Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Redmi Note 5 se odhaluje, bude mít displej 18:9

28.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi brzy představí další generaci svého velmi populárního modelu Redmi Note. “Pětka” by měla kombinovat už známe designové prvky s displejem, který má o něco tenčí rámečky a rozdílný poměr stran 18:9.
Xiaomi Redmi Note 4 se ukázalo jako další trefa do černého, za velmi atraktivní cenu totiž nabízí solidní výbavu a kovový design. Nástupce by na tyto úspěchy měl navázat, s výjimkou displeje přitom neočekáváme žádné revoluční změny ve srovnání s předchůdcem. Xiaomi Redmi Note 5 se kupříkladu nedávno dostalo do čínské databáze certifikace telekomunikačních zařízení TENAA, odkud máme fotografie i některé podrobnosti o výbavě. Design zadní strany se výrazněji nezměnil. Opět můžeme vidět kovový kryt, ve středu umístěný objektiv fotoaparátu a kousek pod ním čtečku otisků prstů.
 
Přední strana už doznala přece jen větších změn, a to díky použití 5,99" displeje se znatelně tenčími rámečky než mají ostatní modely této značky. Můžeme si všimnout, že zvolený panel má po vzoru mnohem dražších smartphonů zaoblené rohy a především širokoúhlejší poměr stran 18:9 (2:1), čemuž odpovídá také rozlišení 2160 x 1080 obrazových bodů. Displej s těmito parametry by se tedy v příštím roce měl stát běžnou výbavou zástupců střední třídy, jak dokazuje už představený Honor 7X. Pod displejem už nezůstalo místo pro trojici kapacitních tlačítek, místo nich tak můžeme očekávat navigační lištu s virtuálními tlačítky ve spodní části obrazovky.
 
 
O pohon Redmi Note 5 se postará blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor, podle spekulací však můžeme očekávat modely s čipem Qualcomm Snapdragon 630 i MediaTek Helio X20. Dále bude nejspíš možné vybírat z různých paměťových variant, ať už jde o 3GB RAM a 32GB úložiště, nebo 4GB RAM a 64GB úložiště.K další očekávané výbavě patří slot na microSD karty, 12MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát nebo baterie o kapacitě 4 000 mAh, kterou novinka zdědí po svém předchůdci – Redmi Note 5 by tedy opět mělo excelovat v oblasti výdrže baterie.
 
Smartphone se snad dostane na trh s uživatelským rozhraním MIUI 9, které by mělo být založeno na Androidu Nougat nebo Oreo. Očekáváme, že Xiaomi Redmi Note 5 bude představeno v nejbližších dnech až týdnech, a to nejprve na čínském trhu, záhy by se však mohla objevit také globální varianta s podporou všech LTE pásem, kterou bychom si mohli koupit také na českém trhu. Připomeňme, že v obchodech už je dostupná levnější varianta Xiaomi Redmi Note 5A, která dokonce zamíří do nabídky operátora O2.
 


reklama