www.svetmobilne.cz
>
>
>

Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko

Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
, , aktualita
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
K oblíbeným
reklama
Dnešní auta jsou prošpikována elektronikou a softwarem, což může způsobovat problémy hned na několika frontách. Sice to umožňuje mnoho komfortních funkcí, ale také zvyšuje riziko kuriózních problémů v případě, kdy to selže. Nyní mají problémy někteří z prvních majitelů elektromobilu Ford Mustang Mach-E. Podobně jako ostatní elektromobily, i Mustang má dva akumulátory. Jeden velký pro pohon samotného auta a jednu klasickou 12V baterku pro ostatní elektroniku (hlavní akumulátor mívá řádově vyšší napětí). A právě 12V akumulátor je zde zdrojem problémů, resp. software starající se o jeho nabíjení.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Tento akumulátor by se měl nabíjet z primárního akumulátoru, nicméně jak se ukazuje, při nabíjení elektromobilu se toto neděje a někteří uživatelé tak mohou skončit s plně nabitým hlavním akumulátorem a současně vybitou 12V baterkou. Takže si auto ani neotevřou. 12V akumulátor je pod kapotou jako u běžných aut, jenže zámek kapoty je ovládán elektronicky. Takže když potřebujete vyměnit/nabít baterku, nedostanete se k ní, protože je problém právě s touto baterkou. Je zde ale i mechanické řešení vyžadující otevření krytky v nárazníku, které pak umožní otevřít kapotu. Ford nyní hledá primární zdroj problému a vyvíjí OTA aktualizaci, která by měla problém opravit u uživatelů se staršími verzemi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi Jen 13 % uživatelů iOS 14.5 povolilo sledování aplikacemi
Společnost Flurry Analytics se podívala na množství uživatelů, kteří povolili sledování aplikacemi v poslední verzi operačního systému Apple iOS 14.5. A není jich mnoho, celosvětově jde o 13 % lidí.
10.5.2021, aktualita, Milan Šurkala