Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chystaný telefon BlackBerry Krypton se ukazuje na fotografiích

21.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
BlackBerry v letošním roce nejspíš ještě neřeklo poslední slovo. V nadcházejících týdnech by mohl být představen smartphone Krypton bez hardwarové QWERTY klávesnice, ale zato s tradičním karbonovým vzorem na zadní straně.
BlackBerry KeyOne je zatím jediným smartphonem s ostružinou v logu, který byl představen na globálních trzích. Čínská společnost TCL, která vlastní licenci na tuto značku, patrně chystý ještě jeden model s názvem Krypton. Možná se jedná jen o interní označení a na trh by se mohlo zařízení dostat s jiným jménem, prozatím jej však budeme označovat takto. A zatímco začátkem roku představený KeyOne se chlubí tradiční konstrukcí s fyzickou QWERTY klávesnicí, Krypton patrně vsadí výhradně na dotykový displej, jako jsme mohli vidět u loňských modelů DTEK50 a DTEK60. BlackBerry Krypton navšívilo už několik certfifikačních databází, odkud pochází několik střípků informací o tomto telefonu, tento týden se navíc na internetu objevily jeho vůbec první fotografie.
 
 
Dvojice snímků ukazuje pouze zadní stranu smartphonu, přesto stojí za pozornost. Můžeme si na nich totiž všimnout, že se výrobce vrátí k oblíbenému povrchu připomínající karbonová vlákna. V horní části potom můžeme vidět kovový panel, který ukrývá objektiv zadního fotoaparátu a přisvětlovací diodu. A samozřejmě nesmí chybět ani typické logo BlackBerry. Pokud bychom viděli přední stranu BlackBerry Krypton, byl by na ní nejspíš velký dotykový displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Jak už jsme zmínili výše, tradiční QWERTY klávesnice u tohoto modelu není v plánu. Ne každý ji však vyžaduje, proto si další ryze dotykové BlackBerry jistě najde své zákazníky.
 
K další očekávané výbavě patří osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 625, případně jeho vylepšená verze Snapdragon 626. Na nedostatek operační paměti si uživatelé nejspíš nebudou moct stěžovat, neboť by měl telefon disponovat hned 4GB RAM. A velmi dlouhou výdrž na jedno nabití by mohla zajistit baterie o kapacitě 4 000 mAh. Operačním systémem se stane blíže nespecifikovaná verze Androidu, která sice bude bez uživatelské nadstavby, ale výrobce ji jistě doplní o svá vlastní řešení pro zvýšení bezpečnosti a produktivity. K představení modelu BlackBerry Krypton by mohlo dojít do konce letošního roku.
 


reklama