Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Většina Macbooků přichází s procesory Intel Kaby Lake

5.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple učinil krok, který není u tohoto výrobce vůbec obvyklý. Omlazení se dočkaly celé portfolio Macbooků od relativně nového Macbooku Pro až po zastarávající Macbook Air. Aktualizace většinou týká použití novějších procesorů Intel Core sedmé generace.
Apple na vývojářské konferenci WWDC 2017 podle očekávání oznámil aktualizované portfolio svých přenosných počítačů. Všechny prodáané Macbooky dostaly sedmou generaci procesorů Intel Core na architektuře Kaby Lake, které jsou vyrobeny 14nm procesem a  vyznačují se o něco vyším výkonem a nižší spotřebou ve srovnání s předchozími generacemi. Teprve po devíti měsících se omlazení dočkal Macbook Pro, který byl dosud nabízen s procesory Skylake. Nová konfigurace třináctipalcového Macbooku Pro bez Touch Baru navíc umožnila snížení ceny na 1 299 dolarů, v přepočtu 30 400 Kč bez DPH. Třináctipalcový model s Touch Barem se nadále prodává od 1 799 dolarů, patnáctipalcový potom od 2 399 dolarů.
 
 

 
Nejvýrazněji se aktualizace promítla u dvanáctipalcového Macbooku, který kromě nových procesorů Kaby Lake-Y dostal rychlejší SSD úložiště a drobně vylepšenou klávesnici. Startovní cena zůstala na 1 299 dolarech. Nejpřekvapivější je modernizace několik let starého Macbooku Air, který dostal do vínku rychlejší procesor. Apple ovšem nespecifikoval, o jaký konkrétní čip se jedná. Naopak byl ponechán stejný design, stejně jako ostatní komponenty. Macbook Air tedy svým rozlišením displeje či absencí portu USB Type-C ztrácí na modernější konkurenci. Všechny aktualizované Macbooky také obdrží aktualizaci na nový operační systém MacOS High Sierra.
 
reklama