Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi 5 dostane displej 18:9 mezi levné smartphony

1.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
7. prosince bude představen další model od Xiaomi, který má ambice stát se bestsellerem. Redmi 5 bude mít oproti Redmi 4 výrazně větší displej, ale s tenčími rámečky a poměrem stran 18:9. Co dalšího o telefonu víme?
Před nedávnem jsme vás informovali o připravovaném Redmi Note 5, ale to zdaleka není jediná chystaná novinka od Xiaomi z této oblíbené řady. Zanedlouho se představí Xiaomi Redmi 5 (neplést s již představeným Redmi 5A), o kterém však víme většinu podrobností už v předstihu. Zdrojů máme k dispozici hned několik, jedním z nich je přitom čínská databáze certifikovaných telekomunikačních zařízení TENAA. Telefon, který se bude snažit navázat na úspěchy prodávaného modelu Redmi 4, opět nabídne kovové tělo. Stále je přitom spíše výjimkou, že by telefony z této cenové kategorie byly z kovu.
 
 
A zatímco zadní strana se příliš nezměnila, při pohledu na přední stranu si nelze nevšimnout několika výrazných novinek. Došlo ke ztenčení rámečků okolo displej, který navíc dostal zaoblené rohy. Displej je také viditelně protáhlejší, a to díky použitému poměru stran 18:9. Redmi 5 se patrně stane jedním z nejlevnějších modelů s tímto poměrem. Pod panelem už nezbylo místo pro trojici tlačítek, která tak budou nejspíš jen softwarová. Čtečka otisků prstů zůstane na zadní straně. Smartphone má mít rozměry 151,8 x 72,8 x 7,7 mm a hmotnost 157 g. Úhlopříčka displeje naroste z 5" na 5,7". Rozlišení však zůstane podobné, vzhledem ke změně poměru bude upraveno na 1440 x 720 pixelů.
 
 
O pohon se postará blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, kterým by mohl být Qulcomm Snapdragon 625 nebo MediaTek Helio P20. Očekávána je celá řada paměťových variant, takže zájemci si nejspíš budou moci vybírat z 2GB, 3GB či 4GB RAM a 16GB, 32GB nebo 64GB vnitřního úložiště. O fofografie se údajně postará 12MPx zadní a 5MPx přední snímač. Kapacita baterie by se měla zastavit na průměrných 3 200 mAh. Telefon by měl mít dva sloty na SIM karty, jen jeden z nich však bude patrně podporovat LTE.
 
Otázkou zůstává, zda výrobce nepodcení klíčová pásma používaná především v Evropě, ale vzhledem ke globální expanzi celé značky jsou tentokrát naděje poměrně vysoké. Dodejme, že jeden ze slotů bude údajně hybridní, takže jej bude možné místo SIM karty použít pro paměťovku micro SD. Operačním systémem bude nejspíš Android 7.1.2 Nougat, a to už s nejnovější uživatelskou nadstavbou MIUI 9.
 


reklama