Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Xiaomi chce vylepšit fotoaparáty svých smartphonů

17.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Známý čínský výrobce hodlá otevřít vlastní divizi zabývající se výhradně fotoaparáty ve smartphonech. Xiaomi už o novince, která by měla zlepšit kvalitu budoucích modelů, informovalo interně.
Smarthony od Xiaomi nikdy zvlášť nevynikaly kvalitou fotoaparátů. I když mnohdy nabízejí velmi nadějné papírové parametry, výsledná kvalita snímků už je horší. Prvním náznakem, že by se situace mohla v budoucnu zlepšit, je nedávná novinka Xiaomi Mi Mix 2s, která uspěla ve fotografickém benchmarku DxOMark s výsledkem 97 bodů a patří tedy mezi desítku nejlepších otestovaných fotomobilů. Tyto úspěchy by ovšem v budoucnu nemusely být výjimkou, ani příští modely této značky by se nemusely stydět za svůj fotoaparát.
 
 
Šéf společnosti Lei Jun v rozeslaném interním e-mailu odhaluje plány na otevření nového oddělení v rámci své mobilní divize, které by se zabývalo právě fotoaparáty. Dále uvádí, že fotografování se pro mnohé uživatele stalo klíčovým faktorem u nového smartphonu a samostatné oddělení umožní Xiaomi dohnat světovou konkurenci. Zpráva neupřesňuje, co bude úkolem nového oddělení, ale neměli bychom předpokládat, že by si Xiaomi začalo navrhovat vlastní obrazové snímače. Spíše je pravděpodobné, že společnost bude nadále využívat komponenty od jiných výrobců, ale to je pouze část z faktorů, které ovlivňují výslednou kvalitu snímků.
 
Kromě jiného je velmi důležitý také vyladěný software, především v poslední době do fotografování stále častěji mluví umělá inteligence. Nová vlajková loď Xiaomi Mi 7 nejspíš nebude ještě využívat benefitů nového oddělení, ale výsledky Mi Mix 2s naznačují, že bychom se přesto měli těšit na velmi solidní fotomobil. Podle dříve uniklých informací bude telefon disponovat 16MPx duálním zadním fotoaparátem se světelností f/1.5 a optickou stabilizací obrazu.
 


reklama