Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BlackBerry Motion bylo představeno s několika prvenstvími

9.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Očekávávaný smartphone BlackBerry Motion se stal oficiálním. Postrádá sice fyzickou klávesnici, ale na druhou stranu jde o první ostružinový model s voděodolností a všechny své předchůdce překonává také svou kapacitou baterie 4 000 mAh.
TCL odhalilo v Dubaji při příležitosti konání akce GITEX Technology Week telefon BlackBerry Motion, který pro naše čtenáře nemusí být zase takovou novinkou. O tomto modelu jsme psali už dvakrát, nejprve ještě jako o BlackBerry Krypton, minulý týden už jsme se ovšem dozvěděli prodejní název Motion. Jedná se o další ostružinu bez klávesnice, místo ní okupuje přední stranu 5,5” dotykový displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a ochranou proti škrábancům. Pod displejem si můžeme všimnout domovského tlačítka s logem BlackBerry, kam byla také integrována čtečka otisků prstů využitelná pro odemykání telefonu nebo mobilní platby.
 
 
Pro boční hrany využil výrobce hliníkový rám, zatímco zadní strana je pokrytá na dotyk příjemným plastem, který tak trochu imituje kevlar. TCL sice nezmiňuje použitý procesor, ale podle předchozích spekulací by mělo jít o osmijádrový Qualcomm Snapdragon 625, tedy čip s docela slušným výkonem, který je navíc doplněn o velkorysé 4 GB operační paměti. Snímky je možné pořizovat pomocí 12MPx zadního (objektiv se světelností f/2.0) nebo 8MPx předního fotoaparátu. Kromě standardní výbavy v oblasti konektivity se může smartphone pochlubit baterií o kapacitě 4 000 mAh, která je dosud nejvyšší ze všech modelů značky BlackBerry. Kromě dlouhé výdrže se mohou uživatelé těšit také na rychlé nabíjení, které je zajištěno technologií Quick Charge 3.0 od Qualcommu. K doplnění poloviny kapacity baterie by tedy mělo stačit jen 40 minut.
 
BlackBerry Motion je zároveň první smartphone s ostružinovým logem, který se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu. Certifikace IP67 potvrzuje, že je možné zařízení ponořit do hloubky až jednoho metru po dobu 30 minut, polití nebo menší déšť potom nebude představovat vůbec žádný problém. Jako operační systém byl použit ještě Android 7.1 Nougat, ale už nyní byla přislíbena aktualizace na Android 8.0 Oreo, která by měla dorazit v příštím roce. BlackBerry Motion se nejprve začne prodávat v Saúdské Arábii a Spojených arabských emirátech, na ostatní trhy dorazí později. Evropská cena byla stanovena na 499 eur, v přepočtu asi 13 000 Kč.
 


reklama