Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC v roce 2018: návrat k duálním fotoaparátům a další plány

5.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
HTC utrousilo informace o některých svých plánech pro rok 2018. Počet nových smartphonů by měl být podobný jako letos, najdeme mezi nimi však také model s duálním fotoaparátem. A více se chce výrobce prosadit mezi levnějšími telefony.
HTC doufá, že letošní rok bude lepší než ty předchozí, zároveň však má také plány pro nadcházející rok 2018. Prezident společnosti Chialin Chang uvedl, že v příštím roce HTC použije duální fotoaparát. Mohlo by se zdát, že taiwanský výrobce zaspal dobu, neboť žádný z jeho aktuálních modelů tuto technologii nenabízí, ve skutečnosti však HTC konkurenci o několik let předběhlo. Stačí vzpomenout na telefon HTC One M8, který nabízel na zadní straně dva fotoaparáty už v roce 2014, později se však společnost vrátila zpět k řešení s jedním senzorem. Duální fotoaparáty se tedy na smartphonech HTC neobjeví poprvé, ale spíše půjde o jakýsi comeback. V tuto chvíli už výrobce hledá způsob, jak s tímto řešením vyniknout před konkurencí. Předpokládáme, že duálním fotoaparátem by mohla být vybavena nová vlajková loď, nástupce aktuálního modelu HTC U11, který bude nejspíš představen příští rok na jaře.
 
HTC One M8
 
Ani v roce 2018 nehodlá HTC zaplavit trh desítkami nových modelů, jako to dělá Samsung nebo Huawei, ale spíše se soustředit na několik zástupců, konkrétně pět až šest připravovaných modelů. HTC by chtělo také vylepšit svou pozici na čínském trhu, tedy na jednom z největších světových trhů, proto chce nabídnout také cenově dostupnější smartphony. Největší zájem je totiž v Číně o modely s cenou do 2 000 juanů, v přepočtu 6 700 Kč bez DPH. A v této kategorii nemá výrobce čím zaujmout, neboť řada Desire už byla v tichosti ukončena a modely U nepatří k zrovna nejlevnějším. Připomeňme, že v minulosti nabízelo HTC také telefony za pár tisíc korun, kterým se na trhu docela dařilo, ale s cílem zvýšit zisky se společnost rozhodla soustředit na prémiové modely. Možná se však levné smartphony HTC vrátí alespoň na některé rozvojové trhy, jako je čínský.
 
HTC v minulých dnech představilo dvojici novinek U11+ a U11 Life, druhý jmenovaný přitom má přinášet prémiové funkce do střední třídy, cena se přitom vešla těsně pod hranici 10 tisíc korun. Google letos na podzim zakoupil za více než miliardu dolarů část HTC vyvíjející smartphony Pixel, akvizice by měla být dokončena začátkem příštího roku.
 


reklama