Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Honor Magic 2 oficiálně: šest fotoaparátů ve vysouvacím těle

31.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Mezi téměř bezrámečkové smartphony se zařadil Honor Magic 2, který využívá vysouvací konstrukci. Kromě toho nabízí celkem šest fotoaparátů, čtečku otisků v displeji a nejrychlejší nabíjení baterie.
Před dvěma lety by představen Honor Magic, který jako první smartphone ve větší míře využil umělou inteligenci. Ačkoliv se oficiálně nedostal mimo čínský trh, jednalo se bezpochyby o přelomový model. I nástupce přichází s několika revolučními novinkami, které se zatím u konkurenčních modelů příliš neobjevily.
 
 

Čtečka přímo v displeji


 
Hlavní chloubou Honoru Magic 2 je displej s minimálními rámečky, který není vůbec narušen výřezem. Místo toho výrobce využil výsuvnou konstrukci, která se velmi podobá Xiaomi Mi Mix 3. Pokud bude uživatel potřebovat čelní kamery k pořízení selfie nebo videohovorům, stačí jemným pohybem aktivovat posuvný mechanismus. Uvidíme, jak bude konstrukce odolná při dlouhodobém používání. Z hlediska designu nepřekvapí skleněné tělo v několika barvách včetně oblíbených gradientních variant. Pokud vás zajímají parametry displeje, jedná se o 6,39" OLED panel s rozlišením 2340 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměrem stran 19:9. Cenné místo nezabírá ani čtečka otisků prstů, neboť se nachází přímo v displeji.
 
 

Nejrychleji nabitá baterie

 
Ani další výbavou neztrácí Honor Magic 2 na jiné vlajkové lodě. Využívá procesor Kirin 980, který je aktuálně tím nejlepším z nabídky Huawei. V nabídce budou varianty s 6GB či 8GB RAM a 128GB, 256GB nebo dokonce 512GB vnitřním úložištěm. Kapacita baterie 3 400 mAh asi nikoho neuchvátí, ale telefon má v kapse jeden trumf – 40W rychlé nabíjení Magic Charge. K doplnění 50 % kapacity by mělo stačit 15 minut, za půl hodiny je připraveno dokonce 85 %. Někdo by mohl postrádat 3,5mm audio jack, jehož funkci nahrazuje port USB Type-C. Připraven je virtuální hlasový asistent Yoyo založený na umělé inteligenci.
 
 

Čím víc fotoaparátů...


 
Fotografickou výbavu jsme si nechali až na konec, neboť telefon obsahuje šest fotoaparátů. Na zádech nalezneme tři snímače, ale ve zcela jiné konfiguraci než např. Huawei P20 Pro nebo Huawei Mate 20 Pro. Jedná se o 16MPx hlavní, 24MPx monochromatický a 16MPx ultraširokoúhlý fotoaparát. Po vysunutí se na přední straně ukážou další tři kamery, a to opět v neobvyklé kombinaci – 16MPx hlavní snímač je doplněn o dvojici 2MPx fotoaparátů. Dále nechybí infračervený senzor, který umožňuje bezpečné odemykání telefonu rozpoznáním obličeje.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Honor Magic 2 se na domácím čínském trhu začne prodávat za týden, ale předobjednávky běží už nyní. Ceny se v závislosti na konfiguraci pohybují v rozmezí od 3 799 juanů (12 500 Kč bez DPH) do 4 799 juanů (15 800 Kč). Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena, ale snad je to jen otázka času.
 
Zdroj: Honor.cn


reklama