www.svetmobilne.cz
>
>
>

Tesla zveřejnila další údaje o elektromobilu Model 3 i počty zrušených objednávek

Tesla zveřejnila další údaje o elektromobilu Model 3 i počty zrušených objednávek
, , aktualita
Společnost Tesla nedávno zveřejnila další technické údaje svého nového elektromobilu Model 3. Budou dvě rozdílné verze dle dojezdu, nicméně se má chystat ještě výkonnější model. Zajímavé je i to, že každý osmý zákazník zrušil objednávku. reklama
Na nový elektromobil značky Tesla se čekalo dlouho a nyní se konečně objevují další oficiální specifikace a zajímavosti. Novinka Model 3 se bude vyrábět ve dvou verzích lišících se dojezdem. V prvním případě to bude 220 mil (354 km), ve druhém pak 310 mil (499 km). Podle toho se bude lišit i zrychlení z 0 na 60 mil za hodinu (96 km/h), které má činit 5,6, resp. 5,1 sekundy. Maximální rychlost je pak 130 mph (209 km/h), resp. 140 mph (225 km/h). Ceny byly v USA stanoveny na 35.000 USD u verze se standardním dojezdem a 44.000 USD u varianty s větší baterií. 
 
Tesla Model 3 boční pohled
 
Model 3 má velmi dlouhý rozvor 2875 milimetrů, což je při délce 4694 mm opravdu nadprůměr. Svými rozměry by měl patřit do střední třídy. Šířka se sklopenými zrcátky činí 1849 mm, výšku pak stránky Tesly neuvedly. Světlá výška vozu by měla dosahovat 140 mm. Zavazadlové prostory vepředu a vzadu mají celkový objem 421 litrů a na rozdíl od Modelu S jsou ovládány manuálně bez pomoci elektroniky.

Tesla Model 3 bílá
 
Bude zde jen jeden displej s 15" úhlopříčkou včetně navigace. Nebude chybět Wi-Fi síť a LTE konektivita. Dostalo se i na hlasové ovládání a bezklíčový vstup pomocí mobilní aplikace. Duální klimu, textilní sedadla a středovou konzoli se dvěma USB porty lze za příplatek doplnit o vyhřívání sedadel, další dva USB porty pro zadní sedadla, elektricky nastavitelná sedadla, volant i zrcátka včetně podpory uživatelských profilů, LED mlhová světla, výkonnější audio soustavu, skleněnou tónovanou střechu a další. 
 
Tesla Model 3 interiér
 
Elon Musk se také mimo jiné zmínil o tom, že celkově zaznamenal 518 tisíc objednávek, ale 63 tisíc lidí ji během posledního roku zrušilo. I tak má stále přes 455 tisíc objednávek, což je opravdu hodně vysoké číslo. Navíc, po oficiálním představení vozu stále dostává v průměru 1800 nových objednávek denně. Dodávky vozů s větší baterií začnou sériově v říjnu letošního roku, standardní verze bude vyráběna od listopadu. Na jaře 2018 přijde verze s pohonem všech kol, což bude patrně vysoce výkonná varianta se dvěma motory, o které se rovněž mluví. Mimo USA se vůz začne dodávat až v druhé polovině roku 2018. Země s pravostranným řízením si musí počkat dokonce do roku 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy WhatsApp Business: nová aplikace pro firmy
WhatsApp vydal na vybraných trzích svou novou aplikaci zaměřenou na menší firmy a podnikatele, kteří jejím prostřednictvím mohou snáze komunikovat se svými zákazníky. V čem se WhatsApp Business liší?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí? MWC 2018: Místo LG G7 vylepšené LG V30 s umělou inteligencí?
Okolo nové vlajkové lodi LG se stále něco děje. Výrobce měl vývoj vrátit na začátek, navíc podle nové strategie má být nový model představen až ve chvíli, kdy bude potřeba. Na MWC 2018 bychom se místo toho měli dočkat vylepšeného LG V30.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM Tesla a Apple mají nejhorší koncepci autopilotů, vede GM
Navigant srovnal technologie autonomních vozidel od 19 různých výrobců. Fanoušky společností Tesla a Apple jistě nepotěší, že řešení těchto dvou firem byla nejhorší. Naopak ti nejlepší předbíhají dobu.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena? Samsung Galaxy A8 (2018) přicestoval na český trh. Jaká je cena?
Samsung přináší na český trh před měsícem představený model střední třídy Galaxy A8. Mezi jeho přednosti patří voděodolnost, displej 18,5:9 s tenkými rámečky a duální přední fotoaparát. Zrovna levný však smartphone není.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu Fuchsia OS: podívejte se, jak vypadá nový systém od Googlu
Už delší dobu se mluví o třetím operačním systému od Googlu s názvem Fuchsia. Dosud nebyl oficiálně oznámen ani není jasné jeho určení, redaktor webu Ars Technica však systém spustil na svém Pixelbooku a podělil se s námi o své dojmy.
19.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik