Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple nejspíš připravuje nejlevnější MacBook v historii

4.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Apple nejspíš letos představí nový MacBook Air se 13" displejem a nižší cenou, která by měla pomoci zvýšit prodeje notebooků s nakousnutým jablkem. Dočkat bychom se měli ještě v první polovině roku 2018.
Už v lednu přinesl server DigiTimes spekulaci, že se letos dočkáme levného třináctipalcového MacBooku. A nyní informaci potvrdil známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities, který přitom vychází ze zdrojů z dodavatelského řetězce. Podle něj by se mělo jednat o model z řady MacBook Air, ale jiné podrobnosti o výbavě než přítomnost 13" displeje prozatím nemáme k dispozici. K představení by však mělo dojít ve druhém čtvrtletí letošního roku, tedy mezi březnem a červnem. Možná se tak stane při příležitosti vývojářské konference WWDC 2018, která začne 4. června. Ming-Chi Kuo předpokládá, že díky levnějšímu modelu vzrostou prodeje MacBooků o 10 až 15 procent.
 
 
Připomeňme, že menším upgradem prošel MacBook Air v loňském roce, kdy dostal rychlejší procesor, ale ponechal si design, nižší rozlišení displeje i nabídku portů. Počítač se nyní na stránkách Apple.com prodává za cenu od 30 990 Kč včetně DPH a stále se jedná o populární volbu pro studenty i další, kdo chtějí lehký notebook s nakousnutým jablkem v logu.
 
Analytik z KGI Securities dále uvedl, že bezdrátová sluchátka AirPods se dobře prodávají a ve druhé polovině letošního roku můžeme očekávat nástupce. Z připravovaných iPhonů pro rok 2018 by měl být 6,1" model zárukou silného roku pro dodavatele a partnery Applu, jako jsou Unimicron, Wistron nebo Pegatron. K prodejům chytrého reproduktoru HomePod se Ming-Chi Kuo vyjádřil tak, že jsou pouze průměrné, ale nezveřejnil žádné konkrétní cifry. Podíl na tom jistě budou mít delší doby dodání reproduktoru.
 


reklama