www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zveřejnila další údaje o elektromobilu Model 3 i počty zrušených objednávek

Tesla zveřejnila další údaje o elektromobilu Model 3 i počty zrušených objednávek
, , aktualita
Společnost Tesla nedávno zveřejnila další technické údaje svého nového elektromobilu Model 3. Budou dvě rozdílné verze dle dojezdu, nicméně se má chystat ještě výkonnější model. Zajímavé je i to, že každý osmý zákazník zrušil objednávku. reklama
Na nový elektromobil značky Tesla se čekalo dlouho a nyní se konečně objevují další oficiální specifikace a zajímavosti. Novinka Model 3 se bude vyrábět ve dvou verzích lišících se dojezdem. V prvním případě to bude 220 mil (354 km), ve druhém pak 310 mil (499 km). Podle toho se bude lišit i zrychlení z 0 na 60 mil za hodinu (96 km/h), které má činit 5,6, resp. 5,1 sekundy. Maximální rychlost je pak 130 mph (209 km/h), resp. 140 mph (225 km/h). Ceny byly v USA stanoveny na 35.000 USD u verze se standardním dojezdem a 44.000 USD u varianty s větší baterií. 
 
Tesla Model 3 boční pohled
 
Model 3 má velmi dlouhý rozvor 2875 milimetrů, což je při délce 4694 mm opravdu nadprůměr. Svými rozměry by měl patřit do střední třídy. Šířka se sklopenými zrcátky činí 1849 mm, výšku pak stránky Tesly neuvedly. Světlá výška vozu by měla dosahovat 140 mm. Zavazadlové prostory vepředu a vzadu mají celkový objem 421 litrů a na rozdíl od Modelu S jsou ovládány manuálně bez pomoci elektroniky.

Tesla Model 3 bílá
 
Bude zde jen jeden displej s 15" úhlopříčkou včetně navigace. Nebude chybět Wi-Fi síť a LTE konektivita. Dostalo se i na hlasové ovládání a bezklíčový vstup pomocí mobilní aplikace. Duální klimu, textilní sedadla a středovou konzoli se dvěma USB porty lze za příplatek doplnit o vyhřívání sedadel, další dva USB porty pro zadní sedadla, elektricky nastavitelná sedadla, volant i zrcátka včetně podpory uživatelských profilů, LED mlhová světla, výkonnější audio soustavu, skleněnou tónovanou střechu a další. 
 
Tesla Model 3 interiér
 
Elon Musk se také mimo jiné zmínil o tom, že celkově zaznamenal 518 tisíc objednávek, ale 63 tisíc lidí ji během posledního roku zrušilo. I tak má stále přes 455 tisíc objednávek, což je opravdu hodně vysoké číslo. Navíc, po oficiálním představení vozu stále dostává v průměru 1800 nových objednávek denně. Dodávky vozů s větší baterií začnou sériově v říjnu letošního roku, standardní verze bude vyráběna od listopadu. Na jaře 2018 přijde verze s pohonem všech kol, což bude patrně vysoce výkonná varianta se dvěma motory, o které se rovněž mluví. Mimo USA se vůz začne dodávat až v druhé polovině roku 2018. Země s pravostranným řízením si musí počkat dokonce do roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele Chyba v Androidu umožňuje spustit nahrávání obrazovky bez vědomí uživatele
Další bezpečnostní chyba ohrožuje většinu zařízení s Androidem. Podezřelé aplikace by díky ní mohli bez výslovného souhlasu uživatele spustit nahrávání obrazovky a dostat se tak k některým citlivým datům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku Nemáte na elektromobil Tesla? Pořiďte si alespoň unikátní powerbanku
Tesla zařadila do nabídky powerbanku, která je určena k nabíjení iPhonů i jiných smartphonů. Kromě svého designu zaujme skutečností, že se uvnitř nachází stejný článek, který je využíván v elektromobilech Model S a X.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej Dětské hodinky jako špionážní zařízení? Německo zakázalo jejich prodej
Německý úřad zakázal s okamžitou platností prodej a používání chytrých hodinek pro děti, které umožňují používat mikrofon k odposlouchávání. Pokud rodiče mají takové zařízení doma, měli by ho zničit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou Prodej notebooků: Asus jako jediný padá, ostatní značky rostou
Ve třetím čtvrtletí 2017 se zvýšil prodej notebooků, z čehož dokázaly těšit skoro všichni výrobci z první šestky s výjimkou Asusu. Statistiku nadále vede HP, které pomalu utíká druhému Lenovu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu iOS 11.1.2 řeší problém odezvy displeje iPhone X v chladu
Smartphone Apple iPhone X měl být průlomovým iPhonem. Zájem je sice obrovský, ale trápí jej tolik problémů, až to pěkné není. Poslední verze operačního systému iOS 11.1.2 řeší alespoň problém s necitlivostí displeje v chladných podmínkách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala