www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

HTC v roce 2018: návrat k duálním fotoaparátům a další plány

HTC v roce 2018: návrat k duálním fotoaparátům a další plány
, , aktualita
HTC utrousilo informace o některých svých plánech pro rok 2018. Počet nových smartphonů by měl být podobný jako letos, najdeme mezi nimi však také model s duálním fotoaparátem. A více se chce výrobce prosadit mezi levnějšími telefony.
K oblíbeným
reklama
HTC doufá, že letošní rok bude lepší než ty předchozí, zároveň však má také plány pro nadcházející rok 2018. Prezident společnosti Chialin Chang uvedl, že v příštím roce HTC použije duální fotoaparát. Mohlo by se zdát, že taiwanský výrobce zaspal dobu, neboť žádný z jeho aktuálních modelů tuto technologii nenabízí, ve skutečnosti však HTC konkurenci o několik let předběhlo. Stačí vzpomenout na telefon HTC One M8, který nabízel na zadní straně dva fotoaparáty už v roce 2014, později se však společnost vrátila zpět k řešení s jedním senzorem. Duální fotoaparáty se tedy na smartphonech HTC neobjeví poprvé, ale spíše půjde o jakýsi comeback. V tuto chvíli už výrobce hledá způsob, jak s tímto řešením vyniknout před konkurencí. Předpokládáme, že duálním fotoaparátem by mohla být vybavena nová vlajková loď, nástupce aktuálního modelu HTC U11, který bude nejspíš představen příští rok na jaře.
 
HTC One M8
 
Ani v roce 2018 nehodlá HTC zaplavit trh desítkami nových modelů, jako to dělá Samsung nebo Huawei, ale spíše se soustředit na několik zástupců, konkrétně pět až šest připravovaných modelů. HTC by chtělo také vylepšit svou pozici na čínském trhu, tedy na jednom z největších světových trhů, proto chce nabídnout také cenově dostupnější smartphony. Největší zájem je totiž v Číně o modely s cenou do 2 000 juanů, v přepočtu 6 700 Kč bez DPH. A v této kategorii nemá výrobce čím zaujmout, neboť řada Desire už byla v tichosti ukončena a modely U nepatří k zrovna nejlevnějším. Připomeňme, že v minulosti nabízelo HTC také telefony za pár tisíc korun, kterým se na trhu docela dařilo, ale s cílem zvýšit zisky se společnost rozhodla soustředit na prémiové modely. Možná se však levné smartphony HTC vrátí alespoň na některé rozvojové trhy, jako je čínský.
 
HTC v minulých dnech představilo dvojici novinek U11+ a U11 Life, druhý jmenovaný přitom má přinášet prémiové funkce do střední třídy, cena se přitom vešla těsně pod hranici 10 tisíc korun. Google letos na podzim zakoupil za více než miliardu dolarů část HTC vyvíjející smartphony Pixel, akvizice by měla být dokončena začátkem příštího roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala