www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo
, , aktualita
Svolávací akce na auta nejsou vůbec ničím neobvyklým. Jedna z dalších postihla automobilku Ford, jejíž pickupy F-350 Super Duty a vyšší řady mohou mít kuriózní problém s padajícími koly. Zastaven byl dokonce i prodej vozů.
K oblíbeným
reklama
Snad u každého auta se vyskytne alespoň jedna svolávací akce, v poslední době se zmiňují zejména u Tesly, ačkoli počet svolávaček se nijak zvlášť neliší od standardu mnoha konkurenčních automobilek. Dosti závažný problém mají teď u Fordu. U něj jsou problematické populární řady pickupů F-350, F-450, F-550 a F-600 Super Duty s dvojmontáží kol vzadu u modelového ročníku 2021. Kvůli většímu rozchodu zadní nápravy (přidání dalšího kola navíc) se u těchto vozů rozšiřuje také rozchod přední nápravy z 68,3" (1735 mm) u F-250 SRW a F-350 SRW (Single Rear Wheel - s jednoduchou montáží vzadu) na 69,1" (1755 mm) u F-350 DRW (Dual Rear Wheel) nebo dokonce 74,8" (1900 mm) u F450 DRW na obrázku dole. To se děje distančními podložkami a právě ty jsou zdrojem problému.
 
Ford F-450 Super Duty
 
Zjistilo se, že tyto vozy mohou mít problém s instalací podložek, což může vyústit v uvolnění kola a jeho upadnutí. A nejde o teoretický problém, Ford už zaznamenal dva případy, kdy k tomu došlo na levém předním kole. Svolávací akce se týká 17616 vozů a automobilka dokonce pozastavila prodej vozů. Majitelům doporučuje s vozy nejezdit, dokud se neověří správná instalace. Vydá tak návod k ověření správného utažení kola, majitelé také mohou zavolat mobilní servisní jednotku, která tento test a případnou opravu provede.
 
Zdroj: cnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h Čína prezentovala nový maglev, který má jet přes 600 km/h
Je dobře známo, že Čína a její společnost CRRC Corporation chystá nové rychlovlaky typu maglev. Nyní představila výsledek svého vývoje, který bude v budoucnu brázdit Čínu rychlostí přes 600 km/h.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km Mercedes-Benz Vision EQXX: 1000km dojezd a spotřeba pod 10 kWh/100 km
Mercedes-Benz se chce rychle stát automobilkou vyrábějící jen elektromobily. Vizi takové budoucnosti nyní ukazuje jeho koncept Vision EQXX, který by měl přinést excelentní efektivitu a nízkou spotřebu.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů Tesla otevře své Superchargery i dalším značkám elektromobilů
Tesla vybudovala obrovskou síť nabíječek Supercharger, ty ale byly dostupné výhradně elektromobilům Tesla. To by se ještě letos mělo změnit. Musk hodlá nabíječky otevřít i pro jiné značky elektromobilů.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují Tesla Semi se blíží do výroby, přípravy finalizují
Vypadá to, že velmi dlouho očekávaný elektrický truck Tesla Semi se přeci jen začne už brzy vyrábět. Přípravy na výrobu jsou v závěrečné fázi a vozu bychom se tak mohli dočkat už v následujících měsících.
21.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88 MediaTek uvádí mainstreamové procesory Helio G96 a G88
MediaTek přichází s aktualizovanými procesory pro mainstreamové a levnější telefony. Představuje 8jádrové procesory Helio G96 a Helio G88. V obou případech počítejte nanejvýše se 4G LTE připojením.
19.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář