Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zbrusu nové Tesle Model Y cestou z autosalonu ulétla skleněná střecha

7.10.2020, Milan Šurkala, aktualita
Elektromobily Tesla jsou nechvalně známé nízkou kvalitou dílenského zpracování a horší spolehlivostí, což jí nedávno vyneslo i poslední místo v anketě J.D. Power. Nyní tu máme další problém, Modelu Y při cestě z prodejny ulétla střecha.
Automobilka Tesla polarizuje společnost, za což může elektrický pohon i třeba nekvalitní dílenské zpracování. To se sice poslední dobou daří značně zlepšovat, nicméně i tak nedávno získala poslední místo v hodnocení kvality J.D. Power a stále se občas vyskytují zajímavé případy. Jeden z nich se odehrál v Dublinu v Kalifornii. Nathaniel Galicia Chien se svými rodiči jel z autosalonu ve zbrusu nové Tesle Model Y, když náhle uslyšel silné poryvy větru. Myslel si, že je otevřené okno, ale za půl minuty se panoramatická skleněná střecha jeho zbrusu nového vozu vznesla do vzduchu a uletěla. Z auta byl najednou téměř SUV kabriolet.
 
 
Naštěstí se nikomu nic nestalo a s vozem beze střechy se vrátili zpět k dealerovi. Tentokrát Tesla nedělala žádné problémy s reklamací (což se jí často rovněž vytýká) a nabídli bezplatnou opravu. Aby ne, když byl vůz v záruce. S typickými problémy Tesel počítali a už při převzetí si všimli nepřesného lícování, nicméně něco takového skutečně nečekali. Rodina ale nabídku opravy odmítla a chce si raději koupit jiný vůz.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama