www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla "získala" poslední místo v hodnocení kvality J.D. Power

Tesla "získala" poslední místo v hodnocení kvality J.D. Power
, , aktualita
Elektromobily Tesla jsou docela známy svými kvalitativními a jinými problémy, které se daří řešit jen pomalu. Letos se poprvé ukázala i v hodnocení J.D. Power a neoficiálně se dostala na nejhorší příčku mezi automobilkami.
K oblíbeným
reklama
Tesla doslova rozděluje svět na příznivce a odpůrce. Jedním z častých argumentů proti je nízká kvalita vozů, špatné dílenské zpracování (zejména první ročníky) a jiné problémy. Letos se Tesla poprvé dostala do J.D. Power 2020 Initial Quality Study, tedy hodnocení problémů za prvních 90 dní od nákupu vozu. Letos se do průzkumu dostalo 87.282 různých zákazníků. Dotazník obsahuje 223 otázek. Průměrný počet problémů, které uživatelé nahlásili s novými vozy, dosahoval 166 na 100 vozů. A právě Tesla vévodí žebříčku z jeho koncové strany. Bohužel v 15 státech Tesla nedovolila průzkum mezi svými zákazníky, a tak je její hodnocení neúplné a nemůže být oficiální. Nicméně ze vzorků, které se podařilo získat oficiální cestou, víme to, že Tesla by byla s docela nemalým náskokem na poslední příčce s 250 problémy na 100 vozů.
 
Tesla Model Y
 
Hodně zle jsou na tom ale i jiné značky, paradoxně právě ty prémiové, které by měly přinášet vyšší kvalitu, lepší vyladění celého vozu a nikoli naopak. Předposlední místo (oficiálně poslední, protože se Tesla nepočítá) získává Land Rover s 228 problémy, před ním je Audi s 225, Volvo s 210 a Mercedes-Benz s 202 problémy na 100 vozů. Jak vidíme, Němci moc nepřesvědčili a nejlépe je na tom z německé trojky BMW se 176 problémy.
 
Nepříliš dobré výsledky předvedli i japonské značky. Subaru je dost vzadu, jen o trochu lépe je na tom Mazda, Toyota a Honda. Ve středu pole je Infiniti a nad průměrem je pouze Nissan, Lexus a mezi nejlepší patří Mitsubishi se 148 problémy. Nejlepšími značkami je Chevrolet se 141 problémy na třetím místě a o první příčku se dělí Dodge a Kia se 136 problémy na 100 vozů. Pokud jde o nejčastější problém, na který si zákazníci stěžují, tak jsou to jednoznačně potíže s infotainmentem, které tvoří téměř čtvrtinu případů. Nelíbí se rozpoznávání hlasu, problémy s konektivitou Android Auto a Apple CarPlay, problematické jsou dotykové obrazovky, úroveň navigace i spojení přes Bluetooth. Podrobnější výsledky najdete na stránkách J.D. Power.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala