reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tesla zveřejnila další údaje o elektromobilu Model 3 i počty zrušených objednávek

3.8.2017, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Tesla nedávno zveřejnila další technické údaje svého nového elektromobilu Model 3. Budou dvě rozdílné verze dle dojezdu, nicméně se má chystat ještě výkonnější model. Zajímavé je i to, že každý osmý zákazník zrušil objednávku. 
Na nový elektromobil značky Tesla se čekalo dlouho a nyní se konečně objevují další oficiální specifikace a zajímavosti. Novinka Model 3 se bude vyrábět ve dvou verzích lišících se dojezdem. V prvním případě to bude 220 mil (354 km), ve druhém pak 310 mil (499 km). Podle toho se bude lišit i zrychlení z 0 na 60 mil za hodinu (96 km/h), které má činit 5,6, resp. 5,1 sekundy. Maximální rychlost je pak 130 mph (209 km/h), resp. 140 mph (225 km/h). Ceny byly v USA stanoveny na 35.000 USD u verze se standardním dojezdem a 44.000 USD u varianty s větší baterií. 
 
Tesla Model 3 boční pohled
 
Model 3 má velmi dlouhý rozvor 2875 milimetrů, což je při délce 4694 mm opravdu nadprůměr. Svými rozměry by měl patřit do střední třídy. Šířka se sklopenými zrcátky činí 1849 mm, výšku pak stránky Tesly neuvedly. Světlá výška vozu by měla dosahovat 140 mm. Zavazadlové prostory vepředu a vzadu mají celkový objem 421 litrů a na rozdíl od Modelu S jsou ovládány manuálně bez pomoci elektroniky.

Tesla Model 3 bílá
 
Bude zde jen jeden displej s 15" úhlopříčkou včetně navigace. Nebude chybět Wi-Fi síť a LTE konektivita. Dostalo se i na hlasové ovládání a bezklíčový vstup pomocí mobilní aplikace. Duální klimu, textilní sedadla a středovou konzoli se dvěma USB porty lze za příplatek doplnit o vyhřívání sedadel, další dva USB porty pro zadní sedadla, elektricky nastavitelná sedadla, volant i zrcátka včetně podpory uživatelských profilů, LED mlhová světla, výkonnější audio soustavu, skleněnou tónovanou střechu a další. 
 
Tesla Model 3 interiér
 
Elon Musk se také mimo jiné zmínil o tom, že celkově zaznamenal 518 tisíc objednávek, ale 63 tisíc lidí ji během posledního roku zrušilo. I tak má stále přes 455 tisíc objednávek, což je opravdu hodně vysoké číslo. Navíc, po oficiálním představení vozu stále dostává v průměru 1800 nových objednávek denně. Dodávky vozů s větší baterií začnou sériově v říjnu letošního roku, standardní verze bude vyráběna od listopadu. Na jaře 2018 přijde verze s pohonem všech kol, což bude patrně vysoce výkonná varianta se dvěma motory, o které se rovněž mluví. Mimo USA se vůz začne dodávat až v druhé polovině roku 2018. Země s pravostranným řízením si musí počkat dokonce do roku 2019.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama
reklama