www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla "získala" poslední místo v hodnocení kvality J.D. Power

Tesla "získala" poslední místo v hodnocení kvality J.D. Power
, , aktualita
Elektromobily Tesla jsou docela známy svými kvalitativními a jinými problémy, které se daří řešit jen pomalu. Letos se poprvé ukázala i v hodnocení J.D. Power a neoficiálně se dostala na nejhorší příčku mezi automobilkami.
K oblíbeným
reklama
Tesla doslova rozděluje svět na příznivce a odpůrce. Jedním z častých argumentů proti je nízká kvalita vozů, špatné dílenské zpracování (zejména první ročníky) a jiné problémy. Letos se Tesla poprvé dostala do J.D. Power 2020 Initial Quality Study, tedy hodnocení problémů za prvních 90 dní od nákupu vozu. Letos se do průzkumu dostalo 87.282 různých zákazníků. Dotazník obsahuje 223 otázek. Průměrný počet problémů, které uživatelé nahlásili s novými vozy, dosahoval 166 na 100 vozů. A právě Tesla vévodí žebříčku z jeho koncové strany. Bohužel v 15 státech Tesla nedovolila průzkum mezi svými zákazníky, a tak je její hodnocení neúplné a nemůže být oficiální. Nicméně ze vzorků, které se podařilo získat oficiální cestou, víme to, že Tesla by byla s docela nemalým náskokem na poslední příčce s 250 problémy na 100 vozů.
 
Tesla Model Y
 
Hodně zle jsou na tom ale i jiné značky, paradoxně právě ty prémiové, které by měly přinášet vyšší kvalitu, lepší vyladění celého vozu a nikoli naopak. Předposlední místo (oficiálně poslední, protože se Tesla nepočítá) získává Land Rover s 228 problémy, před ním je Audi s 225, Volvo s 210 a Mercedes-Benz s 202 problémy na 100 vozů. Jak vidíme, Němci moc nepřesvědčili a nejlépe je na tom z německé trojky BMW se 176 problémy.
 
Nepříliš dobré výsledky předvedli i japonské značky. Subaru je dost vzadu, jen o trochu lépe je na tom Mazda, Toyota a Honda. Ve středu pole je Infiniti a nad průměrem je pouze Nissan, Lexus a mezi nejlepší patří Mitsubishi se 148 problémy. Nejlepšími značkami je Chevrolet se 141 problémy na třetím místě a o první příčku se dělí Dodge a Kia se 136 problémy na 100 vozů. Pokud jde o nejčastější problém, na který si zákazníci stěžují, tak jsou to jednoznačně potíže s infotainmentem, které tvoří téměř čtvrtinu případů. Nelíbí se rozpoznávání hlasu, problémy s konektivitou Android Auto a Apple CarPlay, problematické jsou dotykové obrazovky, úroveň navigace i spojení přes Bluetooth. Podrobnější výsledky najdete na stránkách J.D. Power.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře