Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony testuje svůj první telefon s duálním fotoaparátem

18.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Sony se nejspíš stane dalším výrobcem, který využije duální fotoaparát. V benchmarku byl zachycen model s krycím názvem H3213 Avenger, patrně vybavený dvěma předními kamerkami na selfie.
Mohlo by se zdát, že duální fotoaparáty vládnou světu a alespoň jeden model vybavený touto vychytávkou má v nabídce každý výrobce smartphonů. Najde se ovšem ještě docela dost výjimek včetně některých známých značek. Kromě HTC, které však oficiálně potvrdilo plány smartphone s duálním fotoaparátem pro rok 2018, zatím s nasazením této technologie váhá Sony. To ovšem nemusí být jednoznačná nevýhoda, jak dokazují mnohé modely, někdy nemusí duální fotoaparát přinést žádné znatelné vylepšení a lepší službu udělá jeden kvalitní senzor. Není pochyb o tom, že si japonský výrobce tuto technologii dlouhodobě oťukává, ale až nyní máme první důkaz o existenci Xperie s duálním fotoaparátem.


Sony Xperia XA1 Ultra

Zachycena byla ve známém benchmarku GFXBench, a pokud byste čekali, že se jedná o příští vlajkovou loď, budete možná mírně zklamáni. Pod interním označením Sony H3213 Avenger se totiž ukrývá model střední třídy, s velkou pravděpodobností nástupce pro phablet Xperia XA1 Ultra. Na přední straně by měla být připravovaná novinka osazena kombinací 16MPx + 8MPx fotoaparátu, od které můžeme očekávat různé efekty a vylepšení při pořizování selfie. Na zádech potom patrně nalezneme jen jeden 21MPx snímač s možností nahrávání 4K videí.

Co se týče další výbavy, prozradil nám benchmark přítomnost 6" displeje s rozlišením 1920 x 1080 pixelů (Full HD), tedy s běžným poměrem stran 16:9. O pohon by se měl postarat osmijádrový procesor od Qualcommu, vzhledem k použití grafického akcelerátoru Adreno 508 by se přitom mohlo jednat o docela výkonný Snapdragon 630. Kombinován nejspíš bude se 4GB RAM a 32GB úložištěm. Nabídka v oblasti konektivity nejspíš nijak nepřekvapí, ve výbavě by nemělo chybět například NFC. Příjemnou zprávou je použití operačního systému Android 8.0 Oreo. Sony H3213 Avenger, nebo chcete-li Xperia XA2 Ultra, jak by mohl znít název nového modelu, se světu nejspíš představí začátkem příštího roku. Pokud bude japonský výrobce ctít tradici, tak se tak stane koncem února na veletrhu MWC 2018 v Barceloně.reklama