Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 11 z 18 PrvníPrvní ... 910111213 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 262

Téma: Dynavix 1.6

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Grachus
    To Dzank: Myslim ze pokud neni moznost koupit novou mapu na jejich eshopu tak asi takova moznost neni... Navic kdo by si ji kupoval kdyz je skoro stejna
    Dobry den.
    Stavajici uzivatele, kteri poprve aktivovali pred 1.5.2006 budou mit moznost ziskat novou mapu CR(MRE)74 az v ramci upgrade na Dynavix 7. O moznosti samostatneho upgrade mapovych podkladu pro stavajici uzivatele a cene za aktualizaci se prave jedna s jejich dodavatelem.

S pozdravem
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

To Telematix: Daří se objasnit problém 1.6-ky na hx4700 nebo "není šance"?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Telematix Software
    Citace Původně odesláno od Peta
    Citace Původně odesláno od MIlan Kvasnica
    Tož tak to zboží vraťte během 14ti dnů a můžete bez udání důvodu.
    na druhou stranu by telematix asi nepolozilo kdyby to vyzkouseli...
    Vyzkousime ho.
    Toto napsal Telematix na ukončení poměrně bouřlivé diskuse ohledně užití TMC přijímače NL-212 R, kdy tento podle dostupných informací je pro použití v navigacích rozporuplný, přitom jej Telematix např. v nápovědě a nejen tam doporučuje. Pomíjím fakt, že diskuse by byla zbytečná pokud by Telematix doporučoval ve všech svých výstupech jen odzkoušená zařízení tak, jak by se asi slušelo a bývá i obvyklé.
    Takže, padl zde příslib, že přijímač Telematix vyzkouší, a to již 13.7. tohoto roku. Dnes máme 1.8. taktéž tohoto roku, tj. uplynulo plných 17 dnů. Všichni víme, že internetové obchody dodávají obvykle max. do 3 dnů, vyzkoušení, pokud to funguje, je otázkou minut. Tedy, ptám se Telematixu, není náhodou důvodem nulové informace o výsledku zkoumání NL-212 R náhodou fakt, že to nefunguje?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Mudrunka
    Takže, padl zde příslib, že přijímač Telematix vyzkouší, a to již 13.7. tohoto roku. Dnes máme 1.8. taktéž tohoto roku, tj. uplynulo plných 17 dnů. Všichni víme, že internetové obchody dodávají obvykle max. do 3 dnů, vyzkoušení, pokud to funguje, je otázkou minut. Tedy, ptám se Telematixu, není náhodou důvodem nulové informace o výsledku zkoumání NL-212 R náhodou fakt, že to nefunguje?
    Byt jsem v oné diskusi byl proti Telematixu ted bych se ho zastal. Ono zařízení NL 212 není na trhu a dodací doby u tohoto zařízení se pohybují cca 3 týdny až měsíc ... viz internetové obchody...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od pepa
    Byt jsem v oné diskusi byl proti Telematixu ted bych se ho zastal. Ono zařízení NL 212 není na trhu a dodací doby u tohoto zařízení se pohybují cca 3 týdny až měsíc ... viz internetové obchody...
    Dekuji za zastani.

Ano - zarizeni bylo 14.7. objednano, na dodavku stale cekame. Opravdu je problem na strane velkoobchodni site - zarizeni proste neni k dispozici.

Pokud bychom zjistili, ze to nefunguje, priznali bychom to!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

To Telematix and pepa
    Zajímavé, zkusmo jsem podal dotaz na dostupnost daného přijímače u kasa.cz a obratem přišla odpověď, že "předpokládaná dostupnost je stanovena na 9.8.2006". Tedy 3 dny to nejsou, ale měsíc také ne. No sliby ale mohou být i chyby.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

To Telematix and pepa
    Zajímavé, zkusmo jsem podal dotaz na dostupnost daného přijímače u kasa.cz a obratem přišla odpověď, že "předpokládaná dostupnost je stanovena na 9.8.2006". Tedy 3 dny to nejsou, ale měsíc také ne. No sliby ale mohou být i chyby.
    No, predpokladam, ze v cervenci objednali na sklad vice kusu a tudiz je jedno, kdy byste si objednal, ale budou nejdrive 9.8.2006. Tj. nejde o lhutu dodani od objednani, ale mate proste stesti, ze jste se ptal chvili pred dodavkou...

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

To Telematix and pepa
    Myslím že po předchozí diskuzi a kritice Telematixu mě nikdo nemůže podezřívat z nadržování této firmě ( a mé heslo je TT je stále nejlepší až na tu absenci TMC ) ale kamarád má Destinátor, který TMC podporuje a tak jsme kontaktovali Navilock, který sdělil, že není důvodu proč by NL212 neměl fungovat .. viz muj příspevek před několika dny. Tak jsme ho zkusili před cca 14 dny objednat a kasa nam dala termín 10.8. dodání ( opakuji před 14 dny ... )tento termín sdělily i některé obchodní odd. Kontaktovali jsme Navilok at nám doporučí nějaký obchod, kde by byl rychleji, tak doporučili nějaký velký internetový obchod v Berlíně a odtud taky napsali že tento produkt není .... Takže si myslím že s tímto produktem bude potíž. a koukněte na třeba cybex .. termín dodání 1 měsíc ...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

To pepa:
    Řekl bych, že v konečném termínu možnosti dodání v rozporu nejsme. Já jsem jenom reagoval na informaci, které jsem příliš nevěřil s výsledkem popsaným. Ale, spolu s Telematixem, jste mě přesvědčili, že skutečnost jest taková, jaká jest.
    Rozumím tomu správně, že jste objednal daný přístroj pro použití v Destinátoru? Pod ano, spolu s výsledky Telematixu ohledně Dynavixu to jistě bude zajímavé…. Stáhnul jsem si na www.navilock.com jejich katalog 2/2006 a opět jsem z toho pochopil něco jiného, než Vám napsali. A to nemluvím o tom, že podpora končí u WM 2003 … A to nemluvím o tom, že když před více jak 1/4 rokem jsem se na použití v Navigonu ptal Navigonu, odpověď byla vlažná a ani náhodou se to nedalo přeložit jako „ano, v čem by měl být problém?“
    Jinak se pustím do čisté spekulace, a tím i na „tenký led“. Rozumím tomu tak, že daný přístroj v současné době obecně není k mání. A to v podstatě nikde. Důvody, v podstatě, mohou být 2:
    1. Jedná se o ideální řešení pro příjem RDS/TMC informací u SW TMC podporujících a díky tomu jde o „tržní trhák obecně rozšířený“. Pokud ano, poněkud mě schází na tomto webu reakce typu, „ale pánové, funguje to a to dokonce dobře, bavte se radši o něčem užitečném…. a kdo nevěří ať tam běží……“
    2. Jde v podstatě o zboží obtížně prodejné, tím i téměř nevyráběné, a to právě z důvodu, že „prostý textový výpis“ TMC informací je jaksi k ničemu. Ale jak říkám, pohybuji se na tenkém ledu, mohu se klidně i utopit….
    K Vašemu heslu ohledně TT, nevím, neznám, ani znát nechci. Já mám heslo jiné (také již zaznělo dříve), „i pozlacený navigační soft bez aktuálních dopravních informací je v podstatě větší, či menší hračkou“, by‘t příjemnou. Jinak řečeno, teprve tyto TMC informace dělají skutečnou navigaci i z průměrného softu a skákání obrazovky či chybějící názvy v 3D zobrazení se jako nedostatky rázem stěhují na druhou až x-tou kolej. Jinak řečeno, za ten zhruba měsíc používání verze 1.6 z více jak 95 % na známých trasách kde opravdu, ale opravdu navigovat nepotřebuji, mě to vytáhlo ze 4 dopravních problémů, z toho 1 byl následně ověřený jako problém kardinální. I když obrazovka při tom skákala a skákala byla „Maruška“ pochválena, a to dokonce i manželkou, která na ni obecně žárlí….

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

To mudrunka: odpověd Navilocku:
    Dieses Produkt sollte ohne Probleme mit dem Destinator 6 zusammen arbeiten.
    Mit freundlichen Grüßen
    Marko Oldenburg
    Navilock Support Team

Myslím že je to jednoznačné vyjádření
    A uvědomte si kolik Navigací pro PDA podporuje TMC: Navigon a nyní nově Destinator 6 a Dynavix .. na jiné si nevzpomenu. A kolik % lidí ma třebaNavigon? Takže se obávám že potřeba NL 212 asi moc do této doby nebyla ... Asi dojde k velikému rozšíření TMC podporujích zařízení jak do CF slotu tak i ve spojeni s GPS až bude implementováno TMC do TT pro PDA

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

No, jestli ti formulace "měl by" připadá jako jednoznačné vyjádření...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

To pepa:
    No já jsem od Navigonu na dotaz týkající se daného RDS/TMC přijímače v dotazu jednoznačně pojmenovaného dostal následující :
    Dear Mr. Mudrunka,
    thank you for your request.
    Please assure that the receiver you are using supports the NIMEA 0183 protocol as well as the GGA and VGT.
    If that is the case, your GPS receiver should be compatible.
    Since you are using a third party product that have not been tested with our software, we can unfortunately not offer any further support for your specific receiver.
    Please also inquire the hardware producer of the GPS receiver about the required settings for the appropriate com port and baud rate.
    With kind regards
    Takže, odpověď žádná. Navíc je zajímavá věta týkající se odmítnutí podpory zařízení u nich netestovaného (pokud jste to pochopil jako inventivu, ne však na Vás, pochopil jste správně)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Tak mám snad dobrou informaci pro uživatele Dynavixu 1.6 na hx4700. - Minulý víkend jsem provedl upgrade na WindowsMobile 5 včetně aktuálního ROM upgrade. Po pěti dnech provozu Dynavixu nedošlo ani jednou ke ztrátě spojení s GPSkou (ke kterému na WM2003SE docházelo minimálně 1x za hodinu) a ani jednou se Dynavix "neodporoučel". Vypadá to tedy tak, že s poslední verzí WM5 nebude mít 1.6-ka na hx4700 žádný zásadní problém.
    Chci se zeptat, jestli jste slyšeli někdy nějakou jinou hlasovou informaci o tom, že byla změněna trasa kvůli RDS-TMC informaci, než velmi obecnou hlášku "byla přepočítána trasa". - Já jsem zatím nic jiného neslyšel. Chybí informace, jak daleko je problém, na jak dlouhém úseku je problém a jak je závažný. Mám tu zkušenost, že poměrně často jsou TMC informace neaktuální. - Nejčastěji jde o dlouhodobé práce na silnici, které však vůbec neprobíhají. Dynavix kvůli tomu odklání trasu a pokud je člověk v neznámém terénu, tak si může někdy zbytečně prodloužit cestu. Bylo by tedy velmi dobré, kdyby člověk věděl, z jakého důvodu Dynavix trasu přepočítává a měl možnost nechat přepočítat trasu při jenom opravdu vážných událostech (nehoda, úplná uzavírka).

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Bugreport: další případ matoucí hlasové navigace: Průjezdová mapa Evropy, průjezd Prešovem od východu na západ: na křižovatce je ukázáno rovně, ve skutečnosti to bylo rovně, ale hlasová navigace říká doprava.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od kopacek
    ...Chci se zeptat, jestli jste slyšeli někdy nějakou jinou hlasovou informaci o tom, že byla změněna trasa kvůli RDS-TMC informaci, než velmi obecnou hlášku "byla přepočítána trasa". - Já jsem zatím nic jiného neslyšel. Chybí informace, jak daleko je problém, na jak dlouhém úseku je problém a jak je závažný. Mám tu zkušenost, že poměrně často jsou TMC informace neaktuální. - Nejčastěji jde o dlouhodobé práce na silnici, které však vůbec neprobíhají. Dynavix kvůli tomu odklání trasu a pokud je člověk v neznámém terénu, tak si může někdy zbytečně prodloužit cestu. Bylo by tedy velmi dobré, kdyby člověk věděl, z jakého důvodu Dynavix trasu přepočítává a měl možnost nechat přepočítat trasu při jenom opravdu vážných událostech (nehoda, úplná uzavírka).
    Ano, zažil (asi 5x), naposledy tuto sobotu. Hlásilo to „byla přepočtena trasa“, a to dokonce 2x po sobě a pak to navádělo, podle mého názoru tak, jak to chtělo původně.
    No, a k té včasnosti mám také zkušenost, cca před 3 týdny jsem jel z Praha do Žebráka. Normální trasa vypočtená i správná – Jižní spojka, Barrandov , D5. Na Jižní spojce to zahlásilo danou hlášku a vedlo to Radlickou ulicí (druhá vhodná trasa, kterou ale za daných a normálních podmínek Dynavix nenabízí). Neb jsem zvyklý za jízdy poslouchat rádio (ČRo1) právě kvůli „Zelené vlně“, poslouchal jsem a že došlo k nějakému problému na původní trase (srážka 2 aut v ulici K Barrandovu) jsem se dozvěděl až na kraji Žebráka. Nevím, zda to tam tenkrát bylo průjezdné, ani, zda tam byla kolona (bylo to v sobotu odpoledne – tedy téměř nulový provoz), ale pokud tam opravdu byly problémy, pak …..
    Jinak, že Dynavix nepodává, v podstatě, žádné informace týkající se trasy z titulu TMC a rovnou jedná (přitom nevíme s „jakou citlivostí“) je ovšem naprostý fakt. A to, že kromě těchto informací by měla být dána i možnost (pokud by o to uživatel stál) rozhodnutí, co s tím (objezd, vystání kolony apod). Je to prostě polotovar, ale abych pravdu řekl, jsem vděčný i za něj.

To Telematix:

Zhruba před měsícem jsem zde připomínkoval náhodnou nekorektnost příjmu TMC informací (zasekávání TMC přijímače), následně jsem vznesl i domněnku, že se jedná o nedostatečnost v řízení paměti, neb jsem si myslel, že jsem problém vyřešil jejím uvolněním. Nebylo to tak, stalo se to pak ještě 2x, vždy v případě, kdy v počátečním stavu byl Seznam Live prázdný. Stačil pak restart a bylo to OK. Přitom volná pamět neustále ubývá, sice málo, ale ubývá. Šel jsem po tom a zjistil jsem, že neustále nerůstá velikost souboru Programs Files\dynavix\live_dynamic (aktuálně má velikost 1,88 M). Domnívám se, že se jedná o soubor, kde jsou uchovány informace ke generování seznamu Live. Proč tento zůstává velký, lépe řečeno jeho velikost roste i v případě prázdného seznamu Live? Má cenu tento soubor „komprimovat“ vymazáním (Dynavix si jej vytvoří znova v základní velikosti - vzor má schovaný na SD kartě o velikosti 16 k)?

Strana 11 z 18 PrvníPrvní ... 910111213 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dynavix
    Od m1m v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 06-02-2009, 17:30
  2. Co by měl mít Dynavix 8 ?
    Od Pavlos_2004 v sekci Dynavix Mobile
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 14-06-2007, 18:34
  3. MDA III + Dynavix 1.6 -