Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xperia XA2 Ultra se nejspíš ukazuje na prvních fotografiích

1.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony by mělo začátkem letošního roku představit svůj první smartphone s duálním fotoaparátem. A nejspíš půjde o Xperii XA2 Ultra, která nabídne podobný design přední strany jako předchůdce, jen doplněný o dvojitou selfie kameru.
O smartphonu s interním označením Sony H3213 Avenger, který nejspíš v nabídce nahradí aktuální Xperii XA1 Ultra, jsme psali vloni na podzim, když se objevil v jednom z benchmarků. Ale s tím, jak se blíží pravděpodobný termín představení, se o telefonu dozvídáme z dalších zdrojů. Nedávno zařízení prošlo databázemi thajských a malajských regulátorů, dnes se na internetu dokonce objevila dvojice fotografií ukazujících údajnou přední i zadní stranu smartphonu. Na čelní straně můžeme vidět displej s tenkými rámečky na bocích, ale velmi výraznými okraji pod a nad displejem. V tomto ohledu se ve srovnání s předchůdcem nic nezměnilo, spekulace o novém designu Xperií od Sony se tedy nejspíš týká jen vlajkových lodí.
 
 
Přesto si můžeme všimnout jedné výrazné změny, a to použití dvou předních fotoaparátů. Je to vůbec poprvé, co by se měl duální foťák objevit v některém z modelů tohoto japonského výrobce, o to více tedy překvapí, že jej nalezneme zrovna na čelní straně. Pokud se potvrdí dříve uniklé informace, mělo by se jednat o kombinaci 16MPx a 8MPx snímače, která umožní mimo jiné vytvářet selfie s efektem rozostřeného pozadí. Na zadní straně to bude o něco větší nuda, měli bychom tam totiž najít pouze jeden 21MPx snímač. Všechny fotoaparáty údajně zvládnout také nahrávat videa ve 4K rozlišení.
 
Větších designových změn si můžeme všimnout na zadní straně, kde patrně dojde k použití kovového krytu a přesunutí fotoaparátu. Překvapí umístění čtečky otisků prstů, kterou Sony dosud integrovalo do tlačítka napájení na boku telefonu, ale nyní jej můžeme vidět na zádech. K další očekávané výbavě Xperie XA2 Ultra patří 6" displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 630, 4GB operační paměť a 64GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karty. Na jedné z fotografií si můžeme všimnout údaje, že telefon běží na Androidu 8.0 Oreo, který přitom ani u nových modelů nemusí být samozřejmostí.
 
Sony Xperia XA2 Ultra by mohla být představena na konci února, kdy proběhne veletrh MWC 2017. Není však vyloučeno, že se novinky dočkáme už dříve, třeba tento měsíc na CES 2018.
 


reklama