Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spekulace: Apple vylepší celé portfolio Macbooků, iPad Mini skončí

31.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Vývojářská konference WWDC 2017 se blíží mílovými kroky. Apple by na ní mohl představit mimo jiné nové Macbooky, přičemž se omlazení dočkají všechny modely včetně nedávno představeného Macbooku Pro. Spekuluje se také o tom, že společnost přestane vyrábět malé tablety.
5. června začíná v San Jose tradiční vývojářská konference WWDC 2017, kde Apple nejspíš představí také nové produkty. Podle některých zdrojů by mohlo jít o nové iPhony, ale pravděpodobněji se jeví varianta, že se jich dočkáme až začátkem podzimu. Místo toho by mohly být příští týden odhaleny nové Macbooky, podle nedávné spekulace se totiž Apple údajně rozhodl aktualizovat kompletně celé portfolio svých mobilních počítačů. Omlazení by dokonce neměl uniknout ani Macbook Pro, jehož nová generace byla představena teprve loni v říjnu. Vylepšená varianta bude mít údajně stejný design, ale pochlubí se nejnovějšími procesory Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake.

Na nový procesor se prý může těšit také dvanáctipalcový Macbook. Apple by měl dokonce uvažovat o tom, zda neaktualizovat i několik let starý Macbook Air. Už dříve se mluvilo o tom, že má tento model zpečetěný osud, ale kvůli silnému zájmu zákazníků jej Apple možná v nabídce ponechá. A jelikož jeho aktuální verze pochází z roku 2015, potřeboval by aktualizaci jako sůl. Pokud se tato spekulace potvrdí, mohl by být zanedlouho představen nový Macbook Air, který by přišel nejen s modernějším hardwarem, ale také by se nejspíš pochlubil přepracovaným designem.

WWDC 2017 také možná přinese novinky v oblasti tabletů. Apple by mohl představit 10,5“ iPad Pro, který by v nabídce nahradil 9,7“ model. Ve srovnání se svým předchůdcem by měl mít stejné fyzické rozměry, ale díky tenčím rámečkům se do stejného těla údajně povedlo vtěsnat o něco větší displej. Naopak iPad Mini 5 nejspíš představen nebude, americký výrobce údajně tuto modelovou řadu zcela ukončí. Obliba tabletů obecně klesá a u zařízení s menší úhlopříčkou je tento trend asi nejpatrnější, konec iPadu Mini by tedy svým způsobem nebyl zase takovým překvapením.

Apple by měl začátkem června představit také vlastní chytrý reproduktor s integrovanou hlasovou asistentkou Siri. Mělo by tedy jít o další konkurenci pro podobné produkty Amazon Echo či Google Home. Na WWDC 2017 jistě nebudou chybět ani softwarové novinky – iOS 11, macOS 10.13, tvOS 11 a watchOS 4.

Zdroj: Gsmarena.com (1, 2)
reklama