www.svetmobilne.cz
>
>

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá

Auto na předplatné stále populárnější, Volvo v USA nestíhá
, , aktualita
I když mnoho lidí nemá rádo přechod k modelům předplatného, faktem je, že mezi skutečnými zákazníky je velmi populární. Týká se to nejen softwaru, ale v poslední době i aut. Operativní leasing slaví úspěchy a např. Volvo v USA nestíhá uspokojit poptávku.
reklama
V dnešní době se vše stává službou, protože je to pro uživatele ve výsledku mnohem jednodušší. Sice pravidelně platí za danou službu, ale pak se už o nic nestarají. Ve světě softwaru se tím proslavilo např. Adobe se svým Creative Cloud, ale podobně tak můžeme zmínit např. kancelářský balíček Microsft Office 365 nebo streamovací služby jako Netflix nebo Spotify. I když mnozí vznáší obrovskou kritiku nad tímto modelem placení, skutečností je, že většina lidí takový způsob preferuje a poslední dobou se to týká také aut ve formě operativního leasingu. Ten je někde dokonce tak úspěšný, že poskytovatel nestíhá uspokojovat poptávku, jak se stalo automobilce Volvo v USA, kde loni spustila program Care by Volvo.
 
Care by Volvo
 
Zákazník totiž dostane 24/7 podporu, pojištění auta, možnost ujet 15 tisíc mil (cca 24 tisíc km) ročně, pravidelný servis, aniž by pak musel platit nějaké věci navíc. Vedle pravidelného měsíčního poplatku tak platí už jen za palivo. V nabídce je např. XC40 T5 AWD Momentum za $650 měsíčně (hodnota auta je přitom $41945), nicméně v nabídce je i vyšší výbava R-Design, ale také model S60 v obou výbavách, přičemž maximem je tu pak poplatek $850 měsíčně. Úspěch je takový, že vozy připravené pro první rok služby byly zajednané už během prvních čtyř měsíců a na další zákazníky se tak nedostalo. Další zájemci tak musí čekat. Kontrakt je platný na dobu dvou let, nicméně už po roce je možné dostat nový ročník vozu.
 
Naopak Cadillac má v USA opačný problém, ten naopak na pronájem moc lidí nechce a program ukončil. Jenže tam byl poplatek $1800 za měsíc. Pokud se tedy takové služby dobře nastaví, jsou očividně hodně úspěšné a je v podstatě jisté, že se na předplatné bude překlápět čím dál tím více služeb.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik