www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo láká na elektrický liftback Polestar 2

Volvo láká na elektrický liftback Polestar 2
, , aktualita
Volvo by už brzy mělo uvést nový elektromobil pod svou novou značkou Polestar. Liftback Polestar 2 chce konkurovat Tesle Model 3 a výrobce už začíná zveřejňovat první teasery lákající na nový vůz.
K oblíbeným
reklama
Automobilka Volvo před časem vytvořila svou elektrickou divizi Polestar, která chystá sportovní kupé Polestar 1 a liftback Polestar 2. Zatímco prvně zmíněný model by se měl na trhu objevit v letošním létě a stát asi 150 tisíc USD, liftback na sebe nechá čekat jen o pár měsíců déle. Půjde o čtyřdvéřový vůz, který by měl konkurovat např. Tesle Model 3 jak cenou, tak i výkony. Zajímavý bude např. tím, že bude mít upravenou verzi Google Assistantu. Díky tomu přinese i inovativní způsob ovládání vozu pomocí různých povelů.
 
volvo-polestar-2
 
Novinka by měla přinést maximální výkon okolo 400 koní (294 kW) a dojezd přibližně 300 mil (přes 480 km). Hovoří se o ceně 40 až 66 tisíc USD podle verze automobilu, přičemž bude k dispozici také formou pronájmu, který je poslední dobou čím dál tím víc populárnější. Prozatím se ale musíme spokojit jen s fotografií zadní části.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů Redmi 7 přichází se sluchátky Redmi AirDots za 15 dolarů
Xiaomi představilo velmi levný smartphone Redmi 7, který přichází s elegantním designem a nadprůměrnou baterií. Zamrzí snad jen rozlišení displeje. Objevila se také bezdrátová sluchátka, která konkurují AirPods hlavně svou cenou.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky Norsko zavádí bezdrátové nabíjení pro taxíky
Norsko je známo jako země elektromobilů, každé třetí auto zde prodané jezdí na elektřinu. Aby se vyřešil problém s nabíjením, chystá instalaci bezdrátových indukčních nabíječek, zatím jen pro taxíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster Tesla opět spouští provizní systém, lze vyhrát Roadster
Automobilka Tesla v letošním lednu ukončila svůj provizní systém, protože byl příliš drahý. Teď se to ale mění a uvádí novou variantu. Za doporučení lze získat nabíjení zdarma, Model Y i nový Roadster.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos Motorola One Vision přijde s procesorem Samsung Exynos
Motorola údajně připravuje první smartphone, ve kterém použije procesor Exynos od konkurenčního Samsungu. Půjde o zajímavý model střední třídy vybavený 48MPx fotoaparátem umístěním v „průstřelu“ displeje.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč Android se začne ptát uživatelů, jaký chtějí prohlížeč
Google se pod tlakem EU rozhodl k dalšímu kroku, kterým by měl zabránit monopolnímu chování. Brzy se začne ptát nových i stávajících uživatelů Androidu, jaký internetový prohlížeče a vyhledávač chtějí ve svém telefonu používat.
23.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik