www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi chce vylepšit fotoaparáty svých smartphonů

Xiaomi chce vylepšit fotoaparáty svých smartphonů
, , aktualita
Známý čínský výrobce hodlá otevřít vlastní divizi zabývající se výhradně fotoaparáty ve smartphonech. Xiaomi už o novince, která by měla zlepšit kvalitu budoucích modelů, informovalo interně.
reklama
Smarthony od Xiaomi nikdy zvlášť nevynikaly kvalitou fotoaparátů. I když mnohdy nabízejí velmi nadějné papírové parametry, výsledná kvalita snímků už je horší. Prvním náznakem, že by se situace mohla v budoucnu zlepšit, je nedávná novinka Xiaomi Mi Mix 2s, která uspěla ve fotografickém benchmarku DxOMark s výsledkem 97 bodů a patří tedy mezi desítku nejlepších otestovaných fotomobilů. Tyto úspěchy by ovšem v budoucnu nemusely být výjimkou, ani příští modely této značky by se nemusely stydět za svůj fotoaparát.
 
 
Šéf společnosti Lei Jun v rozeslaném interním e-mailu odhaluje plány na otevření nového oddělení v rámci své mobilní divize, které by se zabývalo právě fotoaparáty. Dále uvádí, že fotografování se pro mnohé uživatele stalo klíčovým faktorem u nového smartphonu a samostatné oddělení umožní Xiaomi dohnat světovou konkurenci. Zpráva neupřesňuje, co bude úkolem nového oddělení, ale neměli bychom předpokládat, že by si Xiaomi začalo navrhovat vlastní obrazové snímače. Spíše je pravděpodobné, že společnost bude nadále využívat komponenty od jiných výrobců, ale to je pouze část z faktorů, které ovlivňují výslednou kvalitu snímků.
 
Kromě jiného je velmi důležitý také vyladěný software, především v poslední době do fotografování stále častěji mluví umělá inteligence. Nová vlajková loď Xiaomi Mi 7 nejspíš nebude ještě využívat benefitů nového oddělení, ale výsledky Mi Mix 2s naznačují, že bychom se přesto měli těšit na velmi solidní fotomobil. Podle dříve uniklých informací bude telefon disponovat 16MPx duálním zadním fotoaparátem se světelností f/1.5 a optickou stabilizací obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu iPhone X možná trápí praskající sklo fotoaparátu
Někteří uživatelé iPhonu X se setkali s tím, že sklo kryjící duální zadní fotoaparát samovolně praská. Apple navíc problém nevyřeší bezplatně v rámci záruky, ale požaduje za výměnu velmi vysoké poplatky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD Samsung prohrál patentový spor, zaplatí Applu 539 milionů USD
Samsung a Apple vedou neustále patentové spory a žalují se navzájem. V jednom letitém sporu, kdy Apple žaloval Samsung, bylo konečně rozhodnuto. Pro tentokrát to odnesl Samsung a zaplatí přes půl miliardy dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech Výrobce Essential Phonu je ve finančních problémech
Společnost Essential Inc, kterou založil Andy Rubin, se potýká s finančními problémy. Z uniklého interního e-mailu je patrné, že vyloučena není akvizice. Podle spekulací byl navíc možná zrušen připravovaný smartphone.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů Huawei přestane odemykat bootloadery svých telefonů
Huawei vypíná své stránky, prostřednictvím kterých mohou zákazníci získat kód pro odemknutí bootloaderu. Důvodem je snaha zabránit problémům se smartphony. Nové modely už mají smůlu, a pro ty starší bude služba fungovat ještě 60 dnů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními Meizu M8c: nižší třída s pár překvapeními
Meizu oznámilo nový smartphone M8c, který se zařadí mezi cenově nejdostupnější modely na trhu. Na jedné straně přináší moderní displej 18:9 a funkci rozpoznání obličeje, ale na druhé straně spoléhá na starší Android či plastové tělo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik