Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi možná představí smartphone s čistým Androidem, bez MIUI

20.8.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Uživatelské rozhraní MIUI je jedním z poznávacích znaků smartphonů od Xiaomi. O to větším překvapením je informace o speciální verzi modelu Mi 5Xz projektu Android One, která by byla vybavena čistým Androidem.
Smartphony Xiaomi si snad už ani nelze představit bez uživatelského rozhraní MIUI. Přesto bychom se v budoucnu mohli dočkat alespoň jednoho modelu, který by byl dodáván s čistým, neupraveným Androidem přímo od Googlu. V indonéské certifikační databázi POSTEL byla objevena speciální verze nedávno představeného smartphonu Xiaomi Mi 5X, která by neměla mít nadstavbu MIUI, ale právě čistý Android. Šlo by totiž o zařízení z projektu Android One, pro které by Google distribuoval aktuální verzi Androidu s nejnovějšími bezpečnostními záplatami či neomezeným úložištěm pro Fotky Google.
 
 
Do projektu Android One už se v minulosti zapojila řada výrobců, a to převážně z řad menších a regionálně působících značek. Xiaomi by se tímto modelem mohlo cílit především na vybrané asijské trhy. Zajímavé je ovšem to, že bylo vybráno Xiaomi Mi 5X, které nepatrí k low.endovým smartphonům, jako ostatní modely Android One. Připomeňme si, že Mi 5X se může pochlubit elegagtním kovovým tělem, 5,5" Full HD displejem, osmijádrovým procesorem Snapdragon 625 a 4GB RAM. Lákadlem je rovněž duální fotoaparát na zadní straně.
 
Více bychom se mohli dozvědět už v pondělí. Google totiž bude po úplném zatmění slunce představovat Android O, a při té příležitosti by mohl zveřejnit také něco nového ohledně projektu Android One. Především bychom mohli očekávat nové partnery z řad výrobců smartphonů a rozšíření na modely střední třídy.
 


reklama