Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bezrámečkové Xiaomi Mi Mix bude na českém trhu od příštího týdne

15.11.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi Mi Mix je jedním z prvních smartphonů na světě, který má displej téměř bez okolních rámečků. Tento unikátní kousek se dostane i k českým zákazníkům, kteří jej budou moct pořídit od příštího týdne. Cena ovšem zrovna příznivá nebude.
Phablet Xiaomi Mi Mix po svém představení před pár týdny rozdělil mobilní fanoušky na dva tábory. Jedni byli uneseni unikátním řešením i designem displeje, který zabírá 91,3 % přední strany zařízení, druzí se obávali nepohodlného ovládání či snadného poškození při pádu na zem. Zpočátku to bylo s dostupností telefonu dosti nejisté, ale společnosti Lion Mobile provozující internetový obchod Xiaomimobile.cz se podařilo do České republiky dovézt nový Mi Mix. Cena však bude na poměry čínských telefonů opravdu vysoká, dokonce se zařadí do skupinky nejdražších smartphonů na českém trhu.

Základní verze se 4GB RAM a 128GB úložištěm přijde na 22 999 Kč včetně DPH. Pro ty nejnáročnější zákazníky bude připraven luxusní model s 6GB RAM, 256GB úložištěm a detaily z 18karátového zlata, který dostane cenovku dokonce 31 999 Kč včetně DPH. Zahájení prodeje je plánováno na 21. listopadu. Ovšem i zmiňovaná základní verze Xiaomi Mi Mix se chlubí prémiovým zpracováním. Tělo o tloušťce 7,9 mm je vyrobeno z černé keramiky, a to zcela bez použití lepení.

6,4“ IPS displej se chlubí nezvyklým rozlišením 2040 x 1080 pixelů i poměrem stran 17:9. Uvnitř smartphonu tepe jeden z nejvýkonnějších mobilních procesorů – Qualcomm Snapdragon 821 taktovaný na 2,35 GHz. Dále ve výbavě nalezneme 16MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, baterii o kapacitě 4 400 mAh, reversibilní port USB Type-C, čtečku otisků prstů nebo operační systém Android 6.0 Marshmallow s uživatelskou nadstavbou MIUI 8. Bohužel se opět objevil prohřešek týkající se chybějícího LTE (4G) pásma B20/800 MHz. Uživatelé si tedy rychlé připojení k internetu užijí především ve městech, zatímco mimo město si budou muset vystačit s 3G. Podporováno je sice 900MHz pásmo, ale to u nás využívá jen Vodafone, který od něj navíc velmi rychle upouští.

Xiaomi už dříve oznámilo, že kvůli složitému výrobní postupu (týkající se především použití keramiky za velmi vysoké teploty) vyrobí měsíčně jen 10 tisíc kusů modelu Mi Mix. Je tedy možné, že i dovoz do ČR bude výrazně limitovaný počtem dostupných kusů. Kvůli vysoké ceně se ovšem bezrámečková novinka nejspíš stejně nestane bestsellerem, k tomu mají větší ambice levné smartphony Xiaomi Redmi 4, které se mají začít prodávat rovněž 21. listopadu.

Zdroj: Tisková zpráva Lion Mobile
reklama