Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi 5A se stalo nejprodávanějším telefonem s Androidem

22.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi se na trhu opět daří a dokazuje to statistika nejprodávanějších smartphonů na světě v březnu 2018, kam se probojovalo levné Redmi 5A jako nejúspěšnější model s Androidem. Předběhlo tak dokonce Samsung Galaxy S9, lepší byly jen iPhony.
I přes celosvětově klesající prodeje se Xiaomi na trhu daří a roste ze všech předních výrobců nejvíce. Za první čtvrtletí letošního roku měla čínská společnost prodat na 28 milionů smartphonů, tedy meziročně o 87,8 % více. V Evropě se Xiaomi vůbec poprvé dostalo do první pětky a na některých trzích rostou prodeje opravdu raketovým tempem, třeba v Indonésii to bylo meziročně o 1 500 %. Jistě je to také zásluha rozšíření oficiálního zastoupení do dalších zemí. Podle dat společnosti Counterpoint se Xiaomi také vůbec poprvé povedlo dostat mezi TOP 3 nejprodávanější modely na trhu.
 
 
Tento úspěch se podařil telefonu Redmi 5A, který se na českém trhu prodává za cenu okolo 2 500 Kč. Jedná se tedy o velmi levný, ale přitom designově pohledný a zcela funkční model pro nenáročné zákazníky. Celkově skončil jako třetí nejprodávanější smartphone světa v březnu 2018, ale dopadl jako nejlepší model s Androidem. Na celkové přední příčce zůstal po celé první čtvrtletí letošního roku iPhone X, následovaný dalším zástupcem od Applu, a to iPhonem 8 Plus. Jeho prodeje se v březnu výrazně zlepšily, proto se posunul právě na druhou pozici. Těsně za Redmi 5A nalezneme Oppo A83, které zastupuje střední třídu a dostupné je přitom jen na některých (převážně asijských) trzích.
 
Až na pátém, respektive šestém skončily vlajkové lodě Galaxy S9 a Galaxy S9+ od Samsungu. Na druhou stranu jde o nejúspěšnější high-endové modely s Androidem. Jihokorejskému výrobci povedly zdvojnásobit podíl v segmentu prémiových zařízení, na druhou stranu klesl ve střední a nižší třídě, což je vina agresivnější čínské konkurence v čele se značkami Oppo, Vivo, Xiaomi a Huawei. Kategorie nejlevnějších smartphonů zažila drobný vzrůst především díky Xiaomi, Samsungu a některým místním značkám, především v Indii, Spojených arabských emirátech a některých afrických trzích. Xiaomi, Samsung a Honor ovládly kategorii telefonů s cenou od 100 do 199 dolarů, kde mají společně skoro poloviční podíl.
 


reklama