www.svetmobilne.cz
>
>
>

Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko

Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
, , aktualita
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
K oblíbeným
reklama
Dnešní auta jsou prošpikována elektronikou a softwarem, což může způsobovat problémy hned na několika frontách. Sice to umožňuje mnoho komfortních funkcí, ale také zvyšuje riziko kuriózních problémů v případě, kdy to selže. Nyní mají problémy někteří z prvních majitelů elektromobilu Ford Mustang Mach-E. Podobně jako ostatní elektromobily, i Mustang má dva akumulátory. Jeden velký pro pohon samotného auta a jednu klasickou 12V baterku pro ostatní elektroniku (hlavní akumulátor mívá řádově vyšší napětí). A právě 12V akumulátor je zde zdrojem problémů, resp. software starající se o jeho nabíjení.
 
Ford Mustang Mach-E
 
Tento akumulátor by se měl nabíjet z primárního akumulátoru, nicméně jak se ukazuje, při nabíjení elektromobilu se toto neděje a někteří uživatelé tak mohou skončit s plně nabitým hlavním akumulátorem a současně vybitou 12V baterkou. Takže si auto ani neotevřou. 12V akumulátor je pod kapotou jako u běžných aut, jenže zámek kapoty je ovládán elektronicky. Takže když potřebujete vyměnit/nabít baterku, nedostanete se k ní, protože je problém právě s touto baterkou. Je zde ale i mechanické řešení vyžadující otevření krytky v nárazníku, které pak umožní otevřít kapotu. Ford nyní hledá primární zdroj problému a vyvíjí OTA aktualizaci, která by měla problém opravit u uživatelů se staršími verzemi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory BMW v roce 2024 přestane v Mnichově vyrábět spalovací motory
Konec spalovacích motorů se podle všeho blíží a automobilka BMW už ohlásila, že s jejich výrobou v mnichovské továrně skončí do roku 2024. Minimálně z poloviny elektrické chce BMW být do roku 2030.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví Jak funguje spalovací motor? Průhledný motor ve slow-motion videu napoví
Možnosti moderních kamer jsou velmi dobré, ale občas je potřeba jim pro netradiční záběry trochu pomoci. Na YouTube se takto objevilo video, které vyřešilo natáčení spalování paliva v motoru jeho průhledným blokem.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii Solární karavan Stella Vita dojel do cíle jen na sluneční energii
Solární karavan Stella Vita nizozemských studentů dojel jen na sluneční energii z Nizozemí až na úplný jih Španělska. Celkově měl ujet téměř 3000 km, nakonec to ale s několika peripetiemi bylo okolo 2000 km. I tak je to ale úspěch.
24.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou Výměnné stanice baterií NIO se stanou decentralizovanou solární elektrárnou
Automobilka NIO chce rozšířit funkčnost svých stanic pro výměnu akumulátorů svých elektromobilů. Nově budou instalovány solární panely a síť se tak současně stane i decentralizovanou solární elektrárnou.
22.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta Software si spletl registrační značku a tričko, řidiči tak hrozila pokuta
Programy nejsou neomylné a pokud je někdo nekontroluje, může dojít k zajímavým situacím. Pár z Velké Británie tak dostal pokutu za jízdu v pruhu pro autobusy, ačkoli v daném místě nikdy nejel. Počítač si totiž spletl nápis s registrační značkou.
20.10.2021, aktualita, Milan Šurkala