Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meizu možná připravuje bezrámečkovou konkurenci pro Mi Mix. Nebo jde o podvod?

14.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Meizu se možná stane dalším výrobcem, který představí smartphone s minimálními rámečky okolo displeje. Meizu Pro 7 by tak šlo přímo proti novému Xiaomi Mi Mix. Svým fanouškům by měl výrobce představení novinky nadělit pod vánoční stromek.
Když Xiaomi před pár týdny představilo skoro bezrámečkový smartphone Mi Mix, vzbudilo tím na jedné straně vlnu nadšení. Přece jen takové řešení vypadá opravdu efektně a navíc spoří místo. Naproti tomu se mnozí obávali nepohodlnosti při ovládání či nízké odolnosti při pádu zařízení na zem. Jedno je však jasné, Xiaomi rozhodně nebude jediným výrobcem, který experimentuje s displejem zabírajícím naprostou většinu přední strany telefonu. Obdobný model by mohl představit také jeho odvěký konkurent Meizu. Na internetu se o víkendu objevila řada snímků, které by měly pocházet z prezentace Meizu Pro 7. Podle našeho názoru se ovšem jedná spíše o práci šikovného fanouška. V každém případě si pojďme zařízení stručně představit.

Meizu Pro 7 by mělo mít 5,62” Super AMOLED displej s nezvyklým rozlišením 2160 x 1080 obrazových bodů. Panel bude podle renderů zabírat bezmála 100 % přední strany, dokonce tak ani nezbylo místo pro přední fotoaparát na selfie. 8MPx snímač by proto mohol být možné vysunout z horní hrany smartphonu, jak ukazuje jeden z renderů. Jedná se o neobvyklé řešení, které bohužel věrohodnost celého konceptu příliš nezvyšuje. Tloušťka telefonu, jehož tělo by mohlo být tvořeno kombinací kovu a keramického materiálu, nebude údajně přesahovat 6,5 mm. O použitém procesoru se zdroj nezmiňuje, uvádí ovšem údaj o 6GB RAM a dvou velikostech interního úložiště, konkrétně 64 GB a 128 GB.

Baterie by měla podporovat technologii rychlého nabíjení mCharge 4.0, která snad díky výkonu 36W umožní dobití z 0 % na 100 % za pouhých 40 minut. Integrovaná má být rovněž ultrazvuková čtečka otisků prstů, a to do prostoru pod displejem. Tady se objevuje další zádrhel, neboť tento typ senzoru zatím vyrábí jen Qualcomm, který s Meizu vede řadu soudních sporů týkajících se patentů. Je tedy dost nepravděpodobné, že by spolu firmy najednou našli společnou řeč. Očekáváno je uživatelské rozhraní Flyme 5.1, které bude nejspíš překrývat některou z novějších verzí Androidu.

  • Důvěryhodnost uniklých informací: 30 %

Nakonec zdroj uvádí také cenu, která je nasazena překvapivě nízko. Meizu Pro 7 by mělo být k dostání za cenu od 2 799 jüanů, tedy asi 10 200 Kč bez DPH. K představení by mohlo dojít 24. prosince, šlo by tak o zajímavý vánoční dárek pro fanoušky čínské značky. Ještě jednou ovšem dodáváme, že pravost uniklých obrázků nelze potvrdit a příliš důvěryhodnosti v nás nevzbuzují.

Zdroj: Androidpure.com
reklama