www.svetmobilne.cz
>
>
>

Další Tesle Model 3 upadl za jízdy nárazník, nemá rád déšť

Další Tesle Model 3 upadl za jízdy nárazník, nemá rád déšť
, , aktualita
Tesla má stále problémy s kvalitou svých vozů, které ale pomalu řeší. Majitelé vozů Tesla Model 3 si nicméně stěžují na padající zadní nárazníky a nyní se objevil další případ. Vypadá to však spíše na konstrukční problém.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Tesla polarizuje společnost a její odpůrci mají další argument proti. Padající nárazníky u Modelu 3. Rozhodně totiž nejde o něco ojedinělého a nyní se objevilo další video na Internetu, které ukazuje, jak zadní nárazník vozu za jízdy upadl ze svých úchytů. Jak je vidět na videu, nárazník nezvládl obrovský nápor vody při rychlé jízdě na vodou pokryté vozovce, což ho vytrhlo ven.
 
 
Jak je vidět, nárazník nemá typický tvar a jde o jakousi "radlici". Je totiž kryt i ze spodní strany, což bude patrně v zájmu boje o lepší aerodynamiku, menší odpory a delší dojezd. Jenže to také patrně způsobuje, že když vůz projede velkou louží, voda narazí do nárazníku zevnitř a nemá kam odtéct. Těžký nárazník tak má co dělat nejen se stále se valící vodou, ale také s hmotností už držené vody. Pak není divu, že se vytrhne.
 
 
Logan Derouanna zavolal do Tesly, kde se s pomocí zrovna nepřetrhli, označili to za "zásah boží vůle" a odmítli to vzít na záruku (jde o vůz z března 2019). Teprve až po telefonátu s právníkem se Tesla rozhodla, že vůz sama vyzvedne, opravu provede a zaplatí. Docela nemilé zacházení pro člověka, který je dlouholetým fandou značky a jejím dlouhodobým akcionářem. Podobný problém měl i Rahul Nowlahka nebo uživatel rhenart (na Twitteru), kteří měli s uznáním záruky také problémy.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy Bugatti Bolide: přes 500 km/h a z 0 na 300 km/h za 7,37 sekundy
Bugatti představilo doslova šílený koncept vozu Bolide. Ten nabídne výkon 1850 koní a při hmotnosti pouhých 1240 kg tak zrychlí z 0 na 300 km/h za pouhých 7,37 sekundy. Maximální rychlost má překonávat 500 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí Telefony Apple iPhone dle analytika aktivně používá miliarda lidí
Analytik Neil Cybart z Above Avalon tvrdí, že mobilní telefony Apple iPhone jsou ve světě tak moc úspěšné, že je aktivně používá už více než miliarda lidí. To je zhruba každý osmý člověk na planetě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11 Apple iPhone SE: 22 % prodejů iPhonů v USA, vede však řada iPhone 11
Malým telefonem Apple iPhone SE (2020) se kalifornská firma trefila do černého. Menší a na poměry Applu dost levný telefon s výkonným hardwarem zaznamenal prodejní úspěchy a v USA tvoří 22 % prodejů všech iPhonů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
26.10.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář