Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google získal za 1,1 miliardy dolarů část HTC

21.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Dnes měl podle některých spekulací Google odkoupit mobilní divizi HTC, nakonec však změny nejsou zase tak velké. Google získá část zaměstnanců a duševní vlastnictví, HTC se zase může těšit na potřebnou finanční injekci.
Už před pár týdny se objevila první spekulace o tom, že Google a HTC spolu chystají uzavřít dohodu. Buď se mohlo jednat o určitou formu spolupráce, nebo dokonce odkoupení celé mobilní divize. Nakonec se naplnila první z nich. Do Googlu zamíří z HTC blíže neupřesněná část zaměstnanců, z nichž většina už spolupracovala na vývoji loňských smartphonů Pixel a minimálně jedné z letošních novinek. Americká společnost získá také nevýhradní práva na duševní vlastnictví.
 
 
HTC však bude pokračovat ve vývoji a výrobě vlastních smartphonů, naopak pro něj bude 1,1 miliardy dolarů od Googlu významnou finanční vzpruhou. Dokonce už bylo ve vydané tiskové zprávě potvrzeno, že HTC pracuje na nové vlajkové lodi, nástupci aktuálního modelu U11. Kromě telefonů bude taiwanská společnost pokračovat v dobře rozjetém vývoji virtuální reality Vive a dále se zaměří také na rozšířenou realitu, internet věci (IoT) nebo umělou inteligenci. A Google tímto krokem výrazně posílil divizi hardwaru, kterou vede Rick Osterloh.
 
Údajně by se neměl opakovat scénář, který jsme mohli vidět před lety v případě Motoroly, kterou Google zanedlouho prodal Lenovu. Tentokrát americký internetový gigant počítá s dlouhodobým zaměřením na vývoj vlastních smartphonů. Modely Pixel by tedy před sebou mohly mít velmi nadějnou budoucnost. Transakci nyní budou muset ještě schválit regulační orgány a pokud půjde vše podle plánu, měla by být dokončena začátkem roku 2018.
 


reklama