www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Xiaomi chce vylepšit fotoaparáty svých smartphonů

Xiaomi chce vylepšit fotoaparáty svých smartphonů
, , aktualita
Známý čínský výrobce hodlá otevřít vlastní divizi zabývající se výhradně fotoaparáty ve smartphonech. Xiaomi už o novince, která by měla zlepšit kvalitu budoucích modelů, informovalo interně.
reklama
Smarthony od Xiaomi nikdy zvlášť nevynikaly kvalitou fotoaparátů. I když mnohdy nabízejí velmi nadějné papírové parametry, výsledná kvalita snímků už je horší. Prvním náznakem, že by se situace mohla v budoucnu zlepšit, je nedávná novinka Xiaomi Mi Mix 2s, která uspěla ve fotografickém benchmarku DxOMark s výsledkem 97 bodů a patří tedy mezi desítku nejlepších otestovaných fotomobilů. Tyto úspěchy by ovšem v budoucnu nemusely být výjimkou, ani příští modely této značky by se nemusely stydět za svůj fotoaparát.
 
 
Šéf společnosti Lei Jun v rozeslaném interním e-mailu odhaluje plány na otevření nového oddělení v rámci své mobilní divize, které by se zabývalo právě fotoaparáty. Dále uvádí, že fotografování se pro mnohé uživatele stalo klíčovým faktorem u nového smartphonu a samostatné oddělení umožní Xiaomi dohnat světovou konkurenci. Zpráva neupřesňuje, co bude úkolem nového oddělení, ale neměli bychom předpokládat, že by si Xiaomi začalo navrhovat vlastní obrazové snímače. Spíše je pravděpodobné, že společnost bude nadále využívat komponenty od jiných výrobců, ale to je pouze část z faktorů, které ovlivňují výslednou kvalitu snímků.
 
Kromě jiného je velmi důležitý také vyladěný software, především v poslední době do fotografování stále častěji mluví umělá inteligence. Nová vlajková loď Xiaomi Mi 7 nejspíš nebude ještě využívat benefitů nového oddělení, ale výsledky Mi Mix 2s naznačují, že bychom se přesto měli těšit na velmi solidní fotomobil. Podle dříve uniklých informací bude telefon disponovat 16MPx duálním zadním fotoaparátem se světelností f/1.5 a optickou stabilizací obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik