Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo

15.6.2021, Milan Šurkala, aktualita
Svolávací akce na auta nejsou vůbec ničím neobvyklým. Jedna z dalších postihla automobilku Ford, jejíž pickupy F-350 Super Duty a vyšší řady mohou mít kuriózní problém s padajícími koly. Zastaven byl dokonce i prodej vozů.
Snad u každého auta se vyskytne alespoň jedna svolávací akce, v poslední době se zmiňují zejména u Tesly, ačkoli počet svolávaček se nijak zvlášť neliší od standardu mnoha konkurenčních automobilek. Dosti závažný problém mají teď u Fordu. U něj jsou problematické populární řady pickupů F-350, F-450, F-550 a F-600 Super Duty s dvojmontáží kol vzadu u modelového ročníku 2021. Kvůli většímu rozchodu zadní nápravy (přidání dalšího kola navíc) se u těchto vozů rozšiřuje také rozchod přední nápravy z 68,3" (1735 mm) u F-250 SRW a F-350 SRW (Single Rear Wheel - s jednoduchou montáží vzadu) na 69,1" (1755 mm) u F-350 DRW (Dual Rear Wheel) nebo dokonce 74,8" (1900 mm) u F450 DRW na obrázku dole. To se děje distančními podložkami a právě ty jsou zdrojem problému.
 
Ford F-450 Super Duty
 
Zjistilo se, že tyto vozy mohou mít problém s instalací podložek, což může vyústit v uvolnění kola a jeho upadnutí. A nejde o teoretický problém, Ford už zaznamenal dva případy, kdy k tomu došlo na levém předním kole. Svolávací akce se týká 17616 vozů a automobilka dokonce pozastavila prodej vozů. Majitelům doporučuje s vozy nejezdit, dokud se neověří správná instalace. Vydá tak návod k ověření správného utažení kola, majitelé také mohou zavolat mobilní servisní jednotku, která tento test a případnou opravu provede.
 
Zdroj: cnet.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama