Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone SE dostane nástupce nejspíš v roce 2018

23.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Malých, ale výkonných telefonů na trhu moc není. Skoro jediným modelem splňujícím tyto podmínky je iPhone SE. S jeho nástupcem to však dlouho bylo nejisté, nyní to však vypadá, že se dočkáme v první polovině příštího roku.
Hledáte opravdu malý smartphone, který by však zároveň nabízel výkonné komponenty a solidní fotoaparát? Potom na výběr moc nemáte, většina výrobců totiž v nabídce mnoho modelů s menší než pětipalcovou úhlopříčkou nemá. A pokud ano, tak se většinou jedná o low-endové telefony s mizernou výbavou. Apple naštěstí na milovníky kompaktních smartphonů nezapomněl, když v roce 2016 představil iPhone SE. Tento model vychází z iPhonu 5s, ale známý design kombinuje s modernějšími komponenty. Na jaře 2017 se iPhone SE dočkal zdvojnásobení kapacity úložiště a postupně také došlo ke snížení ceny, jak to však vypadá s nástupcem?
 
 
V minulosti se spekulovalo o tom, že dokonce také Apple končí s malými smartphony, nástupce iPhonu SE jsme tedy neměli čekat. Nyní se však zdá, že informace byla buď mylná, nebo americký výrobce změnil plány. Ať už je tomu jakkoliv, na cestě by měla být druhá generace iPhonu SE, což tvrdí hned několik zdrojů. A podle nejnovější zprávy by k představení mohlo dojít už v prvním čtvrtletí roku 2018, tedy poměrně brzy. Výroba by mohla probíhat v indické továrně, telefon však bude údajně nabízen celosvětově. Možná tedy půjde o první telefon od Applu, který ponese označení Made in India. Jde o poměrně logický krok, neboť indický trh je obrovský, ale Applu se na něm zase tolik nedaří. Přitom cenově dostupný iPhone SE má v této zemi největší šanci na úspěch.
 
Možná více než původ však bude o zájemce o nový iPhone SE zajímat výbava. Tady bohužel máme k dispozici jen střípky informací, ze kterých toho mnoho neposkládáme. Spekuluje se však o tom, že výrobce ponechá čtyřpalcovou úhlopříčku displeje, případně ji o pár desetin palce zvětší. Uvnitř by mohl tepat procesor Apple A10, který známe z iPhonů 7. Chybět by neměla čtečka otisků prstů Touch ID, měnit by se nemusela ani kapacita baterie. Druhá generace iPhonu SE tedy nebude využívat nejnovější komponenty, ale to v tomto případě ani tolik nevadí – prioritou jsou malé rozměry a rozumnější cena než u jiných iPhonů.
 


reklama