www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo
, , aktualita
Svolávací akce na auta nejsou vůbec ničím neobvyklým. Jedna z dalších postihla automobilku Ford, jejíž pickupy F-350 Super Duty a vyšší řady mohou mít kuriózní problém s padajícími koly. Zastaven byl dokonce i prodej vozů.
K oblíbeným
reklama
Snad u každého auta se vyskytne alespoň jedna svolávací akce, v poslední době se zmiňují zejména u Tesly, ačkoli počet svolávaček se nijak zvlášť neliší od standardu mnoha konkurenčních automobilek. Dosti závažný problém mají teď u Fordu. U něj jsou problematické populární řady pickupů F-350, F-450, F-550 a F-600 Super Duty s dvojmontáží kol vzadu u modelového ročníku 2021. Kvůli většímu rozchodu zadní nápravy (přidání dalšího kola navíc) se u těchto vozů rozšiřuje také rozchod přední nápravy z 68,3" (1735 mm) u F-250 SRW a F-350 SRW (Single Rear Wheel - s jednoduchou montáží vzadu) na 69,1" (1755 mm) u F-350 DRW (Dual Rear Wheel) nebo dokonce 74,8" (1900 mm) u F450 DRW na obrázku dole. To se děje distančními podložkami a právě ty jsou zdrojem problému.
 
Ford F-450 Super Duty
 
Zjistilo se, že tyto vozy mohou mít problém s instalací podložek, což může vyústit v uvolnění kola a jeho upadnutí. A nejde o teoretický problém, Ford už zaznamenal dva případy, kdy k tomu došlo na levém předním kole. Svolávací akce se týká 17616 vozů a automobilka dokonce pozastavila prodej vozů. Majitelům doporučuje s vozy nejezdit, dokud se neověří správná instalace. Vydá tak návod k ověření správného utažení kola, majitelé také mohou zavolat mobilní servisní jednotku, která tento test a případnou opravu provede.
 
Zdroj: cnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač Další prototyp Tesly Cybertruck dostal obří stěrač
Elektrický pickup Tesla Cybertruck se jen pomalu blíží k sériové výrobě. Ta už měla začít, ale budeme si muset počkat ještě rok. Prototyp vozu se ukázal na dráze a ukázal např. obří stěrač nebo povinná zrcátka.
13.12.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů Tesla za letošek vyrobila v Číně už přes 413 tisíc vozů
Šanghajská továrna Tesly automobilce výrazně umožnila navýšit výrobní kapacitu a podle posledních zpráv za prvních 11 měsíců poslala do světa přes 413 vozů. A zdaleka nešlo jen o vozy pro Čínu.
12.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky Renault Zoe získal 0 hvězd v Euro NCAP i kvůli změně metodiky
Elektromobil Renault Zoe si před 8 lety odnesl z testů Euro NCAP excelentní 5hvězdičkové hodnocení. Poslední test však vozu nepřinesl ani jednu hvězdičku. Změny na voze i metodice si vybraly svou daň.
10.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní Zkušenosti z testu policejní Tesly Model 3 v Británii jsou pozitivní
Policejní vozy Tesla dnes nejsou už ničím až tak výjimečným. V Británii vytvořila policejní variantu Modelu 3 přímo sama Tesla a nabídla ji zdejší policii k dlouhodobějšímu testování. Výsledky jsou poměrně pozitivní.
8.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV NIO rozšiřuje možnosti dočasného upgradu velikosti akumulátoru svých EV
Čínská elektromobilka NIO provozuje netradiční projekt Power Swap, kdy si uživatelé mohou místo nabíjení akumulátorů zajet rovnou pro jeho rychlou výměnu. Nově se rozšiřují možnosti volby jiných kapacit pro výměnu.
6.12.2021, aktualita, Milan Šurkala