Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Mix 3 oficiálně: „vysouvák“ s minimálními rámečky

25.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi představilo další generaci oblíbeného smartphonu Mi Mix. Přináší novou vysouvací konstrukci, která umožnila další ztenčení rámečků. Špičkový výkon zajišťuje Snapdragon 845 spolu s až 10 GB RAM.
První generace Xiaomi Mi Mix byl jedním z prvních smartphonů, který před pár lety odstartoval „bezrámečkové“ šílenství mezi výrobci smartphonů. Dnes byl představen model Mi Mix 3, který přináší zatím největší revoluci z hlediska použité konstrukce. Posunutím displeje totiž dojde k odhalení duálního předního fotoaparátu. Jedná se o podobnou konstrukci, kterou kdysi výrobci využívali u telefonů s vysouvací klávesnicí. Nechtěnému pohybu displeje zabraňují magnety, které zároveň zajišťují snadné vysouvání. Xiaomi se tímto krokem zbavilo problému, kam umístit čelní kamerku, aniž by muselo používat nevzhledný výřez. Otázkou zůstává, nakolik bude konstrukce odolná a trvanlivá při opakovaném použití každý den.
 
 
Xiaomi Mi Mix 3 využívá skleněné tělo a 6,4" AMOLED displej s rozlišením Full HD+, který podle oficiálních údajů zabírá 93,4 % čelní plochy. Uvnitř telefonu se nachází dobře známý procesor Qualcomm Snapdragon 845 doplněný o 6GB, 8GB nebo dokonce 10GB operační pamětí. Po herním smartphonu Black Shark Halo tedy Xiaomi zařazuje do nabídky už druhý model, který je nabízen ve verzi s 10GB RAM: Ani na nedostatečnou kapacitu si uživatelé rozhodně nebudou stěžovat vzhledem k 128GB či 256GB vnitřnímu úložišti. Chybí ovšem slot na microSD kartu, stejně jako 3,5mm audio jack, jehož absenci alespoň částečně kompenzuje port USB Type-C.
 
 
Zadní fotoaparát sestává ze dvou 12MPx snímačů, ale každý s jinými parametry. Univerzálnější z nich se vyznačuje světelností f/1.8, telefoto objektiv potom f/2.4. Uživatel má k dispozici dvojnásobný optický zoom, optickou stabilizaci obrazu a slow-motion videa s 960 fps. A pochopitelně nechybí ani umělá inteligence, která rozpoznává scény a upravuje podle toho parametry snímku. Selfie fotoaparát kombinuje 24MPx hlavní a 2MPx sekundární snímač. U předního i zadního fotoaparát výrobce slibuje kvalitní noční fotky. Baterie o kapacitě 3 200 mAh podporuje 10W rychlé bezdrátové nabíjení. Na trhu se v příštím roce objeví také verze s podporou 5G sítí.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Xiaomi Mi Mix 3 se na čínském trhu objeví 1. listopadu a ceny se budou pohybovat v rozmezi od 3 299 juanů do 4 999 juanů, tedy od 10 800 Kč do 16 400 Kč bez DPH.
 


reklama