Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi Mi 8 umí lepší fotky než Galaxy S9+ a iPhone X

2.6.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi zapracovalo na fotoaparátech svých posledních smartphonů a výsledek se dostavil. Mi 8 je zatím nejlepší fotomobil tohoto čínského výrobce, dokonce podle DxOMark porazil Samsung Galaxy S9+, iPhone X nebo Google Pixel 2.
Fotoaparáty byly dlouhodobě slabou stránkou smartphonů od Xiaomi, ale v poslední době se to začíná měnit. Nedávno jsme vás informovali, že čínský výrobce hodlá otevřít divizi zabývající se fotoaparáty. Výsledky snažení jsou ovšem vidět už nyní. Ještě před uvedením na trh prošlo nové Xiaomi Mi 8 testem DxOMark, který jej ohodnotil 99 body. To je čtvrtý nejlepší výsledek, lépe se umístil už jen Huawei P20 Pro, HTC U12+ a Huawei P20. Pojďme se podívat, jak si nová vlajková loď vedla v jednotlivých kategoriích...
 
 

Výtečné fotky, ale slabší video

 
Pokud bychom uvažovali pouze kategorii statických fotografií, dosáhlo Xiaomi Mi 8 výborného výsledku 105 bodů. To je o chlup lépe než Samsung Galaxy S9+. Odborníkům z DxOMark se líbily především bohaté a živé barvy, přesná expozice, široký dynamický rozsah a přesné vyvážení bílé. Snímky také příliš netrpěly šumem s výjimkou těch, které byly pořízeny za nejslabšího světla. Při samotném pořizování fotek byl oceněn rychlý a přesný autofokus a vydařily se také snímky s rozostřeným pozadím, které simulují tzv. bokeh efekt.
 
Přesto Xiaomi Mi 8 nefotilo zcela bez chyb. Jednou z největších vad na kráse byl viditelný fialový lem podél míst s vysokým kontrastem. Také docházelo ke ztrátě jemných detailů, a to dokonce při jasném osvětlení. Někdy se také objevovaly nepřesnosti ve vyvážení bílé či zpoždění při automatickém ostření. Celkově ovšem bylo Xiaomi Mi 8 vyhodnoceno jako velmi dobrý fotomobil s docela vyváženými výsledky za různých podmínek. Také musíme zmínit cenu, která bude znatelně nižší než u konkurenčních vlajkových lodí.
 
 
Při nahrávání videa už DxOMark odhalil více problémů, ale přesto si Xiaomi Mi 8 odneslo velmi solidní výsledek 88 bodů. I při nahrávání videí se líbil rychlý a přesný autofokus, široký dynamický rozsah, živé barvy a obvykle nízká hladina šumu. Přesto záznam ztrácel detaily v různých světelných podmínkách, trpěl mírnými nepřesnostmi expozice a vyvážení bílé nebo viditelně kolísavou ostrostí mezi jednotlivými snímky.
 


reklama