Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další Tesle Model 3 upadl za jízdy nárazník, nemá rád déšť

15.7.2020, Milan Šurkala, aktualita
Tesla má stále problémy s kvalitou svých vozů, které ale pomalu řeší. Majitelé vozů Tesla Model 3 si nicméně stěžují na padající zadní nárazníky a nyní se objevil další případ. Vypadá to však spíše na konstrukční problém.
Automobilka Tesla polarizuje společnost a její odpůrci mají další argument proti. Padající nárazníky u Modelu 3. Rozhodně totiž nejde o něco ojedinělého a nyní se objevilo další video na Internetu, které ukazuje, jak zadní nárazník vozu za jízdy upadl ze svých úchytů. Jak je vidět na videu, nárazník nezvládl obrovský nápor vody při rychlé jízdě na vodou pokryté vozovce, což ho vytrhlo ven.
 
 
Jak je vidět, nárazník nemá typický tvar a jde o jakousi "radlici". Je totiž kryt i ze spodní strany, což bude patrně v zájmu boje o lepší aerodynamiku, menší odpory a delší dojezd. Jenže to také patrně způsobuje, že když vůz projede velkou louží, voda narazí do nárazníku zevnitř a nemá kam odtéct. Těžký nárazník tak má co dělat nejen se stále se valící vodou, ale také s hmotností už držené vody. Pak není divu, že se vytrhne.
 
 
Logan Derouanna zavolal do Tesly, kde se s pomocí zrovna nepřetrhli, označili to za "zásah boží vůle" a odmítli to vzít na záruku (jde o vůz z března 2019). Teprve až po telefonátu s právníkem se Tesla rozhodla, že vůz sama vyzvedne, opravu provede a zaplatí. Docela nemilé zacházení pro člověka, který je dlouholetým fandou značky a jejím dlouhodobým akcionářem. Podobný problém měl i Rahul Nowlahka nebo uživatel rhenart (na Twitteru), kteří měli s uznáním záruky také problémy.
 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama