Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Elephone PX nabídne vysouvací duální fotoaparát

12.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Jak si s problémem umístění předního fotoaparátu poradil čínský výrobce Elephone? Duální snímač integroval do „šuplíčku“, který vysunete jen ve chvíli, kdy hodláte fotit. Více místa tedy zbylo pro samotný displej, aniž by bylo nutné používat výřez.
Výřezy vládnou světu smartphonů, ale existuje i několik dalších řešení, jak se vypořádat s umístěním předního fotoaparátu a zajistit přitom tenké rámečky okolo displeje. Honor, Xiaomi nebo Lenovo použili vysouvací konstrukci telefonu, Nubia zase přední fotoaparát zcela odstranila a přidala místo něj sekundární displej na záda. Oppo se rozhodlo také pro vysouvání, ale místo celé přední strany telefonu je z horní hrany telefonu vysouvána pouze čelní kamerka. Toto řešení se zalíbilo i dalšímu čínskému výrobci – Elephone ovšem systém trochu přepracoval a především použil duální přední fotoaparát.
 
 
Duální přední fotoaparát je vyřešen pomocí vysouvacího „šuplíčku“
 
Díky tomu se podařilo dosáhnout tenkých rámečků okolo displeje, aniž by uživatel přišel o možnost pořizování selfie. Dvoufotoaparátové řešení navíc slibuje pokročilé portréty s rozostřeným pozadím. Přesto se tato konstrukce projevila na tloušťce smartphonu, na zádech totiž vznikla vyvýšenina připomínající svým tvarem trojhranný erb. Výrobce ji využil alespoň k tomu, aby na ní umístil své logo. Elephone PX je jinak zástupce střední třídy, čemuž by měla odpovídat i cena. Konkrétní částku sice zatím neznáme, ale samotný výrobce novinku označuje za „nejdostupnější full-screen smartphone“. K dispozici bude přes web Indiegogo a včasnou registrací na oficiálních stránkách lze údajně získat 40% slevu.
 
 
Výrobce nám dává možnost nahlédnout i pod „pokličku“
 
Elephone PX disponuje 6,34" LCD displejem s rozlišením Full HD, který zabírá 89,5 % čelní plochy telefonu. Nepůjde o žádného rekordmana v benchmarcích, přesto by kombinaci osmijádrového procesoru MediaTek Helio P22 a 4GB operační paměti měla zajistit slušný výkon. Dostatek prostoru pro všechny soubory zajistí 64GB interní úložiště s rozšířením pomocí microSD karty. Duální fotoaparát nenajdeme pouze vpředu, ale také vzadu, kde je navíc doplněn o LED blesk. Konkrétní rozlišení se ovšem nejspíš dozvíme až při uvedení do prodeje. Co ovšem známe už nyní, je kapacita baterie 3 500 mAh. V případě operačního systému výrobce sáhl po nejnovějším Androidu 9.0 Pie.
 
 
K propagaci tenkých rámečků využívá Elephone i nedaleké Drážďany
 


reklama