www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford svolává Mustang Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha

Ford svolává Mustang Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha
, , aktualita
Chyby při konstrukci nebo výrobě aut nejsou ničím neobvyklým. Svolávacích akcí jsou tisíce a další kuriózní postihla automobilku Ford, jejíž Mustang Mach-E může mít problém s připevněním čelního skla i střechy.
K oblíbeným
reklama
Počet svolávacích akcí na auta, zdá se, stále roste s tím, jak se preventivně řeší stále menší a menší detaily, které by mohly mít negativní důsledky. Některé ale mohou být dost závažné. Psali jsme nedávno např. o 45 požárech vozů Hyundai, nicméně zajímavému problému čelí i automobilka Ford. Ta má další potíž s elektrickým Mustangem Mach-E, který už mohl mít problémy např. s nabíjením malého akumulátoru pro standardní elektroinstalaci. Tentokrát je to problém, kterému se lidé před rokem vysmívali u Tesly Model Y, jíž při cestě z autosalonu uletěla střecha. U Tesly jsou stesky na nekvalitní montáž, kterou "by si zavedení výrobci aut nikdy nedovolili pustit na trh", na denním pořádku, ale jak to vypadá, problémy s montáží se zdaleka nevyhýbají ani nim. Máme zde hned dvě svolávací akce na podobný problém.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Konkrétně jde o to, že v Severní Americe a Evropě bude svoláno 38714 Mustangů Mach-E, které mají nedostatečně připevněné čelní sklo. To by se mohlo oddělit od vozu, což hrozí zejména při nehodě. 27318 vozů pak bude svoláno kvůli dalšímu problému, který se týká nedostatečného připevnění panoramatické střechy. I tam je možné, že se od vozu při jízdě oddělí. V prvním případě servis okno demontuje a řádně usadí zpět, ve druhém pak aplikuje více uretanového lepidla. Zákazníci mohou blížící se potíž poznat např. i podle zatékání nebo aerodynamického hluku z nepatřičných míst.
 
Pro Mustang Mach-E modelového ročníku 2021 je to zatím druhá a třetí svolávací akce, což kupodivu není až tak moc (a není to bohužel ani poprvé, co měl Ford problém s montáží, nedávno to bylo např. upevnění předního kola na pickupu Ford F-350, které minimálně ve dvou případech uletělo). Nejvíce svolávacích akcí má v USA z osobních aut dle NHTSA z letošního modelového ročníku 2021 BMW X5 (celkem 11), dále třeba Mercedes-Benz třídy E a Chevrolet Tahoe s 9 akcemi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala