www.svetmobilne.cz
>
>

Volvo láká na elektrický liftback Polestar 2

Volvo láká na elektrický liftback Polestar 2
, , aktualita
Volvo by už brzy mělo uvést nový elektromobil pod svou novou značkou Polestar. Liftback Polestar 2 chce konkurovat Tesle Model 3 a výrobce už začíná zveřejňovat první teasery lákající na nový vůz.
reklama
Automobilka Volvo před časem vytvořila svou elektrickou divizi Polestar, která chystá sportovní kupé Polestar 1 a liftback Polestar 2. Zatímco prvně zmíněný model by se měl na trhu objevit v letošním létě a stát asi 150 tisíc USD, liftback na sebe nechá čekat jen o pár měsíců déle. Půjde o čtyřdvéřový vůz, který by měl konkurovat např. Tesle Model 3 jak cenou, tak i výkony. Zajímavý bude např. tím, že bude mít upravenou verzi Google Assistantu. Díky tomu přinese i inovativní způsob ovládání vozu pomocí různých povelů.
 
volvo-polestar-2
 
Novinka by měla přinést maximální výkon okolo 400 koní (294 kW) a dojezd přibližně 300 mil (přes 480 km). Hovoří se o ceně 40 až 66 tisíc USD podle verze automobilu, přičemž bude k dispozici také formou pronájmu, který je poslední dobou čím dál tím víc populárnější. Prozatím se ale musíme spokojit jen s fotografií zadní části.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon Motorola vrátí legendární jméno RAZR, chystá skládací telefon
Skládací telefony jsou mezi výrobci velkým hitem, plánuje je většina velkých hráčů. Nejvíce se sice mluví o Samsungu, ale nějaký skládací přístroj si má chystat i Motorola. A úspěch si chce zajistit i použitím legendárního jména RAZR.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý Tesla končí s provizním systémem, je příliš drahý
Mnohé společnosti mají různé provizní systémy (tzv. referral), aby získaly co nejvíce zákazníků. Takový program měla i automobilka Tesla, nicméně jej už za pár týdnů zruší, společnost přichází moc draho.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy McLaren uvádí 600LT Spider, 600 koní bez střechy
Automobilka McLaren představila nový roadster 600LT Spider. LT zde znamená Long Tail, tedy prodlouženou záď pro lepší aerodynamiku. Nechybí ani dvakrát přeplňovaná V8, která dává rovných 600 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala