Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple HomePod může způsobit skvrny na nábytku. Řešením je drahé příslušenství

17.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Pokud umístíte nový chytrý reproduktor Apple HomePod na dřevěný nábytek, mohou na něm vzniknout kola. Apple tvrdí, že to není nic zvláštního. Jeden z výrobců příslušenství potom přišel s předraženými „podtácky“.
Chytrý reproduktor Apple HomePod byl představen už v loňském roce, ale na trh se dostal až minulý týden. První majitelé i recenzenti však nejsou s novinkou vždy spokojeni, některým totiž reproduktor poškodil nábytek. Na dřevěném olejovaném povrchu mohou vzniknout kola v místech, kde bylo umístěno zařízení. Apple uvádí na svých stránkách podpory, že nejde o nic neobvyklého. U reproduktorů se silikonovou základnou, která slouží k tlumení vibrací, může při kontaktu dřeva a silikonu dojít k rozpuštění oleje a vzniku otisku. Často otisk zmizí po několika dnech sám, případně Apple doporučuje místo otřít měkkým vlhkým či suchým hadříkem, nebo ošetřit povrch čisticím prostředkem doporučeným výrobcem nábytku.
 
 
Pokud se majitelé reproduktoru obávají vzniku tohoto problému, doporučuje jim Apple (věřte nevěřte) umístit HomePod na jiný povrch. Jeden z recenzentů potvrzuje, že po odstranění zařízení skvrna ze dřeva opravdu pomalu mizí. Pakliže by se tomu však nestalo a nepomohlo ani některé z nabízených řešení, nemůžete od výrobce očekávat žádnou kompenzaci za zničený nábytek. V případě, že doma využíváte dřevotřískový či jiný nábytek, tento problém vás trápit nemusí. Po zveřejnění zprávy se na internetu objevily vtípky, že Apple vymyslí předražené podložky, které by řešily problém s otisky. Jejich autoři nebyli zase tak daleko od pravdy.
 
 
Výrobce příslušenství Pad & Quill oznámil podložky z pravé americké kůže, které dvou velikostí přesně pasují pod HomePod, takže chrání nábytek před poškozením. Zájemce však toto příslušenství vyjde na 20 dolarů, tedy více než 400 Kč bez DPH. Společnost Meres potom nabízí hliníkový stojánek pro reproduktor od Applu ve dvou různých provedeních, který může být umístěn na stůl nebo připevněn na stěnu. Cena se v tomto případě vyšplhá dokonce na 40 dolarů. Podobný problém s otisky na dřevěném nábytku se může objevit také u jiných chytrých reproduktorů. Zaznamenán byl například u konkurenčního modelu Sonos One, i když v menší míře.
 


reklama