Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi Mix bez rámečků se neobjeví v 5,5“ variantě

24.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Zástupce společnosti Xiaomi se vyjádřil k nedávno uniklým fotografiím 5,5" Xiaomi Mi Mix Nano s tím, že žádný takový smartphone není v plánu, pravděpodobně se tedy jedná o podvrh. Aktualizováno.
Aktualizováno 24. 11. 2016: Zang Zhiyuan, který má ve společnosti Xiaomi na starosti marketing, oznámil na sociální síti Weibo, že žádné zařízení jako Xiaomi Mi Mix Nano není v plánu. Dokonce naznačil, že se jedná o produkt konkurenční značky, která se snaží vydělat na popularitě bezrámečkového modelu Mi Mix.
Xiaomi Mi Mix se stal smartphonem s nejspíš nejtenčími rámečky okolo displeje, který tak zabírá 91,3 % přední plochy. Kvůli tomu musel výrobce zvolit nezvyklá řešení, jako je nahrazení klasického telefonního reproduktoru piezoelektrickým a infračerveného senzoru přiblížení ultrazvukovým. Oba tyto komponenty jsou umístěny přímo pod displejem mimo zrak uživatele. Přední fotoaparát na selfie a videohovory se zase přesunul pod displej, ačkoliv u jiných smartphonů jej nalezneme nad ním. Zajímavé je také samotné tělo smartphonu, které je vyrobeno z keramického materiálů a vyžaduje poměrně komplikovaný výrobní postup za použití extrémně vysokých teplot.

Xiaomi tedy svým novým smartphonem tak trochu zariskovalo, neboť použilo řadu postupů a technologií, které jsou zatím (minimálně v mobilním světě) neprozkoumané. Byl to ovšem dobrý krok, jak ukazuje zájem ze strany zákazníků. Od příštího týdne si nové Mi Mix budou moct pořídit také čeští zájemci, i když cena bude poměrně vysoká a počet dostupných kusů nejspíš omezený. Brzy by ovšem mohl být představen přístroj z této řady, který podle uniklých informací ponese název Xiaomi Mi Mix Nano. Jak už napovídá název, hlavním rozdílem by měly být menší rozměry – úhlopříčka displeje snad klesne ze 6,4“ na 5,5“. Díky minimálním rámečkům okolo displeje by měl být telefon výrazně kompaktnější než modely se shodnou úhlopříčkou.

Rozlišení by mělo zůstat na hodnotě 1920 x 1080 pixelů (Full HD). A s velkou pravděpodobností se nezmění ani použitý procesor, kterým údajně zůstane Qualcomm Snapdragon 821 taktovaný na 2,35 GHz. Sekundovat mu nejspíš bude 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště. Předpokládaným operačním systémem je Android 6.0 Marhsmallow překrytý uživatelským rozhraním MIUI. Cena by mohla být nižší než u 6,4“ varianty smartphonu Mi Mix. Musíme však upozornit, že informace byly zatím potvrzeny jen několika fotografiemi na čínské sociální síti Weibo, proto bychom je měli brát s rezervou. Jak totiž ukazuje případ údajného bezrámečkového telefonu Meizu, ne každé nepředstavené zařízení, které se objeví na internetu, musí opravdu existovat.

Zdroj: Phonearena.com
reklama