www.svetmobilne.cz
>
>
>

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo

Ford zastavil prodej pickupů F-350, vyzval s nimi nejezdit, může jim upadnout kolo
, , aktualita
Svolávací akce na auta nejsou vůbec ničím neobvyklým. Jedna z dalších postihla automobilku Ford, jejíž pickupy F-350 Super Duty a vyšší řady mohou mít kuriózní problém s padajícími koly. Zastaven byl dokonce i prodej vozů.
K oblíbeným
reklama
Snad u každého auta se vyskytne alespoň jedna svolávací akce, v poslední době se zmiňují zejména u Tesly, ačkoli počet svolávaček se nijak zvlášť neliší od standardu mnoha konkurenčních automobilek. Dosti závažný problém mají teď u Fordu. U něj jsou problematické populární řady pickupů F-350, F-450, F-550 a F-600 Super Duty s dvojmontáží kol vzadu u modelového ročníku 2021. Kvůli většímu rozchodu zadní nápravy (přidání dalšího kola navíc) se u těchto vozů rozšiřuje také rozchod přední nápravy z 68,3" (1735 mm) u F-250 SRW a F-350 SRW (Single Rear Wheel - s jednoduchou montáží vzadu) na 69,1" (1755 mm) u F-350 DRW (Dual Rear Wheel) nebo dokonce 74,8" (1900 mm) u F450 DRW na obrázku dole. To se děje distančními podložkami a právě ty jsou zdrojem problému.
 
Ford F-450 Super Duty
 
Zjistilo se, že tyto vozy mohou mít problém s instalací podložek, což může vyústit v uvolnění kola a jeho upadnutí. A nejde o teoretický problém, Ford už zaznamenal dva případy, kdy k tomu došlo na levém předním kole. Svolávací akce se týká 17616 vozů a automobilka dokonce pozastavila prodej vozů. Majitelům doporučuje s vozy nejezdit, dokud se neověří správná instalace. Vydá tak návod k ověření správného utažení kola, majitelé také mohou zavolat mobilní servisní jednotku, která tento test a případnou opravu provede.
 
Zdroj: cnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily Foxconn, výrobce iPhonů, představil 3 nové elektromobily
Společnost Hon Hai Technology Group (Foxconn) známe jako výrobce elektroniky např. i pro Apple, nicméně v budoucnu chce rozjet i výrobu elektromobilů. Představila hned tři nové modely včetně autobusu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu Německá města stahují elektrobusy z provozu po požáru ve Stuttgartu
Dopravní podniky se začínají obávat elektrických autobusů. Byť je ještě nedávno s velkou slávou zaváděly do provozu, kvůli nedávným požárům je některá města v Německu dočasně stáhla z aktivní služby.
16.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje V Číně se o svátcích tvoří fronty na nabití EV, NIO díky Battery Swap boduje
Jedním z často zmiňovaných argumentů proti elektromobilitě je to, co se stane, když velká část lidí najednou pojede dlouhou trasu (dovolená, svátky). V Číně to nyní zažili a měli problém. Menší byl u společnosti NIO, která má program výměny akumulátorů.
15.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023 Zpoždění Tesly: Semi, Roadster i Cybertruck kvůli čipové krizi až v roce 2023
Před měsícem jsme se dozvěděli, že se kvůli čipové krizi odsouvá Roadster až na rok 2023. Vypadá to, že nebude zdaleka jediným modelem, který nabere další zpoždění. Týkat se to má i ostatních připravovaných novinek.
14.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických Obyvatelé centra Berlína zde chtějí zakázat provoz aut, a to i těch elektrických
Individuální automobilová doprava se postupně stává stále dražší a hůře dostupnou záležitostí. Běžná auta zdražují, elektromobily zlevňují jen pomalu a v Berlíně chtějí zakázat oboje. A tentokrát nejsou to politici, nýbrž sami občané.
12.10.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře