www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford svolává Mustang Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha

Ford svolává Mustang Mach-E, může jim upadnout čelní sklo nebo střecha
, , aktualita
Chyby při konstrukci nebo výrobě aut nejsou ničím neobvyklým. Svolávacích akcí jsou tisíce a další kuriózní postihla automobilku Ford, jejíž Mustang Mach-E může mít problém s připevněním čelního skla i střechy.
K oblíbeným
reklama
Počet svolávacích akcí na auta, zdá se, stále roste s tím, jak se preventivně řeší stále menší a menší detaily, které by mohly mít negativní důsledky. Některé ale mohou být dost závažné. Psali jsme nedávno např. o 45 požárech vozů Hyundai, nicméně zajímavému problému čelí i automobilka Ford. Ta má další potíž s elektrickým Mustangem Mach-E, který už mohl mít problémy např. s nabíjením malého akumulátoru pro standardní elektroinstalaci. Tentokrát je to problém, kterému se lidé před rokem vysmívali u Tesly Model Y, jíž při cestě z autosalonu uletěla střecha. U Tesly jsou stesky na nekvalitní montáž, kterou "by si zavedení výrobci aut nikdy nedovolili pustit na trh", na denním pořádku, ale jak to vypadá, problémy s montáží se zdaleka nevyhýbají ani nim. Máme zde hned dvě svolávací akce na podobný problém.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Konkrétně jde o to, že v Severní Americe a Evropě bude svoláno 38714 Mustangů Mach-E, které mají nedostatečně připevněné čelní sklo. To by se mohlo oddělit od vozu, což hrozí zejména při nehodě. 27318 vozů pak bude svoláno kvůli dalšímu problému, který se týká nedostatečného připevnění panoramatické střechy. I tam je možné, že se od vozu při jízdě oddělí. V prvním případě servis okno demontuje a řádně usadí zpět, ve druhém pak aplikuje více uretanového lepidla. Zákazníci mohou blížící se potíž poznat např. i podle zatékání nebo aerodynamického hluku z nepatřičných míst.
 
Pro Mustang Mach-E modelového ročníku 2021 je to zatím druhá a třetí svolávací akce, což kupodivu není až tak moc (a není to bohužel ani poprvé, co měl Ford problém s montáží, nedávno to bylo např. upevnění předního kola na pickupu Ford F-350, které minimálně ve dvou případech uletělo). Nejvíce svolávacích akcí má v USA z osobních aut dle NHTSA z letošního modelového ročníku 2021 BMW X5 (celkem 11), dále třeba Mercedes-Benz třídy E a Chevrolet Tahoe s 9 akcemi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala