www.svetmobilne.cz
>
>

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá
, , aktualita
I když mnoho lidí nemá rádo přechod k modelům předplatného, faktem je, že mezi skutečnými zákazníky je velmi populární. Týká se to nejen softwaru, ale v poslední době i aut. Operativní leasing slaví úspěchy a např. Volvo v USA nestíhá uspokojit poptávku.
K oblíbeným
reklama
V dnešní době se vše stává službou, protože je to pro uživatele ve výsledku mnohem jednodušší. Sice pravidelně platí za danou službu, ale pak se už o nic nestarají. Ve světě softwaru se tím proslavilo např. Adobe se svým Creative Cloud, ale podobně tak můžeme zmínit např. kancelářský balíček Microsft Office 365 nebo streamovací služby jako Netflix nebo Spotify. I když mnozí vznáší obrovskou kritiku nad tímto modelem placení, skutečností je, že většina lidí takový způsob preferuje a poslední dobou se to týká také aut ve formě operativního leasingu. Ten je někde dokonce tak úspěšný, že poskytovatel nestíhá uspokojovat poptávku, jak se stalo automobilce Volvo v USA, kde loni spustila program Care by Volvo.
 
Care by Volvo
 
Zákazník totiž dostane 24/7 podporu, pojištění auta, možnost ujet 15 tisíc mil (cca 24 tisíc km) ročně, pravidelný servis, aniž by pak musel platit nějaké věci navíc. Vedle pravidelného měsíčního poplatku tak platí už jen za palivo. V nabídce je např. XC40 T5 AWD Momentum za $650 měsíčně (hodnota auta je přitom $41945), nicméně v nabídce je i vyšší výbava R-Design, ale také model S60 v obou výbavách, přičemž maximem je tu pak poplatek $850 měsíčně. Úspěch je takový, že vozy připravené pro první rok služby byly zajednané už během prvních čtyř měsíců a na další zákazníky se tak nedostalo. Další zájemci tak musí čekat. Kontrakt je platný na dobu dvou let, nicméně už po roce je možné dostat nový ročník vozu.
 
Naopak Cadillac má v USA opačný problém, ten naopak na pronájem moc lidí nechce a program ukončil. Jenže tam byl poplatek $1800 za měsíc. Pokud se tedy takové služby dobře nastaví, jsou očividně hodně úspěšné a je v podstatě jisté, že se na předplatné bude překlápět čím dál tím více služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple Americká pošta USPS zkouší autonomní trucky TuSimple
Další projekt autonomních vozidel má na starosti společnost TuSimple. Ta provede další test na reálných silnicích ve spolupráci s americkou poštou USPS, pro kterou bude vozit balíky mezi dvěma logistickými centry.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě Vodafone "zjednodušuje", vrací nefér účtování po minutě
Mobilní operátor Vodafone ohlásil, že od léta zhoršuje své služby, což se ale tradičně snaží zastřít marketingovými texty o zpřehledňování a zjednodušování služeb. Vrací se totiž k účtování po minutě, tedy 60+60.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 3: miláček davu
Náramek Mi Band 3 čínského Xiaomi jde u nás opravdu na dračku. V dnešní recenzi se podíváme, co nabízí a zda opravdu stojí za to. Cenově jde o velmi levnou záležitost, přesto slibuje dost funkcí.
Včera, recenze, Milan Šurkala
Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty Honor 20 a Honor 20 Pro oficiálně: v hlavní roli fotoaparáty
Honor přinesl nové špičkové modely zaměřené na focení. Jeden z nich nabízí na zádech celkem čtyři fotoaparáty, z toho jeden pro makro. Další z foťáků se zase vyznačuje rekordní světelností. To vše doplněno o známý procesor Kirin 980.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře