ho zacne prochazet znovu. V teto dobe strida ony stanice, ktere nasel.
Tj. vase situace odpovida tomu, ze prohledava stanice, ktere nevysilaji TMC, tudiz pocet zprav se nemeni a sekundy do dalsiho hledani jsou na 0, protoze neni co "tezit". Snad je to ted projasneno - vice uz z daneho popisu neodhadnu. Muzete mi kdyztak pripsat dalsi podrobnosti, pokud jsem vase pochyby nerozptylil...[/QUOTE]
I já se pokusím lépe formulovat problém, i když nevím s jakým úspěchem.
Ano, že to funguje, jak popisujete, jsem vysledoval, ale pokud se nepletu v tomto, Vámi popisovaném stavu, zůstává ikonka zelená. Ta naopak zčervená, když se vyhledávání „zasekne“ na jedné frekvenci a tu nemíní opustit a snaží se ji, byť na ní není nic zajímavého, opakovaně vytěžit - kritizovaný stav (nebo když v celém spektru nic vytěžitelného nenajde - žádoucí stav).
Lze jistě připustit, že "zaseknutí", pokud je krátkodobé je asi nevýznamné, ale v extrému např. mé cesty do Semil, kdy to trvalo cca 1/2 hod. je to ale minimálně problematické.
Lotrando_ce4you (14)|4.7.2006 10:07
Taktéž jsem nikdy žádnou zvukovou hlášku nezaznamenal i když na obrazovce je dopravní změna zaznamenána(na mapě je vyznačen úsek a značky).Nastavení mám dle Telematixu.Dost to chybí
Telematix Software (289)|4.7.2006 11:41
[QUOTE="Lotrando"]Taktéž jsem nikdy žádnou zvukovou hlášku nezaznamenal i když na obrazovce je dopravní změna zaznamenána(na mapě je vyznačen úsek a značky).Nastavení mám dle Telematixu.Dost to chybí[/QUOTE]

Muzete se prosim podivat, zda mate na SD karte v dynavix/lang/cs/voice_3 soubory _tmc_new.wav a _tmc_refound.wav ?
HIGHTOWER_ce4you (19)|4.7.2006 12:19
Já se do toho jen vložím, TMC nemám, ale jak tak koukám, tak tedy myslíte, že to řekne, že bylo zjištěno omezení, kdežto uživatélé mají na mysli, aby to řeklo, že teď se k tomu blížíte a nemusel to pak človek hlídat jen na navigaci, kdy to bude. Jinak jsem koukal a ty 2 hlasové soubory tam mám, takže počítám, že pánové taky.
Mudrunka (547)|4.7.2006 12:26
To Telematix:
Soubory v dané knihovně jsou, dokonce funkční. První říká, že přišla nová informace týkající se trasy, druhá, že trasa byla přepočtena. Nám však šlo o upozornění na to, že se na trase něco děje ještě dřív, než tam člověk vlítne, a je jedno, zda se jedná o děj na základě informace nové, či letité. Myslím, že problém jsem dostatečně popsal v mém příspěvku 3.7.2006, 09:56. Ale i v případě nové události, dovedete představit, že za jízdy někdo po dané informaci laboruje s PDA a zjišťuje jaká zpráva došla? A to nemluvím o tom, že pokud se nemýlím, jsou k mání i informace typu, „Pozor, vozidlo v protisměru…..“ apod.!!!!! Jinak řečeno, pokud alespoň v náznaku toto nebude v Dynavixu nějakým rozumným způsobem zapracováno, bude se jednat o slušný základ, možno říci polotovar. I když, díky za alespoň takový polotovar, neboť i tak Dynavix poskočil výš minimálně o jednu třídu!!!
Lotrando_ce4you (14)|4.7.2006 12:49
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Lotrando"]Taktéž jsem nikdy žádnou zvukovou hlášku nezaznamenal i když na obrazovce je dopravní změna zaznamenána(na mapě je vyznačen úsek a značky).Nastavení mám dle Telematixu.Dost to chybí[/QUOTE]

Muzete se prosim podivat, zda mate na SD karte v dynavix/lang/cs/voice_3 soubory _tmc_new.wav a _tmc_refound.wav ?[/QUOTE]
Ano taktéž ty soubory mám,ale neřekne ani jinak neupozorní na žádné omezení(dopravní situaci,přepočet)
Telematix Software (289)|4.7.2006 12:58
[QUOTE="HIGHTOWER"]Já se do toho jen vložím, TMC nemám, ale jak tak koukám, tak tedy myslíte, že to řekne, že bylo zjištěno omezení, kdežto uživatélé mají na mysli, aby to řeklo, že teď se k tomu blížíte a nemusel to pak človek hlídat jen na navigaci, kdy to bude. Jinak jsem koukal a ty 2 hlasové soubory tam mám, takže počítám, že pánové taky.
[/QUOTE]

Ano, presne to byl zaklad nedorozumeni. Hlasime, kdyz mame trasu a objevi se nejake omezeni. Pokud bylo omezeni jiz pred hledanim a presto pres nej trasa vede, tak to skutecne nelze zjistit jinak, nez zobrazenim cele trasy pred vyjetim, pripadne pohledem do seznamu aktualnich omezeni, ktery je ale serazen dle vzdalenosti od aktualni pozice (nikoli od trasy)...

TMC budeme dale rozsirovat (stejne jako cely Dynavix) podle ohlasu a predstav uzivatelu, takze pokud chcete nejake chovani, napiste si o nej. Pokud to bude jen trochu realne a uzitecne, budeme se snazit to zapracovat.
Telematix Software (289)|4.7.2006 13:01
[QUOTE="Lotrando"]
Ano taktéž ty soubory mám,ale neřekne ani jinak neupozorní na žádné omezení(dopravní situaci,přepočet)[/QUOTE]

Opravdu kdyz najdete trasu a objevi se dopravni udalost to neprepocte trasu a neoznami, zda doslo k jeji zmene nebo nikoli? Nebo jde o nedorozumeni popsane o prispevek nahore...
HIGHTOWER_ce4you (19)|4.7.2006 13:04
Telamaxis: A jak to vypadá se spuštěním systému pro hlášení chyb programu? Nebo to zatím necháte a budete využívat ke komunikaci toto forum? Já bych i toto nechal, člověk se dozví i od odstatních, jak jim co funguje a třeba řešení, jak to odstranit, pakliže to jde.
Telematix Software (289)|4.7.2006 13:15
[QUOTE="HIGHTOWER"]Telamaxis: A jak to vypadá se spuštěním systému pro hlášení chyb programu? Nebo to zatím necháte a budete využívat ke komunikaci toto forum? Já bych i toto nechal, člověk se dozví i od odstatních, jak jim co funguje a třeba řešení, jak to odstranit, pakliže to jde.[/QUOTE]

Chyby v programu muzete hlasit zde pripadne muzete napsat na mail podpory pripadne zavolat (kontakty najdete na strankach dynavix.com). Co se tyce planovaneho systemu na hlaseni chyb v MAPACH, tak zadna zmena: je v planu, jedna se o pravu je zaclenit do map, pripadne o systemu, jak je zaclenit trochu "bokem"...
Lotrando_ce4you (14)|4.7.2006 15:59
[QUOTE="Telematix Software"][QUOTE="Lotrando"]
Ano taktéž ty soubory mám,ale neřekne ani jinak neupozorní na žádné omezení(dopravní situaci,přepočet)[/QUOTE]

Opravdu kdyz najdete trasu a objevi se dopravni udalost to neprepocte trasu a neoznami, zda doslo k jeji zmene nebo nikoli? Nebo jde o nedorozumeni popsane o prispevek nahore...[/QUOTE]
Ještě jsem upozornění nikdy neslyšel ani neviděl,i když to na mapě zakresleno je.Zapnuto mam v nastavení vše
to DaBa:3sekundové přískoky mi to dělalo,pokud jsem provedl update přes původní instalaci.Pak jsem provedl čistou instalaci a bylo vše opět OK(asi sekundové-také hrůza,ale snad i to opraví.Mám WM 2003SE,volnou paměť asi 50MB,při zapnutém DNVX 36MB)
HIGHTOWER_ce4you (19)|4.7.2006 18:46
Telemaxis či i ostatní:
Lze přidat vlastní POI body nejen v programu, ale jako seznam v souboru? Našel jsem na internetu, kde generují různé POI body a to do souboru *.CSV. Kam potom tento soubor nahrát? Ve kterém adresáři Dynavixu jsou soubory s daty POI? Děkuji za informaci - toto jsem již vyřešil a zjisti¨l
A kam nahrát soubory s ikonami nově přidaných POI bodů?
Pavlos_2004 (147)|5.7.2006 08:37
CSV soubory nahraješ do složky \\\WinCE Device\Program Files\dynavix\pois\import

Pak si v Dynavixu musíš dát VLASTNÍ BODY POI a IMPORT a vybrat jaké importovat ( můžeš zatrhnout i volbu vše ). Body se ti asi tak za 3 minutky naimportují do mapy pod aktuálním profilem a budeš je vidět jako zelené vlaječky na mapě. Ikony ani různobarevné vlaječky pro každou kategorii nejdou ke kategoriím POI přiřadit :-( .
Ani si v Dynavixu nenastavíš upozornění na POI jako například v TomTom.
Práce s POI je asi největší nedostatek Dynavixu v porovnání s TomTomem.
martinhamr_ce4you (486)|9.7.2006 13:31
Mám dotaz,uvádí Dynavix názvy ulic třeba ve Veselí Nad Lužnicí,nebo Třebotov Praha Západ? Díky za odpověď.
MIlan Kvasnica (88)|9.7.2006 15:11
Veselí nad Lužnicí ani Třebotov nejsou pokryty a to ani v Dynavixu, na Seznamu nebo v UIR-ADR.

Skylord (3)|9.7.2006 15:29
Ahoj, po té co jsem nainstaloval update dynavixu na verzi 1.6 mi při pokusu o využití funkce najít adresu a najít POI dynavix spadne do win a musim ho pustit znova. Takže cíl cesty musim zadavát ručně z mapy. Chci se zeptat jestli se to stalo ještě někomu a jestli by někdo neporadil jak to rozchodit.
Mám WM2003 SE a yakumo delta X
Díky
kopacek (466)|9.7.2006 18:18
Zkušenosti z 1000 km dlouhé cesty z Chorvatska:
I přes umístění GPSky 10 cm od PDA dochází ke ztrátě spojení PDA s GPSkou. Při navigaci územím bez možnosti využít RDS-TMC (Chorvatsko, Rakousko) a tedy vypnutým RDS-TMC docházelo podstatně méně častěji (cca 1x za hodinu) ke ztátě spojení než na území ČR se zapnutým RDS-TMC (cca každých dvacet minut navigace).
Jelikož se pokouším co nejvíce zjistit, co může způsobovat tento problém, chtěl jsem se podívat na nastavení GPSky programem SIRFdemo, ale nepodařilo se mně se s GPSkou spojit v jiném protokolu, než NMEA. Při pokusu o přepnutí do Sirf protokolu sice nedojde k žádné chybové hlášce, ale k přepnutí do Sirf nedojde. Stejného "výsledku" jsem dosáhl i při použití jiných programů (APLsirf). Chci se proto zeptat všech uživatelů BT313T, zda jim funguje nastavení GPSky programem SirfDemo a zda je již nějaký jiný uživatel DNVX 1.6 + hx4700 + WM2003SE + BT313T a pokud ano, tak jaké má zkušenosti.
Na okraj: je opravdu nepříjemné, že se člověk nedozví žádným způsobem, že přijiždí k místu s problémem (např. pomalu jedoucí kolonou), jedině až už je na místě a docela to "stojí" koukání na displej...
Mudrunka (547)|10.7.2006 09:24
[QUOTE="Telematix Software"]Zmena ikonky na cervenou je kdyz je naladena stanice, ktera nevydava TMC info, ale TMC zarizeni je pripojeno korektne atd. Tudiz jste-li mimo dosah dvou stanic, ktere TMC vysilaji, bude ikonka cervena. Take se snazi prohledavat cely rozsah, aby ziskal co nejvice stanic, ktere RDS-TMC vysilaji. Cervena je mozna prilis vyrazna barva, zvlaste kdyz nejde o chybu, ale jen stav "zarizeni pripojeno, TMC z nej necteme/nechodi"[/QUOTE] Toto byla reakce Telematixu na mé nářky nekorektnosti TMC zařízení. No strávil jsem x dnů na chalupě a místo, abych se věnoval rodině, či něco kutil, jsem si hrál s „Maruškou“ (viz. recenze Dynavixu na tomto webu). A problém jsem vyřešil. Zároveň jsem zjistil, že tvrzení Telematixu je neúplné, problém neřešící. V čem byl problém? Byl v tom, že jsem pro BT-313T RDS/ TMC vytvořil nové BT připojení a staré pro Nemerixe jsem neodstranil (pro strýčka Příhodu). Toto „jalové“ BT připojení vzalo nějaký prostor paměti (cca 1Mb) a tento scházel pro hladký chod programu. Dynavix sice chodil jako dřív, přepočítával trasu, ale TMC se často dostávalo do stavu, kdy nebylo programem řízeno a tím se dostávalo do stavu, jako by bylo zaseklé. Po odstranění a zabezpečení nutného prostoru je to OK! Tedy, vidím to jako částečnou chybu programu, lépe řečeno jeho nedostatečnost. Dynavix si sám vytváří prostor pro práci rozdělením úložného prostoru a prostoru pro spuštěné programy, tedy řídí využití paměti a zřejmě zapomíná při tom na prostor pro dočasné soubory TMC. No, a pokud by programátoři toto neuměli zapracoval, určitě by měli umět zařídit při startu programu a nedostatku paměti nějaký formulář s textem např. „Program nemá dostatek paměti ke korektnímu chování všech funkcí“. A když se vrátím k té ikonce TMC, jsou v nekorektnosti možné 2 stavy: - popisovaný Telematixem, tj. stav, kdy je nedostatečný signál, nebo nelze najít žádnou stanici s TMC informacemi, ale komunikace je korektní. No, abych pravdu řekl, červená barva, když vím, o co jde mě vůbec neuráží. Nehledě na to, že v reálu se jedná o ojedinělé, ralativně krátké výpadky, které asi budou řešitelné jinou anténou, než je ten "ošklivý kus drátu".Tento stav lze identifikovat v „Nastavení TMC zařízení“ textem ….Načteno xxx RDS zpráv. Hledají se dopravní události“ - stav často dostatečného signálu, avšak „nekomunikace s TMC zařízením“ vinou na straně Dynavixu, např. nezabezpečením dostatku prostoru pro práci. Stav opět lze identifikoval v „Nastavení TMC zařízení“ – viz můj příspěvek z 3.7.2006, 15:41. Zde by bylo dobré oddělit označení této ikony, např. blikající červenou barvou. Jinak „hlášení o přepočtení trasy“ na základě nové TMC informace jsem zažil, funguje to. Jen jsem neměl prostor k prozkoumání, jak by to fungovalo při nerespektování doporučené trasy Dynavixem. Již teď se manželka na PDA mračí a mračí….Po příjezdu na místo jsem šel do „Událostí Live“, zjistil jsem, že úprava trasy byla oprávněná (neprůjezdná komunikace), ale vizuální informace pokud člověk již není na místě jsou prostě nulové!! Ke své, dříve popsané tužbě, tj. ikonky omezení v pravé části „nebe“ s údajem vzdálenosti, navrhuji další. Např., při znázornění manévru (zelená šipka v 3D) přidat do nevhodného odbočení např. ikonku zákazu vjezdu s uvedením vzdálenosti do tohoto omezení. A pokud tam člověk stejně vjede, hlasem upozornit, že na trase je např. neprůjezdná oblast. Jinak TMC se mi moc líbí, jen to chce co nejdříve rozšířit na zbytek Evropy. Avizovaný termín „po letní turistické sezóně“ jest opravdu zajímavý marketingový tah! Abych pravdu řekl, když vidím jednoznačné výhody TMC a „impotenci“ Dynavixu při cestách Evropou začínám nabývat rozhodnutí, že před první cestou pořídím Navigon, třeba i ve verzi 5. No a potom vyhlásím soukromou soutěž, kdo má TMC z hlediska presentace daných informací lepší…. Zatím furt držím Dynavixu palce....!
Telematix Software (289)|10.7.2006 10:06
[QUOTE="Skylord"]Ahoj, po té co jsem nainstaloval update dynavixu na verzi 1.6 mi při pokusu o využití funkce najít adresu a najít POI dynavix spadne do win a musim ho pustit znova. Takže cíl cesty musim zadavát ručně z mapy. Chci se zeptat jestli se to stalo ještě někomu a jestli by někdo neporadil jak to rozchodit.
Mám WM2003 SE a yakumo delta X
Díky [/QUOTE]

Prosim, jestlize je to technicky mozne, stahnete si pomoci Dynavix Mobile Managera kompletni instalaci a preinstalujte program. Pokud mate pomaly internet, kontaktujte prosim support (http://dynavix.com/index.php?id=17) - vymyslime jinou formu, jak k vam instalacku dostat. Kazdopadne se omlouvame za zpusobene problemy.
kopacek (466)|10.7.2006 12:52
To Mudrunka: Takže nyní máte v BT zařízeních pouze jednu jedinou GPSku (BT313T) a zlepšila se komunikace mezi PDA a GPSkou? - To by mohlo vypadat nadějně a mohlo by to (kéž by!) vyřešit můj problém se ztrátou spojení mezi PDA a GPSkou. Mám totiž v BT zařízeních celkem 4 GPSky. Zkusím taky ponechat jenom jednu a uvidím. Vůbec ale nechápu, jak může počet spárovaných zařízení na PDA způsobovat problémy s chodem Dynavixu... :(
Mudrunka (547)|10.7.2006 13:18
To kopacek:
Ano, nyní mám v BT zařízeních pouze jednu jedinou GPS a ne zlepšily se, ale vyřešily se problémy s komunikací na mém PDA. Jsem ale přesvědčen, že problém byl ve volné paměti PDA. Dynavix si sám upravuje rozdělení úložného prostoru a prostoru pro spuštěné programy. Pokud se má kam roztáhnout vytvoří si, alespoň u mne cca 36,5 MB prostoru (po soft resetu). Při stavu, kdy tam byly dvě GPS zařízení to šlo manuálně roztáhnout na cca 36 MB a zlobilo to, a to značně. Po odstranění nepoužívané GPS je tam cca 37 MB, tj. více než Dynavix potřebuje a funguje to k mé plné spokojenosti! Ale, je to na hx 2110 (paměti 64+64MB), pokud se dobře pamatuji (může se ale klidně mýlit) Váš přístroj má trochu jiné parametry paměti. Mimochodem, na hx 4700 jsem měl zálusk, ještě že to vyhrála ekonomická stránka věci…
Mudrunka (547)|10.7.2006 14:20
No nevím, zda můj problém patří do tohoto vlákna, ale zřídit v „Příslušenství pro navigace“ nové vlákno „Zkušenosti s Navilock BT-313 T RDS/TMC“ jsem si jaksi nedovolil. Mám obavu, aby někdo nepřišel s gumou……
Oč mě jde, BT-313 získává RDS informace z antény TMC (2,5 mm konektor), která má být připevněna přísavkami např. na předním skle. Příjem FM signálu v podstatě vyhovuje, ale nějaké „výpadky“ se tam přeci jen vyskytují. Hlavní problém je v tom, že je to krajně ošklivé, dokonce ošklivější, než ty různé „husí krky“ a jiná provizória. Jde mě o poradu, jak to udělat s cílem zkvalitnění signálu, ale hlavně estetické stránky věci. Např. napojení na anténu autorádia apod. Řešení umístění u zadního okna auta mě připadá jaksi nepraktické (zapínání/vypínání GPS) nehledě, že u mě první střet s chodcem kaskadérem skončil skokem GPS pod přední sedadlo. Mimochodem, GPS signál to drželo i nadále…SiRF III je opravdu dobrý…
kopacek (466)|10.7.2006 14:49
Rozhodně to stojí za založení nového vlákna ohledně BT313T - vždyť diskuze o BT-338/339 patří mezi nejvíce frekventované. A s tím, jak se bude zvětšovat počet lidí "pochtívajících" RDS-TMC, tak i o tuto diskuzi (a hlavně o zkušenosti prvních beta-testerů) bude zájem.
Ja sám mám GPSku v kufru, na palubce jsem to dokázal jen po dobu testu, kdy jsem zjišťoval, kde je problém se špatnou komunikací mezi mým PDA a GPSkou (ve vzdálenosti to bohužel není). Ta změť kabelů a opravdu odporná FM anténa se mně ZNAČNĚ nelíbila. Garmin prodává ke svým AIO přístrojům Nüvi příjímač RDS-TMC signálu, který se napojuje na rádio ve vozidle a k vlastnímu přístoji tak vede pouze jeden tenký černý kabel. Jenže: stojí to přes pět tisíc... Takže určitě my budeme muset vymyslet, jak to připojit přímo k anténě autorádia. Ale asi to nebude jednoduché, zkusil jsem anténu schovat do spárky mezi předním sklem a palubkou, ale bylo po signálu...
Mudrunka (547)|10.7.2006 15:14
No, já jsem u Fábie Kombi našel pro GPS přijímač celkem dobré místo, odkládací prostor pod rádiem. GPS přijímač „jako by tam patřil“, SiRF III se s tím popere (jestli náhodou vidí místo 9 satelitů 8 mě opravdu nezajímá), přitom, vše po ruce. Jen ten ošklivý drát od předního okna, přes rádio, až k GPS přijímači. Přitom z tohoto místa k napojení na anténu autorádia je kousek a kabel by v podstatě byl schovaný. Jenom, jak to napojit na stávající anténu rádia…. a fungovalo by to? Další problém, anténa FM na autě má zesilovač, co tento udělá s datovým tokem RDS?
DaBa (78)|10.7.2006 19:17
[QUOTE="kopacek"]...Jelikož se pokouším co nejvíce zjistit, co může způsobovat tento problém, chtěl jsem se podívat na nastavení GPSky programem SIRFdemo, ale nepodařilo se mně se s GPSkou spojit v jiném protokolu, než NMEA. Při pokusu o přepnutí do Sirf protokolu sice nedojde k žádné chybové hlášce, ale k přepnutí do Sirf nedojde...[/QUOTE]
Taky jsem to zkousel, chtel jsem si ji upravit podobne jako 338, ale bez vysledku. Zkousel jsem vsechny rychlosti portu, ale vzdy jenom NMEA.
[QUOTE="Mudrunka"]...při cestách Evropou začínám nabývat rozhodnutí, že před první cestou pořídím Navigon, třeba i ve verzi 5...[/QUOTE]
Petku jsem mel, nebyla spatna, ale nez nasla GPS, tak jsem si pekne pockal, nehlede na jeji pokryti CR. Na Evropu dobre, ale ja osobne jsem se uz rozhodl, ze si pockam na sestku. Protoze priskoky v Dynavixu po 3 vterinach me nebavi:)
kopacek (466)|12.7.2006 10:36
Tak bohužel. Ztrátám spojení mezi PDA a GPSkou na mém hx4700 nezabránil ani radikální řez, do kterého se mně dlouho nechtělo. Provedl jsem Hard Reset PDA a na úplně čisté PDA jsem nainstaloval kompletně staženou instalaci 1.6, pouze mapa ČR. Před spuštěním Dynavixu bylo volných 44 MB paměti (víc prostě na hx4700 nelze) a k první ztátě spojení mezi PDA a GPSkou dojde po 25 minutách a pak vždy každou další půlhodinu. Je to o něco méně častěji, než při provozu 1.6ky na PDA, kde jsem HR nedělal více než rok. Podle toho lze soudit, že zakopaný pes bude ve správě paměti v nové verzi.
Jelikož jsem přestal dostávat doporučení od Telematixu, jak tento problém vyřešit, tak doufám, že už jsou problému na stopě a verze 1.6.1 již bude zcela funkční i na hx4700. Zatím jezdím ve známém terénu s Dynavixem (kvůli TMC) a jinak osvědčený TT...
Mudrunka (547)|12.7.2006 12:13
To kopacek:
Ano, taky pozoruji že Telematix si hraje na „mrtvého brouka“. Než jsem si sám vyřešil problém s nedostatečností programu v oblasti řízení TMC přijímače, jsem poslal dotaz na support, výsledek dosud žádný. Taktéž mně schází jejich vyjádření k možnosti použití Navilocku NL-212 R, který doporučují dokonce v nápovědě programu a v seznamu podporovaných zařízení není….. a který, alespoň podle dostupných informací, neslouží ke spolupráci s navigacemi.
K Vaší tužbě, že jsou již problému na stopě, mám obavy zda nemají prázdniny se službou na úrovni „druhé ligy“…
K té paměti, pokud máte 44 MB dohromady (úložný prostor+prostor pro programy), tak máte přesně tolik, co já. A to nemám VGA obrazovku. Takže nabývám pocitu, že by to opravdu chtělo nějakého „prvoligového programátora“….
Peta_ce4you (314)|12.7.2006 12:32
me to taky dela, chova se to stejne jak prvni verze....

pepa_ce4you (105)|12.7.2006 13:03
[QUOTE="Mudrunka"] Taktéž mně schází jejich vyjádření k možnosti použití Navilocku NL-212 R, který doporučují dokonce v nápovědě programu a v seznamu podporovaných zařízení není….. a který, alespoň podle dostupných informací, neslouží ke spolupráci s navigacemi.
[/QUOTE]

Dnes mi došel následující E-mail z Telematixu ohledně NL 212R:

Dobrý den,
Dynavix Mobile 2005 by měl s tím zařízením fungovat.
Jedná se pouze o RDS/TMC přijímač, který přes radio vlny přijímá TMC zprávy.
S pozdravem
Milan Zuščák
Telematix Software, a.s.
Na Žertvách 34
180 00 Praha 8


Zajímavá je formulace "by měl" - takže dle tohoto vyjádření si myslím že to neodzkoušeli jen prostě na netu našli tento modul do CF slotu neprostudovali manuál k NL212R a uvedli ho
Mudrunka (547)|12.7.2006 14:32
[QUOTE="pepa"]Zajímavá je formulace "by měl" - takže dle tohoto vyjádření si myslím že to neodzkoušeli jen prostě na netu našli tento modul do CF slotu neprostudovali manuál k NL212R a uvedli ho
[/QUOTE]
O tom jsem téměř přesvědčen od samého počátku, jen jsem doufal, že dokážou přiznat že ujeli, nebo, že prostě umí.... No, kdo umí, umí, kdo neumí ... jest "druhá liga"...