Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPhone SE nabízí dvojnásobně veliké úložiště, změnám neunikl ani iPad Mini 4

21.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Apple dnes zatraktivnil nabídku některých svých stávajících produktů. iPhone SE bude dostupný s 32GB a 128GB úložištěm, cena se přitom nezvýší. A iPad Mini 4 už bude mít jen 128GB variantu, která však výrazně zlevní.
iPhone SE zůstává nejmenším smartphonem v aktuální nabídce Applu. Dosud mohli zájemci vybírat mezi variantou s 16GB a 64GB vnitřním úložištěm, ale nově se tyto hodnoty zdvojnásobily na 32 GB a 128 GB. Je to také jediná změna, která se týká iPhonu SE. Dokonce nedošlo ani k úpravě cen, takže telefon bude možné pořídit za následující částky:
  • iPhone SE 32 GB: 12 990 Kč
  • iPhone SE 128 GB: 16 190 Kč
Předprodej bude zahájen ve stejný čas jako v případě nového 9,7“ iPadu a červených iPhonů 7 a 7 Plus Product Red, tedy v pátek 24. března v 16:01. Nabídka barevných variant bude nadále zahrnovat stříbrnou, zlatou, růžově zlatou a vesmírně šedou. Čtyřpalcový displej nese rozlišení 1136 x 640 pixelů a pohon zajišťuje procesor Apple A9 spolu s 2GB RAM. 12MPx zadní fotoaparát zvládne nahrávat 4K videa. Na trhu se tak jedná o unikát, který kombinuje kompaktní design s náznakem high-endových parametrů. Své zákazníky si novinka jistě získala také tím, že je aktuálně nejlevnějším iPhonem.

V případě čtvrté generace iPadu Mini se nabídka paměťových variant ztenčila ze dvou na jednu. Nejmenší tablet od Applu bude nyní dostupný jen se 128GB interním úložiště, 32GB model z nabídky zmizel. Naopak dobrou zprávou je zlevnění zmiňované 128GB varianty. Nově cena začíná na 12 990 Kč, tedy o dva tisíce korun méně než doposud. tato částka se týká verze „Wi-Fi only“, za podporu LTE (4G) se samozřejmě připlácí. A jak bývá u Applu zvykem, není to zrovna drobný příplatek, iPad Mini 4 připravený na mobilní sítě pořídíte za 16 990 Kč. Stále je to však o 1 500 Kč méně než byla dosavadní cena. Nabídka barevných provedení zůstala při starém, tablet je tedy možné obléknout do stříbrné, zlaté či vesmírně šedé.

V neposlední řadě dnes byla znovu rozšířena nabídka náramků pro Apple Watch. Týká se to silikonových sportovních, luxusních Hermes, nylonových i klasických. Posledně jmenované navíc dostaly přezku v novém provedení. Rozšířena byla také nabídka modelů Nike, kde se navíc změny týkají samotné barvy hodinek.

Zdroj: Apple.com (1, 2)
reklama