Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

EV Polestar 2 od Volva chce konkurovat Tesle Model 3

18.7.2018, Milan Šurkala, aktualita
Volvo osamostatnilo značku Polestar, která bude vyrábět výkonné elektrické modely. Po sportovním hybridu Polestar 1 se očekává příchod plně elektrického Polestaru 2. Tento sedan chce konkurovat velmi úspěšné Tesle Model 3.
Před zhruba tři čtvrtě rokem Volvo oznámilo, že chystá nový elektromobil s extenderem Polestar 1. Zatímco toto kupé má mít okolo 600 koní a cenovku přes 150 tisíc dolarů, chystaný Polestar 2 má mířit cenově mnohem níže. Půjde o plně elektrický sedan, který má svými výkony i cenou konkurovat oblíbenému elektromobilu Tesla Model 3.
 
Volvo Polestar 2
 
klikněte pro zvětšení
 
Novinka by se měla začít prodávat v druhé polovině roku 2019, přičemž se počítá s cenou přibližně od 40 tisíc dolarů, vrcholné verze budou mířit nejspíše někam přes 65 tisíc dolarů. Postavena bude na modulární platformě, kterou má sdílet např. i s SUV XC40. Kromě fotografií zatím nemáme moc údajů, takže se jen hovoří o výkonu někde v rozmezí 400 až 450 koní pro nejlepší verzi a dojezd v rozsahu 310 až 350 mil (500 až 560 kilometrů).
 
Volvo Polestar 2
 
klikněte pro zvětšení
 
Volvo plánuje prodávat nové vozy online, případně vybuduje speciální kamenné prodejny Polestar Spaces v centrech měst nebo obchodních domech a nákupních centrech. Jak se dnes automobily stávají spíše službou, nepřekvapí ani možnost pronájmu vozu (operativní leasing) na období dvou či tří let. Poté se vůz dostane do dalšího programu s pronájmem, tentokrát už ojetého vozu a za patrně nižší cenu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama