www.svetmobilne.cz
>
>

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá
, , aktualita
I když mnoho lidí nemá rádo přechod k modelům předplatného, faktem je, že mezi skutečnými zákazníky je velmi populární. Týká se to nejen softwaru, ale v poslední době i aut. Operativní leasing slaví úspěchy a např. Volvo v USA nestíhá uspokojit poptávku.
reklama
V dnešní době se vše stává službou, protože je to pro uživatele ve výsledku mnohem jednodušší. Sice pravidelně platí za danou službu, ale pak se už o nic nestarají. Ve světě softwaru se tím proslavilo např. Adobe se svým Creative Cloud, ale podobně tak můžeme zmínit např. kancelářský balíček Microsft Office 365 nebo streamovací služby jako Netflix nebo Spotify. I když mnozí vznáší obrovskou kritiku nad tímto modelem placení, skutečností je, že většina lidí takový způsob preferuje a poslední dobou se to týká také aut ve formě operativního leasingu. Ten je někde dokonce tak úspěšný, že poskytovatel nestíhá uspokojovat poptávku, jak se stalo automobilce Volvo v USA, kde loni spustila program Care by Volvo.
 
Care by Volvo
 
Zákazník totiž dostane 24/7 podporu, pojištění auta, možnost ujet 15 tisíc mil (cca 24 tisíc km) ročně, pravidelný servis, aniž by pak musel platit nějaké věci navíc. Vedle pravidelného měsíčního poplatku tak platí už jen za palivo. V nabídce je např. XC40 T5 AWD Momentum za $650 měsíčně (hodnota auta je přitom $41945), nicméně v nabídce je i vyšší výbava R-Design, ale také model S60 v obou výbavách, přičemž maximem je tu pak poplatek $850 měsíčně. Úspěch je takový, že vozy připravené pro první rok služby byly zajednané už během prvních čtyř měsíců a na další zákazníky se tak nedostalo. Další zájemci tak musí čekat. Kontrakt je platný na dobu dvou let, nicméně už po roce je možné dostat nový ročník vozu.
 
Naopak Cadillac má v USA opačný problém, ten naopak na pronájem moc lidí nechce a program ukončil. Jenže tam byl poplatek $1800 za měsíc. Pokud se tedy takové služby dobře nastaví, jsou očividně hodně úspěšné a je v podstatě jisté, že se na předplatné bude překlápět čím dál tím více služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu Xiaomi Redmi 7 Pro prozrazuje svůj design a výbavu
V čínské databázi TENAA byl spatřen dosud nepředstavený smartphone od Xiaomi. A nejspíš půjde o Redmi 7 Pro, které by mělo být vybaveno displejem s kapkovitým výřezem a duálním fotoaparátem na zádech.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855 Lenovo uvádí Z5s se třemi foťáky a Z5 Pro GT se Snapdragonem 855
Lenovo představilo očekávaný smartphone střední třídy Z5s vybavený třemi zadními fotoaparáty. Ještě více pozornosti ovšem získal vysouvací model Z5 Pro GT, který jako první na světě využívá Snapdragon 855 a až 12GB RAM.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem Čínské SUV Nio ES6 přichází i s 84kWh akumulátorem
Čínská automobilka Nio představila nové SUV ES6, které je menším bratříčkem modelu ES8. Přichází i ve variantě s velkým 84kWh akumulátorem, který by v některých verzích měl poslat dojezd i přes 500 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti Český NÚKIB varuje před Huawei a ZTE, obává se bezpečnosti
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před softwarem i hardwarem společností Huawei a ZTE. Vadí mu především provázanost s čínskou vládou, která by produkty mohla zneužívat ve svůj prospěch.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake Lenovo ThinkPad L390 a L390 Yoga: první ThinkPady s Whiskey Lake
Lenovo začalo s omlazováním svých pracovních notebooků pro rok 2019. Jako první byly představeny modely ThinkPad L390 a ThinkPad L390 Yoga, které dostaly osmou generaci procesorů Intel Core.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik