www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4

iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4
, , aktualita
Apple dnes zatraktivnil nabídku některých svých stávajících produktů. iPhone SE bude dostupný s 32GB a 128GB úložištěm, cena se přitom nezvýší. A iPad Mini 4 už bude mít jen 128GB variantu, která však výrazně zlevní.
reklama
iPhone SE zůstává nejmenším smartphonem v aktuální nabídce Applu. Dosud mohli zájemci vybírat mezi variantou s 16GB a 64GB vnitřním úložištěm, ale nově se tyto hodnoty zdvojnásobily na 32 GB a 128 GB. Je to také jediná změna, která se týká iPhonu SE. Dokonce nedošlo ani k úpravě cen, takže telefon bude možné pořídit za následující částky:
  • iPhone SE 32 GB: 12 990 Kč
  • iPhone SE 128 GB: 16 190 Kč
Předprodej bude zahájen ve stejný čas jako v případě nového 9,7“ iPadu a červených iPhonů 7 a 7 Plus Product Red, tedy v pátek 24. března v 16:01. Nabídka barevných variant bude nadále zahrnovat stříbrnou, zlatou, růžově zlatou a vesmírně šedou. Čtyřpalcový displej nese rozlišení 1136 x 640 pixelů a pohon zajišťuje procesor Apple A9 spolu s 2GB RAM. 12MPx zadní fotoaparát zvládne nahrávat 4K videa. Na trhu se tak jedná o unikát, který kombinuje kompaktní design s náznakem high-endových parametrů. Své zákazníky si novinka jistě získala také tím, že je aktuálně nejlevnějším iPhonem.

V případě čtvrté generace iPadu Mini se nabídka paměťových variant ztenčila ze dvou na jednu. Nejmenší tablet od Applu bude nyní dostupný jen se 128GB interním úložiště, 32GB model z nabídky zmizel. Naopak dobrou zprávou je zlevnění zmiňované 128GB varianty. Nově cena začíná na 12 990 Kč, tedy o dva tisíce korun méně než doposud. tato částka se týká verze „Wi-Fi only“, za podporu LTE (4G) se samozřejmě připlácí. A jak bývá u Applu zvykem, není to zrovna drobný příplatek, iPad Mini 4 připravený na mobilní sítě pořídíte za 16 990 Kč. Stále je to však o 1 500 Kč méně než byla dosavadní cena. Nabídka barevných provedení zůstala při starém, tablet je tedy možné obléknout do stříbrné, zlaté či vesmírně šedé.

V neposlední řadě dnes byla znovu rozšířena nabídka náramků pro Apple Watch. Týká se to silikonových sportovních, luxusních Hermes, nylonových i klasických. Posledně jmenované navíc dostaly přezku v novém provedení. Rozšířena byla také nabídka modelů Nike, kde se navíc změny týkají samotné barvy hodinek.

Zdroj: Apple.com (1, 2)
reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala