Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Letos se těšíme na tři nové iPhony, všechny mají umět Face ID

3.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Bloomberg přináší detaily o třech nových iPhonech, které budou představeny letos na podzim. Dva z nich navážou na iPhone X, třetí potom bude nástupcem iPhonu 8, ale oproti němu nabídne například Face ID.
Před více než měsícem vypustil známý analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities do světa informaci, že Apple letos představí tři nové iPhony. Nyní to potvrdila také agentura Bloomberg, která informaci získala z nejmenovaného zdroje. Jelikož se detaily o připravovaných iPhonech vzájemně nijak neruší, naopak se převážně doplňují. Cenově nejdostupnějším modelem se stane iPhone 9, který by měl být vybaven 6,1” LCD displejem s tenkými rámečky, rozlišením 1080 x 2160 pixelů a poměrem stran 18:9. Uživatelé se mohou těšit na některé populární funkce z iPhonu X včetně rozpoznávání obličeje Face ID, přední kamery TrueDepth a podporu Animoji. Aby výrobce udržel cenu v rozmezí od 700 do 800 dolarů, vynechá například 3D Touch nebo duální zadní fotoaparát. Kapacita baterie by měla činit okolo 2 900 mAh. iPhone 9 Plus ovšem nečekejte, místo toho Apple nejspíš chystá dvě varianty nástupce iPhonu X.
 
 
iPhone Xs (kódové označení D32) si nejspíš ponechá 5,8” OLED displej, který známe z aktuálního iPhonu X. Větší iPhone Xs Plus (D33) potom navýší úhlopříčku na 6,5”. Nejspíš opět půjde o OLED panel, i když ve hře je také možnost, že výrobce nakonec dá přednost LCD. V každém případě očekáváme rozlišení 1242 x 2688 pixelů, což znamená jemnost 455 ppi. Oba modely údajně nabídnou 4GB operační paměť a dvě baterie, které by měly tvořit písmeno L. Díky tomuto netradičnímu řešení by měl Apple maximálně využít vnitřní prostor a navýšit celkovou kapacitu baterie o přibližně čtvrtinu na 3 300 až 3 400 mAh. Kamera TrueDepth by neměla projít žádnými výraznějšími změnami, očekáváme proto použití stejného nebo velmi podobného modulu.
 
Na některých trzích by se iPhony Xs a Xs Plus měly prodávat v provedení Dual SIM. Kromě toho výrobce zvažuje také použití eSIM, tedy „virtuální“ SIM karty, kterou podporuje ve svých chytrých hodinkách Apple Watch 3. Oba modely také budou nabízeny ve zlaté barevné variantě. I tentokrát očekáváme, že se nové iPhony představí v září. To je až za půl roku, takže se může ještě dost věcí změnit. Otazník také stále visí nad nástupcem malého a levného iPhonu SE.
 


reklama